Yaş 26, saçlarım bembeyaz :(

41 yaşındayım daha bir tane beyazım yok ama saçım çok az ve ince telli. Liseden beri görüştüğüm dostumun saçı aşırı hacimli ve güçlü ama 20 yaşında beyazlamaya başladı. O hep keşke saçım az olsaydı da beyaz olmasaydı bıktım uğraşmaktan der. Ben de hep keşke saçım çok olsaydı her hafta boyamaya razıyım derim.

Yine size de diyeyim. Beyaz da olsa gür saçlarımın olmasını isterdim. Tedavi değil ama teselli gibi olsun benimki de.

Özellikle son 1-2 senede kariyer cebelleşmeleri ve genel hayat stresi derken saçlarım iyice beyazladı, diplerimde hangi tarafa ayırırsam ayırayım öbek öbek beyazlar var. Saçlarımı mecburen boyatıyorum (mecburen çünkü kimyasal kullanımından nefret ediyorum, aslında hiç boyatmak istemiyorum, makyaj falan da sevmem pek kullanmam) ancak boyattıktan 1 ay sonra falan yine beyazlar dipten geliyor. Kendimi çok yaşlı, çökmüş hissetmeye başladım. Doğal saç rengimi çok severdim, hep kullanırım diyordum şimdi yerinde yeller esiyor. Genetik diyeceğim ama yaşı bu kadar erken olup bu kadar beyazı olan bir tek ben varım akrabalarda. Hep sinir stresten oldu. Ama stressiz bir hayat yaşayamıyorum, iş güç parasal durumlar falan derken kendimi yine çıkmazda buluyorum. Bugün hafta sonu ve tatil günüm diye yine saçlarımı boyatmaya gideceğim. Takıldığım şey sırf görsellik değil yanlış anlaşılmasın, neden bu kadar stresli olup kendimi 25-26 larımda çökmüş bir hale çevirdim ona üzülüyorum. Şimdiden böyleysem kim bilir 30-40 larımda ne kadar yaşlı göstereceğim diye üzülmeye başladım.

Ne yapabilirim hanımlar, beyazlaşmış saçlar geri eski rengine döner mi, ben stresten nasıl uzaklaşabilirim, siz de benzer şeyler yaşıyor musunuz?
Benim saçlarımın ön kısmıda dipten beyazlamaya başlamıştı 20 yaşındayken falan d vitamini eksikliği çok sebep olurmuş ama benimde stresli zamanım çok olur ben sadece beyazlamaya başlayan kısmını kapatacak şekilde boyuyorum aradan bir ay falan geçiyor beyazlar tekrar çıkıyor gerçi 🥲 tesettürlü olduğum için boyama zaman dilimini uzattım kimyasal bende sevmiyorum bir d vitamininize baktırın eğer düşükse yükselince beyazlarda azalır mı bilmiyorum saçınızın her yeri değil belli bir kısmı beyazlıyorsa siz kendiniz sadece beyazlayan kısmı kapatacak şekilde boyayın diğer yazılan yorumları da okudum sanırım vitamin eksikliği daha çok tetikliyor

Benim saçlarımda pek beyaz yoktu
Ama son iki senedir yaşadığım sıkıntı stres üzüntüler hayal kırıklıkları
Çok çalışmak karşılık alamamak
Yeterince dinlenememek
Uykusuzluk ben de strese yol açtı ve beyazımda ciddi oranda arttı.
Kardeşim bile geçen de ne kadar çok beyazın var dedi :KK43:

Ben boyamıyorum
Olanı kesiyorum.
Ama rahatsız edecek ve saçlarımın çoğunu kapsayacak şekilde olursa boyatırım.
Sonuçta saçımın rengine yakın pek çok ton var
Bir dünya güzel saç renkleri var
Boya yıpratsa da bitkisel boya kullanırım.

Önemli olan saç beyazlaması değil
Kendinizi niye bu kadar sıkıyorsunuz ?
Bir daha mı geleceksiniz dünyaya ?
Daha yasınız 26 imiş.
Güzel bir mesleğiniz var.
Mesleğe yeni başlamışsınız
Su anda çok kazanamayın olsun
İleri de kazanırsınız.
Gün gelecek ne davalara bakacaksınız.
Kendinizi geliştirmeye bakın.
Baktınız olmuyor , yeni işler öğrenirsiniz.
Siz dünyaya o işyerinde o mesleği yapmak için gelmediniz.

