Kilo vermeye calistikca ustune kat kat aldim

Haşimatoyum doktor kilolu olman lazim diyor
.Ama tabiki az yiyorum dikkat ediyorum .Sekeri kesin bitter o da bir dilim yiyin .Ve tabağıniza koyduğunuzun yarisini bosaltın .Baska yemeyin .Onunla idare edin .Bir haftada kac kilo gidecek siz bile şaşırirsınız
Hepsi fasa fiso az yemezsen kilo veremezsin .
Kiloluyum diyenlerin yediği tabağı bir haftada anca yerim .Yemeyin diyorum yine yiyorlar .

Doğru bilinen yanlışlarda bugün.

Akşam 6 gibi kesin bir saat yok. 6 insanların işten çıkış saati zaten. Eve gelme yemek yeme çok rahat 8’i buluyor çoğu zaman.

Doğru olan uyumadan 2-3 saat öncesinde yemeyi bırakmaktır. Ben gece 2-2.30 civarı uyuyorum mesela. 6’dan 2’ye kadar 8 saat kim aç kalabilir hiç bir şey yemeden? O yüzden uygun olan yatma saatinize göre yeme saatinizi ayarlamanızdır.
2de uyuyorsunuz saat 11de mi yemek yiyorsunuz.geç saatlerde yemek yenmesini diyetisyenler doğru bulmuyor ki.en geç 8 gibi yemek yemeyi bırakın diyorlar.en erken 6.yemekten sonra yatana kadar 1 adet meyve yogurt gibi yenilebilir mesela ac kalinmaz.alisliyor zaten kilo vermek istiyorsak bu şekil uygulamaya calismamiz lazim bence

Ben de 5 Aralikta 90 kg gordukten sonra artik yeter dedim. Gunde iki kez Sabah 7 ve oglen 12:30 yemek yiyorum sadece. Bu arada iki ogun arasinda birsey yemiyorum ve istedigim herseyi sadece porsiyon kuculterek bugun itibariyle 74kg oldum.
Bu diyete Intermittent fasting diyorlar. Hedefim 60 kg olmak cunku 164 cm boyum . Tabi ki cocuklar olmadan once 55 kg bakalim insallah oda olur.

2de uyuyorsunuz saat 11de mi yemek yiyorsunuz.geç saatlerde yemek yenmesini diyetisyenler doğru bulmuyor ki.en geç 8 gibi yemek yemeyi bırakın diyorlar.en erken 6.yemekten sonra yatana kadar 1 adet meyve yogurt gibi yenilebilir mesela ac kalinmaz.alisliyor zaten kilo vermek istiyorsak bu şekil uygulamaya calismamiz lazim bence

Valla kurabiyeyle süt bile görmüyorum 11-12 civarı.
Ben saat başı bişeyler atıştıran bir insanım kalamam öyle saatlerce aç. Az, sık ve sağlıklı yediğim için de hiç kilo problemim olmadı.

Diyetisyen gidin. Zaten bildiğim şeyler diye düşünmeyin. Sebzeleri sevmeseniz de farklı şekillerde tüketmeye çalışın. Bol baharat ve firin kullanın. Kerevizi bile patetes gibi fırında pişirip yoğurtla yiyebilirsiniz. Ufak kaçamaklar hele ki neskafe gibi şeyler kilo vermenizi engelliyor. Aman ne olacak o kadardan diye düşünmeyin. Küçük küçük şeyler birikip kilo yapıyor ne yazık ki:KK43:

