Kırılmak da haksız mıyım?

Ben kırılacak bir şey görmedim. Eşinizin de suçu yok. Sofradan kalkıp bi bakayım eşim neler yiyor demesi saçma olmaz mı? Nasıl farkedecek ne yediğinizi?
ben eşim suçlu demedim ki ama herkes biarada iken ben yokum bir seslenebilrdi ne yediğimi bilsin de demedim vallahi benim abim yengem sofraya gelmeden yemeğe bile başlamıyor böyle birşey de beklemedim yani herkes tarafından yok sayılır gibi oldum bunu anlatmaya çalıştım

asla eviniz küçük diye birşey demedim zaten davet ettiğim kişiler köyden gelenlerdi buyrun bizim evi hiç görmediniz dedim x abla ( ev sahibi ) bize yakın oturuyor zaten biliyor burayıda ister hep beraber gelin gece kalıp kahvaltıya uyanırız ister sabah gelin zaten ilkkez geliyorsunuz bende ağırlıyayım sizi dedim başka zmana geliriz inşallah sizin gelmeniz daha kolay olur dediler yani evin küçük bize gelin diye bir kelime yazmadım bunu neredn nasıl çıkarabildiniz yemin ederim hayretler içerisindeyim 10 aylık evlisin görmedilerse başka zaaman kendin çağırsaydın diyorsunuz zaten köyden 4 senedir ilkkez geliyorlar ve 2 gün kalacaklardı elimden geldiğince ağırlamaya çalıştım burada size belirttim ben hani evim büyük ve görmelerini istediğim için bize davet ettim dedim

Yazdığınız bilgiden dolayı öyle düşündüm.

hayır ama eşime gelmeyeyim bak çocuklar var dedim eşim saçmalama hep beraber gidelim dedi bu benim eksiğim yahut hatam olabilir tamam ama aç gözlü diyen bile var keşke konuyu hiç açmasaydım kendimi çok kötü hissettim
Evet hatalısınız haber vermeniz gerekirdi açıkçası . Ayrıca kocanızla da durduk yere gerildiniz bence

Evet kırılmakta haklısınız. 10 aylık evlisiniz, aileye yeni girmişsiniz, doğal olarak çekingen davranabilirsiniz. Eşiniz, kv yada aileden kim varsa daha özenli davranmalıydı. Şayet ben 20 yıllık eşimle kendi ailem yada akrabalarıma gittiğimiz de aynı mantıkla düşünür, itimam gösteririm ve ilgilenirim. Sizi pohpohlasınlar demiyorum tabi ki, en azından masada yer gösterilmeliydi. Biz aile yapısı olarak misafirperver bir yapıda büyüdük. Evimize yemek için misafir gelirse ve sığmakta sorun varsa gerekirse ev sahibi olarak bizler bir köşeye sıkışırız yada masaya önce misafirlerimizi oturtur sonra ev sahibi olarak bizler yeriz. Artı bir masa hazırlamak gerekiyorsa da gelen çocukta olsa, masada ne varsa bölünerek diğer masaya da aynı servis açılır. Ki ben çocuklar daha hassastır, canları çeker diye kıyamam, gerekirse yerimi de verebilirim.

Konu sahibi ev sahibi hala kızı ile değil görümcesi ile diğer masalardan ayrı, yer sofrasına geçmek zorunda kalmış. Evime ve aileme yeni gelen birine bunu yapmazdım. Evet ev sahibinden habersiz, misafir götürmüşsünüz bu hoş değil belki . Ama bunu keyfi değil, ablanızın sağlık sorunları ile ilgili bir sebepten mecburen yapmışsınız. Gitmemeyi de teklif etmişsiniz zaten. Onlarda tanrı misafiridir, kısmeti varmış gelmiş gözüyle bakarım. O kadar kişiyi evime sığdırıp kuş kadar yiyecek çocukları sorun etmem.
çok teşekkür ederim yorumunuz için

