"Kimlik arayışlarım,sahip olduğum hayallerim..."Buyrun bakalım..

Azim, istek, hirs olduktan sonra insan hayallerine illaki ulasiyor ve basariyor.
Gercekten istemek lazim, tüm engeller sanki kendiliginden kalkiyor, sana melekler arkadan yardim eder gibi yoluna devam ediyorsun.
Cok güzel yazmissin canim, bende nefesimi tutarak okudum, kendimi cok buldum sende.
Ben ne yazikki hic resim yetenegim yok, iyiki sizler varsiniz, ama sanata cok büyük saygim var ve ressamlara ve resimlere büyük ilgim var.
Dünyanin degisik yerlerine tatile gittigimde illaki resim müzelerini dolasmam sart esimle. O ülkenin meshur ressamlarinida tanimak lazim.

Bende kücüklügümden beri bir hayalim vardi sonra bu zamanla hedefe dönüstü, simdide her gün meslegimin mutlulugunu yasayip, kendimi gerceklestirdigim icin cok mutluyum.
Insanlarin hayali yoksa, hedefi yoksa, bos bir tenekeye benzetirim...Ici bos bir teneke....

su gibi okudum yazdıklarını...
insanın isteyip de yapamayacağı hiçbirşey yok bence de..
umarı bir gün seni tvlerden izleriz aynı bu hikayeni anlatırken...
çok başarılı bir insan olacağın belli...
o yüzden ben sana mutluluklar diliyorum.

Ne aileler varmış ya. Kendimi çok şanslı hissettim şimdi.
Nasıl da çocuklarının hayatlarına burnunu sokup kendi istedikleri gibi şekil vermek istemişler onlara, bakalım kendisi ne düşünüyor, ne istiyor diye sormadan. Çok yazık.

Sizi ben de tebrik ederim. İnsanın kendine güvenmesi diğer insanlara kulak tıkayabilmekte en büyük etken.

Ben yabancı dil alanında okudum liseyi. Süper lise ya da anadolu lisesi de değildi üstelik. Düz lise ...
Okul müdürü ailelerimizi çağırıp bu çocuklar üniversitede ingilizce bölüm okuyamaz,çok zor kazanmaları, puanlar çok yüksek, bölümü kapatalım diye bir öneri sunmuştu. Karşı çıkıldı tabi, neden heves kırıyorsunuz diye söylendi veliler. Gerçekten zordu ama o da bir gerçek.
Bunu sonuçtan da anlayabiliriz, çünkü lisede o yüksek puanlı bölümlerden birine girebilen tek kişi ben oldum. Hem de hayalimdeki bölüme. Yabancı dil sınavında 100 sorudan 96sını doğru cevaplayarak. Ben de çok azimli ve idealist bir insandım hayalim konusunda. Sizin gibi zoru başarıp kavuştum hayalime. :))

Ne aileler varmış ya. Kendimi çok şanslı hissettim şimdi.
Nasıl da çocuklarının hayatlarına burnunu sokup kendi istedikleri gibi şekil vermek istemişler onlara, bakalım kendisi ne düşünüyor, ne istiyor diye sormadan. Çok yazık.

Sizi ben de tebrik ederim. İnsanın kendine güvenmesi diğer insanlara kulak tıkayabilmekte en büyük etken.

Ben yabancı dil alanında okudum liseyi. Süper lise ya da anadolu lisesi de değildi üstelik. Düz lise ...
Okul müdürü ailelerimizi çağırıp bu çocuklar üniversitede ingilizce bölüm okuyamaz,çok zor kazanmaları, puanlar çok yüksek, bölümü kapatalım diye bir öneri sunmuştu. Karşı çıkıldı tabi, neden heves kırıyorsunuz diye söylendi veliler. Gerçekten zordu ama o da bir gerçek.
Bunu sonuçtan da anlayabiliriz, çünkü lisede o yüksek puanlı bölümlerden birine girebilen tek kişi ben oldum. Hem de hayalimdeki bölüme. Yabancı dil sınavında 100 sorudan 96sını doğru cevaplayarak. Ben de çok azimli ve idealist bir insandım hayalim konusunda. Sizin gibi zoru başarıp kavuştum hayalime. :))

