Yaş 26, saçlarım bembeyaz :(

Stresten kaynaklı değildir sadece,olsaydı benim de saçlarım bembeyazdı bu yaşımda tek beyazım yok yazıma eksi atanlar negatiflikten mi besleniyorsunuz? Hiç tanımadığınız biri evet benim de beyazım çok dese daha da mutlu olursunuz?
Ne biliyorsunuz belki başka problemlerim vardır?sizde olmayan ?

Ben 33 yaşındayım 31 yaşındayken stresli bi dönem geçirdim beyazlarım çıktı
Sonra kendimi bu kadar paralamamın anlamsız olduğunu düşündüm kendimi telkin ettim. O beyazlarım gitti, dün kuafördeydim fön çektirirken kuaföre özellikle kontrol ettirdim başımın arkasında 1 tane beyaz olduğunu söyledi.
Beyaz saç konusunda hassasım biraz. Genetik olarak annemin tarafından hiç beyazlamıyo kimsenin saçı. Babamın da çok geç beyazladı. Bu yüzden çıksın istemiyorum. Ama vücudumda bikini bölgesi tüyleri beyazladı :KK70: kafamdaki beyazlar gitti bikini yarı yarıya beyaz resmen. Çok garip, umarım yalnız değilimdir bu konuda.

Sarımsak yutmak beyaz saçları dahi eski haline çeviriyor diye söylemişti biri. Belki araştırır denersin
Bunu ben de duydum ve amcam kanser hastasıydı böyle bir kür uyguluyordu saçı sakalındaki beyazların rengi dönmüştü tekrar.

Bir de annem 56 yaşında vefat etti ondan önce hastalık döneminde biz ona çok fazla vitamin takviyesi veriyorduk, ilaçlardan mı takviyelerden mi bilmem saçındaki beyazlar siyaha dönmüştü

Bu konuda zamanı geriye almak mümkün değil, malum.
O yüzden ben Beren Saat ve Özge Özpirinçci gibi durumu kabul edip, bunu kusurdan ziyade karakteristik bir özellik gibi görür ve göstermeyi tercih ederdim.
Kardeşimin ırsi olarak beyaz saçları vardı, henüz 10 yaşlarındayken fark edilmişti 10-15 tel kadar.
Şu an ona apayrı bi hava katıyor, henüz 26 sında sizin gibi o da.

Bence yaşlı moduna girip daha da kendinizi çökertmeyin.
Bu işler yaşla alakalı değil çünkü, içinizden gelen dışınıza da yansır diye düşünüyorum.
İçinizdeki 20'li yaşları geri yakalarsanız, kusur dediğiniz size artı bir değer olarak da dönecektir. :))

Özellikle son 1-2 senede kariyer cebelleşmeleri ve genel hayat stresi derken saçlarım iyice beyazladı, diplerimde hangi tarafa ayırırsam ayırayım öbek öbek beyazlar var. Saçlarımı mecburen boyatıyorum (mecburen çünkü kimyasal kullanımından nefret ediyorum, aslında hiç boyatmak istemiyorum, makyaj falan da sevmem pek kullanmam) ancak boyattıktan 1 ay sonra falan yine beyazlar dipten geliyor. Kendimi çok yaşlı, çökmüş hissetmeye başladım. Doğal saç rengimi çok severdim, hep kullanırım diyordum şimdi yerinde yeller esiyor. Genetik diyeceğim ama yaşı bu kadar erken olup bu kadar beyazı olan bir tek ben varım akrabalarda. Hep sinir stresten oldu. Ama stressiz bir hayat yaşayamıyorum, iş güç parasal durumlar falan derken kendimi yine çıkmazda buluyorum. Bugün hafta sonu ve tatil günüm diye yine saçlarımı boyatmaya gideceğim. Takıldığım şey sırf görsellik değil yanlış anlaşılmasın, neden bu kadar stresli olup kendimi 25-26 larımda çökmüş bir hale çevirdim ona üzülüyorum. Şimdiden böyleysem kim bilir 30-40 larımda ne kadar yaşlı göstereceğim diye üzülmeye başladım.

