Kiracı Sorunsalı

Bir mesele bu kadar yanlış bir yöne saptırılır. Konu sahibi yaptirmayacagini, para ödemek istemediğini söylemiyor. Tamirat islerinim uzaktan koordine edilemediğini söylüyor. Burada yazması kolay çağır ustanı yaptır gibi. Kadıncağız usta bulsa söylediği saatte eve gitmez, gittiği saatte evde kiracı olmaz. Teee nerelerden bunlarla mi uğraşmak zorunda? İnsan bi komşusuna, apartman görevlisine hatta iş arkadaşına sorsa yine bir tamirci bulur. Bir de evdeki her sorunla ilgili tamircisi nereden tanışın kadın? Tesisatçısı ayrı, kombicisi ayrı, elektrikçisi ayrı, boyacısı ayrı, pvc ustası apayrı.

İyi niyetten yoksun insanlarla, kim olursa olsun ilişkiyi kesmek en güzeli bence.
Ona ev çok, size de kiracı çok. Madem yaklaşımınızdan memnun değil yollarınızı ayırın bence.
İnsan biraz anlayışlı olur. Şehir dışından gelipte ev sahibi usta bulacak değil ya.

Ben derdim ki , yaoacak bisey yok. Anlayan birini bulun halletsin falanca bey. Ben baska sehirdeyim.
Ne kadar israr ederse etsin. Yapacak bisi yok. Kendi halletcek. Ben size yardimci olurum kiranizdan duserim ama burdan daha fazla yardimci olamam. Cirkinlesirse, tmm falanca bey. O halde kendinize yeni ev. Arayin derdim

Bunca yıllık kiracıyım hic boyle zirt pırt ev sahibini aramadım.
Genelde kendimiz hallettik kiradan düşün bile demedik. Bizim ev sahibini aramamız ancak ev sahibinin yaptiracagi şeylerle ilgili olurdu. Yok musluk bozuldu yok kapi cikti ne bileyim bizde mi sorun var acaba?

Tabiki tamirci cagiracak durumu size soylecek masraf bu ayrica bakim sizin degil, tamirat parca degisimi sizin masrafiniz
evet kombi bakımı kiracıya ait ama bizde de mesela bizden önceki kiracı bakım yaptırmamış. geçen gün biz bakım yaptırdık adam söyledi uzun zamandır bakım yapılmamış vs diye. ben şöyle düşünüyorum, bakım gibi konular aslında kombi tarzı cihazların ömrüne olumlu katkı sağlıyor. ama bunu yaptırmayan kiracı da yaptırmaz masraf çıkmasın diye. aslında yaptırdığı zaman daha rahat kullanır zira bu tavsiye edilen bir şey, elektrik ve doğalgaz faturasını az ya da çok etkileyen bir durum. fakat bakımı ev sahibi yaptırırsa kendi demirbaşının daha sağlıklı, daha dayanıklı olmasını da sağlamış olur bir anlamda aslında. kiracı adam için neden kombi bakımı yaptırayım diyene de saygı duyarım tabii.

Bazı yorumları görüyorum şaşırıyorum. Kullanılan eşya bozulduysa kim kullanıyorsa o tamir ettirmez mi? Biz de kiradayız. Kiracımız da var. Evde birşey bozulsa tamir ettiriyoruz. Daha yeni panjur bozuldu yaptırdık. Ev sahibini arayıp gel yaptır ben uğraşamam mı diyecektim?Çok enteresan. 10 yıldır kiracıyım. İlk evimizdeki kombi 10 yıllıktı. Bir kere kartı yandı 500 verdik yaptırdık. Bir kere de başka bir şeyi bozuldu yaptırdık. Bi daha bozulunca ev sahibine söyledik artık eskimiş diye.

X