Saç Rengi ve Saç Boyama Kısa sürede 2. kez boyamak saçlarımı yıpratır mı?

fataldanger

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
4.464
1.060
Aslında ben saç rengimden gayet memnundum. Yıllardır bir gram boya dahi değdirmedim saçlarıma. Fakat beyazlarım o kadar arttı ki bu beyazlar gözüme batmaya başladı ve beni yaşlı gösterdiğini düşündüm. Sırf beyazlardan kurtulmak için saçımı boyatmaya karar verdim ama keşke vermeseydim, bu benim için çok büyük bir hata oldu. İki gün önce kuaföre gittim ve ya kendi rengime ya da çok az ton açığına boyatmak istediğimi söyledim. Ama en sonunda kendi renginde olsun diye belirttim. Kuaför boyadı, yıkandıktan sonra ne göreyim saçlarımın tepesi resmen kızıl kızıldı. Saçlarımın üstleri bakır renginde ve çok kötü duruyor. Madem öyle keşke kuaföre o kadar parayı vermeseydim, aynı başarısız sonucu ben evde kendim de elde edebilirdim çünkü. Sırf annemin iyi yapabileceğine güvenmediğimden gittim kuaföre boyattım ve sonuç çok kötü oldu. Birkaç gün sonra tatile gideceğiz ve ben tatile bu saçlarla gitmek istemiyorum. Kaşımın, gözümün bütünlüğü bozuldu resmen. Her şeyin doğalı güzelmiş gerçekten. Tekrar eski rengine boyamak istiyorum ama bu kadar kısa sürede ikinci kez boyamanın saçımı çok yıpratacağını söylüyorlar. Bir keresinde burada birisi saç boyatmadan önce saça hindistan cevizi yağı tatbik edilirse boyamanın hasarının minimuma ineceğini söylemişti, bu doğru mudur acaba? Ne yapacağım, lütfen yardımcı olun.

Yanlış anlamazsanız, genel anlamda konularınız inanın hafızama kazınmış. bence kendinize normal olmayan bir şekilde takıntı yapmışsınız.. yani çok uğraşıyorsunuz dış görünüşünüzle, estetik operasyon,kuaför vb... bunlara asla karşı değilim ama sizin zihninizi çok meşgul etmeye başlamışlar,ve bence takıntı haline getirmek üzere gibisiniz...

ilerlerse daha kötü olacak o yüzden sizin iyiliğiniz için sizi dostça uyarmak istedim, kırıcı olduysam özür dilerim ♥️

X