Ailem kazanamayacağım endişesi yaşıyordu,resmi hobi olarak yapmamı istiyorlardı.Asla kötülüğümü düşünen bir ailem olmadı.Kararlılığımı görmeleri geç olmadı zaten,ondan sonra hep yanımda oldular,büyük destek oldular ama akrabalarım ve arkadaşlarım için aynı şeyi söylemem mümkün değil pek.
Sizinde azminizi tebrik ederim:)

Ddurumaya yazını okudum ve bende o gazete ilanının karşına çıkmış olduğu andan itibaren ne kadar şanslı olduğunu düşündün..ben de kamu kuruluşunda 11 yıldır çalışıyorum işimi en iyi şekildede yapmaya çalışıyorum ama olmak istediğim meslek o değil yani kendimi gerçekleştirebileceğim farklı bir alan farklı bir dal olmalı..ama ne yazıkki ne olduğunuda bilemiyorum..yani benim karşıma da çıkıverse evet bu diyebilsem..birkere insanlarla diyalog içinde olmalıyım fikir üretmeli birilerinin mutluluğunu paylaşmalıyım..kuantum fiziğiylede çok alakalıyım..yurtdışına falan açılmalıyım..farklı kültürlerede ilgim var yani..ama meslek olarak tüm bunlar neyi kapsıyor bilemiyorum..senin yazını okuyunca bende yazdım işte nebileyimm:KK43:

Ddurumaya yazını okudum ve bende o gazete ilanının karşına çıkmış olduğu andan itibaren ne kadar şanslı olduğunu düşündün..ben de kamu kuruluşunda 11 yıldır çalışıyorum işimi en iyi şekildede yapmaya çalışıyorum ama olmak istediğim meslek o değil yani kendimi gerçekleştirebileceğim farklı bir alan farklı bir dal olmalı..ama ne yazıkki ne olduğunuda bilemiyorum..yani benim karşıma da çıkıverse evet bu diyebilsem..birkere insanlarla diyalog içinde olmalıyım fikir üretmeli birilerinin mutluluğunu paylaşmalıyım..kuantum fiziğiylede çok alakalıyım..yurtdışına falan açılmalıyım..farklı kültürlerede ilgim var yani..ama meslek olarak tüm bunlar neyi kapsıyor bilemiyorum..senin yazını okuyunca bende yazdım işte nebileyimm:KK43:

Şuan bulunduğumuz yer biraz şans,biraz emek...
Seninde biçok kişinin hayal ettiği,emek harcayıp olamadığı bi yedesin,ve bence sende şanslısın:KK66: Olmak isteyipte olmadağıkların için ise bence yaşadığın heranda bunu gerçekleştirmen mümkün.İsteklerini geri dönüşüm kutusunda bekletme,en azından yapabilceklerini nasıl hayatına kazandıracağın konusunda biraz çaba harcarsan,bence herşey mümkün=)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan bulunduğumuz yer biraz şans,biraz emek...
Seninde biçok kişinin hayal ettiği,emek harcayıp olamadığı bi yedesin,ve bence sende şanslısın:KK66: Olmak isteyipte olmadağıkların için ise bence yaşadığın heranda bunu gerçekleştirmen mümkün.İsteklerini geri dönüşüm kutusunda bekletme,en azından yapabilceklerini nasıl hayatına kazandıracağın konusunda biraz çaba harcarsan,bence herşey mümkün=)

......................................

Durumaya seninle konuşmalıyım. ama mesaj henüz atamıyorum yeterli sayıya ulaşamadığım için. bana yardımcı olbileceğini düşünüyorum. msn den görüşme imkanımız olabilir.

olabilir canım konuşalım,özelden sana adresimi ollayacağım.bu akşam iftardan sonra girerim akşam 10 gibi

Son düzenleyen: Moderatör:
X