Kilo vermeye calistikca ustune kat kat aldim

Merhaba .
Kilo vermek için yıllardır uğraşıyorum verip verip alıyorum çok zor veren ve çok kolay kilo alan bi vücut tipim var . Tiroid şeker vs herşeyim normal . Metabolizma hizim da ne çok hızlı ne de çok yavaş . 24 yaşındayım 80 den nasıl kurtulurum derken hayatımda ilk kez 90 oldum şoklar içindeyim nasıl oldu anlamadim ve söyle bir sıkıntım var ki çok Çok zor ve yavaş kilo veriyorum. Bu yüzden 2 3 ay diyet spor müthiş yapsam da istediğim sonuçlara ulaşamayınca en sonunda bütün iradem kırılıyor bırakıyorum ve her seferinde üstüne kilo alıyorum . En son 4 ay spor salonuna gittim spor yapmak müthiş geldi . Hiç bir zaman üşenmem zaten . Nedense etrafımdaki herkesten daha çok spor yapıyorum ama en kilolu da benim . Çıldırma noktasındayım . Diyetisyen e de gitmiştim önceden hep klasik şeyler . Artık tüm yöntemleri ezberledim . Tek sıkıntım yapsam da müthiş uyamamak uygulayamamak çok yemek seciyorum . Sebze yemeklerinin cogunu yemedigim icin diyette ne yemek yapacağım derdi çok oluyor . Ve de çok fazla cikolata düşkunuyum. Bastirsin diye kahve nescafe içmekten onlara şeker atıp yanında minnacik bile olsa cikolata yemekten de bence veremiyorum ve bunu da tamamen kesmem gerek sanırım . Tabi o zaman nasıl çıldırmadan dururum cikolatasz bilemiyorum. Bağımlılık olmuş ben de sinirlilik yapıyor . Herneyse en son 4 ay hergün spora gidip bianda üyelik bitince yenilemedim bıraktım ve 5 6 kilo daha alinca üstüne 90 oldum . Hayatımda hiç böyle olmamıştım . Aynada Sirtim bile katlı görünüyor göbeğim aşırı çıktı mide üstü çok yağlanması arttı kollarım da çok kalın . Heryerim var yani simit bolgeside genetik çok çıkıntılı . Göbekle birlesince efsane oluyor . Boyum 176 . Insanlar iyisin diyor gıcık oluyorum çünkü değilim anlamıyorlar beni kimse .yanaklarim boynum bile çok yaglandi. Yıllardır bırakıp beslediğim tek şeye yürüyüşe tekrar başladım haftanın 5 günü 5 km yürüyorum . Ama her yeni basladigim da olduğu gibi kaval kemigim ağrıyor zorlanıyorum. Yeni yeni koşmaya başladım . Kemik zonklamasindan iki gündür gidemiyorum . Kosucam kosturtmuyor ağrıdan . Diyette sayılırım şekerli kahveyi ve minik çikolatayı bırakabilirsem tabi .eşim diyor senin yerinde olsam 20 kilo verirdim . Çok zor veriyorsun . O hemen veriyor o da diyette spor yapmadığı halde benden çok veriyor .
Kafayı yiyecegim . Neden diyet ve spor yapıp karşılığını alamıyorum ben . Her seferinde neden daha da artıyor... bi çare... müthiş diyet ve beslenme önerileri ve umut verici sözlere ihtiyacim var . Bebek de düşünüyorum evliyim 5 yıldır. Acil 15 kilo vermem şart. Kendimi zayıf güzel görmek istiyorum . Şu boyuma yazık ediyorum manken gibi olabilecekken 176 boya 90 olunca dev gibi görünmek çok kötü bir duygu ...oysa narın kibar görünecekken hayatta en çok istediğim şey zayıflamak.... Ben şimdi nasıl 25 kilo vereceğim.. bari 75 olsam ...

