Kırmadan nasıl ihtiyaç duymadığını söyleyebilirim?

papatyakokankadin

Dayan! Mucizeler yolda...
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2017
3.606
3.836
Dedim dedim ama adamın yüzü düştü. Ben çok mutluyum annemin babamın gözlerinin içi gülüyor nasıl göndereyim dedi.

Gelirlerken eşim getirdi. Ama onun arabasıyla ilgili sıkıntı vardı benim arabamla gidip geldi toplamda git gel aynı gün 6 saat yol yaptı ve alışık olmadığı araba olduğu için bir hafta beli tutuldu. Kayınvalidem de kimliğini getirmeyi unutmuş. Nerede olduğunu da hatırlamıyorum ki hiç dedi (O kadar dağınık olunca kimlikte evde kayboluyor demek ki) eşimde haliyle ben o yolu tekrar senin arabayla gidemem gözüm kesmiyor diyor :KK43: belki otobüsle gidebilirler ama onu da şu hastalık zamanı diyemiyorum.
Allah yardımcınız olsun eşiniz öyle düşünüyorsa işiniz zor yada gemileri yakıp siz gidin diceksiniz anladığım kadarıyla onuda yapamıyorsunuz yapacak birşey yok malesef o zaman hiç bir iş yapmayın odanızdan çıkmayın gerekirse

Monoceto

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2015
1.835
3.166
31
Kv iyi niyetli olabilir ama kurduğunuz düzeni bozmaya hakkı yok. Eve haftalık gelen yardımcıyı yeniden çağırmakla başlayın işe.
"Ben zaten yapamıyorum, sana da yaşından dolayı kıyamıyorum zaten kaldıramazsın sana da yazık. Yemeğimizi yapıyorsun o bile yardım benim için, sağolasın" diye açıklayın. Bu konuda müdahelesine izin vermeyin.
Aynen bize anlattığınız gibi eşinize ailesini çok sevdiğinizi, iyi niyetle çabalasada kv nin yetişemediğini, o yapmayınca yada yapamayınca kendinizin yapmak zorunda kaldığınızı. Bu yüzden ağrılarınızın olduğunu, durumdan rahatsız olduğunuzu ama kimseyi kırmak istemediğinizi en azından kurduğunuz düzene müdahele etmemelerini istediğinizi anlatın.
Kırıp dökmeden de istediklerinizi yaptırabilirsiniz, sadece istikrarlı davranın.

Babanız konusun da tabi ki üzüntünüzü yaşayacaksınız. Hele ki hamile ve daha hassassınız. O konuda da içinizden geldiği gibi davranın, kulak asmayın.
Eşimle konuşmak iyi geliyor gerçekten... Bir de sanırım doğumdan önce evine bir süre gitmeye niyeti de var. Arayı iyi tutup görmezden geleyim bazı şeyleri ve evet eve gelen ablanin gününü geçirmeyeyim...teşekkürler.

Bluegitar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2020
1.284
4.085
İşte işin bir de bu yönü var. Geceleri hamilelik dışında uyutmayan... Ya hu diyorum o kadar yoruluyor kendince yardım etmek için ama yaranamiyor sana diyorum. Kaç gecedir 2 ye 3 e kadar oturup bunların muhasebesini yapıp ağlıyorum. Sinirlerim alt üst oldu. Allah'ım diyorum ne olur gözüme batmasın, yardım et diyorum... Olmuyor :KK43:
Ben böyle değildim. Tabiki eşimin annesidir. Eşimin en güzel huylarinda arayıp ona teşekkür ediyorum. Allah razı olsun anne ne güzel evlat yetiştirmişsin sen diyorum...
Bu idrakta olmaniz guzel.Esinizin hatri var..Ve insanlarin size buyuk bir zarari yok.Sevmeye calisin kv yi.Belli ki iyi bir kadin

derin sularda

Kendini tanımayan, başkalarını anlayamaz...
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2018
7.072
32.139
47
Çok teşekkür ederim öyle iyi geldi ki bu yorum... Çok haklısınız...
Rica ederim.
Belli ki siz de iyi niyetli ve saygılı bir gelinsiniz sadece biraz dolup yorulmuşsunuz.
Hem hamilelik hem babanızın kaybı, kolay değil.
Bununla birlikte biraz esnek olmaya çalışmanızda fayda var.
Eşiniz de ailesi de iyi insanlar diyorsunuz hatır-gönül kırmadan güzellikle orta yol bulun.
Yardımcı hanımı düzenli çağırın, kimsenin
bu konuya müdahale etmesine izin vermeyin.
Ama sakince, iditalli bir şekilde yapın bunu.
‘Yardımcı abla yapsın işleri, İkimiz de yorulmayalım anne’ deyin kvye.
Kolaylıklar diliyorum.

