Kıskanan eltiyi ne yapmalı?

Muhtemelen "ben çalışıyorum, o çalışmıyor; mesleğim de inanılmaz bir meslek🥴 olduğu için beni kıskanıyor vb" içerikli konuşması karşı tarafa da gitmiştir.
böyle bir konuşma kendi fikrim olmadığı gibi nişanlımın ailesi ile de hiç kimse hakkında konuşmadım. kendimden son derece eminim. farklı teoriler uydurmanız hoş değil.

böyle bir konuşma kendi fikrim olmadığı gibi nişanlımın ailesi ile de hiç kimse hakkında konuşmadım. kendimden son derece eminim. farklı teoriler uydurmanız hoş değil.
Sizin fikriniz gibi anlatılmadığını nerden biliyorsunuz? Laf taşıyana güvenilmez.

Kimin fikri o zaman ? Arkadaşlarımın demeyin, onlarla müstakbel eltiniz ve size karşı davranışlarını konuşan sizsiniz.

Ne dedikodu seviyormuşsunuz siz de ya:)
Herhalde eltiyi tanıyan insanlarla yapıyorsunuz bu dedikoduyu ki onlar da aa bundan demek ki diyor.
Diğer türlüsü sizin çıkarım ve hezeyanlarınızı yoktan yere destekleyen insanlardır zira.
Kimlerle yapıyorsunuz bu dedikoduları gerçekten?

Ya eltiyi bilmem ama müstakbel kayınvaliden işgüzarlık yapıyor. Sana alırken alası mı tutmuş yani. Önünde yıllar vardı yapsaydı. Şimdi kötü olmamak için yapıyor sadece. Bir de onun lafını sana getiren senin de lafını ona götürüyordur. Bir de ekleme ya da uydurma ihtimali var. Az muhattap olun, daha evlenmeden bu kadar içlerine girmeyin. Hatta bence evlendikten sonra da mesafeniz olsun.

Ne dedikodu seviyormuşsunuz siz de ya:)
Herhalde eltiyi tanıyan insanlarla yapıyorsunuz bu dedikoduyu ki onlar da aa bundan demek ki diyor.
Diğer türlüsü sizin çıkarım ve hezeyanlarınızı yoktan yere destekleyen insanlardır zira.
Kimlerle yapıyorsunuz bu dedikoduları gerçekten?
ne dedikodusu pardon? benim bu yazıyı yazma amacım konuyu farklı yerlere çekerek çıkarımlar yapmanız değil. yukarıda da ısrarla yazdım ailedeki kimse ile konuşmadım konuşmam diye. işinize böyle geliyor olacak ki dedikodu diye yaftalıyorsunuz.
kimsenin bir hezeyanı yok. siz rahatsız olduğunuzda yakın arkadaşınızla oturup iki çift laf etmiyorsunuz sosyal çevreniz yok sanırım.

ne dedikodusu pardon? benim bu yazıyı yazma amacım konuyu farklı yerlere çekerek çıkarımlar yapmanız değil. yukarıda da ısrarla yazdım ailedeki kimse ile konuşmadım konuşmam diye. işinize böyle geliyor olacak ki dedikodu diye yaftalıyorsunuz.
kimsenin bir hezeyanı yok. siz rahatsız olduğunuzda yakın arkadaşınızla oturup iki çift laf etmiyorsunuz sosyal çevreniz yok sanırım.
Var tabii ki.
İki de eltim var ama hiç onları tanımayan insanlara dedikodu yapma gereği duymadım.
İlk eltimi düğünde gördüm diğeri benden 10 sene sonra evlendi onu da istemede ve bir de düğünde gördüm.
Neyse sosyal çevremle oturup elti,görümce konuşmuyorum çünkü bu kadar evlilik öncesinde bile adet geleneğine düşmüş bir aileye veya eşe denk gelmemişim demek ki.
Çıkarımım da doğruymuş aslında sizin aa ben çalışıyorum ondan kıskanıyor diye sohbetlerinizi destekleyen sizin yakın dostlarınız ve sizin anlattıklarınız ile sınırlı imiş.
Boş verin eltiyi ya düğün,gelinlik falan konuşun arkadaşlarınız ile ortak konu olur hem

bazen bazı şeyler de özel olduğunu değer verildiğini görmek daha iyi hissettiriyor. dengeyi sağlamak için bir kere yapılır iki kere yapılır her seferinde iki tarafa da yapıldığında anlamı kalmıyor.

hayır mesela bana ait özel günler var. söz, nişan, bohça doğum günüm. bunlar ortak günler değil, buna rağmen hepsinde ona da yapıldı, bunu da pek doğru bulmadım. her zaman herkese yapılır, herkesin özel günü farklıdır diye düşünüyorum
Yapana söyleyin rahatsızlığınızı yapılana değil. Elti istiyor veya istemeden ona da yapılıyor, burada muhatap siz değilsiniz kayınvalideniz. Aslında öyle bile değil, sizin paranızla alınmıyorsa sizi ilgilendirmez alınan verilen. Nişanlınıza ve kayınvalidenize gidin söyleyin bana yapacaksınız ona değil diye.
evime aldığım eşyaların pahalı olmasından başlayarak eve o eşya oraya olmaz gibi söylemleriyle devam etmesi müdahil oluşu söz konusu.
benim veya bir başkasının sormamasına rağmen kendisine evlilik sürecinde takılan şeyleri tek tek anlatması var. aslında var da var buna benzer çok fazla şey. zaten sürekli laf sokması neden açıklayıcı olmadı çözemedim:)
Biz böyle uygun gördük beğendik aldık, İkimiz kullanacağımız için başkasına sorma gereği duymuyoruz. Bunu siz söyleyemiyorsanız nişanlınız söylesin.
alakalı alakasız durduk yere laf sokmak, kayınvalideyi arayıp sessiz biri olduğum için bile bunu eleştirmek, herkesin içinde dalga geçer gibi konuşarak espiriler yapmak son derece rahatsız edici
Oo kayınvalide kim bilir sizin hakkınızda neler söylüyordur eltinize. Kendinizi özel sanıyorsunuz değil mi, laf söz dinleyen, işi gücü geliri olan, sessiz hanım hanımcık bir gelinsiniz. En cici siz olmalısınız. Böyle kayınvalideler için günün sonunda bunların pek bir önemi kalmıyor. Hangi gelin daha iyi davranıyorsa ya da davranıyor görünüyorsa o değerli oluyor. Eltinizin arkanızdan söylediklerini kim size getiriyor, kayınvalideniz mi? Keşke sizin hakkınızda söylediklerine de bir şahit olabilseniz.

