Kiracmz zorluk kartyor...

ficipi

...............
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
5.459
10
merhabalar..
bır sey danısmak istiyorum.
ailem bır ev aldı 1 sene once..
ıcındekı kıracı oturmaya devam edıyordu.ailem de kıradaydı.sımdı annemlerı ev sahıbı cıkartıyor,
kıracıya soyledıler boyle boyle cıkın,bz gecıcez kendı evmıze dıye.
zorluk cıkartıyorlar..2 ayın kırasını almadık ,hem depozıtoyu vercekmısız,hem onlara ev bulcakmısız,tasınma masrafları da bızım olacakmıs.kanun boyle dıyorlar.var mı bılgısı olan .bu ısın aslı nedır?kontrat yok bu arada..
:uhm::uhm:mirmirmirmir

Duygu

Popüler Üye
Pro Üye
23 Temmuz 2009
3.775
5
kontrat yoksa kanunen hiç birşey yapamzlar.. Şikayet edin hemen çıkmak zorunda kalırlar...

office

Ben sizden değilim...
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
9 Eylül 2007
21.515
67.220
kontrat olsa bile böyle birşey varmı bilmiyorum ama sanmıyorum. iyi bari canını da alsınlar, biz bir cam taktırtamıyoruz millet neler istiyor pesss.

dove

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2009
3.312
4
yok artık daha neler? siz de onlara süre vermelisiniz ama yani 1 ay sonra geçicez, o zamana kadar boşaltın vb. gibi. Kontrat da yokmuş zaten, bişey yapamazlar çıkmak zorundalar. depozitoyu da 2 aylık vermediği kiralarına saysınlar :/

Gxuxlsxuxm Sultan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2007
6.223
40
merhabalar..
bır sey danısmak istiyorum.
ailem bır ev aldı 1 sene once..
ıcındekı kıracı oturmaya devam edıyordu.ailem de kıradaydı.sımdı annemlerı ev sahıbı cıkartıyor,
kıracıya soyledıler boyle boyle cıkın,bz gecıcez kendı evmıze dıye.
zorluk cıkartıyorlar..2 ayın kırasını almadık ,hem depozıtoyu vercekmısız,hem onlara ev bulcakmısız,tasınma masrafları da bızım olacakmıs.kanun boyle dıyorlar.var mı bılgısı olan .bu ısın aslı nedır?kontrat yok bu arada..
:uhm::uhm:mirmirmirmir

Olurrrr.. hazir baslamisken yeni evinizi dayayalim döseyelim isterseniz deseydin!!!:nazar:

Hic bir halt yiyemezler güzelim...kontrat yok....baktiniz gördünüz cok zorluk cikartiyorlar verin mahkemeye....ne yüzsüz insanlar va ya..:kahve:

ficipi

...............
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
5.459
10
hemde ne yuzsuzluk.....
tahmın ettım boyle bırsey olabılecegını ama yınde emın olmak ıstedım acıkcası.
uc cocugu var bıtek kocası calısıyor asgarı ucret..durumları yok yanı.babam da oyuzden ıyı nıyelı davrandı yardım olsun dıye.almadı kırayı..ama ıyı nıyetın karsılıgı yuzsuzluk oluyor..
babam da zengın ınsan degılkı.onun da durumu bellı.
emeklı ama calısıyor da oduyor evın kredı borcunu....:kızgın:

ficipi

...............
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
5.459
10
bıde bunların amacı zaten mahkeme falan acsınlar,sure uzasın,kıra vermeden oturayım,sureyı uzatayım,,dertlerı bu..
oncekı oturdukları evden de boyle cıkmıslar..ev sahıbı mahkeme acmıs,1 sene kıra vermeden oturmuslar..
dava olayına buyuzden gırmek ıstemıyorum..

Gxuxlsxuxm Sultan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2007
6.223
40
bıde bunların amacı zaten mahkeme falan acsınlar,sure uzasın,kıra vermeden oturayım,sureyı uzatayım,,dertlerı bu..
oncekı oturdukları evden de boyle cıkmıslar..ev sahıbı mahkeme acmıs,1 sene kıra vermeden oturmuslar..

Ne demek kirasiz oturmuslar.?benneyaptımki

Ilk defa duyuyorum böyle birsey...mahkeme acilmasi buna hakmi taniyor?

Bilemiyorum canim ben yurtdisinda yasiyorum..belki türkiyede kanunlar daha degisiktir bu konuda ama burda davada olsa kirasiz oturamaz...:kahve:

eylul166

Guru
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2008
10.698
875
39
canım kontrat yoksa hiçbişey isteyemezler ,hoş olsa bile bu istekler kontratta yok ..sadece zaman verin 15 gün içinde boşaltın de ,yine zorluk çıkarırlarsa mahkeme çözer ..ne yüzsz insanlar var yaa.

ficipi

...............
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
5.459
10
evet canım aynen oyle..
bunların amacı bu bence...ısı zora kosmalarının sebebı uzasında beles oturalım..

ElleriminSesiVar

SıkıntıYok
Pro Üye
11 Mayıs 2007
7.723
193
Hemen bır avukata danışın...
Daha sağlıklı bilgiler alırsınız...
Annemlerin kıracısıda evdeki kombiyi söküp satmakla tehdit ediyordu...

eylul166

Guru
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2008
10.698
875
39
işte neymiş kontratsız ne kiraya vericeksin ne oturacaksın ,burası türkiye ,belgesiz hiçbirşey olmuyor ..

ficipi

...............
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
5.459
10
işte neymiş kontratsız ne kiraya vericeksin ne oturacaksın ,burası türkiye ,belgesiz hiçbirşey olmuyor ..

bız 1 sene evvel aldık,oncekı ev shıbı yapmamıs kontrat..kırasını verır,zorluk cıkartmaz vs.. demıstı.gercekten de verdı aksatmadı allah var ama sımdı boyle yapıyor...