En buyuk kk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2013
2.060
6.062
Bence yardımcı hanımı çağırın kayınvalidenize de "annecim zaten çok yoruluyorsun her şeyimize koşturuyorsun büyük temizliği sana yaptırmaya gönlüm razı gelmiyor ben kendim de bu halde yapamıyorum en azından o işi üstünden alayım ayrıntılı temizlik yapılsın" diyebilirsiniz. Bu arada anneniz de arada gelip yardımcı olabilir. Çok fazla her şey dört dörtlük olsun diye kafaya takmayın bence. Ne olacak bir şeyler de dört dörtlük olmasın, nasılsa gidecekler.

damdan

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mart 2012
25.637
57.339
hassassınız

babanızın kaybı üstüne ikiz gebelik

lakin biraz da eşinizin oradan mı baksak

yani o da kendince her gün annesine gidiyor evde yalnız kalamıyor demek ki diye düşünüyor olabilir

düzenim dediğiniz de çok düzen içermiyor kusura bakmayın kaldı ki o da yeni kuruldu daha birkaç aylık olay

kv kp e kibarca git deyin yani yeni tedbirlerde sokağa çıkma yasağı gelir bir şey olur babında gönderin

lakin eşinizin o arabayla tekrar gidemem vs tavrı cidden ilginç geldi

araba bu beli ağrıyabilir alışkın değilse de bir gün gidip bir gün gelsin o zaman

size de anneniz gelir yalnız kalmazsınız

bence eşiniz gitmesinler diye düşünüyor

yani 38. haftaya kadar 4 hafta biraz da doğumdan sonra desek 1,5 ay sonra vs gidilecek diye plan yapmış gibiler

Vuslata dair

evli ve 3 cocuklu
Kayıtlı Üye
15 Mart 2011
4.529
9.040
Ben bu tarz durumlarda daima kendimi teskin ederim derim ki bak bu geçici sakın bu sebebten kimseyi kirma bu günler geçer ama kırdığım unutulmaz
Ve inanın bu düstur ile atlattım pek çok çetrefilli hengameyi

Size yerden göğe hak veriyorum çok iyi niyetli ve nazik olduğunuzu da görüyorum babanız için de çok üzüldüm mekanı cennet olsun

Mümkün mertebe kendinizi teskin edin olumlu düşünün her şey güzel olacak inşallah

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2868 gün geçti.

Scener

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2015
4.263
7.839
Doguma daha 1 ay var. 10 gun kalmis torununu sevmis. Annem yanimda, dogumda o yardimci olacak, siz duzeninizi bozmayin minvalinde kirici olmayan bir konusma yapabilirsiniz.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 310 gün geçti.

Margaret Hale

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
21 Kasım 2017
4.159
15.944
Merhabalar...
34 haftalık ikizlere hamileyim. 10 günden fazla oldu kayınvalidem bize geldi. (Yakın bir şehirde yaşıyor)
Artık evin işlerini yapmakta gerçekten zorluk çekiyordum 30. Haftadan beri temizliğe haftada bir abla geliyor, annem de çok yakınımda oturuyor. Babamı yeni kaybettik, annemi yakinimiza taşıdık. Ben de sabahtan anneme gidiyordum, kahvaltıyı, oğlumun derslerini orada yapıyorduk. akşam eşimle eve donuyorduk, yemeği ya annem gönderir ya da eşim yapardı ben de ufak tefek bulaşık işlerini yapardım. Evim düzenli, temiz kalırdı. Çamaşır ütüyü eşimle birlikte yapardık.