Yanlış anlamayın sizi germek için yazmadım
Silkelenin ve kendinize gelin
Bu kadar yormayın kendinizi.

Yaşanmışlıklarım kpss olunca çok da sevemiyorum 😂 Ben de ona şaşırıyorum akrabalar turp gibi bir ben böyle beyazlara büründüm. Yani kapatmak için boyatmak başlı başına işkenceyken bu gidişle salacağım sanırım tamamen
Doğallık yavaş yavaş moda oluyor 😂

Benim de cildim sıcak alt tonlu. Hangi kahveyi tercih ediyorsun canım? Dip boyatıyorum şuan hatta iki gün önce boyadım yine dore parlıyor of ben soguk kahve istiyorum kendi rengim gibi :KK43:
Senin de yansımaların var mı parlıyor mu güneşte?
Canım ben açık kahveye boyatıyorum, doğal saçım da kahve ama asla aynı renk olmuyor 🥲 Yani güneşe çıkınca böyle çiğ bir açık renge dönüyor ama kapalı ortamlarda daha iyi duruyor bende de onu demek istedin değil mi

erken yasta olan sac dokulmesinin vitamin, mineral eksikliginden kaynaklandigini soyluyorlar. takviye vitamin, mineraller satiliyor hatta bunun icin. irsi oldugunu pek dusunmuyorum, benden buyuk kardesimin tek tel beyazi yok, benimki 10'lu yaslarda beyazlamaya basladi...
sac rimeli , sac renk pudrasi, renk veren dogal solusyonlar vs var , arastirdiniz mi hic? umarim bir cozumunu bulursunuz..
D vitamini eksikliğim varmış onu düzeltirsem belki azaltabilirim, bu dedikleriniz günlük kapatıcılar değil mi yani duş alınca falan geçen cinsten? Her gün yapmaya üşenebilirim ama bakayım 😂

Özellikle son 1-2 senede kariyer cebelleşmeleri ve genel hayat stresi derken saçlarım iyice beyazladı, diplerimde hangi tarafa ayırırsam ayırayım öbek öbek beyazlar var. Saçlarımı mecburen boyatıyorum (mecburen çünkü kimyasal kullanımından nefret ediyorum, aslında hiç boyatmak istemiyorum, makyaj falan da sevmem pek kullanmam) ancak boyattıktan 1 ay sonra falan yine beyazlar dipten geliyor. Kendimi çok yaşlı, çökmüş hissetmeye başladım. Doğal saç rengimi çok severdim, hep kullanırım diyordum şimdi yerinde yeller esiyor. Genetik diyeceğim ama yaşı bu kadar erken olup bu kadar beyazı olan bir tek ben varım akrabalarda. Hep sinir stresten oldu. Ama stressiz bir hayat yaşayamıyorum, iş güç parasal durumlar falan derken kendimi yine çıkmazda buluyorum. Bugün hafta sonu ve tatil günüm diye yine saçlarımı boyatmaya gideceğim. Takıldığım şey sırf görsellik değil yanlış anlaşılmasın, neden bu kadar stresli olup kendimi 25-26 larımda çökmüş bir hale çevirdim ona üzülüyorum. Şimdiden böyleysem kim bilir 30-40 larımda ne kadar yaşlı göstereceğim diye üzülmeye başladım.

Ne yapabilirim hanımlar, beyazlaşmış saçlar geri eski rengine döner mi, ben stresten nasıl uzaklaşabilirim, siz de benzer şeyler yaşıyor musunuz?
Saclarim beyazladi diye dertlenip,daha da beyaazlatmazdim ben olsam.

Benim saçlarımda pek beyaz yoktu
Ama son iki senedir yaşadığım sıkıntı stres üzüntüler hayal kırıklıkları
Çok çalışmak karşılık alamamak
Yeterince dinlenememek
Uykusuzluk ben de strese yol açtı ve beyazımda ciddi oranda arttı.
Kardeşim bile geçen de ne kadar çok beyazın var dedi :KK43:

Ben boyamıyorum
Olanı kesiyorum.
Ama rahatsız edecek ve saçlarımın çoğunu kapsayacak şekilde olursa boyatırım.
Sonuçta saçımın rengine yakın pek çok ton var
Bir dünya güzel saç renkleri var
Boya yıpratsa da bitkisel boya kullanırım.