Merhaba .
Kilo vermek için yıllardır uğraşıyorum verip verip alıyorum çok zor veren ve çok kolay kilo alan bi vücut tipim var . Tiroid şeker vs herşeyim normal . Metabolizma hizim da ne çok hızlı ne de çok yavaş . 24 yaşındayım 80 den nasıl kurtulurum derken hayatımda ilk kez 90 oldum şoklar içindeyim nasıl oldu anlamadim ve söyle bir sıkıntım var ki çok Çok zor ve yavaş kilo veriyorum. Bu yüzden 2 3 ay diyet spor müthiş yapsam da istediğim sonuçlara ulaşamayınca en sonunda bütün iradem kırılıyor bırakıyorum ve her seferinde üstüne kilo alıyorum . En son 4 ay spor salonuna gittim spor yapmak müthiş geldi . Hiç bir zaman üşenmem zaten . Nedense etrafımdaki herkesten daha çok spor yapıyorum ama en kilolu da benim . Çıldırma noktasındayım . Diyetisyen e de gitmiştim önceden hep klasik şeyler . Artık tüm yöntemleri ezberledim . Tek sıkıntım yapsam da müthiş uyamamak uygulayamamak çok yemek seciyorum . Sebze yemeklerinin cogunu yemedigim icin diyette ne yemek yapacağım derdi çok oluyor . Ve de çok fazla cikolata düşkunuyum. Bastirsin diye kahve nescafe içmekten onlara şeker atıp yanında minnacik bile olsa cikolata yemekten de bence veremiyorum ve bunu da tamamen kesmem gerek sanırım . Tabi o zaman nasıl çıldırmadan dururum cikolatasz bilemiyorum. Bağımlılık olmuş ben de sinirlilik yapıyor . Herneyse en son 4 ay hergün spora gidip bianda üyelik bitince yenilemedim bıraktım ve 5 6 kilo daha alinca üstüne 90 oldum . Hayatımda hiç böyle olmamıştım . Aynada Sirtim bile katlı görünüyor göbeğim aşırı çıktı mide üstü çok yağlanması arttı kollarım da çok kalın . Heryerim var yani simit bolgeside genetik çok çıkıntılı . Göbekle birlesince efsane oluyor . Boyum 176 . Insanlar iyisin diyor gıcık oluyorum çünkü değilim anlamıyorlar beni kimse .yanaklarim boynum bile çok yaglandi. Yıllardır bırakıp beslediğim tek şeye yürüyüşe tekrar başladım haftanın 5 günü 5 km yürüyorum . Ama her yeni basladigim da olduğu gibi kaval kemigim ağrıyor zorlanıyorum. Yeni yeni koşmaya başladım . Kemik zonklamasindan iki gündür gidemiyorum . Kosucam kosturtmuyor ağrıdan . Diyette sayılırım şekerli kahveyi ve minik çikolatayı bırakabilirsem tabi .eşim diyor senin yerinde olsam 20 kilo verirdim . Çok zor veriyorsun . O hemen veriyor o da diyette spor yapmadığı halde benden çok veriyor .
Kafayı yiyecegim . Neden diyet ve spor yapıp karşılığını alamıyorum ben . Her seferinde neden daha da artıyor... bi çare... müthiş diyet ve beslenme önerileri ve umut verici sözlere ihtiyacim var . Bebek de düşünüyorum evliyim 5 yıldır. Acil 15 kilo vermem şart. Kendimi zayıf güzel görmek istiyorum . Şu boyuma yazık ediyorum manken gibi olabilecekken 176 boya 90 olunca dev gibi görünmek çok kötü bir duygu ...oysa narın kibar görünecekken hayatta en çok istediğim şey zayıflamak.... Ben şimdi nasıl 25 kilo vereceğim.. bari 75 olsam ...