Kayınvalidem çok iyi niyetli biri ama benim tam tersim. Düzeni hiç yoktur. Evim felaket halde, temizliğe abla gelmesine de izin vermedi, ben varken gelmesin dedi. Eşimle ablanın gelmesinden bir gün önce temizlik yaptılar ama temizlik bile kendini göstermedi düzen olmayınca :KK43: şimdi kayınvalidem var diye kahvalti, yemek işleri evde oluyor ve bütün ev havada, kayınvalidem kendince yazık yardımcı olduğunu sanıyor ama o geldiğinden beri o kadar yoruluyorum ki, yardımcı olduğunu sandığı için gitmeyi de düşünmüyor gibi...
Arada oruç tutuyor, bu sefer o yorulmasin oruçlu diye ben yapıyorum. Tezgahın önüne sandalye koyup iş yapıyorum o görmeden. Yapma diyor ama işte insanin annesi gibi olmuyor, düşünemiyor. Yapabildiğimi sanıyor. Eşim de yapamadigini söyle diyor e söylüyorum ama o hiç bir iş yapamadigimin farkında değil sanırım. Ya da hissettirmedim bilemiyorum.

Her gün anneme mutlaka gidiyorum çünkü yalnız kalsın istemiyorum. Bir iki kez annem de geldi, hastane çantası hazırladık. Ben hastane çantası için kayinvalidemi bekledim, ona da keyifli olur diye ama pişman oldum o günde ayrı yoruldum.

Bir de babamı yeni kaybetmisim haliyle arada duygulandıran şeyler oluyor ağlıyorum, ağlama sen hastasın diyor, (sanki hamilelik hastalık) babamla ilgili arkadaşlarının düzenlediği bir program vardı, anma gibi bir de bir hayır yapılmıştı, hayır yapanlara yaptıkları hayırla ilgili durumu bildirmek üzerine bir programdi. Haliyle, babamın nasıl biri olduğunu arkadaşları anlatırken, anılarından bahsederken ağladım. "Bak ağlayacaksan kapatalım."dedi. Deli etti beni. O kızgınlıkla "benim babam öldü babam, şimdi ağlamayacağım da ne zaman agliycam." Dedim. İçimden sen kimsin de kapatiyorsun ya dedim. Zaten programı yatak odamda bilgisari açmış kendi başıma izlemeye niyetim varken eşim geldi, sonra kayınvalidem geldi. Üçümüz oturup yatakta izledik. Bı düşünün görüntüyü. Acimdan birşey demek de istemedim o sırada.

Oğlumun dersleri de çok aksadı :KK43: yanlış anlaşılsın istemiyorum ama annem üniversite mezunu, oğlum 1.sinif ona şiir ezberletiyor, okuma yaptiriyor, matematik çalışıyorlar vs. Kayınvalidem okuma yazma bilmiyor. Arada hadi öğret babaannene diye ders çalıştırıyoruz ama sürekli oyunları gıdıklama, boğuşma şeklinde aşırı sirmardi çocuk. Oğluma birşey diyorum kayınvalidem koşup yapıyor, eşimden birşey istiyorum, kayınvalidem zıplayıp yapıyor. Çıldırcam artık :KK43: sana mı dedim niye kalkıyorsun, oğlunu mu yoruyorum diye düşünüyor anlamıyorum ki.

Daha bunun bebekler doğduktan sonrası da olacaktır. Evlerine gitsinler istiyorum. Kayınpederimin bir zararı yok. Oturur öyle sürekli. Kendi halinde. Ama eşimle bı film izleyelim dedik bir sürü şey dedi. Ne anlıyorsunuz bundan bilmem ne.

Eşime dedim, gitmek isterlerse kalmaları için ısrarcı olma diye. Ama şimdi onlarda bize faydalı olduklarını sanıyorlar. Bir eşimin isine yaradi zaten. İstediği her yemeği annesi ayila bayıla yapıyor. Eşime bayram düğün :KK43:

Ben nasıl kırmadan gidin diyebilirim? İhtiyacımın olmadigini göstermek istedim bugün bulaşık ve çamaşır işini yapayim görsün lazım olmadigini dedim, canım çıktı. Karnım agridi.

Var mı aklına bir yol gelen? Oturup konuşayım mi? Ne diyeyim?

Kırmak asla istemiyorum asla. Eşim benim ailem için bir çok fedakarlık yapıyor, onları kendi ailesi gibi goruyor, kirmiyor. Her işlerine kosuyor. Babam bile eşimi kastederek ölsem gözüm arkada kalmaz demisti, gerçekten de öyle biridir eşim. Ben de onun ailesine karşı iyi olmak isterim her daim. Ama aynı evde kafayı yiycem artık.

Bebeklerin doğmasına az bir zaman kala evimin çocuğumun düzeni, benim psikolojim alt üst oldu resmen :KK43:

Uzun oldu kusura bakmayın, çok dertlendim sanırım.