Önemli olan saç beyazlaması değil
Kendinizi niye bu kadar sıkıyorsunuz ?
Bir daha mı geleceksiniz dünyaya ?
Daha yasınız 26 imiş.
Güzel bir mesleğiniz var.
Mesleğe yeni başlamışsınız
Su anda çok kazanamayın olsun
İleri de kazanırsınız.
Gün gelecek ne davalara bakacaksınız.
Kendinizi geliştirmeye bakın.
Baktınız olmuyor , yeni işler öğrenirsiniz.
Siz dünyaya o işyerinde o mesleği yapmak için gelmediniz.

Yanlış anlamayın sizi germek için yazmadım
Silkelenin ve kendinize gelin
Bu kadar yormayın kendinizi.
Siz kpss ye çalışıyordunuz sanırım, o çalışıp bir yere varamama hissini çok iyi biliyorum beni de inanılmaz tüketti bu süreç. İnanın dışarıdan iyi bir meslek gibi görünüyor ama maddi kazancı, yoğunluğu asla insani koşullara sahip değil ve o yorgunluğa rağmen yetirememek parasızlık falan insanı mahvediyor. Ben de boyadan vazgeçip sık sık kestirebilirim çünkü kısa saç her türlü bakımlı görünüyor 🙂

Aslında gittim ama terapistler de bir noktada hobi bulun, kafanızı dağıtın demeye başlıyorlar. Hobilere ayıracak kadar param olsa stres yapar mıyım hiç ah ahh 😂 Şimdi kurban bayramında tatil için para biriktiriyorum, o da 4-5 günlük için, sonra 1 sene daha hiçbir yere gidemem büyük ihtimal.

Dediğiniz boyaları ben de görmüştüm ama evet kuaförler bilmiyolar. Ben de mecburen açık kahveye boyatıp geçiyorum.

Belki de terapiste tekrar bir şans vermeliyim
Pahalı olmayan hobiler de var. Mesela istanbuldaysan Fatih'te sabahları ücretsiz kanolar var haftada 6 gün/günde iki sefer, ya da daha düzenli gitmek istersen kano, yelken ve kürek kursu var - link şurada.
Benim bu etkinlikteki buddym de avukat,ama çoğu avukat zaten masabasi çalışmadığı için çağlayan adliyesine uğraması gereken zamana getiriyor kano gününü, sabah erkenden bir saat kano yapıyoruz, sonra giyinip geçiyor işinin basina:)
Ayrıca bahar geldi. Kendine decatlondan bir hamak alabilirsin, iş çıkışları pekala bir yeşil alana gidip ickini içip ya da sandvicini yiyip hamakta kitap okuyabilirsin. ayağıni çimene toprağa basıp negatif enerjiden kurtulabilirsin.
Kendine pastel boya alıp iş çıkışı falan şehrin güzel bir noktasına gidip bir bankta oturup boya yapabilirsin :)
Stresini yönetmek için nefes eğitimi alabilirsin, yoga ogrenebilirsin. Yoga için tahmin ettgiinden de fazla gönüllü kuruluş var, insanlara ücretsiz yoga öğreten. Ben mesela çok şanslı biriyimdir. Yoga kursu ararken iş yerindeki süpervizorum yoga eğitmenligi eğitimi alıyormuş, bir öğrenciye ihtiyacı varmış. Birbirimizi bulmuştuk:)
Sonra kadın istifa etti, şimdi doğa içinde yoga kampları duzenliyor.
Kadıköy'de Şişli'de haftasonu "matını kap gel" etkinlikleri oluyor,ucretsiz
Onun dışında ikinci el bir bisiklet alabilirsin, sehirici turlara katılabilirsin. İstanbul'da Perşembe akşamı bisikletçileri var mesela, çok tatlılar. Don Kişot bisiklet kollektifi var. Bunlardan birine katilsan seni hemen aralarına alabilirler.
Hayvan barınağı gönüllüsü olabilirsin ,köpekleri seviyorsan. Devamlılık da istemiyor. Gidiyorsun,tasma veriyorlar seçip köpek gezdiriyorsun (ki keşke herkes gitse, gezdirecek insan olmayinca bazen haftalarca kafeste kalıyorlar) . Tek yapman gereken önce yakın ilçelerdeki barınakları arayıp bu şekilde gönüllü kabul edip etmediklrini sormak.
İstanbuldaysan tonla ücretsiz konser oluyor, ben bugün yoldayım, akşam bu yorgunlukla mum ışığında yastıklara oturup birsen Tezer - Jehan Barbur konseri izlicem ve bir kuruş para vermeyecgim
Paylaştığım sayfayi takip edip ibbnin birbirinden güzel etkinliklerine gidebilirsiniz,istanbuldaysaniz. Değilseniz kendi belediyenizi ve civar belediyeleri takip edebilirsiniz.
Tiyatro mevsimi kapanmak üzere ama yaz geldi,açık hava tiyatrosu mevsimi açılacak. takipte kalmakta yarar var. Devlet ve şehir tiyatroları hala çok ucuz. Ustelik belediyeler çok kaliteli oyunları açıkhava tiyatrosuna getiriyor:)
Gibi gibi gibi...
Bunlar benim boş zaman etkinliklerimden bazıları.
Açıkçası "param yok" sözü bana bahane gibi geliyor. Bu sadece İstanbul'da yaşamakla alakalı da değil, öğrenciyken çok alakasız - öğrenci şehri olmayan , denizi bile olmayan tutucu bir sehirde okuyordum . Orada da yapacak tonla ücretsiz etkinlik bulurdum. Eminim yarın Nairobi'nin bir köyüne taşınayım,orada da kendimi oyalamanin bir yolunu bulurum.
Biraz da insanın kendini eylemeye niyeti olmasıyla alakali:)
Mesela kitap,evet güzel kitaplar pahalı.
Ama İstanbul'da yüzden fazla kütüphane var. Kimlikle üye olup kitap alabilirsin. Her şehirde kütüphane var. Sadece biraz alternatif yol üretmek lazim