Ne yapabilirim hanımlar, beyazlaşmış saçlar geri eski rengine döner mi, ben stresten nasıl uzaklaşabilirim, siz de benzer şeyler yaşıyor musunuz?
Cnm ben 39 yasindayim. Liseden beri sacimda beyazlar vardi. Lise bitti boyamaya basladim o gun bugundur boyuyorum. Benmki irsi ama. Eskiden 2,3 ayda boyardim. Smdi her ay dip boyasi. Bdn de srnin yaslarinda takardim. Simdi aman diyorum. Kimyasal dedigin sadece boyada yok ki. Belki aldigimiz bir cok besjnde var. Boyat gitsin. Obur turlu psikolojin boyadan daha cok etkileyecek seni.

Stresten kaçamıyorsanız boşverin saçlarınıza vursun en zararsızı. O boyatmak zorunda olma hali şimdi olmasa beş altı yıl sonra olacaktı zaten o kadar dert etmeyin. Ben de 30 yaşımdan beri filan rutin olarak kendi rengine boyatıyorum. Organik boya kullanıyorum ben. Dipten çabucak beyazlar çıkması aslında iyi birşey sağlıklı ve hızlı uzuyor demektir. Stresten kaçmanın yolu işi işte bırakmak, kontrol edemeyeceğiniz şeyleri düşünmekten uzak durmak ve kontrol dürtüsünü minimuma indirmek. Onun ötesinde Türkiye’de yaşıyoruz stresten bi yere kadar kaçabiliyor insan ötesi mümkün değil

Bıttım'ı bi araştırır mısın, saç beyazlamasini önleme hatta saçın eski rengini geri getirme özelliği var diye biliyorum.
Bir de, bilmiyorum ilgini çeker mi amaz Tibet'in Gençlik Pınarı ile beyazlayan saçlar eski hâline dönebiliyormuş. Uygulaması zor tabii, sabır ve adanma işi.

Stres kısmının tıbbi çözümüne bakmak lazim tabii en önce, başka sıkıntılar da yaşamamak adına.

Sonra kendimi bu kadar paralamamın anlamsız olduğunu düşündüm kendimi telkin ettim. O beyazlarım gitti, dün kuafördeydim fön çektirirken kuaföre özellikle kontrol ettirdim başımın arkasında 1 tane beyaz olduğunu söyledi.
Beyaz saç konusunda hassasım biraz. Genetik olarak annemin tarafından hiç beyazlamıyo kimsenin saçı. Babamın da çok geç beyazladı. Bu yüzden çıksın istemiyorum. Ama vücudumda bikini bölgesi tüyleri beyazladı :KK70: kafamdaki beyazlar gitti bikini yarı yarıya beyaz resmen. Çok garip, umarım yalnız değilimdir bu konuda.
Yaa benim de öyle 🙈 saçım da birkaç tane var gözüme batmıyor ama bikini ne alaka yani özellikle aşağı tarafında 🙈🥺

Çörekotunu çiğden belli bir ölçekte yiyince stresten beyazlayan saçlar eski haline dönüyormuş sözde de ama ne kadar etkilidir bilmiyorum.

28 yaşındayım. Saç boyatmayi hiç sevmiyorum ama mecburen 2 senedir boyatiyorum. Bebeğim doğduktan sonra çok uykusuz kaldım . 2 sene uykusuzluktan ağladım . Bebeğimin bir sağlık sorunu vardı ve uzun kontroller sonucu 2 yaşındayken ameliyat geçirdi. Çok şükür iyi geçti sağlık sorunumuz düzeldi . Ama ben gerek uykusuzluk gerek sağlık sorunu 2 sene içinde çöktüm . Ne tarafa ayirsam beyaz , bembeyaz ama çaresi yok artık 🥺 bazen kuaföre gidiyorum ama artık kendi rengine yakın bi renge boyattim ve kendimde evde boyayabiliyorum