Şöyle bir durum da var,

Gelirlerken eşim getirdi. Ama onun arabasıyla ilgili sıkıntı vardı benim arabamla aynı gün gidip geldi toplamda git gel 6 saat yol yaptı ve alışık olmadığı araba olduğu için bir hafta beli tutuldu. Kayınvalidem de kimliğini getirmeyi unutmuş. Nerede olduğunu da hatırlamıyorum hiç dedi (O kadar dağınık olunca kimlikte evde kayboluyor demek ki) eşimde haliyle ben o yolu tekrar senin arabayla gidemem gözüm kesmiyor diyor :KK43: belki otobüsle gidebilirler ama onu da şu hastalık zamanı diyemiyorum.
Onlar evinizdeyken rahat olmamanız hele ki şu hamile halinizle, çok doğal. Eski düzeninize geri dönün. Temizlikçi yine gelsin, anneniz oğlunuza yine ders çalıştırsın vs. Ama bazı şeylere takılmanız çok itici. Ağlama demesinde ne var? Üzülmenizi istemiyor işte hamilesiniz diye. Yatağınıza oturunca ne oluyor sanki, sizi sevişirken mi bastı? Torunuyla oynama şekline bile takılmışsınız. Eminim ev havada falan da değildir, sizin gözünüze batıyor sadece. Gelmelerine hiç gerek yokmuş. Gönderin uygun bir dille.

benibosver

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2017
906
1.537
43
Ben hepsini okuyamadim kusura bakmayin.Hastane cantasina bile kayinvalideyi beklemek,bu kadar empati yapmaya calismak sizi yormuyor mu? Ya da babaannesiyle hadi calisin demek.Okuma ,yazma bilmiyorsa nasil calıştirsin ki.Cocugunuz da olumsuz etkilenir.Yol ,yordam bilmeden basinda duracak kişiden.Ben asgari paylasimda bulunur,bu kadar gonüllemeye calismazdim kayinvalideyi.Yardimciyi istememesi onun bilecegi bir iş degil.Bu kadar karistirtmamali.Otesi ,özellikle bebekler geldiginde nurtopu gibi lohusa depresyonuna sahip olursunuz.Yardimciyi sakın bırakmayın.Evislerinize ve cocugun ödevine de kayinvalideyi karistırtmayin.Sınırı bastan koyarsaniz bu konuda bir adım geri atar.Ne yapamayacagini bilir.Eş ailesi ilişkileri cizgi dışına çikarsa cok yipratıci oluyor.

Negoo

Ya Sabır!!!
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
10 Haziran 2010
59.575
216.995
37
İlk önce yardımcınızı tekrar almaya başlayın.Çocuğunuzu annenize göndermeye devam edin ders için.
Hamilelik ve babanızın kaybından dolayı sinirleriniz haliyle yıpranmış,ufak tefek durumlar bile gözünüze batar olmuş.
Düzen konusunda bende çok hassasım,dağınıklıkta modum düşüyor,anlıyorum sizi ama eşinizin hatırı için katlanılmayacak bir durum yok ortada.
Her gün annenizi ziyaret ederek gün içinde nefes alıp kendinizi sakinleştirebilirsiniz.
Ailenize karşı bu kadar iyi olan eşinize karşı sizinde yapmanız gerekenler olduğunu düşünüyorum.

Dahliadivin

Ayar saniyenin peşinde koşmaktır 🕑
Pro Üye
21 Ocak 2018
4.778
11.933
28
Kendiniz her gun annenize giderken onu yakininiza tasimisken esinizin ailesinin size bir kotulugu olmamasina ragmen gelip kalmasini bukadar kafaya takip agliyorsaniz iyi niyetli degilsiniz bence. Yapacaginiz tek şey haftada bir temizlikciyi cagirmaya devam etmek. Gelmesin demis olsun ben gelmesini istiyorum icime sinmiyor yoruluyorum bitti. Zaten birazda olsa bisey yapiyodur. Her erkek annesi ayni oglu bisey istesin hemen yapar ne varki bunda bukadar ufak seyleri dert etmeyin zaten ikizler erken doguyor 34. Haftadasiniz biraz sabredin ortada idare edilemeyeck bisey yokki

