Kırmadan nasıl ihtiyaç duymadığını söyleyebilirim?

elektra

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2015
4.750
18.406
Şimdi babanızı kaybetmişsiniz bu çok ağır kimse o duyguyu yaşamayan bilmez ee hamilesiniz hormonlardan ıyıce geriliyorsunuz. Ama batan kısımlar gerçekten yanlış anlamayın ama başkası yazsa ağır konuşurdum.Çünkü bakın siz kendi annenizle her gün birliktesiniz annenız kızımın evi diyip istediği an gelip gidiyor. Ama kv 10 günde komık şeyler batmış. Eşinizin açısından bakarsak tabi yaşadığınız durumlar dışında bunu söylüyorum. Senin annen nasıl değerliyse senın annen nasıl kı ıstediği an gelip isteği an sen gidiyorsan benım annemde benım değerlim benımde evım benım evımde annem göze batıyorsa senın annende benım gözüme batıyor artık derdim. Bu yüzden şimdi yaşadığınız şeylerin tarifi yok lakın eşiniz aılenız ıcın o kadar fedakarlık yaparken sızın yınede böyle davranmanız gerçekten hiç hoş değil

Monoceto

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2015
1.835
3.166
31
Şimdi babanızı kaybetmişsiniz bu çok ağır kimse o duyguyu yaşamayan bilmez ee hamilesiniz hormonlardan ıyıce geriliyorsunuz. Ama batan kısımlar gerçekten yanlış anlamayın ama başkası yazsa ağır konuşurdum.Çünkü bakın siz kendi annenizle her gün birliktesiniz annenız kızımın evi diyip istediği an gelip gidiyor. Ama kv 10 günde komık şeyler batmış. Eşinizin açısından bakarsak tabi yaşadığınız durumlar dışında bunu söylüyorum. Senin annen nasıl değerliyse senın annen nasıl kı ıstediği an gelip isteği an sen gidiyorsan benım annemde benım değerlim benımde evım benım evımde annem göze batıyorsa senın annende benım gözüme batıyor artık derdim. Bu yüzden şimdi yaşadığınız şeylerin tarifi yok lakın eşiniz aılenız ıcın o kadar fedakarlık yaparken sızın yınede böyle davranmanız gerçekten hiç hoş değil
Aslında yazmak istemedim başta ama, onların gelmesini eşim adına ben istedim. Tek sebebi de ben babama aşırı düşkündüm. O vefat edince en büyük üzüntüm babamdan ayrı geçirdiğim zamanlardı :KK43: eşim de aynı şekilde annesine çok düşkün. O yüzden istedim gelsinler eşim mutlu olsun. Ama niye bu kadar batar oldu birşeyler bilemiyorum. Belki dönüş için tarih belli değil diye mi inanın bilemiyorum.

AbsolutPromise

perfectly imperfect
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2018
6.291
24.007
Koca koca insanlar evlenmişsiniz, çocuğunuz olmuş yine hamilesiniz. Yani bakınca gerekli olgunluğa sahipsiniz. Artık nasıl hitap ediyorsanız anne/x teyze vs. evimin düzeni bu şekilde aksıyor. Ben hasta değilim evinize dönseniz daha iyi olur diyin. Çok zor değil.

Bundan bağımsız annenizle kayınvalidenizi karşılaştırmanız çok yanlış. Kadın belki sizin istediğiniz gibi yardımcı olamıyor ama içinden gelmiş size bakmak istiyorken çocuğunuza bir de eğitim vermek zorunda değil.

Prensescann

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2017
3.265
2.158
37
İşte işin bir de bu yönü var. Geceleri hamilelik dışında uyutmayan... Ya hu diyorum o kadar yoruluyor kendince yardım etmek için ama yaranamiyor sana diyorum. Kaç gecedir 2 ye 3 e kadar oturup bunların muhasebesini yapıp ağlıyorum. Sinirlerim alt üst oldu. Allah'ım diyorum ne olur gözüme batmasın, yardım et diyorum... Olmuyor :KK43:
Ben böyle değildim. Tabiki eşimin annesidir. Eşimin en güzel huylarinda arayıp ona teşekkür ediyorum. Allah razı olsun anne ne güzel evlat yetiştirmişsin sen diyorum...
Ya tamam da karnında iki can taşıyan sensin , doğuma daha var, doğuma kadar kalması saçma ,şimdiden
DüZeninin bozulması bana çok saçma geldi
Geçmişler kalmışlar on gün bir kaç gün dana kalsınlar götürsün eşin yine .. yok belim tutuldu o şu bu .. araba yani ne kadar tutulabilir ki ?
sen hamilein annende hallediyormuşsun, işlerini yemeğini vs , evin temizmiş , kesinlikle gitsinler şimdi bebekler doğduktan sonra görmeye gelirler bir daha
Wallahi saçmalık ya hamileisn canım burnunda ,
Kendini hiiççç suçlama , eşinle konuş güzelce , burda yazdığın onun ailesine karşı çok iyi olmak istediğini yaz ama şuan dayanamıyorum evde rahat değilim düzenim bozuldu gücüm yok burda anlattığın herşeyi anlat , sonra gelsinler lütfen de