Elti doğru haklı mükemmel siz kötüsünüz diye bir çıkarımım yok. Patavatsız kıskanç veya oturmasını kalkmasını bilmeyen biri olabilir ama bunlar sizi ilgilendirmemeli. Herkesin içinde yaptıklarına söylediklerine siz de herkesin içinde cevap verin. Siz veremiyorsanız nişanlınız versin. Nişanlıya, kayınvalideye laf yok ama eltiye sallamak beleş. Arkadaşlarınıza onlardan da dert yanıyor musunuz? Elti bana herkesin içinde laf söylüyor ama nişanlım beni savunmuyor, kayınvalidem bana ne alırsa eltime de alıyor diyor musunuz?

hayır mesela bana ait özel günler var. söz, nişan, bohça doğum günüm. bunlar ortak günler değil, buna rağmen hepsinde ona da yapıldı, bunu da pek doğru bulmadım. her zaman herkese yapılır, herkesin özel günü farklıdır diye düşünüyorum
Bu sizi neden rahatsız etti? Size ne zararı var bunun? Ve kayınvalide hediye alıyorsa eltinin burada suçu ne?

Sizi sevmemiş olabilir, laf sokmuş ve alay etmiş de olabilir ama anlattıklarınızın hiçbirinde kıskançlık göremedim. Bir örnek de veremediniz galiba.

Muhtemelen "ben çalışıyorum, o çalışmıyor; mesleğim de inanılmaz bir meslek🥴 olduğu için beni kıskanıyor vb" içerikli konuşması karşı tarafa da gitmiştir.
İnanılmaz mesleği aşırı merak ettim , kaçırdım galiba konu sahibinin inanılmaz mesleği neymiş ?

Bu olayın sizinle alakası olduğunu sanmıyorum, bu aşırı ikramlarla hangi kabahatlerin üstü kapatılıyor ya da ne karşılığı bunlar onu aileye girince görebileceksiniz.

Bu olayın sizinle alakası olduğunu sanmıyorum, bu aşırı ikramlarla hangi kabahatlerin üstü kapatılıyor ya da ne karşılığı bunlar onu aileye girince görebileceksiniz.
Konu sahibi için tek sorun elti. Kendisine laf taşınması önemli değil, hediyelerin aynı anda alınması da eltinin korkusundan diye karar vermiş. Başka ihtimalleri niye düşünsün elti varken tabi.

Konu sahibi için tek sorun elti. Kendisine laf taşınması önemli değil, hediyelerin aynı anda alınması da eltinin korkusundan diye karar vermiş. Başka ihtimalleri niye düşünsün elti varken tabi.
Arkadaş ortamında doldurmuşlar birbirlerini, her şeyi kendine yontmaya başlamış. Bi de elti denen zavallı dururken kimse kaynanada kocada hata aramaz Tahin aşkım alışmalıydın buna. 😁 İçlerine girince görür artık.

Arkadaş ortamında doldurmuşlar birbirlerini, her şeyi kendine yontmaya başlamış. Bi de elti denen zavallı dururken kimse kaynanada kocada hata aramaz Tahin aşkım alışmalıydın buna. 😁 İçlerine girince görür artık.
Bunlar hep eltisizlikten katip :KK70:

Ben olsam takilacaksam laf taşıyana, kayınvalideye takılırdım mesela elti nedir bilmemekten hep bunlar:KK14:

Bulunduğumuz ortamda bana laf sokmaya çalışan biri çoğunlukla ağzının payını alır. Acaba siz fark etmeden eltinize laf sokuyorsunuz oda cevap verince kötü yada kıskanç mi oluyor?

Yada fazla alıngan olabilir misiniz?

Çevrenizin gazına gelmeyin. Ama hoşlanmıyorsanız konuşmayın, mesafe güzel bir şeydir.

Eltinin kıskançlığına dair hiç bişey yazamadınız konunuzda da mesajlarınızda da. Şu aşamadan sonra yazdıklarınızın da gerçekliği sorgulanacaktır forumda. Tek spesifik nokta size yapılanların aynısının ona da yapılıyor olması. Burdan çıkan sonuç da sizin kıskanan taraf olduğunuz yönünde oluyor maalesef.
herkesin içinde küçük düşürücü espriler yapıyormuş karşı taraf
imalı konuşuyormuş
arada laf sokuyormuş vs

doğrudan sana söylediği şeylere cevap vermek dışında daha fazla bişi yapamazsın bence
ortamda küçük düşürücü şakalar yapıyorsa sen bi şekilde karşılık ver
ben olsam verirdim

X