kimsenin bilmediği borçlarım

Eğer babanız verebiliyorsa 30-40 bin borcu kapatın.
Babanıza ayda 2 bin ödeyin.
Eşiniz sorarsa birgün babama borcum var diyebilirsiniz.

Bir de her krediye ayrı faiz ödeniyor. Hem yazık, hem günah.
babam öyle biri değil. borcum var şu kadar desem kendisi borç alır benim borcumu kapatır sonra o borcu öder durur. imkanı yok ikna edemem.

Amaaannn sefan olsun ,çalışmış yemişsin, şimdi de çalışır ödersin .bundan sonraki harcamalarına biraz dikkat edersen yeter .kendine harcamayıp ne yapacaksın ,yasin gençtir sanıyorum .kefen parası biriktirmeye daha çok var :) ye iç gez ama bundan sonra dikkatli ol ,hatta evliysen kendini çok sıkmadan borcun biter bitmez birikim yapmaya başla .

hayır başka borcum yok ama çok mahcup olurum o_O bir de ne zamandır saklamışım ne bileyim yıllar sonra.

valla araba alsam gam yemem. yeminle ıvır zıvır aldım
Mahçup olursunuz belki ama yine de bilmesi gerekir. Çok çok yakından tanıdığım bir çift bu sebeple boşanma aşamasına geldi.
Kızın maaşı sizinki kadar değil, eski borçları fark ettirmemek için sürekli eksiye girmiş, sonra toparlayamamış. Maaşına icra gelmek üzereyken anltmak zorunda kalmış. Gerçekten hoş bir şey değil.
Sizin maaşınız bu borcu ödeyebilecek miktarda. Sadece paylaşım durumu.
30 bin de çok abartılı değil, 200 bini ödüyoruz biz :/

Ben bekarken borc yapipta evlilikte odenmesine karsiyim. Oh sen bekarken ye evliyken esinde senle beraber odesin. Borcun olmasa o parayi biriktirebilirdiniz. Saklamayi ise ayrica arkadan is cevirmek olarak goruyorum. Evleniyosun ama bastan guvenini sarsacak bir olay bu

Ben bekarken borc yapipta evlilikte odenmesine karsiyim. Oh sen bekarken ye evliyken esinde senle beraber odesin. Borcun olmasa o parayi biriktirebilirdiniz. Saklamayi ise ayrica arkadan is cevirmek olarak goruyorum. Evleniyosun ama bastan guvenini sarsacak bir olay bu
eşime bu yüzden söylemedim. ondan para almıyorum ama para da arttıramıyorum. ben arttırmayınca o da arttırmıyor. ona dokunmuyor yani. ama yine de eşim böyle bir şey yapsa benim de hoşuma gitmezdi haklısınız

soracakları bir şey olmadı. eşimle ödediğimiz şeyler ayrı. fatura ve kirayı o öder. yemek ve giyecek gezme vs bendedir. o yüzden şimdiye dek farkedilmedi. utanıyorum bu kadar büyük çocukluk yaptığım için. ve söyleysem berabner ödemeye kalkar eşim de babam da. kabul etmem.

Aynısını yaşadım yiğitliğe b*k sürdürmemek için eşime söylemedim ama işler boyumu aşınca anlatmak zorunda kaldım.

Benim tavsiyem babanıza anlatın durumu. Ondan borç alın banka yerine ona ödeyin mesela 50 bin aldınız babanıza 1000-1000 ödeyin gibi.

Amaaannn sefan olsun ,çalışmış yemişsin, şimdi de çalışır ödersin .bundan sonraki harcamalarına biraz dikkat edersen yeter .kendine harcamayıp ne yapacaksın ,yasin gençtir sanıyorum .kefen parası biriktirmeye daha çok var :) ye iç gez ama bundan sonra dikkatli ol ,hatta evliysen kendini çok sıkmadan borcun biter bitmez birikim yapmaya başla .
rahatlatmak için söylediğinizi biliyorum ve işe yarıyor biliyor musunuz :KK200: sağolun

Ben de boyle bir durum yasadim ve eksilere girdim esim kivrandigimi anlamis farletmis beni cok iyi tanir. Kendisi acti konuyu bi alsam ben de cok utanarak anlattim. Beraber hallettik bi daha da olmadi tabii ki oyle bi durum. Bence anlatin sonucta calisiyorsunuz erken kapatinca faizleri siliniyor kar edersiniz ve de tek basiniza eziyet cekmemia olursunuz. Oncesi sonrasi yok bence esler her seyi paylasmali ve cok buyuk hatalar olmadikca birbirine destek olmali.

Aynısını yaşadım yiğitliğe b*k sürdürmemek için eşime söylemedim ama işler boyumu aşınca anlatmak zorunda kaldım.

Benim tavsiyem babanıza anlatın durumu. Ondan borç alın banka yerine ona ödeyin mesela 50 bin aldınız babanıza 1000-1000 ödeyin gibi.
sizin borcunuzun miktarı da bu kadar fazla mıydı

sizin borcunuzun miktarı da bu kadar fazla mıydı

Ay bilseniz ben ne paralar batırdım ne krediler ödedim :ruh: Benim 20 küsürbindi artı 10 da kredi kartım vardı. Maaşım sizin kadar da değildi üstelik, sonra alttan girdik üstten çıktık ödedik ama hala da bitmiş değil ne lanettir yarabbi.

rahatlatmak için söylediğinizi biliyorum ve işe yarıyor biliyor musunuz :KK200: sağolun
Vallahi ciddiyim ,kazanan sen değil misin ? İster borç ödersin ister biriktirirsin ,kime ne ? Hem de öyle vahim bir durumun yokmuş .esin de çalışıyor .borçtan kalan para yeter sana .kendini sıkmana gerek yok .

Ders almissiniz o yeter.
Evet para harcamak icin kazaniliyorda neye nekadar
Once 10 sn bir dusunmek lazim bu gercekten bana lazimmi diye
Ben tutumlu bir bayanim birikim benim isim:)) evimizi borclanarak aldik bitti.tabi 50 bindi aldigimiz arsalarin ozamanki degeri suan cook farkli tAbi:KK66:)biz bunlar 15 senede hep borclanarak aldik borc bitti mal kaldi masallah diyelim :)
Yani borclanilirda neye nekadar.

ben işe başladığımda kredi kartı kullanmıyordum. gereksiz geliyordu. bazen babamdakini kullanıyordum ve aylık 100 lira kredi kartı ödemem olsa allahım naptım ben, bu ne borç vs diyordum :KK70: şimdi maaşın neredeyse yarısı kredi kartına gidiyor bazen. bazen az ödemem oluyor, bazen çok. yani yapacak bişey yok zamanla insanın eli bollaşıyor. ama hiç kredi çekmedim, hele ki harcamalar için. siz ne için çektiniz bilmiyorum ama sanırım gereksiz şeyler. maaşın yarısı gitse de kalan yarısı sizi idare ederi. bi süre kredi kartına da bulaşmazsanız rahat ödersiniz. sonra da temkinli olursunuz.

Şu zamanda borcu olmayan var mı? Ben de boyumdan büyük borçlar ödedim, ne kötü günlerdi be:KK14: Maaşınız var, Allah korusun çıkmaza girerse arkanızda duracak bir babanız da varmış ama eşinize mutlaka söyleyin çünkü bir gün illa bir yerden ortaya çıkacaktır ve eşiniz borcunuz olduğu için değil ondan sakladığınız için size kızabilir.

X