Kiracmz zorluk kartyor...

ficipi

...............
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
5.424
10
merhabalar..
bır sey danısmak istiyorum.
ailem bır ev aldı 1 sene once..
ıcındekı kıracı oturmaya devam edıyordu.ailem de kıradaydı.sımdı annemlerı ev sahıbı cıkartıyor,
kıracıya soyledıler boyle boyle cıkın,bz gecıcez kendı evmıze dıye.
zorluk cıkartıyorlar..2 ayın kırasını almadık ,hem depozıtoyu vercekmısız,hem onlara ev bulcakmısız,tasınma masrafları da bızım olacakmıs.kanun boyle dıyorlar.var mı bılgısı olan .bu ısın aslı nedır?kontrat yok bu arada..
:uhm::uhm:mirmirmirmir

kontrat yoksa kanunen hiç birşey yapamzlar.. Şikayet edin hemen çıkmak zorunda kalırlar...

kontrat olsa bile böyle birşey varmı bilmiyorum ama sanmıyorum. iyi bari canını da alsınlar, biz bir cam taktırtamıyoruz millet neler istiyor pesss.

yok artık daha neler? siz de onlara süre vermelisiniz ama yani 1 ay sonra geçicez, o zamana kadar boşaltın vb. gibi. Kontrat da yokmuş zaten, bişey yapamazlar çıkmak zorundalar. depozitoyu da 2 aylık vermediği kiralarına saysınlar :/

merhabalar..
bır sey danısmak istiyorum.
ailem bır ev aldı 1 sene once..
ıcındekı kıracı oturmaya devam edıyordu.ailem de kıradaydı.sımdı annemlerı ev sahıbı cıkartıyor,
kıracıya soyledıler boyle boyle cıkın,bz gecıcez kendı evmıze dıye.
zorluk cıkartıyorlar..2 ayın kırasını almadık ,hem depozıtoyu vercekmısız,hem onlara ev bulcakmısız,tasınma masrafları da bızım olacakmıs.kanun boyle dıyorlar.var mı bılgısı olan .bu ısın aslı nedır?kontrat yok bu arada..
:uhm::uhm:mirmirmirmir

Olurrrr.. hazir baslamisken yeni evinizi dayayalim döseyelim isterseniz deseydin!!!:nazar:

Hic bir halt yiyemezler güzelim...kontrat yok....baktiniz gördünüz cok zorluk cikartiyorlar verin mahkemeye....ne yüzsüz insanlar va ya..:kahve:

hemde ne yuzsuzluk.....
tahmın ettım boyle bırsey olabılecegını ama yınde emın olmak ıstedım acıkcası.
uc cocugu var bıtek kocası calısıyor asgarı ucret..durumları yok yanı.babam da oyuzden ıyı nıyelı davrandı yardım olsun dıye.almadı kırayı..ama ıyı nıyetın karsılıgı yuzsuzluk oluyor..
babam da zengın ınsan degılkı.onun da durumu bellı.
emeklı ama calısıyor da oduyor evın kredı borcunu....:kızgın:

bıde bunların amacı zaten mahkeme falan acsınlar,sure uzasın,kıra vermeden oturayım,sureyı uzatayım,,dertlerı bu..
oncekı oturdukları evden de boyle cıkmıslar..ev sahıbı mahkeme acmıs,1 sene kıra vermeden oturmuslar..
dava olayına buyuzden gırmek ıstemıyorum..

bıde bunların amacı zaten mahkeme falan acsınlar,sure uzasın,kıra vermeden oturayım,sureyı uzatayım,,dertlerı bu..
oncekı oturdukları evden de boyle cıkmıslar..ev sahıbı mahkeme acmıs,1 sene kıra vermeden oturmuslar..

Ne demek kirasiz oturmuslar.?benneyaptımki

Ilk defa duyuyorum böyle birsey...mahkeme acilmasi buna hakmi taniyor?

Bilemiyorum canim ben yurtdisinda yasiyorum..belki türkiyede kanunlar daha degisiktir bu konuda ama burda davada olsa kirasiz oturamaz...:kahve:

canım kontrat yoksa hiçbişey isteyemezler ,hoş olsa bile bu istekler kontratta yok ..sadece zaman verin 15 gün içinde boşaltın de ,yine zorluk çıkarırlarsa mahkeme çözer ..ne yüzsz insanlar var yaa.

evet canım aynen oyle..
bunların amacı bu bence...ısı zora kosmalarının sebebı uzasında beles oturalım..

Hemen bır avukata danışın...
Daha sağlıklı bilgiler alırsınız...
Annemlerin kıracısıda evdeki kombiyi söküp satmakla tehdit ediyordu...

işte neymiş kontratsız ne kiraya vericeksin ne oturacaksın ,burası türkiye ,belgesiz hiçbirşey olmuyor ..

işte neymiş kontratsız ne kiraya vericeksin ne oturacaksın ,burası türkiye ,belgesiz hiçbirşey olmuyor ..

bız 1 sene evvel aldık,oncekı ev shıbı yapmamıs kontrat..kırasını verır,zorluk cıkartmaz vs.. demıstı.gercekten de verdı aksatmadı allah var ama sımdı boyle yapıyor...

güzelim neden kontrat yapmadınız?büyük hata
hadi yaptınız diyelim zaten kiracı 2 miydi 3 müydü kirayı vermediği zaman otomotikman evi boşaltmak zorunda kalıyor..depozitoyuda çıktığı vakit vermeniz lazım..tabi eve bakıp hasar varmı yokmu ona göre
ya birde ben şunu çok merak ediyorum..şimdi kontrat yok..bir nevi bunlar sizin evi işgal etmiş olmuyor mu?yani sen şikayetçi isen aslında polisle bile atılmaları gerekmezmi? sonuçta yazılı bir anlaşma yok..

bu kiraci olayindan biz de cok cektik... biz de kira kontratimizi yenilememistik. ama sanirim bu sizin acinizdan da suc teskil ediyor..yani kontratsiz kiraci bulundurmak... ama bunun haricinde ilk yapmaniz gereken hemen bir avukata gidip ihtarname cektirmeniz. biz bir tanidik avukata gidip tam bunu yaptirmadan once avukata kiraciyi aratmistik. bakin su saate kadar kirayi yatirmazsaniz ihtarnameyi yollayacagim diye. etkili olmustu. isin prosedur kismi dogru. eger mahkeme acarsaniz onlara 3 ay kalacaklari bir yer fln ayarlamaniz da gerekiyor. bunun gibi seyler..yani mumkunse avukat yoluyla gozdagi vererek cikartin onlari. son aylarin kirasini da unutun malesef. biz ustune iki bardak soguk su ictik bile..ama hala bogazimiza takilmis durumda... napalim Allah iyilerle karsilastirsin... hersey kismet...

buarada kontrat olmasa bile eger kirayi bankaya yatiriyorlarsa ve makbuza not olarak kira bedeli diye yazdiriyorlarsa bu da bir belge sayilir.

kontrat yoksa pasa pasa cıkmamk zorunda dava acın haklıysanız mahkeme ucretlerıde kıracıdan alınır..
sız calıısp kazanın kıracı kıra vermeden otursun kesınlıkle kabullenılcek bı durum degıldır..

X