Hamburger pizza o tarz şeyler hiç yemiyorum . Yemekte pilav varsa ekmek hiç yemem . Günde iki dilim ekmek yiyorum o da cavdar, kepek vs. Ekmegi . Cips vs de hiç yemem . Bi çikolata onu da sıfıra indirmek uzereyim . Kendimi kandırmıyorum. Neyi yiyip neyi yemedigimi cok iyi biliyorum . Esim bike hergun şaşırıyor ekmek filan yemeyip yemeği de normal yediğim için çok şaşırıyor nasıl böyle oluyorsun diye . Şuana kadar da tek sebep kilolarımın cikolataydi . Inanirmisiniz bir ay 700 kalori ile beslenip hergün spor yaptim sadece 2 kilo gitti . Nasıl bi sıkıntım var çözemedik . Cildiricam
Tamamını okuyamadım ama özünü anladım. Canım ben lisede 95 kiloydum. Ortaokulda 75 sen düşün. Sunanda ki kilom ; 60 diyet yapmadım. Tiroid veya hormonal sorunum yoktu. Metobolizmam yavaştı. Ve yavaş olmasının nedenleri vardı. Öncelikle çok diyet yapmayı denedim . Hayır kilo vermedim. Çok aç bıraktığım oldu kendini hayır kilo vermedim. benim yediğim kadar kimse yemek yiyemez. Ancak kilo aliyormbuyum hayır. Nedeni ve tek nedeni doğal beslenme. Üniversite de para durumuda az olunca; ve de hazır yiyeceklerden rahatsız olduğum bir dönemde kilo vermeye başladım. Öncelikle bilinçli olmasa da bazı alışkanlıklar edindim. Günde 2.5 litre su içmek. Cola fanta hazır meyve suyu veya meyve suyu . Soda meyveli soda ve benzeri içecekler içmemek. Hazır paket ve konserve hiç bir ürün kullanmamak. İlk bir ay falan normaldim . Meğerse vücut kendini temizlemeye başlamış. 4. Ayda 60 kiloya düştüm ki ailem hastahaneye götürmeye kalktı tatildeyken . O kadar korktular. Halbuki sağlıklı besleniyordum.spor olarak yürüdüm .okulum Çanakkale'de ve yokuş yukarı. Her gün fakülteye yürüyerek çıkıyordum. Ben merkeze 5 km uzaklıktaydim. Merkeze gidicegim zaman yürüyordum.biraz parasal tabi durumda var. Yediklerime gelince. Paket , hazır ,fast food ve de kantin yemekleri tarzı şeyler hariç herşeyi yedim. Patates kızartması da yedim, tavukta etde. Tabi et gene daha azdı. Ama mesala paket hiçbir çorba tüketmedim. Ve çok ayran yapar içerdim severdim. Ki tok tutuyordu sanirim onunda etkisi var. Tatlını evde yapardım. Paket ürün kullanmadan. kahvaltımı doyasıyadir. Ve halen de öyledir. Genelde 2 veya 3 çeşitli kahvaltı hazırlarim. Ve bir arkadaşım sok geçirinceye kadar kilo verdiğimin farkında değildim. Çünkü genelde esortman tarzı giyiyodum sınav dönemiydi. Evde boy aynamfa yoktu. Ve de tsortlerin yıkamadan kaynaklı bollastigini sanıyordum. Özet olarak ; cips içecekler tatlılar paket ürünleri ve dışarda yemek yemegi kacamakta olsa hayatından çıkar. Su iç yoğurt bol ye. Bulabilirsen ev yoğurdu özellikle. Ve geriye kalan herşeyi ye. İlk bir kaç ay bütün doktorlar kilo vermemeniz normal der. Ki öyledir de. Vücut düzenliyor kendini sonra kilo vereceksin güven bana. Ve de kalıcı olacak.

Yorumlari okuyamadim ama diyecegim şu ki lutfen ketojenik diyet yap hicbir saglik sorunum yok demissin o zaman bunu yap hem saglikli olmak icin hemde kilo vermek icin. Sekeri cikolatayi ekmegi pilavi makarnav vs. Hayatindan tamamen cikarmalisin. Öğününün buyuk cogunlugu sagli yaglardan olusmali saf soguk sıkım zeytinyagi ceviz tahin hayvan ic yagi gibi. Sonra olculu bi sekilde protein alman lazim. Ve karb. orani coook dusuk seyler tuketmelisin. Sut icmemelisin. Yapisinda seker olan seyleri tuketmemelisin. Paketli hicbir urunu eve sokmayacaksin. Sabah öğüne basladigin saate ve aksam bitirdigin saate dikkat etmen lazim uykunu guzel uyumalisin gec yatmak yok. Ve daha bir duru ayrinti var sayamadigim eger yapacaksan. spor konusuna bisey demiyorum yapiyorum demissin sıkı sıkı saril zaten spora cok onemli. Ketejonik cok arastirdim hala da devam ediyorum arastiyorum en guzel secenek saglikli temiz ve zayiflik ard arda geliyor

