Kira meselesi

Cileklivanilinn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2018
6.318
16.634
27
Merhabalar,
Ev sahibim 8 bin olan kiramı 18 bine çıkarmak istiyor. Ev güzel değil hatta demirbaşlarla ilgili sıkıntılar var. Kirayı kabul etmezsem belli ki çıkaracaklar. Çıkarabilmek için de bu eve taşınacaklarını iddia ediyorlar tabii ki öyle bir şey yok asla yaşamazlar bu evde.
Tanıdıklarım %25'i yolla gitsin zaten 1 sene kalacaksın diyorlar. Fakat bunu yaparsam farklı yollardan çıkarabilirler mi bilmiyorum. Apartmandakileri tanıyorlar yalancı şahitlik yapıp farklı şeyler üretmelerinden çekiniyorum. Bir yandan da yeni ev bakıyorum. Çok güzel bir yer buldum kira yüksek biraz kişi başına 12 bin düşüyor ama en azından yaşanabilir ve sıkıntısız bir ev. Buraya 18 bin versem asla değmeyecek. Sizce nasıl yapmalıyım çok tedirginim.

Merhabalar,
Ev sahibim 8 bin olan kiramı 18 bine çıkarmak istiyor. Ev güzel değil hatta demirbaşlarla ilgili sıkıntılar var. Kirayı kabul etmezsem belli ki çıkaracaklar. Çıkarabilmek için de bu eve taşınacaklarını iddia ediyorlar tabii ki öyle bir şey yok asla yaşamazlar bu evde.
Tanıdıklarım %25'i yolla gitsin zaten 1 sene kalacaksın diyorlar. Fakat bunu yaparsam farklı yollardan çıkarabilirler mi bilmiyorum. Apartmandakileri tanıyorlar yalancı şahitlik yapıp farklı şeyler üretmelerinden çekiniyorum. Bir yandan da yeni ev bakıyorum. Çok güzel bir yer buldum kira yüksek biraz kişi başına 12 bin düşüyor ama en azından yaşanabilir ve sıkıntısız bir ev. Buraya 18 bin versem asla değmeyecek. Sizce nasıl yapmalıyım çok tedirginim.
Ben de ev sahibiyim 8binden 18 bine çıkarmak hiç insaflı değil, %25 de çok az malum siz odeyebilecegjniz rakamı belirtip kendilerine kabul etmedikleri halde yasal yollara basvurabileceklerini söyleyin ve o rakamı kira olarak ödeyin. Yasal olarak hiçbir şey yapamaz kendi oturacagini beyan etse bile mahkemeden donme şansı yüksek muhtemelen de mecbur kalmanız için blöf yapıyorlar. Kiranizi yasal yollardan düzenli olarak öduyorsaniz korkmayın.

Merhabalar,
Tedirgin olmanıza gerek yok madem o kadar kötü bir ev 12 bin lirayada bulmuşsunuz gidin o eve taşının şimdiki ev sahipleri iyi değil siz taşının bence

Ben de ev sahibiyim 8binden 18 bine çıkarmak hiç insaflı değil, %25 de çok az malum siz odeyebilecegjniz rakamı belirtip kendilerine kabul etmedikleri halde yasal yollara basvurabileceklerini söyleyin ve o rakamı kira olarak ödeyin. Yasal olarak hiçbir şey yapamaz kendi oturacagini beyan etse bile mahkemeden donme şansı yüksek muhtemelen de mecbur kalmanız için blöf yapıyorlar. Kiranizi yasal yollardan düzenli olarak öduyorsaniz korkmayın
Keşke her ev sahibi sizin gibi insaflı olsa ama nerdeee

orta bi noktada anlaşma şansınız yok mu ?
diğer evde kişi başı 12 bin düşüyorsa o evin kirası ne kadar ki ?
ihtiyaç sebepli dava bile açsa bunun yasal süreleri var 6 ay içinde sizi
tahliye edemezse dava açması lazım o da zaten 1 seneden önce sonuçlanmıyor genelde
yani yasal süreç görülene kadar siz taşınmış olursunuz
ben %25 yapar geçerdim böylesine
orta noktada anlaşmaya yanaşmayan insafsızlara direkt yasal yolları söyleyeceksin
yasal zam oranı %25 , orta yol bulamıyorsak ben yasal hakkımı kullanacağım
yasa sizlere de açık sizde kullanabilirsiniz de geç

