Bisküvi - Kurabiye Tarifi Kiraz Kurabiye - Sütaş Tereyağ Sponsorluğunda

Valla kendime verm 1 cicek buketini gordum ona verdim iki bide amerikan kurabıyesı gordum ona verdim üç sosyalim ya sen en altta sonradan yapmıssın gğndğzde girdiğimde yoktu oy verırken görmedim inan sonradan fark ettim hakkını helal et💓
Canımsın merviskom yaaaa tatlı şey, ne hakkı,senin canın sagolsun bal bebem🥰🤩 🍒🍒🍒😘

🍒Dalları bastı kiraz 🍒
🍒Gel bize biraz biraz🍒
🍒Ben senin aşığın oldum🍒
🍒Kalbime gel gir biraz🍒

Canım KK Kadınları 🍒

Tabi ki bu kurabiyeyi ben yapmalıydim. Çünkü herkes ne kadar kiraz sevdiğimi öğrendi 🤭 size hem pratik hem efsane bir tarif yapıyorum. Bence kahve yanında bayılacaksınız. Çocuklarınız ve misafirleriniz çok sevecek. Hep isteyecek🤩🥰🍒

Ben iki paket bisküvi kullandım ama siz bir paket kullanın derim çünkü çok çıkıyor.ben fazlasını buzluğa koydum. Çok bereketli oluyor.

NOT: ayrıca sıcak havalarda kurabiyenizi buzdolabinda bekletin. Yiyeceğiniz zaman dışarı çıkarın salmasin kendini 🍒

MALZEMELER
Eki Görüntüle 3072561

🍒 2 paket petitbör bisküvi
🍒 1 su bardağı vişne suyu
🍒 1 su bardağı süt ( fazlasını kontrollü ekliyoruz kıvamına göre)
🍒 1,5 çay kasigi gıda boyası
🍒 50 gr erimiş tereyağ
🍒 2 yemek kaşığı pudra şekeri

Çekirdek için:
🍒 Beyaz leblebi

🍒Üstleri için :kiraz sapı ve nane yaprağı
🍒Bulamak için :toz şeker

YAPILIŞI:

🍒 biskuvileri rondodan geçiriyoruz un kıvamına geliyor. İçine vişne suyunu,pudra şekerini, sütte erittigimiz gıda boyasını ekliyoruz. Tereyağını eritip ilave ediyoruz. İyice renk alana kadar karıştırıyoruz.
Eki Görüntüle 3072560

🍒 bir çay kaşığı ile hamurdan alıp avucumuzda biraz açıp leblebiyi ortasına koyup yuvarlıyoruz. Toz şekere bulayıp pişmiş kağıt üzerine alıyoruz. Saplarini takıyoruz. Bir gece dolapta veya buzlukta bekletiyoruz. Iyice kendini toplaması için. Ben buzlukta beklettim. Servis yapmadan önce çıkarmanızi tavsiye ederim hava cok sıcak olduğu için. Afiyet olsun 🍒

Eki Görüntüle 3072559

Kiraz var yin mi 🥳🤭🍒
Hadi buyrun kiraza 🥰🍒🥰🍒

Eki Görüntüle 3072562 Eki Görüntüle 3072563 Eki Görüntüle 3072564 Eki Görüntüle 3072565 Eki Görüntüle 3072566 Eki Görüntüle 3072567 Eki Görüntüle 3072568 Eki Görüntüle 3072569 Eki Görüntüle 3072570 Eki Görüntüle 3072571 Eki Görüntüle 3072572 Eki Görüntüle 3072573 Eki Görüntüle 3072574 Eki Görüntüle 3072575 Eki Görüntüle 3072576 Eki Görüntüle 3072577 Eki Görüntüle 3072579 Eki Görüntüle 3072580 Eki Görüntüle 3072581 Eki Görüntüle 3072582 Eki Görüntüle 3072583 Eki Görüntüle 3072584 Eki Görüntüle 3072585 Eki Görüntüle 3072586 Eki Görüntüle 3072587 Eki Görüntüle 3072588 Eki Görüntüle 3072589
Eki Görüntüle 3072578
Müthiş birşey bu ya Maşaallah
Bu nasıl leblebi?

Ayy ohaaaaa cidden kiraz sandim harika olmus bunlar 😍😍😍
Aceba icine siyah cikolata koysak leblebi yerine nasil olur 🤓
Canım benim magnim çok teşekkür ederim 🤭🤗🥰🍒🍒😘 tabi cikolata koyarsın,ne istersen o olur🥰 çekirdek görüntüsü vermek için leblebi tercih ettim ben 🤗 aslında içine bir şey koymadan yapılmıştı ama ben bunu daha çok sevdim🍒🥰😘

Canım benim magnim çok teşekkür ederim 🤭🤗🥰🍒🍒😘 tabi cikolata koyarsın,ne istersen o olur🥰 çekirdek görüntüsü vermek için leblebi tercih ettim ben 🤗 aslında içine bir şey koymadan yapılmıştı ama ben bunu daha çok sevdim🍒🥰😘
Yaa hem hamarat hem on parmakta on marifet bunu dusunmen harika ben beyaz leblebi sevmedigim icin boyle dusundum ama sen muthissin 🍒🍒
Cok ihtiyacin yok ama yarismada basarilar kiraz guzeli 😍😍

Sapşik :KK37: o kadar diil ama yaptik bisiyler🤗🤭 canım benim çok teşekkür ederim 😍🤩🍒🍒🍒😘
Cidden minik minik bi de epey uğraşmışsın belli fotoğraflar da şahane 🤩
Valla kendime verm 1 cicek buketini gordum ona verdim iki bide amerikan kurabıyesı gordum ona verdim üç sosyalim ya sen en altta sonradan yapmıssın gğndğzde girdiğimde yoktu oy verırken görmedim inan sonradan fark ettim hakkını helal et💓
Ben uzaylı 😅oylama mı başladı yahu :oops:

X