Dediğiniz takımları inceledim ama birşey anlamadım...biraz bilgi verebilir misiniz? Neler yapılıyor
Canim hergün aksam sabah öglen aksam yani gün icinde ne yediysen yaziyorsun sporda dahi eger menünde uygun bir sey yoksa sana söyleniyor ve zamanla menünde düzelme oluyor

Belki gereğinden fazla spor yapıyorsunuz , günde 3 antreman yaptığım zamanlar bende sekiz kilo almıştım . Herşeyin fazlası zarar. bulunduğunuz kiloda koşu yapmanız dizleriniz için zararlı olabilir. Yürüyüş mesafesini artırın , yapılan sporda değişiklik yapılmadığı zaman vücut onu yeni düzeni olarak benimseyip alışıyor bu yüzden yaptığınız sporu değiştirin. akşam yediden sonra yemek yememeye özen gösterin ve paketli yiyecekleri kesinlikle hayatınızdan çıkarın . ne yazık ki bir müddet ekmek ve türevlerini de çıkarın . ben artık ekmek yerine ceviz kullanıyorum ve sonradan fark ettim ki benim vücudum glutene karşı hassasmış ...

Bu konuyu görmeden diğerine yazdım.
Niye başka konu açtığınızıda anlayamadım.

Yanlış diyet kilo aldırır. 1200 kalorinin altında diyet olmaz zaten.

Bir yerlerde hata vardır mutlaka bunu günlük yazarak bulabilirsiniz.

Dr tutumu zaten doğru değil benide sinir etti.

Bir diyetisyen demişti koşmayın yürüyün
Diyet yapmayın sağlıklı yiyin
Günlük 700 kalori çok az
Vücut birden bire ne oluyor aç kaldım ve aç kalacağım diye paniğe uğruyor
Ve aldığı her şeyi tutmaya ve yağa çevirmeye başlıyor ve sizin açlık ataklarıda fazladan kilo almanıza neden oluyor

Koşmak yararlı değil kilo vermek için tempolu yürüyüş gerekli
Direkt spora çıkar çıkmaz koşmaya başladığımızda vücut tehlike altındayım (örnek yabani bir hayvan tarafından kovalanıyorum diyormuş
Evrimsel süreç böyle

Merhaba .
Kilo vermek için yıllardır uğraşıyorum verip verip alıyorum çok zor veren ve çok kolay kilo alan bi vücut tipim var . Tiroid şeker vs herşeyim normal . Metabolizma hizim da ne çok hızlı ne de çok yavaş . 24 yaşındayım 80 den nasıl kurtulurum derken hayatımda ilk kez 90 oldum şoklar içindeyim nasıl oldu anlamadim ve söyle bir sıkıntım var ki çok Çok zor ve yavaş kilo veriyorum. Bu yüzden 2 3 ay diyet spor müthiş yapsam da istediğim sonuçlara ulaşamayınca en sonunda bütün iradem kırılıyor bırakıyorum ve her seferinde üstüne kilo alıyorum . En son 4 ay spor salonuna gittim spor yapmak müthiş geldi . Hiç bir zaman üşenmem zaten . Nedense etrafımdaki herkesten daha çok spor yapıyorum ama en kilolu da benim . Çıldırma noktasındayım . Diyetisyen e de gitmiştim önceden hep klasik şeyler . Artık tüm yöntemleri ezberledim . Tek sıkıntım yapsam da müthiş uyamamak uygulayamamak çok yemek seciyorum . Sebze yemeklerinin cogunu yemedigim icin diyette ne yemek yapacağım derdi çok oluyor . Ve de çok fazla cikolata düşkunuyum. Bastirsin diye kahve nescafe içmekten onlara şeker atıp yanında minnacik bile olsa cikolata yemekten de bence veremiyorum ve bunu da tamamen kesmem gerek sanırım . Tabi o zaman nasıl çıldırmadan dururum cikolatasz bilemiyorum. Bağımlılık olmuş ben de sinirlilik yapıyor . Herneyse en son 4 ay hergün spora gidip bianda üyelik bitince yenilemedim bıraktım ve 5 6 kilo daha alinca üstüne 90 oldum . Hayatımda hiç böyle olmamıştım . Aynada Sirtim bile katlı görünüyor göbeğim aşırı çıktı mide üstü çok yağlanması arttı kollarım da çok kalın . Heryerim var yani simit bolgeside genetik çok çıkıntılı . Göbekle birlesince efsane oluyor . Boyum 176 . Insanlar iyisin diyor gıcık oluyorum çünkü değilim anlamıyorlar beni kimse .yanaklarim boynum bile çok yaglandi. Yıllardır bırakıp beslediğim tek şeye yürüyüşe tekrar başladım haftanın 5 günü 5 km yürüyorum . Ama her yeni basladigim da olduğu gibi kaval kemigim ağrıyor zorlanıyorum. Yeni yeni koşmaya başladım . Kemik zonklamasindan iki gündür gidemiyorum . Kosucam kosturtmuyor ağrıdan . Diyette sayılırım şekerli kahveyi ve minik çikolatayı bırakabilirsem tabi .eşim diyor senin yerinde olsam 20 kilo verirdim . Çok zor veriyorsun . O hemen veriyor o da diyette spor yapmadığı halde benden çok veriyor .
Kafayı yiyecegim . Neden diyet ve spor yapıp karşılığını alamıyorum ben . Her seferinde neden daha da artıyor... bi çare... müthiş diyet ve beslenme önerileri ve umut verici sözlere ihtiyacim var . Bebek de düşünüyorum evliyim 5 yıldır. Acil 15 kilo vermem şart. Kendimi zayıf güzel görmek istiyorum . Şu boyuma yazık ediyorum manken gibi olabilecekken 176 boya 90 olunca dev gibi görünmek çok kötü bir duygu ...oysa narın kibar görünecekken hayatta en çok istediğim şey zayıflamak.... Ben şimdi nasıl 25 kilo vereceğim.. bari 75 olsam ...