hepinize toplu bir cevap vermek istiyorum çünkü yanlış anlaşılamanın dibini gördüm hey maşallah. kırılmamı yersiz bulabilirsiniz abartı da görebilirsiniz bende zaten acaba çok mu abartıyorum diye merak edip size sordum bunda bir sorun yok ancak ne peynir kavurma peşindeyim ne de açgözlü. ithamlarınız çok ağır şok oldum herbirinizi okurken. Yeğenlerimi götürdüm çünkü ablamın kritik bir rahatsızlığı oldu eşime gitmeyeyim dedim ayıp olur gidelim çocukları da alırız kime zararları var dedi yanımıza aldık sözleşen anlaşan ben değilim davet edilirken yahut karar verilirken benle konuşulan birşey olmadı bende kendimce hayıflandm kalabalık gidiyoruz diye ancak ev beklediğimden kalabalıktı bunu anlattım. ayrıca görümcem GEL İKİMİZ ÇOCUKLARLA YİYELİM dedi. çocuklara yedirelim değil benim burada kırıldığım nokta ki ben orda yiyorum görüyor beraber yiyelim denildikten sonra sofra değişmesi. Kusura bakmayın evimde misafir varken çocuk için dahi olsa ben aynı sofrayı kurmaya çalışır imkanım yoksa birer tabak çıkarıp içeriden ne isterlerse onu alabileceklerini teklif ederim. ben içeriyi görmedim dahi yerken aklımdan kötü olumsuz hiçbrişey geçmedi ancak yedik Allah ziyade etsin dedim kalktım o sofrada herkesi öyle görünce bozuldum belki yersiz bir bozulma ama amacım iki domates üç peynir deil yapılan hareketti ailemde böyle birşey görmedim kimseye de yapmadım demek ki sorun bende sizin dediğinize göre okey. sizden tek ricam aşağılar gibi aç gözlü gözün peynirde zeytinde tarzı yorumlar yapmamanızdır. yinede yorumlarınıza teşekkür ederim zaman ayırıp okuyup cevaplamışsınız hayırlı günler diliyorum
Ben sana kötü yorum yapmadım ki. Utanma dedim ben de utanirdim hepsi geçiyor abla tavsiyesi verdim. Çocuklar konusunda da ben de götürürdum çocukların ne yükü olacak sadece onun evine çağırdıklarina söylenmişsin onu kastediyorum

evin küçük bize gelin diye bir kelime yazmadım bunu neredn nasıl çıkarabildiniz

burada size belirttim ben hani evim büyük ve görmelerini istediğim için bize davet ettim dedim

onun evi küçük benim evim büyük bana gelin dedim

cümlenizden çıkarttım

yani bunu buraya neden yazdınız ki o zaman

X kişisi davet etti, köyden de misafirler vardı, biz de gittik evleri küçük nasıl sığılır vs diye düşündüm ama giderken 2 de yeğenimni götürdüm .... şeklinde devam ederdi yazdıklarınız ama siz benim evim büyük diye bana çağırdım yazmışsınız

o önemli değil ama bence kırılmayın

kimse çok ince düşünceli değil ama ben bu olanlardan görümcenin gel çocukları doyuralım dediğini düşündüm ama siz normalde her gün çocukla olmadığınız, yani çocuklar misafir olduğu için tam karşılıklı anlaşma sağlanamamış gibi geldi

sıkmayın canınızı

Evet hatalısınız haber vermeniz gerekirdi açıkçası . Ayrıca kocanızla da durduk yere gerildiniz bence
vallahi benim evime cümbr cemaat istedikleri gibi geldiklerinden düşünememişimdir hatamdır doğrudur kocama kızdığım nokta erken kalktık diyerek söylenmesiydi her zaman aynı şey diyor ancak ailesinden kime gitsek en az 3 saat geçiriyoruz yani aynı olan birşey yoktu ortada canın sıkkın durdun dedi kimseye gülmek zorunda değilim herkeslede normal konuştum neyse böyle işte

onun evi küçük benim evim büyük bana gelin dedim

cümlenizden çıkarttım

yani bunu buraya neden yazdınız ki o zaman

X kişisi davet etti, köyden de misafirler vardı, biz de gittik evleri küçük nasıl sığılır vs diye düşündüm ama giderken 2 de yeğenimni götürdüm .... şeklinde devam ederdi yazdıklarınız ama siz benim evim büyük diye bana çağırdım yazmışsınız

