Kırmadan nasıl ihtiyaç duymadığını söyleyebilirim?

hassassınız

babanızın kaybı üstüne ikiz gebelik

lakin biraz da eşinizin oradan mı baksak

yani o da kendince her gün annesine gidiyor evde yalnız kalamıyor demek ki diye düşünüyor olabilir

düzenim dediğiniz de çok düzen içermiyor kusura bakmayın kaldı ki o da yeni kuruldu daha birkaç aylık olay

kv kp e kibarca git deyin yani yeni tedbirlerde sokağa çıkma yasağı gelir bir şey olur babında gönderin

lakin eşinizin o arabayla tekrar gidemem vs tavrı cidden ilginç geldi

araba bu beli ağrıyabilir alışkın değilse de bir gün gidip bir gün gelsin o zaman

size de anneniz gelir yalnız kalmazsınız

bence eşiniz gitmesinler diye düşünüyor

yani 38. haftaya kadar 4 hafta biraz da doğumdan sonra desek 1,5 ay sonra vs gidilecek diye plan yapmış gibiler

Ben bu tarz durumlarda daima kendimi teskin ederim derim ki bak bu geçici sakın bu sebebten kimseyi kirma bu günler geçer ama kırdığım unutulmaz
Ve inanın bu düstur ile atlattım pek çok çetrefilli hengameyi

Size yerden göğe hak veriyorum çok iyi niyetli ve nazik olduğunuzu da görüyorum babanız için de çok üzüldüm mekanı cennet olsun

Mümkün mertebe kendinizi teskin edin olumlu düşünün her şey güzel olacak inşallah

Doguma daha 1 ay var. 10 gun kalmis torununu sevmis. Annem yanimda, dogumda o yardimci olacak, siz duzeninizi bozmayin minvalinde kirici olmayan bir konusma yapabilirsiniz.

Merhabalar...
34 haftalık ikizlere hamileyim. 10 günden fazla oldu kayınvalidem bize geldi. (Yakın bir şehirde yaşıyor)
Artık evin işlerini yapmakta gerçekten zorluk çekiyordum 30. Haftadan beri temizliğe haftada bir abla geliyor, annem de çok yakınımda oturuyor. Babamı yeni kaybettik, annemi yakinimiza taşıdık. Ben de sabahtan anneme gidiyordum, kahvaltıyı, oğlumun derslerini orada yapıyorduk. akşam eşimle eve donuyorduk, yemeği ya annem gönderir ya da eşim yapardı ben de ufak tefek bulaşık işlerini yapardım. Evim düzenli, temiz kalırdı. Çamaşır ütüyü eşimle birlikte yapardık.

Kayınvalidem çok iyi niyetli biri ama benim tam tersim. Düzeni hiç yoktur. Evim felaket halde, temizliğe abla gelmesine de izin vermedi, ben varken gelmesin dedi. Eşimle ablanın gelmesinden bir gün önce temizlik yaptılar ama temizlik bile kendini göstermedi düzen olmayınca :KK43: şimdi kayınvalidem var diye kahvalti, yemek işleri evde oluyor ve bütün ev havada, kayınvalidem kendince yazık yardımcı olduğunu sanıyor ama o geldiğinden beri o kadar yoruluyorum ki, yardımcı olduğunu sandığı için gitmeyi de düşünmüyor gibi...
Arada oruç tutuyor, bu sefer o yorulmasin oruçlu diye ben yapıyorum. Tezgahın önüne sandalye koyup iş yapıyorum o görmeden. Yapma diyor ama işte insanin annesi gibi olmuyor, düşünemiyor. Yapabildiğimi sanıyor. Eşim de yapamadigini söyle diyor e söylüyorum ama o hiç bir iş yapamadigimin farkında değil sanırım. Ya da hissettirmedim bilemiyorum.