Hamburger pizza o tarz şeyler hiç yemiyorum . Yemekte pilav varsa ekmek hiç yemem . Günde iki dilim ekmek yiyorum o da cavdar, kepek vs. Ekmegi . Cips vs de hiç yemem . Bi çikolata onu da sıfıra indirmek uzereyim . Kendimi kandırmıyorum. Neyi yiyip neyi yemedigimi cok iyi biliyorum . Esim bike hergun şaşırıyor ekmek filan yemeyip yemeği de normal yediğim için çok şaşırıyor nasıl böyle oluyorsun diye . Şuana kadar da tek sebep kilolarımın cikolataydi . Inanirmisiniz bir ay 700 kalori ile beslenip hergün spor yaptim sadece 2 kilo gitti . Nasıl bi sıkıntım var çözemedik . Cildiricam
Hastalik olabilir stres olabikir yada herhangi bir ilac.. bunlar bazi insanlard kilo yapiyo

Bir diyetisyen demişti koşmayın yürüyün
Diyet yapmayın sağlıklı yiyin
Günlük 700 kalori çok az
Vücut birden bire ne oluyor aç kaldım ve aç kalacağım diye paniğe uğruyor
Ve aldığı her şeyi tutmaya ve yağa çevirmeye başlıyor ve sizin açlık ataklarıda fazladan kilo almanıza neden oluyor

Koşmak yararlı değil kilo vermek için tempolu yürüyüş gerekli
Direkt spora çıkar çıkmaz koşmaya başladığımızda vücut tehlike altındayım (örnek yabani bir hayvan tarafından kovalanıyorum diyormuş
Evrimsel süreç böyle
Sana yazmışım ama benim durum senden parlak değil
Ama 20 kilo veren biri olarak şunu söyleyeyim akşam kendimi aç bırakmanın sayısız faydasını gördüm

Sana yazmışım ama benim durum senden parlak değil
Ama 20 kilo veren biri olarak şunu söyleyeyim akşam kendimi aç bırakmanın sayısız faydasını gördüm
Bugün 400 kalori almışım biraz aşırı az olmuş ama 1500 altı almaya calisicam hep bu kadar az olmayacak tabi zararlı biliyorum . 5 km de yürüyüş yaptım hergün böyle yaparsam inanıyorum başarırım . Şekeri ve ekmeği tamamen kestim. Vücuduma bugün asla girmediler ve girmeyecekler

X