Kimseye anlatamiyorum haksiz miyim

canım evde aktivitesiz durmak insanı depresif yapıyor . bu durum ilişkilerede yansıyor. halk egitim merkezi kurs tarzı yerler varsa git kafan dagılır. daha enerjik olursun. diğer türlü kocanın gözünde ki üsengeclik tabiride yerle bir olur.
Haklısın canım bir yerlere gidip sosyallesmem lazım ben de dile getiriyorum bunu ama izin vermeyeceği için üzerinde fazla ısrar edemiyorum

Bence de çalış. Ama illa da çalışmayacaksan halk eğitimin çok güzel kursları var onlara katıl. Ben de son iki yıldır çalışmıyorum ve eskisi gibi aktif değilim. Evde kaldıkça hiçbir şey yapasım gelmiyor. Bu yıl kursa başladım. Hiç el yeteneğim olmamasına rağmen ahşap boyama kursuna gidiyorum. Çok iyi geliyor. Resmen hayat enerjisi oldu benim için. Ve sosyal bir çevrem de oluştu. Ayrıca kafam rahatladığı için hamilelik de oldu çok şükür. Bence kesinlikle kendine bir aktivite bul ve çevre edin.
Daha ısrarcı olucam bu konuda. Hamilelik için de dediğiniz gibi kafanın rahat olması çok önemli teşekkür ederim

Evlendiğinizden 70 kiloymuşsunuz, 63'e inmişsiniz. Vücut ağırlığınızın %10'unu vermişsiniz. E daha ne istiyor? 70 kiloyken niye evlenmiş madem? Ya o kiloda kalsaydınız?

Herkesin sevdiği bir spor vardır. Yüzme, yürüyüş, dans, zumba vs. Sizi sıkan sporla vakit kaybetmeyin. Onu direkt eleyin, başkasına geçin. Bunu kendiniz için yapın. Hareketsizlik tahmin edemeyeceğiniz kadar çok hastalığa sebep oluyor. Haftada 3 kere 30 dk olsa bile yapın.

Bir de bence eşiniz size saygılı davranana kadar çocuk planlarını ertelerseniz daha iyi olur.
Haklisiniz spor bi yaşam alışkanlığı olmalı fiziksel ve psikolojik sağlık için önemli yeri var belki ben sevdiğim sporu bulamadım henüz, plates topu bile aldım ama en fazla on gün yapabildim. Devam edemiyorum bırakıyorum hep.

Ciddi ciddi mi söylüyor bu kilo olaylarını? Cok kırıcı bence. Kendisi nasıl bari üçgen vücutlu mu? Tehdit edeceginize karşılık verin biraz kendisini dev aynasında görmesin. Surekli de giderim ederim demeyin ben esimle ilk aylar her tartismada toplaniyodum bir tuttu iki tuttu daha sonra gidersen ben de girmem bu eve bi daha dedi. Böyle çözülmüyor sorunlar ki siz de cozememissiniz görüldüğü uzere.
Ciddi ciddi söylüyor basenlerim göze batiyor sadece o hep vardı bende kendimi bildim bileli evlenmeden önce evlebdigimizde... Evet kırıcı beğenmiyomus gibi geliyor artık beni. Kendisi zayıf ve üçgen diye tabir edebiliriz. Bilemiyorum umarım ikimiz de yanlışlarımızı duzeltiriz biran evvel

Bikaç soru soracağım size. Bu dünyada var olma amacınız ne? Kendinize, ailenize, ülkenize ya da dünyaya ne gibi bir katkınız var? Gelecek planlarınız neler, mülakat gibi olacak ama önemli bir sorudur beş sene sonra kendinizi nerede görüyorsunuz? Bunları kendinize soruyor ve cevap verebiliyor musunuz?
Var olma amacım kendime ve çevreme yönelik sadece ev hanımı olduğum için. İyi bir kul iyi bie evlat iyi bir es inşallah iyi bir anne iyi bir vatandaş olabilmek.
Katkı meselesi çok global olmasa da etrafımdaki insanları mutlu etmeye çalışıyorum bu bile bişey bence.
Geleceğe dair plan yapmayı sevmiyorum ama herkesin bir hayali vardır beninkiler çok uçuk kaçık değil günü ani kurtarmanın en guzel şekilde yaşamanın dwrdindeym ben.
Genç kızken çok hayalperesttim adımı dünyaya duyuracak projelerde hayal ediyordum kendimi. Evlenip tek kişi düşünmeyi bırakıp iki kişi olunca degisti benim için herşey yarına sağ çıkacağımız ne malum deyip günü ani mümkün olabildiğince en iyi şekilde geçirmeye çalışıyorum.
Böyle bakınca boş bi insanmisim gibi görünüyor olabilir. Ama bu sorduklarunizin problemimle ne alakası var anlayamadım. Sonucta eşim de nasa da çalışmıyor beklentisi çok yüksek değil

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim.yardimlariniz desteğiniz için. Nerdeyse tamaminiz problemin bendeki işsizlik ten kaynaklanabilecegini söylediniz. Haklisiniz da. Eşime bu konuda daha ısrarcı olucam. Hiç değilse halk eğitime gitme konusunda.

Canım kilon aşırı değil, ama spor yapmalısın.

Beyefendi madem rahatsız göndersin bir spor salonuna. Bacak harakterleri evde yapılmaz alet lazım. Ama yemez göndermeye demi:işsiz:

Boş boş konuşmasın yazdırsın bir salona görelim. Sen de kendini topla ailen tam olarak sırt çevirmemiş sana belli. Kitap al oku halk eğitime git çık dolaş. Ona bağımlı olduğun, ona kaçmış olman bu duruma getirmiş beyefendiyi.

X