Kimseye anlatamiyorum.

Kizlar lutfen yardim edin, ne yapacagim?

• Iliskini bitir,kafani topla

OY: 23 63,9%
  • Guzelim iliskini mahvetme

OY: 14 38,9%

• Ankete Katılan
    36
Kizlar merhaba,
Icinden cikilmaz bir durumdayim, icimi birine dokup objektif bir sekilde disardan icinde bulundugum durumu anlayacak birine ihtiyac duyuyorum rahatlamak icin. Lutfen tum onyargilarinizi bir kenara birakin ve beni anlamaya calisin.
Yaklasik 8 yil once bir ortamda tanisip cok etkilendigim birisi olmustu. Okul hayatimiz sebebiyle ayri sehirlerde yasiyorduk ve 6 yil kadar birbirimizden cok uzun periyotlarda haber alarak ve -sonradan ogrendim ki- birbirimizi dusunerek bir araya gelmeden zaman gecirdik. Tanismamizin 6. yilinda tekrar benimle irtibata gecti ve ozaman ki kiz arkadasi benden hoslandigindan suphelenmis olacak ki epey olay koptu. Bense bu sure zarfinda hayatima kimseyi sokmadim, hep onu bekledim. Kiz arkadasiyla ilgili yasadigimiz olaylar uzun hikaye oldugu icin ona girmeyecegim ancak bende derin izler birakti sonucta yillarca bekledigim adam tarafindan boyle bir olay yasamistim. Ben bunun uzuntusunu yasarken hayatima biri girdi ve tum derdimi sikintimi bana unutturdu. Beni cok sevdi cok deger verdi ancak onun sevgisinin hastalik boyutuna ulastigimi farkettigim anca kacmak istedim, intihar etmeye kaldi falan filan oralarida kisaca geciyorum. Bu adamla 2 yillik bir birlikteligim oldu. Arkadas cevresini ve en yakin arkadasini kendi cevrem gibi sever ve hala daha en yakin arkadasiyla yilda bir de olsa gorusurum. Vel hasil bu hastalikli iliskimi bitirdim ve yazimin basinda bahsettigim adamla beraberim. Baslangicta hersey ruya gibiydi ancak simdi iliskimiz rayina oturdu ve 1.5yildir birlikteyiz. Ancak suan hastalikli iliskimdeki adamin en yakin arkadasina karsi birseyler hissettigimi farkediyorum, ve simdi bu hisleri yasadigim icin o zamanlar onunda bana karsi biseyler hissettigini anliyorum. Ozamanlar sevgilimle bu konuda cok kavga ederdik, bizi birbirimizden uzak tutmak icin elinden geleni yapiyordu. Bende oyle hisler olmadigi icin bu hareketlerine anlam veremiyordum. Ancak gecenlerde suan birlikte oldugum sevgilimle bi kafede otururken eski erkek arkadasimin en yakin arkadasina rastgeldik, oturup sohbet ettik ve ogunden beri kafam cok karisik. Bir yanda yillarca bekledigim ve en nihayetinde beraber oldugum adam, bir yanda ise gercekten hayatimin sonuna kadar gozum kapali birlikte olabilecegimi dusundugum ancak tum etik degerlerime aykiri dusen bir adam. Ne yapacagimi bilmiyorum kafam cok karisik, lutfen yardim edin. Eger bu yaziyi buraya kadar usenmeden okuduysaniz tabi :)
yasak olduğu için çekici geliyor.. emin ol onla ilişki yaşarsan da hevesin gececek akıllı ol saygısızlık yapma

Okudum :) ve diyorum ki ikisini de birak.. Benim de efsane sevdigim bi adam vardi ama gozum kapali evlenirim iste bu diyemedim hic.. Ama asiktim it gibi sevdim :KK70: araya uzun yillar girdi 4yillik iliskim oldu. Gozum kapali evlenirim diyebilecegim. Senin durum gibi iste o da hastalik boyutundaydi sevgi olarak karsimdaki.. Kafa eskisine gitmeye basladi iliskiyi bitrdm. Cok sonralari ilkiyle basladm. Onu da biraktim.cunku asik da olsam evlenecegm adam degldi. Simdi bambaska biriyle evliyim ve cokkkkkkk mutluyum :KK66: iyiki de ikisinddn biri olmamis diyorum. İkisini de birakmak en iyisi. Kime gitsen kafan onda kalcak cnkuuuuuu

Psikoloğa görünmeniz lazım çünkü size uzak olan çekici geliyor. Bunun altından başka bir problem çıkabilir yoksa ömrünüz boyunca mutsuz olursunuz. Kız arkadaşı var imkansız gelmiş sizi çekmiş elde edince soğumuşsunuz, diğeri sizi çok sevmiş bunu görünce soğumuşsunuz, şimdiki de en imkansız olan diye düşündüğünüz için en çekici olan olmuş. Eğer bu problemi bir uzman eşliğinde çözmezseniz o kişiyle olsanız da başka imkansıza yönelebilirsiniz...