Her gün anneme mutlaka gidiyorum çünkü yalnız kalsın istemiyorum. Bir iki kez annem de geldi, hastane çantası hazırladık. Ben hastane çantası için kayinvalidemi bekledim, ona da keyifli olur diye ama pişman oldum o günde ayrı yoruldum.

Bir de babamı yeni kaybetmisim haliyle arada duygulandıran şeyler oluyor ağlıyorum, ağlama sen hastasın diyor, (sanki hamilelik hastalık) babamla ilgili arkadaşlarının düzenlediği bir program vardı, anma gibi bir de bir hayır yapılmıştı, hayır yapanlara yaptıkları hayırla ilgili durumu bildirmek üzerine bir programdi. Haliyle, babamın nasıl biri olduğunu arkadaşları anlatırken, anılarından bahsederken ağladım. "Bak ağlayacaksan kapatalım."dedi. Deli etti beni. O kızgınlıkla "benim babam öldü babam, şimdi ağlamayacağım da ne zaman agliycam." Dedim. İçimden sen kimsin de kapatiyorsun ya dedim. Zaten programı yatak odamda bilgisari açmış kendi başıma izlemeye niyetim varken eşim geldi, sonra kayınvalidem geldi. Üçümüz oturup yatakta izledik. Bı düşünün görüntüyü. Acimdan birşey demek de istemedim o sırada.

Oğlumun dersleri de çok aksadı :KK43: yanlış anlaşılsın istemiyorum ama annem üniversite mezunu, oğlum 1.sinif ona şiir ezberletiyor, okuma yaptiriyor, matematik çalışıyorlar vs. Kayınvalidem okuma yazma bilmiyor. Arada hadi öğret babaannene diye ders çalıştırıyoruz ama sürekli oyunları gıdıklama, boğuşma şeklinde aşırı sirmardi çocuk. Oğluma birşey diyorum kayınvalidem koşup yapıyor, eşimden birşey istiyorum, kayınvalidem zıplayıp yapıyor. Çıldırcam artık :KK43: sana mı dedim niye kalkıyorsun, oğlunu mu yoruyorum diye düşünüyor anlamıyorum ki.

Daha bunun bebekler doğduktan sonrası da olacaktır. Evlerine gitsinler istiyorum. Kayınpederimin bir zararı yok. Oturur öyle sürekli. Kendi halinde. Ama eşimle bı film izleyelim dedik bir sürü şey dedi. Ne anlıyorsunuz bundan bilmem ne.

Eşime dedim, gitmek isterlerse kalmaları için ısrarcı olma diye. Ama şimdi onlarda bize faydalı olduklarını sanıyorlar. Bir eşimin isine yaradi zaten. İstediği her yemeği annesi ayila bayıla yapıyor. Eşime bayram düğün :KK43:

Ben nasıl kırmadan gidin diyebilirim? İhtiyacımın olmadigini göstermek istedim bugün bulaşık ve çamaşır işini yapayim görsün lazım olmadigini dedim, canım çıktı. Karnım agridi.

Var mı aklına bir yol gelen? Oturup konuşayım mi? Ne diyeyim?

Kırmak asla istemiyorum asla. Eşim benim ailem için bir çok fedakarlık yapıyor, onları kendi ailesi gibi goruyor, kirmiyor. Her işlerine kosuyor. Babam bile eşimi kastederek ölsem gözüm arkada kalmaz demisti, gerçekten de öyle biridir eşim. Ben de onun ailesine karşı iyi olmak isterim her daim. Ama aynı evde kafayı yiycem artık.

Bebeklerin doğmasına az bir zaman kala evimin çocuğumun düzeni, benim psikolojim alt üst oldu resmen :KK43:

Uzun oldu kusura bakmayın, çok dertlendim sanırım.

Şöyle bir durum da var,

Gelirlerken eşim getirdi. Ama onun arabasıyla ilgili sıkıntı vardı benim arabamla aynı gün gidip geldi toplamda git gel 6 saat yol yaptı ve alışık olmadığı araba olduğu için bir hafta beli tutuldu. Kayınvalidem de kimliğini getirmeyi unutmuş. Nerede olduğunu da hatırlamıyorum hiç dedi (O kadar dağınık olunca kimlikte evde kayboluyor demek ki) eşimde haliyle ben o yolu tekrar senin arabayla gidemem gözüm kesmiyor diyor :KK43: belki otobüsle gidebilirler ama onu da şu hastalık zamanı diyemiyorum.
Onlar evinizdeyken rahat olmamanız hele ki şu hamile halinizle, çok doğal. Eski düzeninize geri dönün. Temizlikçi yine gelsin, anneniz oğlunuza yine ders çalıştırsın vs. Ama bazı şeylere takılmanız çok itici. Ağlama demesinde ne var? Üzülmenizi istemiyor işte hamilesiniz diye. Yatağınıza oturunca ne oluyor sanki, sizi sevişirken mi bastı? Torunuyla oynama şekline bile takılmışsınız. Eminim ev havada falan da değildir, sizin gözünüze batıyor sadece. Gelmelerine hiç gerek yokmuş. Gönderin uygun bir dille.

Ben hepsini okuyamadim kusura bakmayin.Hastane cantasina bile kayinvalideyi beklemek,bu kadar empati yapmaya calismak sizi yormuyor mu? Ya da babaannesiyle hadi calisin demek.Okuma ,yazma bilmiyorsa nasil calıştirsin ki.Cocugunuz da olumsuz etkilenir.Yol ,yordam bilmeden basinda duracak kişiden.Ben asgari paylasimda bulunur,bu kadar gonüllemeye calismazdim kayinvalideyi.Yardimciyi istememesi onun bilecegi bir iş degil.Bu kadar karistirtmamali.Otesi ,özellikle bebekler geldiginde nurtopu gibi lohusa depresyonuna sahip olursunuz.Yardimciyi sakın bırakmayın.Evislerinize ve cocugun ödevine de kayinvalideyi karistırtmayin.Sınırı bastan koyarsaniz bu konuda bir adım geri atar.Ne yapamayacagini bilir.Eş ailesi ilişkileri cizgi dışına çikarsa cok yipratıci oluyor.

İlk önce yardımcınızı tekrar almaya başlayın.Çocuğunuzu annenize göndermeye devam edin ders için.
Hamilelik ve babanızın kaybından dolayı sinirleriniz haliyle yıpranmış,ufak tefek durumlar bile gözünüze batar olmuş.
Düzen konusunda bende çok hassasım,dağınıklıkta modum düşüyor,anlıyorum sizi ama eşinizin hatırı için katlanılmayacak bir durum yok ortada.
Her gün annenizi ziyaret ederek gün içinde nefes alıp kendinizi sakinleştirebilirsiniz.
Ailenize karşı bu kadar iyi olan eşinize karşı sizinde yapmanız gerekenler olduğunu düşünüyorum.

Kendiniz her gun annenize giderken onu yakininiza tasimisken esinizin ailesinin size bir kotulugu olmamasina ragmen gelip kalmasini bukadar kafaya takip agliyorsaniz iyi niyetli degilsiniz bence. Yapacaginiz tek şey haftada bir temizlikciyi cagirmaya devam etmek. Gelmesin demis olsun ben gelmesini istiyorum icime sinmiyor yoruluyorum bitti. Zaten birazda olsa bisey yapiyodur. Her erkek annesi ayni oglu bisey istesin hemen yapar ne varki bunda bukadar ufak seyleri dert etmeyin zaten ikizler erken doguyor 34. Haftadasiniz biraz sabredin ortada idare edilemeyeck bisey yokki

Merhabalar...
34 haftalık ikizlere hamileyim. 10 günden fazla oldu kayınvalidem bize geldi. (Yakın bir şehirde yaşıyor)
Artık evin işlerini yapmakta gerçekten zorluk çekiyordum 30. Haftadan beri temizliğe haftada bir abla geliyor, annem de çok yakınımda oturuyor. Babamı yeni kaybettik, annemi yakinimiza taşıdık. Ben de sabahtan anneme gidiyordum, kahvaltıyı, oğlumun derslerini orada yapıyorduk. akşam eşimle eve donuyorduk, yemeği ya annem gönderir ya da eşim yapardı ben de ufak tefek bulaşık işlerini yapardım. Evim düzenli, temiz kalırdı. Çamaşır ütüyü eşimle birlikte yapardık.

Kayınvalidem çok iyi niyetli biri ama benim tam tersim. Düzeni hiç yoktur. Evim felaket halde, temizliğe abla gelmesine de izin vermedi, ben varken gelmesin dedi. Eşimle ablanın gelmesinden bir gün önce temizlik yaptılar ama temizlik bile kendini göstermedi düzen olmayınca :KK43: şimdi kayınvalidem var diye kahvalti, yemek işleri evde oluyor ve bütün ev havada, kayınvalidem kendince yazık yardımcı olduğunu sanıyor ama o geldiğinden beri o kadar yoruluyorum ki, yardımcı olduğunu sandığı için gitmeyi de düşünmüyor gibi...
Arada oruç tutuyor, bu sefer o yorulmasin oruçlu diye ben yapıyorum. Tezgahın önüne sandalye koyup iş yapıyorum o görmeden. Yapma diyor ama işte insanin annesi gibi olmuyor, düşünemiyor. Yapabildiğimi sanıyor. Eşim de yapamadigini söyle diyor e söylüyorum ama o hiç bir iş yapamadigimin farkında değil sanırım. Ya da hissettirmedim bilemiyorum.

Her gün anneme mutlaka gidiyorum çünkü yalnız kalsın istemiyorum. Bir iki kez annem de geldi, hastane çantası hazırladık. Ben hastane çantası için kayinvalidemi bekledim, ona da keyifli olur diye ama pişman oldum o günde ayrı yoruldum.

Bir de babamı yeni kaybetmisim haliyle arada duygulandıran şeyler oluyor ağlıyorum, ağlama sen hastasın diyor, (sanki hamilelik hastalık) babamla ilgili arkadaşlarının düzenlediği bir program vardı, anma gibi bir de bir hayır yapılmıştı, hayır yapanlara yaptıkları hayırla ilgili durumu bildirmek üzerine bir programdi. Haliyle, babamın nasıl biri olduğunu arkadaşları anlatırken, anılarından bahsederken ağladım. "Bak ağlayacaksan kapatalım."dedi. Deli etti beni. O kızgınlıkla "benim babam öldü babam, şimdi ağlamayacağım da ne zaman agliycam." Dedim. İçimden sen kimsin de kapatiyorsun ya dedim. Zaten programı yatak odamda bilgisari açmış kendi başıma izlemeye niyetim varken eşim geldi, sonra kayınvalidem geldi. Üçümüz oturup yatakta izledik. Bı düşünün görüntüyü. Acimdan birşey demek de istemedim o sırada.

Oğlumun dersleri de çok aksadı :KK43: yanlış anlaşılsın istemiyorum ama annem üniversite mezunu, oğlum 1.sinif ona şiir ezberletiyor, okuma yaptiriyor, matematik çalışıyorlar vs. Kayınvalidem okuma yazma bilmiyor. Arada hadi öğret babaannene diye ders çalıştırıyoruz ama sürekli oyunları gıdıklama, boğuşma şeklinde aşırı sirmardi çocuk. Oğluma birşey diyorum kayınvalidem koşup yapıyor, eşimden birşey istiyorum, kayınvalidem zıplayıp yapıyor. Çıldırcam artık :KK43: sana mı dedim niye kalkıyorsun, oğlunu mu yoruyorum diye düşünüyor anlamıyorum ki.

Daha bunun bebekler doğduktan sonrası da olacaktır. Evlerine gitsinler istiyorum. Kayınpederimin bir zararı yok. Oturur öyle sürekli. Kendi halinde. Ama eşimle bı film izleyelim dedik bir sürü şey dedi. Ne anlıyorsunuz bundan bilmem ne.

Eşime dedim, gitmek isterlerse kalmaları için ısrarcı olma diye. Ama şimdi onlarda bize faydalı olduklarını sanıyorlar. Bir eşimin isine yaradi zaten. İstediği her yemeği annesi ayila bayıla yapıyor. Eşime bayram düğün :KK43:

Ben nasıl kırmadan gidin diyebilirim? İhtiyacımın olmadigini göstermek istedim bugün bulaşık ve çamaşır işini yapayim görsün lazım olmadigini dedim, canım çıktı. Karnım agridi.

Var mı aklına bir yol gelen? Oturup konuşayım mi? Ne diyeyim?

Kırmak asla istemiyorum asla. Eşim benim ailem için bir çok fedakarlık yapıyor, onları kendi ailesi gibi goruyor, kirmiyor. Her işlerine kosuyor. Babam bile eşimi kastederek ölsem gözüm arkada kalmaz demisti, gerçekten de öyle biridir eşim. Ben de onun ailesine karşı iyi olmak isterim her daim. Ama aynı evde kafayı yiycem artık.

Bebeklerin doğmasına az bir zaman kala evimin çocuğumun düzeni, benim psikolojim alt üst oldu resmen :KK43:

Uzun oldu kusura bakmayın, çok dertlendim sanırım.

Şöyle bir durum da var,

Gelirlerken eşim getirdi. Ama onun arabasıyla ilgili sıkıntı vardı benim arabamla aynı gün gidip geldi toplamda git gel 6 saat yol yaptı ve alışık olmadığı araba olduğu için bir hafta beli tutuldu. Kayınvalidem de kimliğini getirmeyi unutmuş. Nerede olduğunu da hatırlamıyorum hiç dedi (O kadar dağınık olunca kimlikte evde kayboluyor demek ki) eşimde haliyle ben o yolu tekrar senin arabayla gidemem gözüm kesmiyor diyor :KK43: belki otobüsle gidebilirler ama onu da şu hastalık zamanı diyemiyorum.
Yani eşiniz ailenize karşı dediğiniz kadar iyiyse sizin 10 günde bu kadar bıkmanız çok yanlış geldi bana.
Yapmayın iş yoruluyorsanız
.
Valla benim kayınvalidem 1 ay kaldı bende daha 2 haftalık hamileydim geldiğinde.
Bir kere yemek yaptırmadı bana zaten midem bulanıyor yapamıyorum dediğimde o da anlayış gösterdi sağolsun 1 ay mutfağa girmedim buzluğumu da doldurdu birkaç ay rahat edelim diye.
Tabi evin eski düzeni bozuldu bu süreçte dağıldı vs ama ben hiç yormadım kendimi varsın dağılsın.
Tam tersi hepten saldım onlar gidene kadar. Zaten midem fena ne yorulucam dedim.
Onlar gitti dip köşe temizlik yaptım 2 günde bitti.
Yani bunlar bu kadar dert edilecek şeyler değil.
Hem eşim mutlu oldu hem bana yemek konusunda yardımları dokundu.
Ev bir süre dağılsa pis kalsa kimse ölmez bence.
Siz en azından temizlik için kadın gelmesi konusunda kararınıza karışmamasını güzel bir dille söyleyin kadın gelsin temizlesin bunu demek zor değil yani

Şimdi babanızı kaybetmişsiniz bu çok ağır kimse o duyguyu yaşamayan bilmez ee hamilesiniz hormonlardan ıyıce geriliyorsunuz. Ama batan kısımlar gerçekten yanlış anlamayın ama başkası yazsa ağır konuşurdum.Çünkü bakın siz kendi annenizle her gün birliktesiniz annenız kızımın evi diyip istediği an gelip gidiyor. Ama kv 10 günde komık şeyler batmış. Eşinizin açısından bakarsak tabi yaşadığınız durumlar dışında bunu söylüyorum. Senin annen nasıl değerliyse senın annen nasıl kı ıstediği an gelip isteği an sen gidiyorsan benım annemde benım değerlim benımde evım benım evımde annem göze batıyorsa senın annende benım gözüme batıyor artık derdim. Bu yüzden şimdi yaşadığınız şeylerin tarifi yok lakın eşiniz aılenız ıcın o kadar fedakarlık yaparken sızın yınede böyle davranmanız gerçekten hiç hoş değil

Şimdi babanızı kaybetmişsiniz bu çok ağır kimse o duyguyu yaşamayan bilmez ee hamilesiniz hormonlardan ıyıce geriliyorsunuz. Ama batan kısımlar gerçekten yanlış anlamayın ama başkası yazsa ağır konuşurdum.Çünkü bakın siz kendi annenizle her gün birliktesiniz annenız kızımın evi diyip istediği an gelip gidiyor. Ama kv 10 günde komık şeyler batmış. Eşinizin açısından bakarsak tabi yaşadığınız durumlar dışında bunu söylüyorum. Senin annen nasıl değerliyse senın annen nasıl kı ıstediği an gelip isteği an sen gidiyorsan benım annemde benım değerlim benımde evım benım evımde annem göze batıyorsa senın annende benım gözüme batıyor artık derdim. Bu yüzden şimdi yaşadığınız şeylerin tarifi yok lakın eşiniz aılenız ıcın o kadar fedakarlık yaparken sızın yınede böyle davranmanız gerçekten hiç hoş değil
Aslında yazmak istemedim başta ama, onların gelmesini eşim adına ben istedim. Tek sebebi de ben babama aşırı düşkündüm. O vefat edince en büyük üzüntüm babamdan ayrı geçirdiğim zamanlardı :KK43: eşim de aynı şekilde annesine çok düşkün. O yüzden istedim gelsinler eşim mutlu olsun. Ama niye bu kadar batar oldu birşeyler bilemiyorum. Belki dönüş için tarih belli değil diye mi inanın bilemiyorum.

Koca koca insanlar evlenmişsiniz, çocuğunuz olmuş yine hamilesiniz. Yani bakınca gerekli olgunluğa sahipsiniz. Artık nasıl hitap ediyorsanız anne/x teyze vs. evimin düzeni bu şekilde aksıyor. Ben hasta değilim evinize dönseniz daha iyi olur diyin. Çok zor değil.

Bundan bağımsız annenizle kayınvalidenizi karşılaştırmanız çok yanlış. Kadın belki sizin istediğiniz gibi yardımcı olamıyor ama içinden gelmiş size bakmak istiyorken çocuğunuza bir de eğitim vermek zorunda değil.

İşte işin bir de bu yönü var. Geceleri hamilelik dışında uyutmayan... Ya hu diyorum o kadar yoruluyor kendince yardım etmek için ama yaranamiyor sana diyorum. Kaç gecedir 2 ye 3 e kadar oturup bunların muhasebesini yapıp ağlıyorum. Sinirlerim alt üst oldu. Allah'ım diyorum ne olur gözüme batmasın, yardım et diyorum... Olmuyor :KK43:
Ben böyle değildim. Tabiki eşimin annesidir. Eşimin en güzel huylarinda arayıp ona teşekkür ediyorum. Allah razı olsun anne ne güzel evlat yetiştirmişsin sen diyorum...
Ya tamam da karnında iki can taşıyan sensin , doğuma daha var, doğuma kadar kalması saçma ,şimdiden
DüZeninin bozulması bana çok saçma geldi
Geçmişler kalmışlar on gün bir kaç gün dana kalsınlar götürsün eşin yine .. yok belim tutuldu o şu bu .. araba yani ne kadar tutulabilir ki ?
sen hamilein annende hallediyormuşsun, işlerini yemeğini vs , evin temizmiş , kesinlikle gitsinler şimdi bebekler doğduktan sonra görmeye gelirler bir daha
Wallahi saçmalık ya hamileisn canım burnunda ,
Kendini hiiççç suçlama , eşinle konuş güzelce , burda yazdığın onun ailesine karşı çok iyi olmak istediğini yaz ama şuan dayanamıyorum evde rahat değilim düzenim bozuldu gücüm yok burda anlattığın herşeyi anlat , sonra gelsinler lütfen de

.. yok belim tutuldu o şu bu .. araba yani ne kadar tutulabilir ki ?
Bunu ben de anlamadım.
Eşimle zaman zaman birbirimizin araçlarını kullandığımız oluyor.
Uzun yola da genelde benim aracımla gideriz.
Hiç böyle bir durum yaşamadık.
Ne kadar fark edebilir ki araç koltuğu?
Bence beyfendi anne-babasını götürmek istemediği için bahane üretiyor.

Bunu ben de anlamadım.
Eşimle zaman zaman birbirimizin araçlarını kullandığımız oluyor.
Uzun yola da genelde benim aracımla gideriz.
Hiç böyle bir durum yaşamadık.
Ne kadar fark edebilir ki araç koltuğu?
Bence beyfendi anne-babasını götürmek istemediği için bahane üretiyor.
Aslında eşindeki bu istekte gayet normal geliyor. Kendımı onun yerıne koyuyorum eşim zor bır zamandan gecıyor bende aılesı ıcın çabalıyorum. Annesının evını yanıma taşıdım, eşim her gün annesınde e annesıde ıstedığınde sürekli bızde ama benım annem batıyor mecbur bahane edıyor.

Aslında eşindeki bu istekte gayet normal geliyor. Kendımı onun yerıne koyuyorum eşim zor bır zamandan gecıyor bende aılesı ıcın çabalıyorum. Annesının evını yanıma taşıdım, eşim her gün annesınde e annesıde ıstedığınde sürekli bızde ama benım annem batıyor mecbur bahane edıyor.
Yok ya cidden araba segmentlerimiz farklı beli de arada tutuyor. O konuda anlayabiliyorum onu. Öyle birşeyi demek yerine bahane bulacak bir adam da hiç değil. Kalsınlar istiyorum biraz daha der yani ki zaten dedi de. Hem seni anlıyorum, sen de beni anla dedi bana.

Şahsen benim evimde de uzun süre birileri kalsa rahatsız olurum,rahat edemem. Kendi annem babam kardeşim dahil..
Ama benimde cocugum doğduktan sonra evimde kalma olayları malesef oldu. Benimde yardımcım var. Hemde 3 kez geliyor haftada.

Evin ütüsünü bile yapmasına rağmen,erzak dolapların düzenine kadar onda hersey. Yogurdumu dahi mayaliyor,buna rağmen kayinvalidem buraya gelir ve eline bez alır yere eğilir ve yer karosunda çıkmayan bir iz yani eski bir izi kazımaya çalışır. Of yazarken fenalık bastı vallahi. Annem de düzen bilmez iyilik yaptığını sanar senin kayinvaliden gibi. Ha bende üzülürüm yazik yapti yemek vs ama hayır çok dağınık biri,ev laylaylom mutfak pislik oluyor. O yüzden dogumdan sonra annem hiç gelmedi. 1 gün çok zor durumda kaldım gel dedim ertesi gün gönderdim. En iyisi gitmeleri. Duygusallığa gerek yok benimde duzenim bozuluyor keyfim kaçıyor evimde birileri olunca. Dogumdan sonra ev zaten dağılacak sürekli su içme yemek yeme bebek eşyaları tantanasi olacak. Düzen bilmeyen pasaklı insanla olmaz. Zaten tecrubelisin ilk çocuktan ve ikiz olacakmış. Kayinvalide ile olmaz. Bu saygısızlık değil veya nankörlük değil bana göre. Ben annemle yapamadim gönderdim. Cunku inanılmaz sinir bozucu oluyor. Orada camasir var annem balkonda çay içiyor ama neymis kahvaltı hazirladi ettik çayını icecekte tezgahı toplayacak
E bende bekleyemem
Sen eve gelen yardımcını geri çağır düzeni bozulmasın evin
O daha iyi bilir ne nerede neresi ne ile temizleniyor
Kayinvalide de yemek yapsın sadece

Esin de simarmis herhalde annesi geldi diye benim eşimde simarmisti annesi bebekle ilgileniyormus ben uyuyormusum. O yüzden gelmesi iyiymis O da nasıl bebegim sabah 5.30 uyanir fix. Yazın 7 de uyanırdı yani dogdugunda. Benimde kayinvalidem o saatte uyanir. 7.30 a kadar oynatır bakar cocuga. Allah var hakkını yemiyorum bende o saate kadar uyurum
Esime dedim yooooook. İş verdikçe verdim kayinvalidem gelmedi 10 gün kadar 😀 cocugu tut cocugu yıka elini sil suanda bakici tuttum anne kayinvalide yok bilmemne defteri kapandı gelen otursun kahvesini içsin yemeğini yesin torununu sevsin ondan sonra yallah😀 ha istiyorsa kalabilir tabi de ona da yapacak bir iş kalmiyor. Cocugu sevmek hariç. Yani insallah😑 gerci sanmıyorum bu defa da ocağın gözlerini çıkarıp içini temizler . Bence canını sıkma halledilmeyecek bir mesele değil ve uzakta olmaları da bir avantaj. Dogum sonrası yardımı olacağını zannetmiyorum kayinvalidenin. Ha oldu diyelim ev tantana olur. Senin annen gelse bu defa kayinpederin kaynanan kalabalik olur. Haa işlerin içinden çıkamaz isen yani baktın gitmiyorlar. Annende kalacağını güzel bir dille ifade et. Al bir çanta bir de park yatak katla git annene😀 Ha bak herkes böyle yapıyor ben yapmadım pişmanım. Gerci yapamazdım annem yani sonuçta,o evde bebek hijyenik şartlarda olamaz.bu arada benim de annem kimliğini kaybetti. Bu tarz insanlar böyle oluyor. Değişmezler de😀😀😁 çünkü yapacak bisey yok bu işin ayıbı yok hamilelik haftan da ilerideymis her an hersey olabilir. (Insallah vaktinde dogar kuzucuklar) ama bence onlarin gideceği yok gitseler eşinin götüreceği yok erkekler çünkü böyleler. Çözüm sensin. Eşin falan değil. Cozum sende şimdiden başarılar dilerim😀

Eger esinin ailesini kıracak birsey yaparsan esin de senin ailene karsi cook hakli olarak degisecektir.
Kendi annen yanindaymis ne guzel gorebiliyosun surekli senin evine gelebilir sen gidebilirsin. Ama cok sevdigin saygili esinin ailesi icin 10 günde neden su kaynatiliyor? Buyuk haksizlik.

Hani 3 ay 5 ay olsa bunalmaktan bahsedersin de 10 gun bana fazla geldi. Illa ki donecekler evlerine ama senin icin,torunlari,ogullari icin gelmisler.Yaslilar baska evde asla rahat edemiyor genelde. Onlar da cok memnun degillerdir hallerinden ama destek icin gelmisler iste, hem de pandemi zamani helal olsun. El olsa anlarim ama esinin annesi ve babasi.
Iyi insanlarmis oyle bahsetmissin, iyi insanların kalbini kirip iyilikten sogutma.

Yasli ve iyi insanlara burukluk yasatilmasi beni cok uzuyor, yalniz kalirsan kiymetlerini anlarsin ama geç olunca is isten gecmis oluyor.

X