Kına Gecesinde Gelinlik Giymek???

Pati12sever

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2018
160
71
26
Arkadaşlar babamın işi gereği memleketimizden farklı bir şehirdeyiz uzun yıllardır. Çoğu akrabamız da memelekette değil. Yaza düğünüm var inşallah. Kına şuan yaşadığım şehirde olacak ama düğün nişanlımın memleketinde 4 saat uzaklıkta bir şehirde olacak. Ben kına gecemde gelinlik giymek istiyorum çünkü malum korona var yaza ne olacağı belli değil herkes düğüne katılamayabilir. Hem de yaşadığım şehirdeki herks düğüne gelemez. Yaşadığım şehirdekilerin de beni gelinlikle görebilmesini istiyorum. Tesettürlüyüm o yüzden aynı gece de hem bindallı hem gelinlik giymek benim için zor olur. Benim ailem karışmak isteklerime fakat nişanlımın ailesine kına gecesi gelinlik giymek istediğimi söylediğim zaman çok tuhaf akrşıladılar. Kimse "sen nasıl istersen" demedi. "olur mu ki öyle" "bindallı istemezsen abiye alalım" "ikisini de giy". Kendimi kötü hissediyorum. Sizce olmaz mı. Kına yakılırken başıma kırmızı duvak takılıyor zaten. Fikriniz nedir ? Kına gecesinde gelinlik giyen oldu mu? Bu arada kınadan sonraki gün gelin alma ve fotoğraf çekimi. Ertesi günde düğün olacak yan, 3 gün giymiş olacağım gelinliği.

Gelinlik kirlenmeden fotoğraf çekimini ayarla bence gelinlik kirleniyor. Bende kına gecemin olduğu gün çekim yaptırdım biraz gelinlikle durup kınaya yakın bindallı giydim. Saçım açık tabi benim ona göre saçımı yaptırdım ama tesettürde nasıl olur bilmiyorum

Neden olmasın ki sen istedikten sonra.
Tam da aynı sebeplerden kına gecesinde gelinlik giyen bi çok tanıdıgım oldu.
Ama genelde son 1 saat bindallıya geçtiler.
Aman ne farkeder evlenen sensin ne içinden geliyorsa onu giy bence

Aa bu çok fazla olan bi durum niye bukadar Garip karışlamışlar anlamadım benim bi yakınım da aynı durumdaydı önce gelinlik giydi sonra bindalli ama o açıktı baş yüzünden biraz zaman alabilir hazır duvak düşünebilirsiniz bindalli üzerine

Neden olmasın ki sen istedikten sonra.
Tam da aynı sebeplerden kına gecesinde gelinlik giyen bi çok tanıdıgım oldu.
Ama genelde son 1 saat bindallıya geçtiler.
Aman ne farkeder evlenen sensin ne içinden geliyorsa onu giy bence
Bindallı ya da kaftan pek sevmiyorum hani son saat abiye mi giysem diye baktım ama abiyeler de çok sade geldiler gözüme ama gelinlik en rahatı bence

Bu sizin düğününüz herşey içinizden geldiği gibi gönlünüzdeki gibi olmalı kimseye aldırış etmeyin sonra içinizde kalır keşke dersiniz hayat keşkeler için çoook kısa

düğün zaten 2 gün sonraymış, orda da giyiceksiniz zaten. Kınada gelinlik giymek bence de abes. Düğün olmasaydı normal derdim ama
2 gün sonra değil. 1gün kına 2. gün gelin alma 3. gün düğün ama kınam başka şehirde olacak ve muhtemelen kınaya gelenler düğüne gelemeyecek. Beni gelinlikle görebilsinler istiyorum

Arkadaşlar babamın işi gereği memleketimizden farklı bir şehirdeyiz uzun yıllardır. Çoğu akrabamız da memelekette değil. Yaza düğünüm var inşallah. Kına şuan yaşadığım şehirde olacak ama düğün nişanlımın memleketinde 4 saat uzaklıkta bir şehirde olacak. Ben kına gecemde gelinlik giymek istiyorum çünkü malum korona var yaza ne olacağı belli değil herkes düğüne katılamayabilir. Hem de yaşadığım şehirdeki herks düğüne gelemez. Yaşadığım şehirdekilerin de beni gelinlikle görebilmesini istiyorum. Tesettürlüyüm o yüzden aynı gece de hem bindallı hem gelinlik giymek benim için zor olur. Benim ailem karışmak isteklerime fakat nişanlımın ailesine kına gecesi gelinlik giymek istediğimi söylediğim zaman çok tuhaf akrşıladılar. Kimse "sen nasıl istersen" demedi. "olur mu ki öyle" "bindallı istemezsen abiye alalım" "ikisini de giy". Kendimi kötü hissediyorum. Sizce olmaz mı. Kına yakılırken başıma kırmızı duvak takılıyor zaten. Fikriniz nedir ? Kına gecesinde gelinlik giyen oldu mu? Bu arada kınadan sonraki gün gelin alma ve fotoğraf çekimi. Ertesi günde düğün olacak yan, 3 gün giymiş olacağım gelinliği.
Şehir dışında düğünğ olacak çoğu insan kınasında önce gelinliğini giyer (bizim buralarda böyle şehir dışından arklar var bi çok şehirde de bu şekilde ) saçma bi durum yok ortada olması gereken o

Bindallı ya da kaftan pek sevmiyorum hani son saat abiye mi giysem diye baktım ama abiyeler de çok sade geldiler gözüme ama gelinlik en rahatı bence
Çook güzel bindallılar var artık ama😍
Yani dediğim gibi sonuçta senin en mutlu günün içinden ne geliyorsa onu giy kimseyi dinleme bence tuhaf olan bi durum yok👍🏻

Kınam kutahya da dugunum İstanbul da oldu dugunume sadece yakın akrabalarım gelebildi ve ben kınamda ilk gelinlikle esimle beraber cıktım Kınam dugun gıbı yemekli oldu yemek bitince esim salondan ayrıldı ve kına gecesi basladı milletin dedıgı cokta umrumda olmazdı

Gelinliği zaten düğünde giyeceksiniz, yaşadığınız şehirdekilerin sizi gelinlikle görmelerini istemeniz bana pek anlamlı gelmedi açıkçası, madem fikrimizi sordunuz.

Aileye de garip gelmiş olabilir aynı şekilde. Ama siz illa giymek istiyorsaniz, böyle olsun der istediğinizi yaparsınız.

X