Sürekli ön plana çıkarılmak istenen oğul

Aslında cok genc kvalide ve her iste o kadar becerikli ve titizki akliniza gekecek her isi kendi yapar görümcem ve gelin yanında dolanır yada sadece öğün yemeklerini gelin yapar yine yaninda görümcem dolanir yani tek yorulmaz. Aslında ayırmak istiyor ama bunlar gitmedi çünkü maddi manevi her türlü rahatlar. Aynen de çoğu şeye sırf gelinle aram kötü olmasın diye susuyor yoksa sevdiğinden degil. Hatta bi kere bizim evde yanimda telefonla akrabasına diyor ki bu gelin Nazlım digeri bunun gibi degil o gözü açık diye. Yani burdaki gecim suresi sirf kvalidem kpeder görümce nin iyiliği sayesinde bu kafar zamandır beraberler. Yoksa 5 yıldır cok güzel bi evi olup evine gecmemek istemeyen bi insan düşündürür yani mecbur degil kalmaya ama rahat
Tamamda evinde istemiyor olsaydı iyi davranmazdı. Demek ki kv de evde kalmalrini istiyor ki iyi davranıyor. Sen şimdi tam olarak ne istiyorsun birazda senle mi ortak kese yapıp yaşasınlar istiyorsun ?

merhabalar. Biz eşimin ailesiyle farklı şehirlerde yaşıyoruz, kaynımlar kvalide nin evinde yaşıyorlar, önce evleri yoktu 5 yıl önce ev aldılar borçları var diye kredi falan değildi bu borç. tanıdıktan alınmış ev için peyder pey ödenecek bi para yine beraber oturdular,şimdi durumları çok çok iyi ayrilmadilar 10 yılı geçkin süredir çocuklarıyla beraber birlikte yaşıyorlar. Ev alirken bizim düğün zamanı iyi denecek bi para yardımı yaptılar kaynıma,bize de bana takılan bilezik harici esya dan gelinlige yol masrafindan yeme icmeye hic bi faydası olmadı. Hatta nişan tepsisine atılacak paraya kadar bizde para yok diye 50 tl eşimden alıp attı. Biz kirada oturuyoruz esya yani kredi borcu, düğün borcu, bilezik harici takılarimin borcu birde araba aldık hemen bileziklerimi bozdurunca onun borcu derken yine de şükür toparladık bitirdik. ikimizde çalışıyoruz. Neyse kaynımın durumu baya iyi simdi, kvalidelerin durumuda iyi. evlerine gitseniz yeme içme gezme giyme her şey bol ama bize gelince maddiyat açısından zaten bize bi sey yapmayacakları anlayalı çok oldu. Manevi olarak biraz düşünülmek istiyorum. sorunlarımız yüklerimiz onlara ulasmadan çözdüğümüz icin bizi hiç evlat olarak görmüyorlar nede olsa ikimiz de çalışıyoruz bizim sıkıntımız ne olabilirki modundalar. Ama eltimlerin kullandığı ilaç dozundan, giyme tarzından, gezmelerinden, torunların eğitiminden, hastalıklarına o kadar ince bi düşünceye sahiplerki bize gelince bi sıkıntı olsa aman onda bi sey yok o da ne ki dert mi modundalar. Neyse konu o kadar açılması gerek ki ama benim asil dert ettiğim. Eskiden arardım simdi mesafeliyim ararsa konuşurum o kadar. Beni her aradığında el gibi 1,2 dk lik napiyon iyi misin bende aynı sekil ona selam soyle bitti konusma. Ama her seferinde yanındaki kaynımı kastederek almasa bile x oglum dediki anne onu ben alirim dedi de oglum ben istemem evine al dedim der, daha almadığı şeyi övünür. eve şunu yaptırdı eve şunu aldı bize bunu x oğlum aldı falan göze görünen büyük seyler. Ama biz zaten 2 kişi kiraydi faturaydi kredilerdi harcamalardi derken cocuk bile yokken 10 12 bin aylık gidiyor. Onlar yaninda olduklari icin kira fatura masraf derdi yok birde 3 çocukları var kendi evlerinde olsalar aynı parayi yani yaptığı masrafı zaten bi kac ay icinde ev ihtiyacı için harcayacak. Eve tüm ihtiyacı kbaba karşılıyor fazla fazla rvde herkes ortak yiyor okuldan ilacatan hastaneden kiyafetten geziden markketen akla ne gelirsr anne babadan cikiyor masraf ama her seferinde bana ve herkese kaynımın yaptıkları anlatiliyor kurban parasına kadar veriyor diyo ee durumu iyi yaninda kalıyor yine yiyen inlar ben senede bi gidiyorum onlar 13 yıldır beraber esyayi da kullanan onlar yeme icmeyide onlar yapıyor. Sorun şu eşimde o sekil görüyor kardeşi yapiyormis her seyi eve 30 40 bin para harcanmismis ama kimsede demiyorki babanin emekli toplu parası, (devlet emeklisi ayligida iyi) aylığı, evde bi kardes daha var onunda ayligi baya iyi onun girdisi yeniyor bunların parası harcanıyor geline cocuklara bu söylenmiyor ama kardesin 30 bin yaptığı masraf herkrsin takdirini topluyor. Tamam bana yapma zaten 6 yildir yapmadin bundan sonra da yapmazsın belli. Ama bana açıp övünüp duruyorya artık dayanamıyorum. Sanki durumları yok zaten bunlar yanlarinda kalmasa oğlunun yaptigi her seyi yaoacak gücü var ama kazanilan evde iki aile olinca yeme icmeye gidiyor bunlar göze görünmüyor. Ama oğlu bi tane. Birde bana duyuruyor sen bana ne yaptin da karşılık bekliyorsun. O sana yaptiysa sen 13 yildir ona yapıyorsun. Artık tepki vermek istiyorum.
yapragi yerken kitir kitir sapine gelince mee

