Kesilen Konuşma

Hepimiz sevmek sevilmek isteriz ama ben hiçbir zaman körü körüne birinin peşinde koşup devam ettirmeye çalışan biri olmadım. Yeri geldi mesafemi koydum, pek alttan almadım. Her zaman konuşmayı seçtim. Bu olayda da yeterince tepkimi gösterip geri çekildiğimi düşünüyorum. Daha kendi adıma bir şey yapamam.
valla her şeye okey olan asla sorun çıkarmayan hiç tavır tepki yani "sorun" çıkarmayan insanı herkes sever
öyle biri olacaksan benimle çık ben de severim seni yani :KK70:
önemli olan kendi karakterimiz ve duruşumuzla sevilmek
birileri seni sen çok iyi sen nereye çekseler giden biri olduğun için sevecekse hiç sevmesin zaten
bi sevgi kırıntısı için olmadık şeylere katlanmak zaten değersizlik duygusundan geliyor. ve öyle yaptıkça o değersizlik büyüyor
aslında insan kendine zarar veriyor öyle yaparak
ben bunu yaşamış ve sonradan jetonu düşmüş akıllanmış bi kadın olarak söylüyorum bunları, aksini iddia edenle de sabaha kadar tartışabilirim :KK53:

valla her şeye okey olan asla sorun çıkarmayan hiç tavır tepki yani "sorun" çıkarmayan insanı herkes sever
öyle biri olacaksan benimle çık ben de severim seni yani :KK70:
önemli olan kendi karakterimiz ve duruşumuzla sevilmek
birileri seni sen çok iyi sen nereye çekseler giden biri olduğun için sevecekse hiç sevmesin zaten
bi sevgi kırıntısı için olmadık şeylere katlanmak zaten değersizlik duygusundan geliyor. ve öyle yaptıkça o değersizlik büyüyor
aslında insan kendine zarar veriyor öyle yaparak
ben bunu yaşamış ve sonradan jetonu düşmüş akıllanmış bi kadın olarak söylüyorum bunları, aksini iddia edenle de sabaha kadar tartışabilirim :KK53:
Tatlım benim önceki nişan ilişkim de bu sebepten bitti. Adam istiyordu ki ben onun dediği her şeye okey vereyim, hiç tartışmayayım, onu hiç eleştirmeyeyim. Öyle bir dünya yok yani. Çok şükür bu yaşa kadar annemiz babamız kendi karakterimiz duruşumuz olsun diye yetiştirdiler bizi. Dediğim gibi ben zaten öyle çok alttan alan biri olmadım. Burada da yeterince tepki gösterdiğimi düşünüyorum. Hem birlikteyken hem de sonrasında. Bu tepkiyi görüp bir şeyler yapması gereken oydu. Yapmazsa da keyfi bilir artık.

Tatlım benim önceki nişan ilişkim de bu sebepten bitti. Adam istiyordu ki ben onun dediği her şeye okey vereyim, hiç tartışmayayım, onu hiç eleştirmeyeyim. Öyle bir dünya yok yani. Çok şükür bu yaşa kadar annemiz babamız kendi karakterimiz duruşumuz olsun diye yetiştirdiler bizi. Dediğim gibi ben zaten öyle çok alttan alan biri olmadım. Burada da yeterince tepki gösterdiğimi düşünüyorum. Hem birlikteyken hem de sonrasında. Bu tepkiyi görüp bir şeyler yapması gereken oydu. Yapmazsa da keyfi bilir artık.

Önceki konunuzu okudum. Bu adam önceki nişanlından çok daha sorunlu biri.

benim eski sevgilim de öyleydi zaten ilişki bu sebeple toksikti
her şeye okey olursam sürekli huyuna gidersem sinirlendiğinde alttan alırsam
sorgulamadan etmeden devamlı haklısın dersem kendimi savunmazsam her şey harika giderdi
onun da istediği buydu çünkü hatta bana bi keresinde utanmadan şey dedi
ben sinirlendiğimde derin bi nefes al ve sus demişti
tabi bu cümle üzerine büyük bi kavga çıkarmıştım
sonra da , git kendine şişme kadın al o sana asla ses çıkarmaz demiştim de ağrına gitmişmiş

benim eski sevgilim de öyleydi zaten ilişki bu sebeple toksikti
her şeye okey olursam sürekli huyuna gidersem sinirlendiğinde alttan alırsam
sorgulamadan etmeden devamlı haklısın dersem kendimi savunmazsam her şey harika giderdi
onun da istediği buydu çünkü hatta bana bi keresinde utanmadan şey dedi
ben sinirlendiğimde derin bi nefes al ve sus demişti
tabi bu cümle üzerine büyük bi kavga çıkarmıştım
sonra da , git kendine şişme kadın al o sana asla ses çıkarmaz demiştim de ağrına gitmişmiş
İşte benim nişanlımla da böyle bir ilişkim vardı ben mesela hep tepki gösterirdim eleştirirdim kavga ederdik sonra benden özür dilerdi ama en son dayanamayacak duruma geldim.