Keşke her ev sahibi sizin gibi insaflı olsa ama nerdeee
Rica ederim, kendimiz kadar karşımızdaki insanları da düşünmek zorundayız benim kanaatim bu yönde,dediğim gibi kirayı istedikleri rakama çekmek için yaptıkları blöflere boyun eğmeyin 10 yıllık kiracı değilseniz kira ödeme konusunda sıkıntı yaşamadiysaniz öyle kolay kolay çıkaramaz sizi. Ben bu rakamı verebilirim ancak haklarımı da biliyorum deyip geri çekilin bırakın onlar düşünsün :)

evet bence de %25 lik kısmı ödeseniz bile çıkaramazlar ama siz beni rahatsız etmesinler ben huzurlu yaşamak istiyorum dersenız farklı eve çıkın ama bır sure sonra onlarda aynı sorunu çıkaracaklar Allah kolaylık versin çok zor

orta bi noktada anlaşma şansınız yok mu ?
diğer evde kişi başı 12 bin düşüyorsa o evin kirası ne kadar ki ?
ihtiyaç sebepli dava bile açsa bunun yasal süreleri var 6 ay içinde sizi
tahliye edemezse dava açması lazım o da zaten 1 seneden önce sonuçlanmıyor genelde
yani yasal süreç görülene kadar siz taşınmış olursunuz
ben %25 yapar geçerdim böylesine
orta noktada anlaşmaya yanaşmayan insafsızlara direkt yasal yolları söyleyeceksin
yasal zam oranı %25 , orta yol bulamıyorsak ben yasal hakkımı kullanacağım
yasa sizlere de açık sizde kullanabilirsiniz de geç
Biz taşınacağız diye yalan uyduruyorlar. Ama daha önceden bana bildirmediler bu düşüncelerini. Ben kontrat bitiminde öğreniyorum. İnanın usandım bu evden sanki salon salomanje.

evet bence de %25 lik kısmı ödeseniz bile çıkaramazlar ama siz beni rahatsız etmesinler ben huzurlu yaşamak istiyorum dersenız farklı eve çıkın ama bır sure sonra onlarda aynı sorunu çıkaracaklar Allah kolaylık versin çok zor
Kontratımız bitti. Bu durumda nasıl ilerlemem lazım. Bugün yarın sözleşme imzalamak gerekiyor

Rica ederim, kendimiz kadar karşımızdaki insanları da düşünmek zorundayız benim kanaatim bu yönde,dediğim gibi kirayı istedikleri rakama çekmek için yaptıkları blöflere boyun eğmeyin 10 yıllık kiracı değilseniz kira ödeme konusunda sıkıntı yaşamadiysaniz öyle kolay kolay çıkaramaz sizi. Ben bu rakamı verebilirim ancak haklarımı da biliyorum deyip geri çekilin bırakın onlar düşünsün :)
Kontrat bitti. Nasıl yapmak gerekiyor?

Biz taşınacağız diye yalan uyduruyorlar. Ama daha önceden bana bildirmediler bu düşüncelerini. Ben kontrat bitiminde öğreniyorum. İnanın usandım bu evden sanki salon salomanje.
ev sahiplerinin suyu çoktan ısındı da neyse
gerçekten b.kunu çıkardılar artık
%25 yapsan 10 bin yapıyor zaten yeni kiran, asgari ücret 11400 bu ülkede
el insaf
iyice kendilerini sadrazam soyundan sanmaya başladı bazıları
dediğim gibi sen orta yol teklif et, yanaşmazsa
madem kendi aramızda çözemiyoruz o zaman bu ülkede kanun var, o çözsün bu durumu
ben %25 yasal artışı yapıyorum
sizin oturma ihtiyacınız varsa onun için resmi makamlara başvurabilirsiniz
mahkeme nasıl uygun görürse öyle çözülür mesele deyin geçin .
hiç korkmayın taktik bunlar

Kontratımız bitti. Bu durumda nasıl ilerlemem lazım. Bugün yarın sözleşme imzalamak gerekiyor
kontratın belirli süreli bi kontrat mı ?
standart belirsiz süreli sözleşmelerde 30 gün önceden taraflardan biri tahliye için
resmi bi kağıt göndermediyse yani sözleşme süre bitiminden 30 gün önceki süreçte
sözleşme feshedilmediyse otomatik yenilenir
kontratta buna benzer bi madde var mı inceler misin
tahliye taahhütnameniz var mı bi de ?

ev sahiplerinin suyu çoktan ısındı da neyse
gerçekten b.kunu çıkardılar artık
%25 yapsan 10 bin yapıyor zaten yeni kiran, asgari ücret 11400 bu ülkede
el insaf
iyice kendilerini sadrazam soyundan sanmaya başladı bazıları
dediğim gibi sen orta yol teklif et, yanaşmazsa
madem kendi aramızda çözemiyoruz o zaman bu ülkede kanun var, o çözsün bu durumu
ben %25 yasal artışı yapıyorum
sizin oturma ihtiyacınız varsa onun için resmi makamlara başvurabilirsiniz
mahkeme nasıl uygun görürse öyle çözülür mesele deyin geçin .
hiç korkmayın taktik bunlar
Peki kontrat bitti. Bugün yarın yeni kontratı imzalamak gerekiyor. Nasılsa kontratın bitti çık git diyebilirler mi? Kirada uzlaşamazsak kontrat nasıl imzalanacak?
Bir de taşınma durumunda süre verirler mi dedim 1 ay belki verirler dedi emlakçı

X