o önemli değil ama bence kırılmayın

kimse çok ince düşünceli değil ama ben bu olanlardan görümcenin gel çocukları doyuralım dediğini düşündüm ama siz normalde her gün çocukla olmadığınız, yani çocuklar misafir olduğu için tam karşılıklı anlaşma sağlanamamış gibi geldi

sıkmayın canınızı
teşekkür ederim bende fazla mı takıyorum acaba diyerek açtım konuyu ama evim büyük derken yani kendi içimden dedim ki evim büyük burayı da görmediler gelsinler rhata oluruz bu yüzden davet ettim manasında söyledim çocukları almak zorunda kaldığım için gitmemeyi de teklif ettim ancak eşim ayıp olur çcouklarla gidelim dedi belki haber vermemekte haksızım ancak aç gözlü yada peynir kavurma meraklısı da değilim allaha şükür evimde bunları yiyebilecek durumdayım genel olarak hep bu tarz cevaplar verilmiş şaşırdım ne diyim

Hanımlar merhaba... Eşimle bugün halasının kızına kahvaltıya davetli idik köyden üç akrabası gelmiş bizi kahvaltıya çağırdılar halasının kızı diyorum ama baya evli çocuklu falan 35-40 yaşında biri. Allah yardım etsin evleri aşırı küçük mutfaklarında 1 kişi anca sığıyor. Ben Bize buyrum ettim evim büyük hem bizim evi görsünler istedim 10 aylık evliyim ilkkez geldiler. Yok siz gelin deyince tamam dedik Ben sadece üç akraba olacak işte bir de ev sahibi karı koca Vs hesaplıyorum kafamda nasıl sığacağız diye düşünüyorum ama eşime hiçbirşey demedim derken ablam iki yeğenimi bana bırakmak zorunda kaldı sağlık durumu sebebi ile. Ben de çocuklar geldi gitmiyim diye düşünmedim aldım yeğenlerimi gittim. Aha kapı bir açıldı görümcem cocuklari ev sahibi ablanın abisi ıdısı dıdısı evde adım atmaya yer yok herkesi öptüm selamladımm içeriye sofra açılıyor yardıma gidiyorum gerek yok geç içeri diyorlar otursam gelinim gözüme bakıyorlar gibi geliyor. Görümcem en Son gel biz cocuklarla yer sofrası açalım yiyelim dedi olur dedim eşimi Paşa gibi sofra başına almışlar ama ben inanın sofradakileri görmedim bile
geçtim holdeki sofraya yeğenlerim utandı birşey yemedi. Yeminle sofrada sadece üç adet haşlanmış yumurta bir kaç dilim salam Pişi ve zeytin vardı içimden bile geçirmedim ay bu nası sofra Vs diye asla lüks aramam biliyorum durumu olmayan bir aile neyse yedim ben görümcem kızına yedirdi kendi yemedi kalktık aradaki sofrayı kaldırdık içeri geçtim ki bir sofra var dillere destan. Peynirler kaşarlar kaymak domates salatalık ne ararsan var eşim iştahlı biri öyle yemiş ki ter dökmüş alnı ter içinde diyorlar ki e gel bu sofrada da ye biraz gene laf olmasın diye oturdum sofraya ama bir ağlamak yapıştı boğazıma hiç bozuntuya vermedim yemedim birşey ama oturdum yesene dediler orda ye dediniz yedim dedim teşekkür ettim görümcem oturdu yedi falan içerde yememişti eşim ne beni merak etti ne sofrada sordu ne seslendi kendini beslemekle meşguldü haliyle suratım düştü ama gene herkesle iyi konuştum sofra toplanacak tabak götürüyorum getirme dolu mutfak diyorlar gelip oturuyorum suratlar beş karış gelip tabak topluyorlar öyle kötü hissettim ki. Neyse 11 de gelmiştik yeğenlerim çok sıkıldı 2 gibi çıktık yolda bana erken çıktık diye bir Ton laf saydı daha otururduk hep böyle yapıyosun bıktım bilmem ne cocuklar var diye birşey demedim eve geldik akşam oldu Vs sinirler yatıştı bir bir anlattım ne tepki ne üzüntü ne bir cevap hiçbirşey yok tek dediği ben nerden bileyim içerideki sofrada ne var allah allah. Çok alınganmışım ben Başka cevap yok. Ben kırılmak da gerçekten haksız mıyım? Belki kocanla neden ayrı oturuyorsun diyen olcak kalabalık diye ne dedilerse onu yaptım içeri geçseydin derseniz İçerideki sofrayı görmüş olsam daha önce belki geçer otururdum ama doydumm öyle geçtim içeri. Çok uzun oldu kusura bakmayın fikirlerinizi bekliyorum

