Kira meselesi

Valla bu dediğiniz masrafların hepsini seneye 200 bin olarak yapıcak o açıdan dedim ben ayrıca bu şekilde davranan bizzat çok yakın bir tanıdığımın başına geldi o kadar emindi ki mahkemeyi kazanacağından maaşı hacizli ve geçen ay polis yoluyla çıkarıldı evden çektiği huzursuzlukla yanına kar kaldı ben ne kocamın başını belaya koyarım nede kendi başımı ağrıtırım 18 binde çok fazla güzellikle uzlaşılamazsa inatlaşma taraftarı değilim bu benim fikrim eniyisini kendisi bilir
Ben yüzde 25 de ısrarcı değilim 12-13 bin dese neyse ama 18 binlerden bahsediliyor. 8 bin nerde 18 bin nerde. Evleri iyice yıllık otele çevirdiler kira iyice artsın diye senede bir insan çıkarmaya çalışıyorlar emlakçılar da komisyon alabilmek için bu duruma ön ayak oluyor. Yasal hak zaten 25 bu durum onlara uymuyorsa kiraya vermeyebilirler ayak diretsem rahatsız etmek dışında yapabilecekleri bir şey yok ama kiracılar yine insaflı orta yol bulmaya çalışıyoruz ona bile zor yanaşıyorlar.
Yeniçerilerin maaş alabilmek için durmadan padişah devirmesine döndü olay:d
Böyle her yıl kiracı çıkara çıkara kira katlıyorlar yazık günah.

Kontratımız bitti. Bu durumda nasıl ilerlemem lazım. Bugün yarın sözleşme imzalamak gerekiyor

Sözleşme devam eder bir şey imzalanmaz tekrar.
Kendi oturacaksa ihtar çekmesi gerekir. İhtardan sonra 6 ay içinde çıkmanız lazım.
Çıkmazsanız mahkemeye verir. Mahkeme ne zamana atarsa artık davayı.
Dava hemen sonuçlanmıyor o da 1 sene sürüyor.
Karar çıktı 6 ay daha süreniz var.
Nerden baksan en az 2-2.5 yıl sürüyor bu işler. O yüzden rahat ol. %25 zamlı yatırıp devam et.

12 binlik ev benden haber bekliyor. Şu an oturduğum ev sahiplerinden net haber gelmedi hala. Kaç kere aradım geri döneceğim dedi dönmüyor şaka gibiler
Bosverin o evin isi sakat tapu kadinin uzerine kica kiraya vermez ,kiralamada tapuyla birlikte yapilir sizinde bakmaniz gerekirdi bence 12 binlik eve gevin cunku yilbasindan sonra onada zam gelecek .

X