Evli değilsiniz ki. Ayrılıp,aşık olduğunuz kişiyle olmanıza büyük bir engel yok gibi..

cnm bunun adı açgözlülük. nerden biliyorsun deme ''tecrübe''.
elindekini kaybetmeden değerını anlaman dileğiyle.....

Valla bunu bi erkek yapsa neler sayılırdı burada...:KK12:.

Size anlatayım eşimle olan hayatımızı ;
Ben çalışırken eşimle tanıştım uzun süre pas vermedim ama sonra benim de aklıma girmeye başladı ve biz konuşmaya başladık çok kısa zaman içinde birbirimize çok bağlandık tabi ben 18 oda 23 yasında falan benim ailem öğrendi ve iletişimimizi kesti istemeye geldiklerinde de vermediler ve birbirimizin izini kaybettik 4 yıl boyunca hep beni aramış bi kere nişanlamış ailesi ama bu devam ettirememiş ve dört yıl sonra araya araya beni buldu su an evkiyiz ve dört yıl önce ki gibi seviyoruz... Tabi ki o zaman tanıdığımdan çok farklı bi karaktermiş eminim bende ona göre öyleyim ama benim asırı sevgim, sevgimiz bambaşka bide onun ailesi az rahat bıraksa tadından yenmez olacak ya :KK53: neyse ...
Diyeceğim o ki su an ki sevgilinizi sevmiyorsunuz sadece yıllarca beklediğiniz için gözünüzde kutsal sayılıyo sevseydiniz hiç böyle şeyler düşünmezdiniz.
Eğer seviyorsanız da lütfen içinizde aldatıp da ilişkiyi kirletmeyin derim tabi hala temizse:KK54:

Bu sende huy olmuş diyorum,elde edene kadar, akabinde bir diğerine gönlün kayıyor etik değerin ne ki senin şu an birlikte olduğun adamın da kız arkadaşı varmış bir zamanlar ve sen gene de görüşmüşsün

Konudan anladığım eski sevgilim, takıntılı sevgilim, şimdiki sevgilim, yakın kız arkadaş.

Konuya nerden baslasam bilemedim, soyleyecek çok sey var.
Ilk önce şu kimseye anlatamadigin kendi icindeki sorunu cozmeye bak. belliki boşluğa dusmussun bu problemde dolayı ve mutluluğu başka bu seçenekte arıyorsun. O yüzden olgunlukla dusunemiyosun şu anda. Ilişki konusuna gelince ne guzel ki kaç yıl bekledigin adamla birliktesin. Senin bu durumda onu çok sevmen lazımdı altı yıl ne demek. Ama baktın hayallerle gerçek dünya uyusmuyo çocuğu da boşu boşuna yıpratma eğer gerçekten ona dair hiç bişey yakalamadigini dusunuyosan. Öbür çocuğa gelince demissn ya evlenebilecegim erken diye burdada akillanmis olman lazımdı çünkü alti yıllık adama karşı da devasa duygular. Beslemissin eline gecincede istemiyosun halbuki buda öyle olabilir. Sonuçta tam olarak tanimiyosun. Doğru kararlar ver. Ama sana doğru olanı değil etik olarak doğru kararı ver. Hakkında hayırlısı olsun.

Onu da elde edince bu sefer yine bi başkasından etkilenirsin sen.

Nasıl yani bir kalpte iki sevda????sen galiba 8 yıl beklediğin adamı sadece uzaktayken sevmiş in elde edince sevgin bitmiş ama farkında değilsin .hastalıklı eski sevgilinin en yakın arkadasiylada birlikte olma .

Bana pek sağlıklı gelmediniz, biraz nasıl desem şıp sevdilik bu yani. Eski sevgilinin en yakın arkadaşı bu kişi hiç doğru değil ya bana çok ters. Bide zaten sevgilin var. Bu çocuktan hemen yarıl başkası aklına düştüğüne göre senin için bişe ifade etmiyo.

Hemen atlamadan once: ne gibi takintilari vardi eski sevgilinin sana gore?
Neler yapardida bagimlilik kelimesini kullandin?

1,5 yıl ilişkiden sonra bunları düşünebiliyorsanız bence sizin de şimdi ki ilişkinizde kafanıza oturmayan sorunlar var.

Hastalıklı ilişkindeki adamın en yakın arkadaşıyla sevgili olur musun bilemem de, şu anki sevgilinden ayrıl ayıp yani göz göre göre aklında başkası varken birlikte olmaya devam etme derm ben gerçi kafanın bu derece karışması bile tuhaf kaç yıldır bekledign insanmış bide...

X