derin sularda

Kendini tanımayan, başkalarını anlayamaz...
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2018
7.072
32.139
47
.. yok belim tutuldu o şu bu .. araba yani ne kadar tutulabilir ki ?
Bunu ben de anlamadım.
Eşimle zaman zaman birbirimizin araçlarını kullandığımız oluyor.
Uzun yola da genelde benim aracımla gideriz.
Hiç böyle bir durum yaşamadık.
Ne kadar fark edebilir ki araç koltuğu?
Bence beyfendi anne-babasını götürmek istemediği için bahane üretiyor.

elektra

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2015
4.750
18.406
Bunu ben de anlamadım.
Aslında eşindeki bu istekte gayet normal geliyor. Kendımı onun yerıne koyuyorum eşim zor bır zamandan gecıyor bende aılesı ıcın çabalıyorum. Annesının evını yanıma taşıdım, eşim her gün annesınde e annesıde ıstedığınde sürekli bızde ama benım annem batıyor mecbur bahane edıyor.

Monoceto

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2015
1.835
3.166
31
Aslında eşindeki bu istekte gayet normal geliyor. Kendımı onun yerıne koyuyorum eşim zor bır zamandan gecıyor bende aılesı ıcın çabalıyorum. Annesının evını yanıma taşıdım, eşim her gün annesınde e annesıde ıstedığınde sürekli bızde ama benım annem batıyor mecbur bahane edıyor.
Yok ya cidden araba segmentlerimiz farklı beli de arada tutuyor. O konuda anlayabiliyorum onu. Öyle birşeyi demek yerine bahane bulacak bir adam da hiç değil. Kalsınlar istiyorum biraz daha der yani ki zaten dedi de. Hem seni anlıyorum, sen de beni anla dedi bana.

Safsarisin

Oğlum herşeyim 🤲 🧿 💙
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
10.968
14.476
Şahsen benim evimde de uzun süre birileri kalsa rahatsız olurum,rahat edemem. Kendi annem babam kardeşim dahil..
Ama benimde cocugum doğduktan sonra evimde kalma olayları malesef oldu. Benimde yardımcım var. Hemde 3 kez geliyor haftada.

Evin ütüsünü bile yapmasına rağmen,erzak dolapların düzenine kadar onda hersey. Yogurdumu dahi mayaliyor,buna rağmen kayinvalidem buraya gelir ve eline bez alır yere eğilir ve yer karosunda çıkmayan bir iz yani eski bir izi kazımaya çalışır. Of yazarken fenalık bastı vallahi. Annem de düzen bilmez iyilik yaptığını sanar senin kayinvaliden gibi. Ha bende üzülürüm yazik yapti yemek vs ama hayır çok dağınık biri,ev laylaylom mutfak pislik oluyor. O yüzden dogumdan sonra annem hiç gelmedi. 1 gün çok zor durumda kaldım gel dedim ertesi gün gönderdim. En iyisi gitmeleri. Duygusallığa gerek yok benimde duzenim bozuluyor keyfim kaçıyor evimde birileri olunca. Dogumdan sonra ev zaten dağılacak sürekli su içme yemek yeme bebek eşyaları tantanasi olacak. Düzen bilmeyen pasaklı insanla olmaz. Zaten tecrubelisin ilk çocuktan ve ikiz olacakmış. Kayinvalide ile olmaz. Bu saygısızlık değil veya nankörlük değil bana göre. Ben annemle yapamadim gönderdim. Cunku inanılmaz sinir bozucu oluyor. Orada camasir var annem balkonda çay içiyor ama neymis kahvaltı hazirladi ettik çayını icecekte tezgahı toplayacak
E bende bekleyemem
Sen eve gelen yardımcını geri çağır düzeni bozulmasın evin
O daha iyi bilir ne nerede neresi ne ile temizleniyor
Kayinvalide de yemek yapsın sadece

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 267 gün geçti.