Hamburger pizza o tarz şeyler hiç yemiyorum . Yemekte pilav varsa ekmek hiç yemem . Günde iki dilim ekmek yiyorum o da cavdar, kepek vs. Ekmegi . Cips vs de hiç yemem . Bi çikolata onu da sıfıra indirmek uzereyim . Kendimi kandırmıyorum. Neyi yiyip neyi yemedigimi cok iyi biliyorum . Esim bike hergun şaşırıyor ekmek filan yemeyip yemeği de normal yediğim için çok şaşırıyor nasıl böyle oluyorsun diye . Şuana kadar da tek sebep kilolarımın cikolataydi . Inanirmisiniz bir ay 700 kalori ile beslenip hergün spor yaptim sadece 2 kilo gitti . Nasıl bi sıkıntım var çözemedik . Cildiricam
Yiyiyorsun ki kilo veremiyorsun kendini kandirma... bende yedikce aldım yedikce aldım taa ki 52 beden olana kadar aynaya bakinca bu benmiyim dedim.Ekmegi kestim kepek ekmegi yedim, tatliyi kestim ki cok severim kendilerini tatli krizim tutunca yagsiz bir cay bardağı süte bi tatli kaşığı tarçın karıştırıp içtim porsiyonları küçülttüm pirinç pilavi sevmem bulgul olsa yerim bol protein almaya çalıştım haftada iki gun spora gittim şimdi 42 bedenim ( maşallah) haa bide akşamdan bir cevizi kırıp içini bir bardak suya koyup sabah aç karna içtim metobolizmayı hızlandırıp kolestrolü düşürüyor

Merhaba .
Kilo vermek için yıllardır uğraşıyorum verip verip alıyorum çok zor veren ve çok kolay kilo alan bi vücut tipim var . Tiroid şeker vs herşeyim normal . Metabolizma hizim da ne çok hızlı ne de çok yavaş . 24 yaşındayım 80 den nasıl kurtulurum derken hayatımda ilk kez 90 oldum şoklar içindeyim nasıl oldu anlamadim ve söyle bir sıkıntım var ki çok Çok zor ve yavaş kilo veriyorum. Bu yüzden 2 3 ay diyet spor müthiş yapsam da istediğim sonuçlara ulaşamayınca en sonunda bütün iradem kırılıyor bırakıyorum ve her seferinde üstüne kilo alıyorum . En son 4 ay spor salonuna gittim spor yapmak müthiş geldi . Hiç bir zaman üşenmem zaten . Nedense etrafımdaki herkesten daha çok spor yapıyorum ama en kilolu da benim . Çıldırma noktasındayım . Diyetisyen e de gitmiştim önceden hep klasik şeyler . Artık tüm yöntemleri ezberledim . Tek sıkıntım yapsam da müthiş uyamamak uygulayamamak çok yemek seciyorum . Sebze yemeklerinin cogunu yemedigim icin diyette ne yemek yapacağım derdi çok oluyor . Ve de çok fazla cikolata düşkunuyum. Bastirsin diye kahve nescafe içmekten onlara şeker atıp yanında minnacik bile olsa cikolata yemekten de bence veremiyorum ve bunu da tamamen kesmem gerek sanırım . Tabi o zaman nasıl çıldırmadan dururum cikolatasz bilemiyorum. Bağımlılık olmuş ben de sinirlilik yapıyor . Herneyse en son 4 ay hergün spora gidip bianda üyelik bitince yenilemedim bıraktım ve 5 6 kilo daha alinca üstüne 90 oldum . Hayatımda hiç böyle olmamıştım . Aynada Sirtim bile katlı görünüyor göbeğim aşırı çıktı mide üstü çok yağlanması arttı kollarım da çok kalın . Heryerim var yani simit bolgeside genetik çok çıkıntılı . Göbekle birlesince efsane oluyor . Boyum 176 . Insanlar iyisin diyor gıcık oluyorum çünkü değilim anlamıyorlar beni kimse .yanaklarim boynum bile çok yaglandi. Yıllardır bırakıp beslediğim tek şeye yürüyüşe tekrar başladım haftanın 5 günü 5 km yürüyorum . Ama her yeni basladigim da olduğu gibi kaval kemigim ağrıyor zorlanıyorum. Yeni yeni koşmaya başladım . Kemik zonklamasindan iki gündür gidemiyorum . Kosucam kosturtmuyor ağrıdan . Diyette sayılırım şekerli kahveyi ve minik çikolatayı bırakabilirsem tabi .eşim diyor senin yerinde olsam 20 kilo verirdim . Çok zor veriyorsun . O hemen veriyor o da diyette spor yapmadığı halde benden çok veriyor .
Kafayı yiyecegim . Neden diyet ve spor yapıp karşılığını alamıyorum ben . Her seferinde neden daha da artıyor... bi çare... müthiş diyet ve beslenme önerileri ve umut verici sözlere ihtiyacim var . Bebek de düşünüyorum evliyim 5 yıldır. Acil 15 kilo vermem şart. Kendimi zayıf güzel görmek istiyorum . Şu boyuma yazık ediyorum manken gibi olabilecekken 176 boya 90 olunca dev gibi görünmek çok kötü bir duygu ...oysa narın kibar görünecekken hayatta en çok istediğim şey zayıflamak.... Ben şimdi nasıl 25 kilo vereceğim.. bari 75 olsam ...