Kaç senelik evlisin bilmiyorum ama yeni evli isen ya da akrabalarla çok görüşmüyorsan arada bi samimiyet yoksa, hissettiklerin normal. Ben de samimi değilim ve misafir gibi kalıyorum karşıdaki insanların tavırlarından dolayı. Yardım etmek istersin birşey dediklerinde otur sen yapma vs gibi ister istemez devam edemiyorsun. Samimi olsan dersin ki kız bu ne kendinize donatmışsınız ver bakayim ordan şunu bunu şakaya vurursunuz. Samimiyet olmayınca olmuyor ama. Ev sahibi de kusura bakmasın ama ben çok dikkat ederim ne varsa sofralara paylaştırmaya. O kadar kişi bi işi becerememişler

Yorumlar çok ilginç gercekten. Ne kadar sofra kurulursa kurulsun aynı şeyler konulması gerekir. Özellikle çocuk varsa bu misafire gösterdiğin değeri gösterir. Ben ozenilmemis değer verilmemiş hissetmesini haklı buldum. Kendi başınıza gelse bakalım bu kadar rahat düşünür müsünüz?

Ben sana kötü yorum yapmadım ki. Utanma dedim ben de utanirdim hepsi geçiyor abla tavsiyesi verdim. Çocuklar konusunda da ben de götürürdum çocukların ne yükü olacak sadece onun evine çağırdıklarina söylenmişsin onu kastediyorum
Genel bir cevap verdim toplu alıntı ekledim farketmemişim doğrudur teşekkür ederim tavsiyeniz için ama iki tane (biri 5 biri 7) çocuğu bile öyle abartanlar olmuş ki kusura bakmayın kırdıysam

Emin misiniz ay bu nasıl sofra diye içinizden bile geçirmediğinize sofradaki her şeyi en ince ayrıntısına kadar yazmışsınız. Ayrıca lütfen şu başlığı düzeltin kırılmakta haksız mıyım olması gerek.
Neden alındığınızı bile anlamadım size demişler zaten gel bu sofraya diye. 2 kişi çağrıldığınız küçücük eve üstelik durumları da yok biliyorsunuz 4 kişi gitmeniz zaten hata. Ablanızın işi çok mu hayati önem taşıyordu da şimdi çocuklara bakamam önceden verilmiş sözüm var diyemediniz? Keşke hiç gitmeseydiniz.
Ayrıca misafiri onlar çağırmış sizin kalkıp ama sizin ev küçük bana gelin demeniz hoş değil. Ağırlamak istiyorsanız başka bir zaman siz kendiniz ayrıca çağırırsınız

Son düzenleme:
Genel bir cevap verdim toplu alıntı ekledim farketmemişim doğrudur teşekkür ederim tavsiyeniz için ama iki tane (biri 5 biri 7) çocuğu bile öyle abartanlar olmuş ki kusura bakmayın kırdıysam
Estağfurullah kirilmadim çocuğun yediği ne ki 1 dilim ekmek. Hiç alinmayin bozulmayin takılın ben çok çekindim çok alındım alındığımla da kaldım 😀😀 siz bir ailesiniz şimdi dediklerim size yabancı gelir ama ilerde göreceksiniz ki bu işler böyle