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-06-2021

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 73 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları artık kaynaşmış olmadığı için bebeğiniz göz kapaklarını açıp kapatabiliyor. Eğer bebeğiniz rahminizin üst tarafında konuşlanmış ise tekmelerinden dolayı göğsünüzün hemen altında kaburga gölgesinde bazı ağrılar ve hassasiyet yaşayabilirsiniz. Mümkün oldukca uzanarak ve öne doğru eğilmekten kaçınarak, kaburga bölgenizdeki ağrıların azalmasını sağlayabilirsiniz. Bebeğinizin gözleri ışığa tepki gösteriyor ve kemikleri iyice gelişti.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

kediseverkadin

SessizZuzu
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
2.380
3.397
Merhabalar...
34 haftalık ikizlere hamileyim. 10 günden fazla oldu kayınvalidem bize geldi. (Yakın bir şehirde yaşıyor)
Artık evin işlerini yapmakta gerçekten zorluk çekiyordum 30. Haftadan beri temizliğe haftada bir abla geliyor, annem de çok yakınımda oturuyor. Babamı yeni kaybettik, annemi yakinimiza taşıdık. Ben de sabahtan anneme gidiyordum, kahvaltıyı, oğlumun derslerini orada yapıyorduk. akşam eşimle eve donuyorduk, yemeği ya annem gönderir ya da eşim yapardı ben de ufak tefek bulaşık işlerini yapardım. Evim düzenli, temiz kalırdı. Çamaşır ütüyü eşimle birlikte yapardık.

Kayınvalidem çok iyi niyetli biri ama benim tam tersim. Düzeni hiç yoktur. Evim felaket halde, temizliğe abla gelmesine de izin vermedi, ben varken gelmesin dedi. Eşimle ablanın gelmesinden bir gün önce temizlik yaptılar ama temizlik bile kendini göstermedi düzen olmayınca :KK43: şimdi kayınvalidem var diye kahvalti, yemek işleri evde oluyor ve bütün ev havada, kayınvalidem kendince yazık yardımcı olduğunu sanıyor ama o geldiğinden beri o kadar yoruluyorum ki, yardımcı olduğunu sandığı için gitmeyi de düşünmüyor gibi...
Arada oruç tutuyor, bu sefer o yorulmasin oruçlu diye ben yapıyorum. Tezgahın önüne sandalye koyup iş yapıyorum o görmeden. Yapma diyor ama işte insanin annesi gibi olmuyor, düşünemiyor. Yapabildiğimi sanıyor. Eşim de yapamadigini söyle diyor e söylüyorum ama o hiç bir iş yapamadigimin farkında değil sanırım. Ya da hissettirmedim bilemiyorum.

Her gün anneme mutlaka gidiyorum çünkü yalnız kalsın istemiyorum. Bir iki kez annem de geldi, hastane çantası hazırladık. Ben hastane çantası için kayinvalidemi bekledim, ona da keyifli olur diye ama pişman oldum o günde ayrı yoruldum.

Bir de babamı yeni kaybetmisim haliyle arada duygulandıran şeyler oluyor ağlıyorum, ağlama sen hastasın diyor, (sanki hamilelik hastalık) babamla ilgili arkadaşlarının düzenlediği bir program vardı, anma gibi bir de bir hayır yapılmıştı, hayır yapanlara yaptıkları hayırla ilgili durumu bildirmek üzerine bir programdi. Haliyle, babamın nasıl biri olduğunu arkadaşları anlatırken, anılarından bahsederken ağladım. "Bak ağlayacaksan kapatalım."dedi. Deli etti beni. O kızgınlıkla "benim babam öldü babam, şimdi ağlamayacağım da ne zaman agliycam." Dedim. İçimden sen kimsin de kapatiyorsun ya dedim. Zaten programı yatak odamda bilgisari açmış kendi başıma izlemeye niyetim varken eşim geldi, sonra kayınvalidem geldi. Üçümüz oturup yatakta izledik. Bı düşünün görüntüyü. Acimdan birşey demek de istemedim o sırada.

Oğlumun dersleri de çok aksadı :KK43: yanlış anlaşılsın istemiyorum ama annem üniversite mezunu, oğlum 1.sinif ona şiir ezberletiyor, okuma yaptiriyor, matematik çalışıyorlar vs. Kayınvalidem okuma yazma bilmiyor. Arada hadi öğret babaannene diye ders çalıştırıyoruz ama sürekli oyunları gıdıklama, boğuşma şeklinde aşırı sirmardi çocuk. Oğluma birşey diyorum kayınvalidem koşup yapıyor, eşimden birşey istiyorum, kayınvalidem zıplayıp yapıyor. Çıldırcam artık :KK43: sana mı dedim niye kalkıyorsun, oğlunu mu yoruyorum diye düşünüyor anlamıyorum ki.