Son düzenleme:
Siz kpss ye çalışıyordunuz sanırım, o çalışıp bir yere varamama hissini çok iyi biliyorum beni de inanılmaz tüketti bu süreç. İnanın dışarıdan iyi bir meslek gibi görünüyor ama maddi kazancı, yoğunluğu asla insani koşullara sahip değil ve o yorgunluğa rağmen yetirememek parasızlık falan insanı mahvediyor. Ben de boyadan vazgeçip sık sık kestirebilirim çünkü kısa saç her türlü bakımlı görünüyor 🙂
Kpss 4-5 sene önce çalışıyordum
Olmadı
Bıraktım
Kendi mesleğimi yapıyorum şu an
Eğer yapamazsam beni mutlu etmez yorarsa bu mesleği de bırakırım
Ne de olsa 3 diplomam daha var
Başka işler yaparım
Ben de sizin gibiydim ama sağlığım bozulacak baktım sonra hiçbirini takmamaya karar verdim.

Siz de eğer ofis sizin değilse aşırı da takılmayın.
İşinizi yapın ve geçin.

Merkur Retrosu Merkur Retrosu benim 24 de başladı beyazlar, genetik de değil hani. Yoğun stres yaşadığım zamanlarda yeni çıkan saçlarım bile beyaz çıkardı. Saç rengini küllü tonlara çevirmeni öneririm: Açık küllü kumral 8.1, yoğun küllü kumral 7.11 vb gibi.

30 yasindayim 18 yaşinda ilk beyazlarim basladi ve artmaya devam etti son 1 senede müthiş artti ozellikle. Genetik oldugunu dusunmuyorum ailemde yok yaslari buyuk ablamlar abimler var onlarda bir tane bile yok. Ben de stres kaynakli oldugunu dusunuyorum ozellikle hayatimin son 2 senesi aşiri stresli uzuntulu geçti. Evet bir cok insan stres yasiyor ama vucudun tepkisi, kisinin başa cikabilme enerjisi herkeste ayni deil ama baska faktorlerde muhakkak vardir. Ben de asla boyatmak istemiorum sac maskaralarindan aldim yeni onlari deneteceğim.

X