madem o kadar kolay bi sey siz yasasaydiniz kayinvalideyle.

hem uzak olsun hem yagsin olmuyor oyle

Ben bi sey istemiyorum. Şimdi her iki tarafta birbiri için bi seyler yapiyor. Sizlerin tabirinizle gelin fedakarlık yapıp yaninda kaliyor, (halbuki evi durumu var bilerek çıkmıyor ki bizimle iyi olmasın kvalidemler) kvalide de ina karşılık maddi yardım hakkını onlarda kullanıyor. Ee bunu neden elaleme ve bize sürekli duyurma çabasındalar yapıyorlarsa iki tarafta karşılıklı yapıyor neden bize oğlunun yaptığını anlatıp duruyorlar bunu anlamıyorum
Kayınvalide telefonda size x oğlum öyle yaptı ,gelinim böyle yaptı ..şunu aldı derlerse "oh oh ne güzel ,iyi yapmış,yapsın tabii" diyin geçin.İnanın size duyurmak için arayıp bunları anlatıyor.Hatta çok gıcık etmek istiyorsanız " canım annem de bize şunu almış ..Ben de kıyamam sana annem dedim..gittim beğendiği gömleği aldım " diyin 🤣

Annemin bir arkadaşı da aynı böyle ha bire över durur oğlunu yok bilezik almışta yok araba almışta. Tebrik ediyorum gerçekten oğlu kızı çalışkan terbiyeli insanlar onda sorun yok ama afedersin bokunu da çıkarmazsın övmenin. Merhaba demeden oğlu kızından başlıyor konuşmaya valla çocuklarını kusacaktım artık :KK70: Kendi çocuğuna nazar değdirdi oğlu yolda giderken takla atmış 4 kez iyi sakatlanma falan olmadı. Yani evlatlara zarar veren yine ebeveynler. Kendi evlatlarını överkende başkalarınınkini akrabalarının çocuklarını gömüyordu :KK70: Kadını dinlerken gülüyordu en son okuduğum bölümü bi yeğeni okuyormuş neymiş o bölüm okunur muymuş geleceği yokmuş bende oradayım he annem hasta yatakta öksürüklerle dinliyor kadını :KK70:DD Yani değiştiremezsin böylelerini he de geç hiç strese girmene değmez. Bi beklentiye de girmeyin mesafenizi koruyun bu kadar mutsuz ediyorlarsa sizi. Maddi manevi geçiminizi kendiniz sağlıyormuşsunuz zaten öylede devam edin ki kendi çocuklarınız da kimseye aman demeden yaşamayı öğrensin. En azından sizden bi şeyler almıyorlar o daha kötü bence :)

Biraz hakli biraz haksız buldum sizi. Evet ayrımcılık söz konusu, siz daha çok manevi destek altında maddi destekte istiyor gibisiniz, onların herseyi karsilanirken bana neden bisey yapılmıyor gibi. Toruna tabiki yapılmalı bu benim görüşüm, ama sana yapılmayabilir.
Eltinin eşi şehir dışında çalıştığı için kalıyordur yada iyi anlasiyorlardir ondan beraber kalmak istiyorlardir belki bu şekilde dusundunuzmu hic?
Yani bilemedim dediğim gibi biraz hakli, biraz haksızsın.