Daha bunun bebekler doğduktan sonrası da olacaktır. Evlerine gitsinler istiyorum. Kayınpederimin bir zararı yok. Oturur öyle sürekli. Kendi halinde. Ama eşimle bı film izleyelim dedik bir sürü şey dedi. Ne anlıyorsunuz bundan bilmem ne.

Eşime dedim, gitmek isterlerse kalmaları için ısrarcı olma diye. Ama şimdi onlarda bize faydalı olduklarını sanıyorlar. Bir eşimin isine yaradi zaten. İstediği her yemeği annesi ayila bayıla yapıyor. Eşime bayram düğün :KK43:

Ben nasıl kırmadan gidin diyebilirim? İhtiyacımın olmadigini göstermek istedim bugün bulaşık ve çamaşır işini yapayim görsün lazım olmadigini dedim, canım çıktı. Karnım agridi.

Var mı aklına bir yol gelen? Oturup konuşayım mi? Ne diyeyim?

Kırmak asla istemiyorum asla. Eşim benim ailem için bir çok fedakarlık yapıyor, onları kendi ailesi gibi goruyor, kirmiyor. Her işlerine kosuyor. Babam bile eşimi kastederek ölsem gözüm arkada kalmaz demisti, gerçekten de öyle biridir eşim. Ben de onun ailesine karşı iyi olmak isterim her daim. Ama aynı evde kafayı yiycem artık.

Bebeklerin doğmasına az bir zaman kala evimin çocuğumun düzeni, benim psikolojim alt üst oldu resmen :KK43:

Uzun oldu kusura bakmayın, çok dertlendim sanırım.

Şöyle bir durum da var,

Gelirlerken eşim getirdi. Ama onun arabasıyla ilgili sıkıntı vardı benim arabamla aynı gün gidip geldi toplamda git gel 6 saat yol yaptı ve alışık olmadığı araba olduğu için bir hafta beli tutuldu. Kayınvalidem de kimliğini getirmeyi unutmuş. Nerede olduğunu da hatırlamıyorum hiç dedi (O kadar dağınık olunca kimlikte evde kayboluyor demek ki) eşimde haliyle ben o yolu tekrar senin arabayla gidemem gözüm kesmiyor diyor :KK43: belki otobüsle gidebilirler ama onu da şu hastalık zamanı diyemiyorum.
Yani eşiniz ailenize karşı dediğiniz kadar iyiyse sizin 10 günde bu kadar bıkmanız çok yanlış geldi bana.
Yapmayın iş yoruluyorsanız
.
Valla benim kayınvalidem 1 ay kaldı bende daha 2 haftalık hamileydim geldiğinde.
Bir kere yemek yaptırmadı bana zaten midem bulanıyor yapamıyorum dediğimde o da anlayış gösterdi sağolsun 1 ay mutfağa girmedim buzluğumu da doldurdu birkaç ay rahat edelim diye.
Tabi evin eski düzeni bozuldu bu süreçte dağıldı vs ama ben hiç yormadım kendimi varsın dağılsın.
Tam tersi hepten saldım onlar gidene kadar. Zaten midem fena ne yorulucam dedim.
Onlar gitti dip köşe temizlik yaptım 2 günde bitti.
Yani bunlar bu kadar dert edilecek şeyler değil.
Hem eşim mutlu oldu hem bana yemek konusunda yardımları dokundu.
Ev bir süre dağılsa pis kalsa kimse ölmez bence.
Siz en azından temizlik için kadın gelmesi konusunda kararınıza karışmamasını güzel bir dille söyleyin kadın gelsin temizlesin bunu demek zor değil yani

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-10-2021

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 178 gün kaldı.

Bebeğinizin saç modeli bugün ortaya çıktı. Bebeğinizin bağırsaklarında mekonyum (ilk dışkı) oluştu. Bu ay artık daha az meme hassasiyeti ve memelerinizde daha az karıncalanma hissetmelisiniz. Anne adayları genelde ikinci trimester da (4,5 ve 6. aylar) kendilerini daha rahat hissederler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın