Kıskanan eltiyi ne yapmalı?

yani biraz başım ağrımasın diye detay vermekten kaçındım ama sizin de bahsettiğiniz gibi evime aldığım eşyaların pahalı olmasından başlayarak eve o eşya oraya olmaz gibi söylemleriyle devam etmesi müdahil oluşu söz konusu.
benim veya bir başkasının sormamasına rağmen kendisine evlilik sürecinde takılan şeyleri tek tek anlatması var. aslında var da var buna benzer çok fazla şey. zaten sürekli laf sokması neden açıklayıcı olmadı çözemedim:)

Çünkü patavatsızlık ve kıskançlık farklı şeylerdir. Benzer görünürler ama arkadaki niyet farklıdır. Patavatsızlık daha doğrusunu bilmemekten veya görgü eksikliğinden kaynaklanabilir. Sinir bozucudur ama özünde kötücül değildir. Ama kıskançlık özünde kötücül bir düşüncedir. Sizin kıskançlık olarak yorumladığınız bir davranışı başkası patavatsızlık olarak yorumlayabilir. Bu nedenle emin olamıyoruz sizi kıskanıp kıskanmadığından.

Bir yorumda siz aileye katilan yeni uye olarak eski uye eltinin sizi aşağılamasini ornek vermissiniz ben bu olaya aileye girmek olarak bakmiyorum mesela
Esimle yeni aile.kurmak olarak bakardım elti nedir kaynin esi eee bana ne yani kendi calsin oynasin beni de kendi cemberine almaya calismasin kayinvalideme istedigini diyebilir onemli olan benim tavrimdir insanlar da buna saygı duyar boyle düşünürseniz daha az zarar gorursunuz
Alisveris konusunda ise belki o eltiye zamaninda gelin alisverisi denen sey yapilmamistir kayinvalide icinde kalmasin diye yapıyordur
Evet toksik insanlar cevremizde varlar ve hep var olacaklar ama önemli olan bizim tutumumuzdur. Siz kendinize odaklanin esinizle mutlu olmaya bakin kayinaile ile de icli dışlı olmamanizi tavsiye edebilirim bu benim kendi düşüncem ic ice iliskiler bir şekilde insana zarar veriyor çünkü

Ya zaten hiç bir elti kıskançlığını direkt söylemez ki.Hissedersin sadece.benimki de ilk başlarda iyiydi,ama evime gelince mutfak dolaplarıma iyice bakardı.koltuklarıma bakardı.rahatsız olurdum.eşimle olan ilişkimi, arkadaşlıklarımı kıskandı yıllarca.ailecek toplu yemeğe aldığımda herkesin beğendiği yemeklerime bir kulp buldu.Arkadaşlarımın beni sevmesini , eşimin beni düşünerek bana sorarak hareket etmesini bile kıskanıyor.

Ben ne mi yapıyorum.Hiç bir şey ?Ben parladıkça o daha çok kuduruyor.Neyse ki eşim de gerçek yüzünü gördü artık.O yüzden bayramda seyranda mecburi ortamlarda olabildiğince resmî kalarak yürütüyorum işimi.

X