Safsarisin

Oğlum herşeyim 🤲 🧿 💙
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2018
10.968
14.476
Esin de simarmis herhalde annesi geldi diye benim eşimde simarmisti annesi bebekle ilgileniyormus ben uyuyormusum. O yüzden gelmesi iyiymis O da nasıl bebegim sabah 5.30 uyanir fix. Yazın 7 de uyanırdı yani dogdugunda. Benimde kayinvalidem o saatte uyanir. 7.30 a kadar oynatır bakar cocuga. Allah var hakkını yemiyorum bende o saate kadar uyurum
Esime dedim yooooook. İş verdikçe verdim kayinvalidem gelmedi 10 gün kadar 😀 cocugu tut cocugu yıka elini sil suanda bakici tuttum anne kayinvalide yok bilmemne defteri kapandı gelen otursun kahvesini içsin yemeğini yesin torununu sevsin ondan sonra yallah😀 ha istiyorsa kalabilir tabi de ona da yapacak bir iş kalmiyor. Cocugu sevmek hariç. Yani insallah😑 gerci sanmıyorum bu defa da ocağın gözlerini çıkarıp içini temizler . Bence canını sıkma halledilmeyecek bir mesele değil ve uzakta olmaları da bir avantaj. Dogum sonrası yardımı olacağını zannetmiyorum kayinvalidenin. Ha oldu diyelim ev tantana olur. Senin annen gelse bu defa kayinpederin kaynanan kalabalik olur. Haa işlerin içinden çıkamaz isen yani baktın gitmiyorlar. Annende kalacağını güzel bir dille ifade et. Al bir çanta bir de park yatak katla git annene😀 Ha bak herkes böyle yapıyor ben yapmadım pişmanım. Gerci yapamazdım annem yani sonuçta,o evde bebek hijyenik şartlarda olamaz.bu arada benim de annem kimliğini kaybetti. Bu tarz insanlar böyle oluyor. Değişmezler de😀😀😁 çünkü yapacak bisey yok bu işin ayıbı yok hamilelik haftan da ilerideymis her an hersey olabilir. (Insallah vaktinde dogar kuzucuklar) ama bence onlarin gideceği yok gitseler eşinin götüreceği yok erkekler çünkü böyleler. Çözüm sensin. Eşin falan değil. Cozum sende şimdiden başarılar dilerim😀

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 267 gün geçti.

Incirella06

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2020
377
689
Eger esinin ailesini kıracak birsey yaparsan esin de senin ailene karsi cook hakli olarak degisecektir.
Kendi annen yanindaymis ne guzel gorebiliyosun surekli senin evine gelebilir sen gidebilirsin. Ama cok sevdigin saygili esinin ailesi icin 10 günde neden su kaynatiliyor? Buyuk haksizlik.

Hani 3 ay 5 ay olsa bunalmaktan bahsedersin de 10 gun bana fazla geldi. Illa ki donecekler evlerine ama senin icin,torunlari,ogullari icin gelmisler.Yaslilar baska evde asla rahat edemiyor genelde. Onlar da cok memnun degillerdir hallerinden ama destek icin gelmisler iste, hem de pandemi zamani helal olsun. El olsa anlarim ama esinin annesi ve babasi.
Iyi insanlarmis oyle bahsetmissin, iyi insanların kalbini kirip iyilikten sogutma.

Yasli ve iyi insanlara burukluk yasatilmasi beni cok uzuyor, yalniz kalirsan kiymetlerini anlarsin ama geç olunca is isten gecmis oluyor.

Marsaa

🏄🏻‍♀️🛸🧜🏻‍♀️
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2020
327
264
37
Bir şekilde istemediğini belirt çocuk doğduktan sonra da sizde kalıcaklar gibi geldi bana

yalniz kalpler

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2019
5.382
10.618
kv yi dinlemeyip yardımcı kadın çağıracaksınız. bu konuda söz hakkı olmamalıymış baştan beri. kadının dağınıklığı malum çünkü.

Mevlana123

Guru
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2009
1.962
2.466
Siz nasıl kendi annenizle ne güzel bir düzen tutturmuşsunuz mutlu mesutsanız. Eşinizinde hakkı bu .
Bence temizlikçiyi kesinlikle çağırın. Olmuyor böyle deyin.
Anneannesi oğlunuzun öğretmeni değil eminimki oda kuduruk oyunlar oynuyordur.
Kv ve kp bahane üretmeyin. Evet doğru olmasada bütün ebeveynlerimiz maalesef çocuklarımızı şımartıyor.

ayrıca ikiz çocuklarınız olduğunda evinizde zaten bir düzen kolay kolay kalmayacak.
Kendinizi doldurmayın olayları akışına bırakın.

Prensescann

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2017
3.265
2.158
37
Bunu ben de anlamadım.
Bana da öyle geldi ama şu durumda bahane üretmesi sana zarar veriri ve dolayısı ile size ...
Bence ısrarcı ol

belkiimm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2014
1.601
2.631
Hamilesin gözüne batması çok normal önce sakin ol sonra su kandil günü (maşallah)güzel kocanın hatrina sık dişini elinde sonunda gidecekler kalp kırmadan giderler..en fazla ne kadar kalabilirler ki hem krizi fırsata cevir diğer çocuğunun odevleriyle sen ilgilen geriye kalan zamanda uzan,uyu,kitap oku örgü or baksana kadın iş yapmaktan kendince yoksunmuyor sende sağlıklı bir gebelik geçirmiş olursun tek bebekte daha kolayda ikiz gebelikse dinlenmeye daha çok ihtiyacın vardır..ve tekrar sıkma canını giderler tekrar yönetimi ele geçirirsin ☺️