Kına Gecesinde Gelinlik Giymek???

ben neden ikisini de giy fikrine karşı çıktığınızı anlamadım

yani evet gelinliklere görünmek istiyorsanız görünün de bu da kınam diye fotoğraf olsun vs istiyor demek ki karşı taraf

bu arada bir yakınımızın aynı şehirde nikahı vardı ama kınasına bir gittim üstünde gelinlik ve başı açıktı

gelinlik sıfır koldu

ben nikaha gitmedim ama sonra ablasına sordum nikaha ayrı gelinlik mi aldınız, üstüne cepken vs mi giydi diye

kolları takılacak şekilde imiş kolunu takmışlar

mesela onlar gelinlikle başı açık foto olsun, kadınlar yakından baksın, işte tüllerinden tutup oynansın diye kınada gelinlik giymişler bana çokk değişik gelmişti

ama sizin farklı şehir ve anladığım kadın erkek karışık bir kınanız olacak

bu durumda da önce gelinlik giyilip kına zamanında da karşı tarafı kırmamak için bindallı tarzı bir şey giyilebilir

hatta nikah yapın, çok masraflı olmaz, o şehirdekiler nikahta gelinliği görür kınada da gelinlik dışında ne isterseniz giyersiniz

Arkadaşlar babamın işi gereği memleketimizden farklı bir şehirdeyiz uzun yıllardır. Çoğu akrabamız da memelekette değil. Yaza düğünüm var inşallah. Kına şuan yaşadığım şehirde olacak ama düğün nişanlımın memleketinde 4 saat uzaklıkta bir şehirde olacak. Ben kına gecemde gelinlik giymek istiyorum çünkü malum korona var yaza ne olacağı belli değil herkes düğüne katılamayabilir. Hem de yaşadığım şehirdeki herks düğüne gelemez. Yaşadığım şehirdekilerin de beni gelinlikle görebilmesini istiyorum. Tesettürlüyüm o yüzden aynı gece de hem bindallı hem gelinlik giymek benim için zor olur. Benim ailem karışmak isteklerime fakat nişanlımın ailesine kına gecesi gelinlik giymek istediğimi söylediğim zaman çok tuhaf akrşıladılar. Kimse "sen nasıl istersen" demedi. "olur mu ki öyle" "bindallı istemezsen abiye alalım" "ikisini de giy". Kendimi kötü hissediyorum. Sizce olmaz mı. Kına yakılırken başıma kırmızı duvak takılıyor zaten. Fikriniz nedir ? Kına gecesinde gelinlik giyen oldu mu? Bu arada kınadan sonraki gün gelin alma ve fotoğraf çekimi. Ertesi günde düğün olacak yan, 3 gün giymiş olacağım gelinliği.
Benimde benzer (korona donemi degil) durumdu. Ben gelinlik giymek istiyorum benim ailem ve akrabalarım gelinlikle görsün istiyorum dedim. Ve kınada gelinlik giydim paşalar gibi. Kendi tarafimda sadece kina olacakti. Bizde kinalar kiz arasında degil kalabalık olur o nedenle hic fikirlerini dusunmedim bile giydim gitti. Simdi olsa yine giyerim cunku yapmaz isem hep içimde kalacakti. Simdi cok.memnunum

İlk gün çok kirleneceğini düşünmüyorum aslında. Benim için önemli olan fotoğraf çekimi zaten o gün iyi olsun da düğünde nasıl olduğunun çok önemi yok 🥰

ama işte kına bu

ortamı şimdiden bilemeyiz

birisi tepsiden kına alacağım der sürer

bir başkası çocuğunun eline kına sürer o gelir sana yapışır

üzülebilirsin gelinlik için

arada zaman yok çünkü

arkadaşım abisi gelinliği kınasında giydi sonra gelmişler işte erkek tarafına bir bakmışlar ki gelinlik çok kirlenmiş

o gün kuru temizlemeye vermişler düğünden önce erkek tarafında da kına olduğu için bir fazladan gün varmış temizlenmiş

bu olayı yıllar sonra bile ne stres yaşamıştık diye anlatıyorlar

cidden stres çekilmez, o nedenle bir süre sonra gelinliği güzlece çıkarıp kenarda bulundurmak daha iyi olabilir

bir de bizim arkadaşımız düğünde üzerine şarap döktü, hatta etek uçalrı da kirlenmişti bize gösteriyordu sevgili kameraman da gelini çekip ekrana yansıtıyormuş, bütün salona ayy bakın buralarım leke oldu diye göstermiş oldu

kınada da meyvesuyu dökülebilir, biri eteğinize basıp yırtabilir vs

yani gelinlik ile ortada gezme süresini azaltmak lazım zira milletin makyajı, ruju dahi üzerinize sürülüp canınız sıkılabilir

Arkadaşlar babamın işi gereği memleketimizden farklı bir şehirdeyiz uzun yıllardır. Çoğu akrabamız da memelekette değil. Yaza düğünüm var inşallah. Kına şuan yaşadığım şehirde olacak ama düğün nişanlımın memleketinde 4 saat uzaklıkta bir şehirde olacak. Ben kına gecemde gelinlik giymek istiyorum çünkü malum korona var yaza ne olacağı belli değil herkes düğüne katılamayabilir. Hem de yaşadığım şehirdeki herks düğüne gelemez. Yaşadığım şehirdekilerin de beni gelinlikle görebilmesini istiyorum. Tesettürlüyüm o yüzden aynı gece de hem bindallı hem gelinlik giymek benim için zor olur. Benim ailem karışmak isteklerime fakat nişanlımın ailesine kına gecesi gelinlik giymek istediğimi söylediğim zaman çok tuhaf akrşıladılar. Kimse "sen nasıl istersen" demedi. "olur mu ki öyle" "bindallı istemezsen abiye alalım" "ikisini de giy". Kendimi kötü hissediyorum. Sizce olmaz mı. Kına yakılırken başıma kırmızı duvak takılıyor zaten. Fikriniz nedir ? Kına gecesinde gelinlik giyen oldu mu? Bu arada kınadan sonraki gün gelin alma ve fotoğraf çekimi. Ertesi günde düğün olacak yan, 3 gün giymiş olacağım gelinliği.
bence olabilir neden olmasın ki kına anında böyle ceket şeklinde bindallı giyebilirsin şipşak kırmızı bişey

Gayet de olur. Orada da gelinlikli olmak istemen tamamen sana kalmış birsey.
Kına gecesini düğün tarzı yapan cok kişi gördüm.
Ben olur diyorum
Bu arada kv ler de her seye karısmasın yaaa.

Benim öyle oldu.Düğünle kına arasında 1 hafta vardı.Bi de iki şehir arası 1000 km.İki düğün yaptık.Kendi akrabalarımın olduğu düğünde gelinlikle çıktım.Son bir saat bindallı giydim.Kına yakıldı.Hiç kimse de niye böyle yapıyorsun demedi.karışmadılar.Karıştırmazdım da.Ama Eğer şehirler yakın olsaydı yapmazdım.Kınamı kına gibi yaşamak isterdim.Organizasyon falan tutardım.Düğünüme gelmek isteyen de gelirdi.

Ben de kına gecemde gelinlik giydim. Yarısında değiştirip bindallı da giydim. Ama siz tesettürlü olduğunuz için bindallı giyseniz bile başınız gelin başı olacak. Oyüzden gelinliğin üstüne bindallının sadece kaftanını giyebilirsiniz. Zaten bindallıların içinde beyaz elbise oluyo genelde.

Tesettürlü olup hem gelinlik hem bindalli giyen insanlar hatırlıyorum. Bindallıları da beyaz ağırlıklı oluyordu. Zor olur mu, bence de olabilir orası ayrı.
Kınada gelinlik giymek bence de tuhaf değil, ben de epey rastlıyorum. İçinize nasıl sinerse

Ben bindallı falan giymedim.
İçimde ukde falan da kalmadı.
Eşimle farklı memleketten olduğumuz için gelinliği 2 tarafta da giydim.
Kendim nasıl arzu ettiysem o şekilde oldu kimse de laf etmedi.
Ha bir arkadaşım da bindallının üst kıyafetini gelinliğin üstüne giymişti.
O da olabilir

Ben öyle yaptım önce gelinlikle çıktım kına yakılırken bindallımı giydim öyle çıktım başka memlekete gelin geldim genelde uzağa gidenler öyle yapıyor bizim orada Marmara bölgesinde

Bende baska bi şehire gelin gittim kendi memleketimde ki düğünde once gelinlikle çıktım sonra salonun gelin odasında gelinliği çıkarıp bindallimi giydim bende kapalıyım duvagim ignelerle tutturuldugu için 5 dk da çıkardık beyaz esarbin üstüne kırmızı örtüyü igneledik. Hiçte fark edilmedi cok güzel oldu sizde öyle yapabilirsiniz

Fotoğraf çekiminden önce diyorsunuz gelinlik kirlenir bence.
Önce gelinlik giyip bir 15, 20 dakika sonra bindalliya gecebirsiniz.
Bindallinin eşarbını hazır olan süslü esarplardan alırsanız o zaman takması zor olmaz hem de kuaför yapmış gibi durur.

Ben de tesettürlüyüm. Aileler farklı şehirlerde olduğu için kınada gelinlikle çıktım. Bindallı istemedim, kırmızı bir elbise giydim. Salona gelinlikle geldim, kına yakılana kadar gelinlikle kaldım, sonra üzerimi değiştirdim. Türbanımı kız kardeşim yaptı. Çok da güzel oldu.
Gelinlikle kına yakılması zor olur gibi geldi bana, leke olmasından korktum.
Hayırlı olsun. Ne giyerseniz giyin, çok mutlu olun, o günün tadını çıkarın.

X