merhabalar. Biz eşimin ailesiyle farklı şehirlerde yaşıyoruz, kaynımlar kvalide nin evinde yaşıyorlar, önce evleri yoktu 5 yıl önce ev aldılar borçları var diye kredi falan değildi bu borç. tanıdıktan alınmış ev için peyder pey ödenecek bi para yine beraber oturdular,şimdi durumları çok çok iyi ayrilmadilar 10 yılı geçkin süredir çocuklarıyla beraber birlikte yaşıyorlar. Ev alirken bizim düğün zamanı iyi denecek bi para yardımı yaptılar kaynıma,bize de bana takılan bilezik harici esya dan gelinlige yol masrafindan yeme icmeye hic bi faydası olmadı. Hatta nişan tepsisine atılacak paraya kadar bizde para yok diye 50 tl eşimden alıp attı. Biz kirada oturuyoruz esya yani kredi borcu, düğün borcu, bilezik harici takılarimin borcu birde araba aldık hemen bileziklerimi bozdurunca onun borcu derken yine de şükür toparladık bitirdik. ikimizde çalışıyoruz. Neyse kaynımın durumu baya iyi simdi, kvalidelerin durumuda iyi. evlerine gitseniz yeme içme gezme giyme her şey bol ama bize gelince maddiyat açısından zaten bize bi sey yapmayacakları anlayalı çok oldu. Manevi olarak biraz düşünülmek istiyorum. sorunlarımız yüklerimiz onlara ulasmadan çözdüğümüz icin bizi hiç evlat olarak görmüyorlar nede olsa ikimiz de çalışıyoruz bizim sıkıntımız ne olabilirki modundalar. Ama eltimlerin kullandığı ilaç dozundan, giyme tarzından, gezmelerinden, torunların eğitiminden, hastalıklarına o kadar ince bi düşünceye sahiplerki bize gelince bi sıkıntı olsa aman onda bi sey yok o da ne ki dert mi modundalar. Neyse konu o kadar açılması gerek ki ama benim asil dert ettiğim. Eskiden arardım simdi mesafeliyim ararsa konuşurum o kadar. Beni her aradığında el gibi 1,2 dk lik napiyon iyi misin bende aynı sekil ona selam soyle bitti konusma. Ama her seferinde yanındaki kaynımı kastederek almasa bile x oglum dediki anne onu ben alirim dedi de oglum ben istemem evine al dedim der, daha almadığı şeyi övünür. eve şunu yaptırdı eve şunu aldı bize bunu x oğlum aldı falan göze görünen büyük seyler. Ama biz zaten 2 kişi kiraydi faturaydi kredilerdi harcamalardi derken cocuk bile yokken 10 12 bin aylık gidiyor. Onlar yaninda olduklari icin kira fatura masraf derdi yok birde 3 çocukları var kendi evlerinde olsalar aynı parayi yani yaptığı masrafı zaten bi kac ay icinde ev ihtiyacı için harcayacak. Eve tüm ihtiyacı kbaba karşılıyor fazla fazla rvde herkes ortak yiyor okuldan ilacatan hastaneden kiyafetten geziden markketen akla ne gelirsr anne babadan cikiyor masraf ama her seferinde bana ve herkese kaynımın yaptıkları anlatiliyor kurban parasına kadar veriyor diyo ee durumu iyi yaninda kalıyor yine yiyen inlar ben senede bi gidiyorum onlar 13 yıldır beraber esyayi da kullanan onlar yeme icmeyide onlar yapıyor. Sorun şu eşimde o sekil görüyor kardeşi yapiyormis her seyi eve 30 40 bin para harcanmismis ama kimsede demiyorki babanin emekli toplu parası, (devlet emeklisi ayligida iyi) aylığı, evde bi kardes daha var onunda ayligi baya iyi onun girdisi yeniyor bunların parası harcanıyor geline cocuklara bu söylenmiyor ama kardesin 30 bin yaptığı masraf herkrsin takdirini topluyor. Tamam bana yapma zaten 6 yildir yapmadin bundan sonra da yapmazsın belli. Ama bana açıp övünüp duruyorya artık dayanamıyorum. Sanki durumları yok zaten bunlar yanlarinda kalmasa oğlunun yaptigi her seyi yaoacak gücü var ama kazanilan evde iki aile olinca yeme icmeye gidiyor bunlar göze görünmüyor. Ama oğlu bi tane. Birde bana duyuruyor sen bana ne yaptin da karşılık bekliyorsun. O sana yaptiysa sen 13 yildir ona yapıyorsun. Artık tepki vermek istiyorum.
Birlikte yaşıyorsunuz tabi yapacak deyin. Siz dinlediğiniz için anlatıyorlar bence.