Ne anlamda mesela?

Tamamen yazdıklarınız dayanarak söylüyorum, diğeri her ne yaptıysa egosundan dolayı yapıyordu, ama bu adam öyle değil, sanki kadın erkek ilişkilerini bilmiyor daha doğrusu kapasitesi bu kadar olduğu için anlamıyor, Yani söylediğiniz gibi tecrübesiz olduğu için böyle davranmıyor adamın hamuru bu.

Tamamen yazdıklarınız dayanarak söylüyorum, diğeri her ne yaptıysa egosundan dolayı yapıyordu, ama bu adam öyle değil, sanki kadın erkek ilişkilerini bilmiyor daha doğrusu kapasitesi bu kadar olduğu için anlamıyor, Yani söylediğiniz gibi tecrübesiz olduğu için böyle davranmıyor adamın hamuru bu.
Evey onu ben de hemen anladım zaten adamın kapasitesi bu kadar, bir de kibar ilgili anlayışlı da olsa bence genel olarak kadın erkek ilişkilerinde de zayıf ve tecrübesiz zaten tanıştıran arkadaşım da öyle dedi. Var bir sıkıntısı yani o yüzden erkenden görmek açısından bu olay iyi oldu benim için.

Evey onu ben de hemen anladım zaten adamın kapasitesi bu kadar, bir de kibar ilgili anlayışlı da olsa bence genel olarak kadın erkek ilişkilerinde de zayıf ve tecrübesiz zaten tanıştıran arkadaşım da öyle dedi. Var bir sıkıntısı yani o yüzden erkenden görmek açısından bu olay iyi oldu benim için.
Yazmadı mı holigan bey?

Yok hayır, dediğim gibi direkt evlilik amacıyla hareket etmiyordum. Sadece bir insanı tanıyayım anlaşırsak güzel bir ilişkimiz olur diye düşünüyordum. Açıkçası ilk 2 hafta yani maça kadar da güzel gidiyordu ama maçtan sonra bir anda değişti her şey. Anlam veremediğim, şaşırdığım o oldu zaten. Tabii ki kültür anlamında ben daha üst seviyedeyim o gerçek. Ama karşımdaki insan da kibar, ilgili, gezmeyi seven biriydi. Bazı ortak noktalar da vardı. Zaten direkt hanzo, kaba saba bir tip olsa ilk görüşmeden sonra keserdim konuşmayı. 2 haftada 4 kere buluştuk.
Şu an nasıl aranız , arayıp soruyor mu

Bence orada kalmaya devam etsin. Bak arkadaşınız bile kadın erkek ilişkilerini iyi bilmiyor demiş. Maçtaki tavırlarından önce bu konu üzerine düşünmek daha doğru bence.
Arkadaşımın arkadaşının arkadaşı bu kişi o da tam tanımıyor aslında ama arkadaşının anlattığına göre o da böyle bir yorum yapmış.

Evet 2 hafta boyunca her şey güzel gitse de bu olay bir şeyleri görmemi sağladı. Demek anlaşamadığımız, olumsuz giden bir durum olduğunda adam içine gömülecek, sorunu çözemeye, gönül almaya çalışmayacak ki ben kadın ruhundan almayan, tecrübesiz biri olduğunu düşünüyordum. Açıkçası çok fazla surat yapınca konuşmayınca en son dayanamayıp sinirlendim ben de haftaya belki şampiyon olacaksın ama buluşmayı mahvettin dedim ve hesabı isteyip kalkacaktım ki zorla tuttu kendi ödedi hesabı beni eve bıraktı vs. Zaten tepkimi biraz sinirlenerek ortaya koydum. İlk başta neşelendirmeye çalıştım çünkü bu kadar uzatacağını düşünmedim. Resmen bokunu çıkardı. Neyse sonuç olarak maçtan sonra bir kere napıyorsun canım diye yazdı o kadar.
Daha önce kendi mesleğimden kültürümden birileriyle de ilişkim ya da flörtüm oldu ama onlarla da anlaşamadım. Yani sadece kültür meslekle de olmuyor maalesef.

Sana tavsiyem yeni tanidigin bi adam.icin asla fedakarlik yapma..

X