Hamburger pizza o tarz şeyler hiç yemiyorum . Yemekte pilav varsa ekmek hiç yemem . Günde iki dilim ekmek yiyorum o da cavdar, kepek vs. Ekmegi . Cips vs de hiç yemem . Bi çikolata onu da sıfıra indirmek uzereyim . Kendimi kandırmıyorum. Neyi yiyip neyi yemedigimi cok iyi biliyorum . Esim bike hergun şaşırıyor ekmek filan yemeyip yemeği de normal yediğim için çok şaşırıyor nasıl böyle oluyorsun diye . Şuana kadar da tek sebep kilolarımın cikolataydi . Inanirmisiniz bir ay 700 kalori ile beslenip hergün spor yaptim sadece 2 kilo gitti . Nasıl bi sıkıntım var çözemedik . Cildiricam
Kadın doğuma gittiniz mi hiç? Pco olabilir. Açlık insülin değerinize de baktırın muhakkak insülin direnci olabilir. Karatay tarzı beslenme ve ketojonik beslenmeyi araştırın derim :KK66: Facebook ve instegramda sağlıklı yaşıyoruz diye bir sayfa var ordaki gönderileri de baştan sona okuyun derim

Merhaba .

Merhaba ,
Fitness antrenörü olarak metabolizma yaşının kilo verme açısından ideal olduğunu hızlı kilo verebileceğini düşünüyorum. Öncelikle Doktor tahlillerinde herşey normalse diyet şeklin ve antrenman biçimin yanlış diye düşünüyorum. Beslenme yeterli uyku yeterli ve doğru spor yaptığın takdir de ideal kilona ulaşacağından eminim. Bir yerde yanlış yapıyor olmalısın. Öncelikle doktora gittiğini varsayıyorum. Bir spor salonuna gidip vücut analizi yaptır parq testi postür analizi antrenman nabzı kondisyon süreleri antrenmanda kalp atım hızı ve antrenman nabzı hesaplamalarını eksiksiz yaptır Eğitmen arkadaşa. Buna göre sana yani kişiye özel bir antrenman programı yapılması gerekir. Herkesin vücudu bir değildir kulaktan dolma her bilgiye inanmamak herseyi uygulamamak gerekir. Sadece koşu bandı veya sadece yürüyüş yeterli beslenme veya dinlenme yoksa işe yaramayacaktır. Sporu yaşam biçimi haline getirmediğin sürece sabırlı olmadığın sürece aynı kiloyu pes ettiğin noktada geri alırsın. Beynini olumsuzluğa odaklıyor vücutta stres hormonu salgılıyorsun. Alanım beslenme olmadığı için bu konuya sadece öneri verebilirim. Karbonhidratı minimuma indirip haşlama tercih sebebi olmakla birlikte balık kırmızı et tavuk hindi ağırlıklı bir diyet programı uygulanabilir kalori oranı düşük porsiyon gr olarak çeşitli sebze yemekleri listene eklenebilir meyva tüketimini doğru zamanda yaparsan şeker ihtiyacını vücut doğal yoldan karşılayacaktır. Yetersiz kaldığını düşündüğün noktada nefsini köreltmen için (gündüz tabi bu) 1 adet yeşil elmayı küçük şekilde doğrayıp üzerine tarçın ekle isteğe göre üzerinde çok az (gerçek) bal gezdirebilirsin. Tarçın şekeri desteklerken yeşil elma yağ yakımını hızlandırır. Vücutta su tutulumu olabilir bu sebeple yeşillik salata tüketmeni öneririm detoxta uygulanabilir. Günlük ihtiyacın kadar da su alımı çok önemli. Simdi spora gelelim maalesef ki kadınlarımızın çoğu sporda ağırlık kaldırmaktan korkuyor.. Korkma. Bir kilo yağ kütlesi ile 1 kilo kas kütlesi aynı görsele sahip değildir. Yaptığın cardio antrenmanlarını bölgesel olarak dumbel veya makinalarla desteklediğinde seni çok ileri götürdüğünü göreceksin. Yanlış ! Çok antrenman yapman , uzun antrenmanlar yapman seni zayıflatmaz vücut arac gibidir. Doğru yüklemeyi yapmalısın. Önce beslenme sonra antrenman sonra dinlenme. Sabah akşam antrenman yapsan kilo verdim desen de tekrar geri alman kaçınılmaz son.. yavaş olsun sabit dursun. Erken uyanabilirsen sabah 45 dk kadar tempo koşu olarak park alanlarında kahvaltı etmeden destekleyebilirsin yaptığın sporu. Salona gidip 15 dk. kadar ısındıktan sonra sana yazılmış bir program ile bölgesel antrenmanlara başla. Beslenmeyle destekle uykuna önem ver.. kahvaltıyı iyi yap giderek öğünleri azalt. (Sabah çok ye öğlen az , akşam en az ) 3 günde 1 artık nasıl istersen 1 parça bitter çikolata ile yaptığın antrenman için kendini ödüllendir. Motivasyonun çok önemli bunu unutma herşey psikolojide bitiyor. Hiç bir ilerleme olmazsa gidişatta mutlaka yanlış olan birşey vardır. Vücudunu tanı onu bul. Yardım al ama pes etme ve unutma sen her halinle değerlisin sevgiler :)