Kaç senelik evlisin bilmiyorum ama yeni evli isen ya da akrabalarla çok görüşmüyorsan arada bi samimiyet yoksa, hissettiklerin normal. Ben de samimi değilim ve misafir gibi kalıyorum karşıdaki insanların tavırlarından dolayı. Yardım etmek istersin birşey dediklerinde otur sen yapma vs gibi ister istemez devam edemiyorsun. Samimi olsan dersin ki kız bu ne kendinize donatmışsınız ver bakayim ordan şunu bunu şakaya vurursunuz. Samimiyet olmayınca olmuyor ama. Ev sahibi de kusura bakmasın ama ben çok dikkat ederim ne varsa sofralara paylaştırmaya. O kadar kişi bi işi becerememişler
Yorumlar çok ilginç gercekten. Ne kadar sofra kurulursa kurulsun aynı şeyler konulması gerekir. Özellikle çocuk varsa bu misafire gösterdiğin değeri gösterir. Ben ozenilmemis değer verilmemiş hissetmesini haklı buldum. Kendi başınıza gelse bakalım bu kadar rahat düşünür müsünüz?
beni anlayan hanımları görünce öyle mutlu oluyorum ki hani hak vermenize değil yemin ederim anlamanıza mutlu oluyorum.. aç gözlü yemek derdinde neler neler söylenmiş gece açmıştım konuyu okurken hayrete düştüm bende evimde çocuk büyük farketmez misafir veya kendi ailem eş sofra kurar imkanım yok ise tabakla diğer sofradakilerden ikram etmye çalışırım ayrıca gel burada yiyelim deyip gel birazda burada ye bana göre çok çirkin belki kırılmam yersiz ama bu çirkin bir hareket amacım herkesin bana hakvermesi elbette değildi ama bu kadarını beklemiyordum

Emin misiniz ay bu nasıl sofra diye içinizden bile geçirmediğinize sofradaki her şeyi en ince ayrıntısına kadar yazmışsınız. Ayrıca lütfen şu başlığı düzeltin kırılmakta haksız mıyım olması gerek.
Neden alındığınızı bile anlamadım size demişler zaten gel bu sofraya diye. 2 kişi çağrıldığınız küçücük eve üstelik durumları da yok biliyorsunuz 4 kişi gitmeniz zaten hata. Ablanızın işi çok mu hayati önem taşıyordu da şimdi çocuklara bakamam önceden verilmiş sözüm var diyemediniz?
Ayrıca misafiri onlar çağırmış sizin kalkıp ama sizin ev küçük bana gelin demeniz hoş değil. Ağırlamak istiyorsanız başka bir zaman siz kendiniz ayrıca çağırırsınız
siz başlığa takılmadan önce keşke verdiğim cevaplara bir baksaydınız başlığı değiştiremedim ha bu da kimseyi ilgilendirmez ya neyse
evet ablamın hastalığı hayati ve umarım hiçbirinizin başına gelmez
eviniz küçük bana gelin de demedim üstelik bunu da açıkça yazdım toplu cevap verirken
buyrun bana gelin evimi hiç görmediniz hep beraber oluruz dedim evin büyüklüğünü size belirttim hani rahat ederiz diye düşünerek çağırdım manasında. ağırlayacak da başka vaktim yok çünkü köyden gelen insanlar 4 yıldır ilkkez geliyorlar ve bu sabah binip döndüler. eminim içimden geçirmediğime neden ayrıntıları hatırlıyorum biliyor musunuz çocuklar yesin diye ( yeğenlerim yemedi diğer çocukları kasdediyorum ) onlara paylaştırmaya çalıştığım için neyse sağolun bu da sizin görüşünüz

Aynısı başıma geldi, eşimle birlikte iftar yemeğine davet edildik, dışarı bir uzun bir masa atmışlar bahçeye oturduk erkekler bi yere kadınlar bi yere geçti. 2 çocuğum var biri bi tarafıma bi tarafıma oturdu. Çocuklara yemek vermediler. Tabağının yarısını birine yarısını birine verdim. Aç kalktım sofradan. Eşimede sinir oldum. Ne yaptınız ettiniz diye sormadı bile... Bi daha da dedim beni bi yere yemeğe götürüyorsan yemek olup olmadığını kontrol et.