B ve D vitamini eksikliklerim vardı aslında sıkça kuruyemiş, balık, sebze yerim ve bol bol güneşe çıkarım ancak kan değerlerim hep düşük. Sanırım vitamin takviyesi almadan baş edemeyeceğim. Bir de saçlarım çok dökülüyor, o sebeple gerçekten vitamin düşüklüğünden kaynaklı olabilir :KK43:
O zaman yakın zamanda baktırmadıysanız yeniden vitamin değerlerinize baktırın, kan sayımınızı yaptırın ve saç dökülmesi için tsh değerlerinizi de ölçtürün bence, tiroid hormonu da saç dökülmesinde etken olabiliyor.
Hem genel sağlığınız için de kandaki vitamin değerlerinizin düşük olmaması gerekir😌

merhaba ben de 28 yaşındayım ilk beyazımı 17 yaşımda gördüm 20imde de saçlarımı komple kızıla boyatmam ile beyazlardan kurtulamama serüvenim başlamış oldu ama son bir yıldır inanılmaz arttılar. hem annem hastaydı hem kpss çalışıyordum. ama bakıyorum şu an stressiz bi dönemdeyim sanırım hala çıkıyor o beyazlar. ve artık abartılı derecede arttılar. inan seni çok iyi anlıyorum çok üzücü geliyor insana. bence senin de benim de benzer sorun yaşayan kim varsa o beyazları döndüremeyiz ama daha fazla çıkmaması için ne gerekiyorsa yapmamız gerek ben de 30ları 40ları çok hayal edemiyorum. bu arada benim özellikle ön baş bölgemde daha fazla çıkıyor kafamın orta kısmında pek çıkmıyor çok ilginç sende yogunluk nerede

merhaba ben de 28 yaşındayım ilk beyazımı 17 yaşımda gördüm 20imde de saçlarımı komple kızıla boyatmam ile beyazlardan kurtulamama serüvenim başlamış oldu ama son bir yıldır inanılmaz arttılar. hem annem hastaydı hem kpss çalışıyordum. ama bakıyorum şu an stressiz bi dönemdeyim sanırım hala çıkıyor o beyazlar. ve artık abartılı derecede arttılar. inan seni çok iyi anlıyorum çok üzücü geliyor insana. bence senin de benim de benzer sorun yaşayan kim varsa o beyazları döndüremeyiz ama daha fazla çıkmaması için ne gerekiyorsa yapmamız gerek ben de 30ları 40ları çok hayal edemiyorum. bu arada benim özellikle ön baş bölgemde daha fazla çıkıyor kafamın orta kısmında pek çıkmıyor çok ilginç sende yogunluk nerede
Bende yukarıya yorum yazmıştım aynı yaştayiz benimde ön bölge de yoğunluk hatta tam ortadan degilde sağa yakın ayiririm saçımı en çokta o ayrım bolgesinde

Ben beyaz saç çok seviyorum aslında ama tabi herkesin kendi beğenileri.. beyazları azaltmak için değil ama daha az stresli yaşamak için egzersiz yapmayı düşünür müsünüz? Bir yere gitmeniz de gerekmez evde kendiniz yapabilirsiniz, YouTube çok zengin bir kaynak bence.

Özellikle son 1-2 senede kariyer cebelleşmeleri ve genel hayat stresi derken saçlarım iyice beyazladı, diplerimde hangi tarafa ayırırsam ayırayım öbek öbek beyazlar var. Saçlarımı mecburen boyatıyorum (mecburen çünkü kimyasal kullanımından nefret ediyorum, aslında hiç boyatmak istemiyorum, makyaj falan da sevmem pek kullanmam) ancak boyattıktan 1 ay sonra falan yine beyazlar dipten geliyor. Kendimi çok yaşlı, çökmüş hissetmeye başladım. Doğal saç rengimi çok severdim, hep kullanırım diyordum şimdi yerinde yeller esiyor. Genetik diyeceğim ama yaşı bu kadar erken olup bu kadar beyazı olan bir tek ben varım akrabalarda. Hep sinir stresten oldu. Ama stressiz bir hayat yaşayamıyorum, iş güç parasal durumlar falan derken kendimi yine çıkmazda buluyorum. Bugün hafta sonu ve tatil günüm diye yine saçlarımı boyatmaya gideceğim. Takıldığım şey sırf görsellik değil yanlış anlaşılmasın, neden bu kadar stresli olup kendimi 25-26 larımda çökmüş bir hale çevirdim ona üzülüyorum. Şimdiden böyleysem kim bilir 30-40 larımda ne kadar yaşlı göstereceğim diye üzülmeye başladım.