Bende diyetteyim online danişma alıyorum, instagramda aralıkta başladım, liste genellikle iki haftaya bir değişiyor( klasik yöntem değil) vermediğim zaman olmadi 84.4 kilo ile basladim simdi 70.7 yim 14 kilo verdim yaklaşık, bu arada henüz yeni 2 hafta oldu platese başladım, ilk gittigim zamanin fotosunu cekmistim dun de cektim baya fark gördüm aslinda kilo olarak bu 2 haftada 500gr-1 kilo var. Diyetisyen listeye hep haftasa 3 gün yürüyüş yaziyor yapamadim cok platese basladim . Aslinda olmaz değil kardeşimde yine ayni kisiyle oda 98 kilodan 87 ye düştü. Karaciger enzimlerimde sıkıntı vardi bu hafta bakacaklar bakalim ins test sonucları iyi çikar. Ben kaçamak isini cok yapmadım bu sürede ama kardeşim baya yaptı yine verdi

2-3 ayda verilmez ki alinan kilolar. Valla ben gecen yil almistim 8 kilo fln. 1 yilda zar zor verdim. Gram gram gidiyor. O yuzden pes etmemek lazim. Ben karatay diyeti yaptim. Protein agirlikli sebze ile aram yok demissiniz. Size de uyar. Tek cikolata degil un seker olmayacsk hayatinizda. Kalorili meyvelerde olmayacak. En azindan boy avantajiniz var. Kisa boyda daha kotu oluyor kilo. Gunde 10000 adim atiyordum SPOR ile pek aram yok ama yuruyusu severim. Tempolu yuruyun kosmayin biraz kilo verince kosun bence sakatlanmayin bir de. Sporu birakinca genelde kilo aliniyor. Sikmayin caninizi azmedin verirsiniz. Uzmeyin bu kadar.

ya yemeden kilo alınmaz
konu sahibi güzel yiyorsun net
kendini kandırmayı bırakırsan kiloların gider
dr novzaradan dediği gibi kilolar havadan gelmez yiyerek olur
Hiç alakası yok. Ben de aynı şekilde haftada üç gün spor, her ay diyetisyen kontrolü, diyet ve de gün içinde aşırı aktif olmama rağmen 2kilo almıştım. Benimle aynı şeyi yapanlar o ay iki kilo vermişti. Şok oldum. Adet düzensizliği için doktora gittim. Estradiol hormonum yüksek cıktı. O yüzden kilo alıyormuşum.