Aynısı başıma geldi, eşimle birlikte iftar yemeğine davet edildik, dışarı bir uzun bir masa atmışlar bahçeye oturduk erkekler bi yere kadınlar bi yere geçti. 2 çocuğum var biri bi tarafıma bi tarafıma oturdu. Çocuklara yemek vermediler. Tabağının yarısını birine yarısını birine verdim. Aç kalktım sofradan. Eşimede sinir oldum. Ne yaptınız ettiniz diye sormadı bile... Bi daha da dedim beni bi yere yemeğe götürüyorsan yemek olup olmadığını kontrol et.
Tahmin edebiliyorum o anı gerçekten çok kötü ve insanı değersiz hissettiren bir durum hele ki çocuklara verilmemesi daha ayıp

Bahsettiğiniz çocuk sofrasına görümceniz kendi çocuklarının yiyeceği şeyleri koymuş size de galiba çocukları yedir demiş git masadan ne isterlerse al demeyi akıl edememiş.Böyle durumlarda çocuklar fazla yemediği için sadece yenilenler konur.Siz çocuk masasında yerken de yeme diyememiştir.bilinçli yapılan bir şey olduğunu düşünmüyorum.Kalabalıktan bir iletişimsizlik söz konusu olmuş.Alınılacak bir durum ben de üzülürdüm açıkçası böyle bir şey yaşasam.Bilerek önemsenmediyseniz de çok büyük ayıp.Biz en sevmediğimiz insan gelse evimize misafirdir deyip en iyi şekilde ağırlıyoruz.Siz zaten nasıl insanlar olduklarını bilirsiniz ona göre değerlendirin.Eşinizin yaptığı da düşüncesizlik.Yeme içme bizim kültürümüzde hassas noktalardandır.Kimse bu konuda gücendirilmemeli.kendi evinizde her şeyin en iyisini yiyorsunuzdur zaten.Meseler o değil ki.

Bahsettiğiniz çocuk sofraya görümceniz kendi çocuklarının yiyeceği şeyleri koymuş size de galiba çocukları yedir git demiş git masafan ne isterlerse al demeyi akıl edememiş.Böyle durumlarda çocuklar fazla yemediği için sadece yenilenler konur.Siz çocuk masasında yerken de yeme diyememiştir.bilinçli yapılan bir şey olduğunu düşünmüyorum.Kalabalıktan bir iletişimsizlik söz konusu olmuş.Alınılacak bir durum ben de üzülürdüm açıkçası böyle bir şey yaşasam.Bilerek önemsenmediyseniz de çok büyük ayıp.Biz en sevmediğimiz insan gelse evimize misafirdir deyip en iyi şekilde ağırlıyoruz.Siz zaten nasıl insanlar olduklarını bilirsiniz ona göre değerlendirin.Eşinizin yaptığı da düşüncesizlik.Yeme içme bizim kültürümüzde hassas noktalardandır.Kimse bu konuda gücendirilmemeli.kendi evinizde her şeyin en iyisini yiyorsunuzdur zaten.Meseler o değil ki.
İçimi okudunuz gerçekten.. Ben görümcem bunu bunu yaptı bakın haklıyım dimi anlamında açmadım bilinçli yahut değil böyle birşey old çok üzüldüm gereksiz yere mi takıyorum dedim görümcemin evi değil ama o beraber yiyelim dedi diye gittim yedim orada ben yerken ablam içerden de alalım birşey de diyebilirdi ama ev sahibi yüzüme bile bakmadı hepsi akraba ben yalnız hissetim kendimi belki yapı meselesi benim ki bilmiyorum ama herşey mükemmel de ben takıntı yapıyormuşum gbi de bir durum yok ortada