Benim evim yok 5 yıldır kira ödüyorum. Onun evi var, hatta simdi 2 ev parası vardır fazlasını bilmem. Allah herkesin kazancına bereket versin. Benim araba param kadar ona 5 yıl önce ev icin yardim etti zaten. Gitmesini isteyen kvalidemler ama bunlar küserek yine gitmedi çünkü kazandıkları ceplerine kaldı, karlarina kar kattılar. Hem benim varsa çalışarak var bi rahatsızlık geçti başımdan, sirf borcum var diye çalışmak zorunda kaldım. belki bende çalışmayı bıraksaydım borcumuzdan çok içinde bulunduğum o yaşadığım sıkıntıyı düşünseydim sonucu öyle olmayacaktı ama borç yüzünden ise devam ettim.
Keşke siz de çalışmayıp kv ile yaşasaydınız o zaman.. deli misiniz kuzum isterse milyonları olsun kv kp ile yaşamak kolay mı😳özendiğiniz hayat bu mu

Keşke siz de çalışmayıp kv ile yaşasaydınız o zaman.. deli misiniz kuzum isterse milyonları olsun kv kp ile yaşamak kolay mı😳özendiğiniz hayat bu mu
Normalde kayinvaldeyle birlik değil aynı apartmanda oturana bile acırım ama şuan konusahibine üzüldüm. Kv ile birlik oturamadığı için birine üzülüp acıcağım hiç aklıma gelmezdi vallah

Gelinlere hiçbir türlü yaranılmıyor , Allahım aklımı alma benden , iki gelinin arasında yeminle kafayı yerim ben . Neyse bu konudan bağımsız benim oğlanlar büyünüce evlenince ben buraya sabit başlık açtırayım , sürekli gelinlerin oyunlarını anlatalım birbirimize ve yol gösterelim olur mu erkek anneleri .
Konuya dönecek olursak ; Git madem sen de yaşa onlarla beraber .

Benim evim yok 5 yıldır kira ödüyorum. Onun evi var, hatta simdi 2 ev parası vardır fazlasını bilmem. Allah herkesin kazancına bereket versin. Benim araba param kadar ona 5 yıl önce ev icin yardim etti zaten. Gitmesini isteyen kvalidemler ama bunlar küserek yine gitmedi çünkü kazandıkları ceplerine kaldı, karlarina kar kattılar. Hem benim varsa çalışarak var bi rahatsızlık geçti başımdan, sirf borcum var diye çalışmak zorunda kaldım. belki bende çalışmayı bıraksaydım borcumuzdan çok içinde bulunduğum o yaşadığım sıkıntıyı düşünseydim sonucu öyle olmayacaktı ama borç yüzünden ise devam ettim.
Sen de tamamen uzaklaş , o insanlar yaşlanacak , hastalanacak Allah korusun belki yatağa düşecek işte o zaman senden bir beklentileri olmaz .
Azıcık aşım kaygısız başım atasözünü hatırlatırım sana. Daha yeni başladı tatil şimdiden öğrencilerimi özledim . Okul açık olsaydı hemen bir kompozisyon etkinliği yapardık 😂

Gelinlere hiçbir türlü yaranılmıyor , Allahım aklımı alma benden , iki gelinin arasında yeminle kafayı yerim ben . Neyse bu konudan bağımsız benim oğlanlar büyünüce evlenince ben buraya sabit başlık açtırayım , sürekli gelinlerin oyunlarını anlatalım birbirimize ve yol gösterelim olur mu erkek anneleri .
Konuya dönecek olursak ; Git madem sen de yaşa onlarla beraber .
Yeminle burayı okudukça iyiki oğlum yok diyorum her seferinde.

Ben onlar için her nefesimde iyi ki varlar diyorum . Allah iyi insan etsin onları ve iyi insanlarla eş etsin .
Ben de bazen kız çocuğunu büyütmenin daha zor olduğunu düşünüyorum.
Evlat yetiştirmek, hele hele layiğla, kaliteli yetiştirmek çok zor.
Kız erke farketmez.
O yüzden anneler bukadar emek vererek yetiştirdiği evlatları sürekli herşeye kusur arayan, sen naptınki modunda olan eşler bulunca çok üzülüyor insan.
Bunuda genelde kadınlar yapiyor.
Erkekler pek senin annen bana bir bilezik bile takmadı demiyor

X