Günde iki öğün beslenmelisiniz. Şeker, gluten ve paketli yiyecekler hayatınızdan çıkmalı.Azar azar sık yemek vücut için daha zararlıdır. Alkali diyet, ketojenik diyet gibi kavramları araştırın.

Ben de seninle aynı durumdayım. Ne denediysem olmadı. Ben de bilinç altı ile alakalı konulara yöneldim. Geçmişte yaşanan travmalar insanlarda bazı takıntılara yol açıyor. Mesela kimi temizlik hastası oluyor, kimi istifci, kimi aşırı derecede kilo alıyor. Bunu araştır derim. Aşırı kilo alımı kendini güçsüz hissetmekten veya çok sevdiği biri tarafından terkedilmekten kaynaklanıyormuş. Terketmeye ve de çok sevdiği birinin ölümü de giriyor.

Süzme peynirle karıştırınca de çok güzel oluyor avokado. Çok tüketmemeye çalışıyorum süzme peyniri ama arada bir kaçıyor. Beyaz peynirle de yapılabilir.
Humusun içine eklenebilir. Salatalara küp küp güzel olur evet. Pul biber ve limon çok yakışıyor bence avokadoya.

Niye süzme peynir tüketmek istemiyorsunuz bir nedeni var mi acaba?Ben avakadoyu hep salatalarin icine koyarim.Ama sarimsak domates vs ile yapilan ezmeleri oluyor.Humus yapar gibi.Genelde ekmegin üzerine falan sürülüyor.Ekmegi kaldirinca pek bir anlami kalmiyor gibi.Ama yine de cok lezzetli.

Görümcem tıpkı sizin kilolarınızda ve kesinlikle boğazına hakim olamayan biri. Ama iş çığırından çıkınca şok diyetlerle yorduğu ve kilo veremediği vücuduyla bir karar verip diyetisyene gitmeye başladı. Ve resmen kendisini görünce şok oldum. 1-2ayda 15 kilo verdi. Normalde saldırır gibi yemek yiyen, her öğünde 1 ekmek yiyen görümcem öyle sakin yemek yemeye başladı ki şaşırıp kaldım. Ve yediklerini diyetisyen tek tipleştirmemiş. Şunun yerine şunu, bunu yemezsen bunu ye gibi. Keyfine göre seçip yiyordu. Biz yanında tatlı yerken kendisi tatlı niyetine ananas dilimi yiyip kesinlikle ısrar etmeyin diyordu. Bence tam uymuyorsunuz.

Salata icin guacomole yapabilirsin. Ben bazen beyaz peynirle karistiriyorum cok güzel oluyor

Avocado, beyaz peynir, limon, karabiber ve tuz...hepsini karistirip salatanin üstüne koyuyorum. İcine soğan ve sarımsak eklersen cok güzel bir sos ortaya cikiyor. İnce bulgurun yanina güzel yakışıyor
[/QUOTE

ben direk salatanin icine koyuyorum avakadoyu.Hatta mango da koyunca birbirini tamamliyorlar.

Demekki birazcık yemiyorsunuz .. bu çok basit bir matematik hesabıdır yaktığından az kalori alıp zayıflamamak gibi bir şansın yok .. 96 kilodan 59 a spor ve diyet ile düşmüş biri olarak söylüyorum.. kendinizi kandırmayın az yiyin bol hareket edin ..

evet ama yiyemedim aşırı yağlı değil mi :KK43: sos yapılabilir mi acaba salataya falan. ben zeytinyağı dışında bişi tüketmiyorum ondan ağır geldi sanırım.
zaten elma gibi onu tüketemezsiniz ki farklı tarifler var pesto gibi makarna sosu yapabilirsiniz salataya minik minik doğrarsınız limon ya da yoğurtla falan karıştırıp sos yaparsınız sandviç arasına sürersiniz falan filan. çok yolu var araştırın biraz illadamak tadınııza göre bulursunuz bir tanesini. yağlı ve besin değeri çok yüksek bir şey avokado salataya koyarsanız bi de üstüne zeytinyağı gezdirmeyin ama birinden birini tercih edin

Gunluk 700 kaloriyle diyet olmaz.
Isterseniz haftanin 10 gunu spor yapin.Enerji girmeyen vucutta neyi yakacaksiniz?
Dogru sandiginiz bir yerde feci bir hata var diyetinizde.

X