Ne yapabilirim hanımlar, beyazlaşmış saçlar geri eski rengine döner mi, ben stresten nasıl uzaklaşabilirim, siz de benzer şeyler yaşıyor musunuz?
Sizin ki stres unsurlu olabilir tabi, benmki genetikti 13yasında ilk beyazımı gördüm şuan 28im ve sayısını bilmiyorum sadece ön kahkül kısmında koca koca tutamlat halinde bembeyaz. Birde bu beyaz saçın normal saçtan yapısı çok farklı maalesef. Zamanında bende sğrekli boyayıp kamufle etmeye çalışıyordum ama sonuç aynı 2 3haftaya o beyazlar direkt boyayı akıtıyordu . Normal saç telleri boyalı kalırken beyazlarda çook hızlı akıyor zaten yapısı bile plastik gibi sanki. Bu yuzden saç boyatmak zaman ve para kaybı asla sonu yok ve bosu bosuna kimyasala maruz kalıyoruz. Ben hiçbi çözüm bulamadım hepsi gecici 2 3haftalık boş çözümler. En son artık sıkılıp defalarca açma işlemiyle saçıma ombre yaptırdım amaç platin rengi elde edip eşit ni şekilde saçıma beyaz tutamlar yaptırıp bir daha boya ile ugrasmamak kendi rengime dönüp platin ile beyazları daha makul kamufle etmekti. Maalesef saçım platine açılmadı en son sarı tonlarında kaldı. Bende artık sıkıldım bu şekilde bıraktım. En azından dipten ve beyazların yogun oldugu bölgeyi açtırdım. Eskisi kadar göze batmıyor. Yazında zaten güneşte 1 2yon daha açılıyor. Öyle böyle idare ediyorum eskisine göre daha iyi ama en son yapabilecegim buydu. Sizde bunu deneyin baska bi şansınız yok maalesef. Aslında düzenli beyazlasa hoş görüncek ama o kdr saçma yerlerden çıkıyor ki kafa Çarşamba pazarı gibi karmaşık ve kirli görünüyor sorun orda 😒😒😒

Yalnız değilsin yazmak için geldim.
Senin yaşında saçlarım beyazlamaya başladı, öncesinde de boyuyordum ama hoşuma gittiği için. Beyazlar çıkınca boyamak zorundalığa döndü. Ne çözümler yollar çareler aradım asla yok, takmayacaksın ve boyayacaksın her ay. 40 45 yaşına gelip iki üç çocuk sahibi olup saçında tek beyaz görmediğin insanları da takmayacaksın :))

30 yaşındayım şuan. Saçlarımın ayrım noktası beyaz gittikçe çoğalıyor. Kuaföre güvenip ombre yaptırdım kamufle olacak beyazlar dedi asla olmadı saçlarım yandı hala beyazlar çıkıyor ve toparlamaya çalışıyorum ve saçlarım kısaldı iyice. Kendi rengime boyatsam çok koyu geliyor boyadan ötürü ve kızıl yansıma yapıyor hiç hoşlanmıyorum. Saçımı bıraksam 656256 ton olur iğrenç bi görüntü. Yani dertten büyük dert var :KK43:

Ben liseden beri saç boyuyorum kendi saç rengimi unuttum. Bendeki ırsi malesef ve 10.gün beyazlar pörtlemeye başlıyor. Renk pigmentlerinin ölmesinden sebep kesin çözümü yok malesef olsa evi köyü satarım 😣

Stres yapmamayı bir başarabilsem hayatım bambaşka bir yöne evrilecek 🙂 Bikini bölgesi yorumlarda konuşuldu böyle bir durumu çoğu insanın yaşamasına şaşkınım 🤣

Ben liseden beri saç boyuyorum kendi saç rengimi unuttum. Bendeki ırsi malesef ve 10.gün beyazlar pörtlemeye başlıyor. Renk pigmentlerinin ölmesinden sebep kesin çözümü yok malesef olsa evi köyü satarım 😣
Siz hangi renk boyatıyosunuz? Boyaların yapaylığı kokusu akması vesaire asla gerçek saçın yerini tutmuyor

X