Hanımlar merhaba... Eşimle bugün halasının kızına kahvaltıya davetli idik köyden üç akrabası gelmiş bizi kahvaltıya çağırdılar halasının kızı diyorum ama baya evli çocuklu falan 35-40 yaşında biri. Allah yardım etsin evleri aşırı küçük mutfaklarında 1 kişi anca sığıyor. Ben Bize buyrum ettim evim büyük hem bizim evi görsünler istedim 10 aylık evliyim ilkkez geldiler. Yok siz gelin deyince tamam dedik Ben sadece üç akraba olacak işte bir de ev sahibi karı koca Vs hesaplıyorum kafamda nasıl sığacağız diye düşünüyorum ama eşime hiçbirşey demedim derken ablam iki yeğenimi bana bırakmak zorunda kaldı sağlık durumu sebebi ile. Ben de çocuklar geldi gitmiyim diye düşünmedim aldım yeğenlerimi gittim. Aha kapı bir açıldı görümcem cocuklari ev sahibi ablanın abisi ıdısı dıdısı evde adım atmaya yer yok herkesi öptüm selamladımm içeriye sofra açılıyor yardıma gidiyorum gerek yok geç içeri diyorlar otursam gelinim gözüme bakıyorlar gibi geliyor. Görümcem en Son gel biz cocuklarla yer sofrası açalım yiyelim dedi olur dedim eşimi Paşa gibi sofra başına almışlar ama ben inanın sofradakileri görmedim bile
geçtim holdeki sofraya yeğenlerim utandı birşey yemedi. Yeminle sofrada sadece üç adet haşlanmış yumurta bir kaç dilim salam Pişi ve zeytin vardı içimden bile geçirmedim ay bu nası sofra Vs diye asla lüks aramam biliyorum durumu olmayan bir aile neyse yedim ben görümcem kızına yedirdi kendi yemedi kalktık aradaki sofrayı kaldırdık içeri geçtim ki bir sofra var dillere destan. Peynirler kaşarlar kaymak domates salatalık ne ararsan var eşim iştahlı biri öyle yemiş ki ter dökmüş alnı ter içinde diyorlar ki e gel bu sofrada da ye biraz gene laf olmasın diye oturdum sofraya ama bir ağlamak yapıştı boğazıma hiç bozuntuya vermedim yemedim birşey ama oturdum yesene dediler orda ye dediniz yedim dedim teşekkür ettim görümcem oturdu yedi falan içerde yememişti eşim ne beni merak etti ne sofrada sordu ne seslendi kendini beslemekle meşguldü haliyle suratım düştü ama gene herkesle iyi konuştum sofra toplanacak tabak götürüyorum getirme dolu mutfak diyorlar gelip oturuyorum suratlar beş karış gelip tabak topluyorlar öyle kötü hissettim ki. Neyse 11 de gelmiştik yeğenlerim çok sıkıldı 2 gibi çıktık yolda bana erken çıktık diye bir Ton laf saydı daha otururduk hep böyle yapıyosun bıktım bilmem ne cocuklar var diye birşey demedim eve geldik akşam oldu Vs sinirler yatıştı bir bir anlattım ne tepki ne üzüntü ne bir cevap hiçbirşey yok tek dediği ben nerden bileyim içerideki sofrada ne var allah allah. Çok alınganmışım ben Başka cevap yok. Ben kırılmak da gerçekten haksız mıyım? Belki kocanla neden ayrı oturuyorsun diyen olcak kalabalık diye ne dedilerse onu yaptım içeri geçseydin derseniz İçerideki sofrayı görmüş olsam daha önce belki geçer otururdum ama doydumm öyle geçtim içeri. Çok uzun oldu kusura bakmayın fikirlerinizi bekliyorum
Bence haklisin alınmak kırılmak değil bu daha yeni evlisin yeni gelinsin sayılırsın ve onların seni masaya davet etmesi lazımdı bizzat.cocuklarada ayrı bir sofra kurulur tüm çocuklar orda oturur yerdi.sen daha yeni girmişsin aralarına onlar kucak açmadıkça sen samimi doğal olamazsın hep bir gerilirsin o ortamdan sonrada soğuk olan mızmız olan sen olursun.yok öyle evvela karşı taraf kucak açıp sıcak davranmalı gelinine daha yeni giren o sonuçta aralarına.ama kocana yüklenme onda suç yok bence

X