Kıskanan eltiyi ne yapmalı?

Bunlarda da örnek yok, konu sahibinin alınganlığı da olabilir ancak hadi diyelim ki gerçekten yapıyor bunları yine ortada kıskançlık yok ki.
kıskançlık değilse bile herkesin içinde küçük düşürücü espriler yapıyorsa ortada bi sıkıntı var demektir
ben küçük düşürücü esprileri kıskançlığa yorarım genelde
yoksa bi insan neden öyle espriler yapsın ki ? özellikle herkese yapmayıp sadece birine özel yapıyorsa, uğraşıyor demektir

Merhaba herkese. Direkt konuya balıklama geçiyorum hanımlar. Başlıktan da anlayacağınız üzere eltim beni kıskanıyor. Bence :))

Henüz nişanlıyım. İlk tanışma başladığından beri devam eden şeyler var.

Her beni görüşünde laf sokar, mutlaka iğneleyici cümleleri olur, imalarla doludur. Bunu bazen üstü açık bazen kapalı yapar, yaptığı şeylerin detayını pek vermiyorum ama insanın huzurunu kaçıran çileden çıkaran cinsten olduğunu bilmeniz yeterli.

Nasıl bu kanıya vardın diye soracak olursanız aslında bunu ilk zamanlar böyle düşünmedim, hem çevremdeki insanlar biraz gözümü açtı hem de nişanlımın ailesinden duyduklarım parçaları birleştirmeme neden oldu. Eltim evleneceği dönemde çalışmak istemiş, kayınvalidem ise çalışmaması için ikna etmiş, tabi bunu ben yeni öğrendim. Ama ilk tanışmada dahi bunun içinde ukte olarak kaldığını anlamıştım.

Benim de çok iyi bir mesleğim var. Hem severek yaptığım, sosyalleşebildiğim hem de iyi kazandığım bir iş. Dolayısıyla bana yaptıklarını yakınımdaki birkaç insanla paylaşınca bu duruma yordular diyebilirim.

Fakat bu benim suçum değil. Herkes kendi tercihini yaşıyor. Bunun için aile içerisinde sürekli huzursuz edilen, laf yiyen biri olmak istemiyorum. Alakasız konularda ortalığı karıştırmasını da istemiyorum. İnsanlar da huyunu biliyor olacak ki -kayınvalidem başta olmak üzere- benim özel günlerimde dahi bana hediye alırken veya benim evlilik sürecimde bana yapılması gereken şeyleri ona da ekstra yapıyor. Yani ikişer tane oluyor.. Soruma gelecek olursak..

Kıskanan ve sürekli aksiyon alan eltileriniz oldu mu? Ne yapmalı, nasıl hakkından gelmeliyim? Ben de en azından bir kere ona onun anlayacağı dilden karşılık vermek istiyorum, çünkü en güzel dönemlerimi bana kötü şeyler yaşatarak geçirdi, hem de benim hiçbir günahım yokken..

Yetişkin insanlarım yaptığı gibi karşına alıp konuşmalı. Ayrıca herşeye kv katmak nedir çocuk gibi.

kıskançlık değilse bile herkesin içinde küçük düşürücü espriler yapıyorsa ortada bi sıkıntı var demektir
ben küçük düşürücü esprileri kıskançlığa yorarım genelde
yoksa bi insan neden öyle espriler yapsın ki ? özellikle herkese yapmayıp sadece birine özel yapıyorsa, uğraşıyor demektir
Sevmiyordur. Vardır bir sebebi illa kıskançlık olması gerekmiyor bence.

Konu sahibi ortalıkta ben çalışıyorum, ben mimarım diye geziyorsa uyuz olmuş olabilir mesela.

evet çok açık olur diye detay veremedim maalesef ama yazıda da belirttiğim gibi hiç beklemediğim anlarda aklıma dahi gelmeyecek konularda laf sokuyor, imalarla yaklaşıyor. toplu ortamlarda benimle alakalı küçük düşürücü espirileri de söz konusu. ben de tam tersi bugüne kadar söylediği herhangi bir şeye cevap dahi vermedim. cevap vermemiş olmam daha da artmasına neden oldu. çevremdeki insanlardan kastım da yakın birkaç arkadaşım aslında, oturup uzun uzun kendisinden bahsetmiyorum elbette. sadece farklı bir bakış açısı kazanmak için belki de içini dökmek için yakınlarla paylaşımda bulunuyoruz hepimiz. iş dolayısıyla kıskanması benim yorumum değil. ama mantıklı gelmedi de değil. çünkü sahiden bugüne kadar tek bir olumsuz davranışım olmadı kendisine.
O laf sokuyosa sen önce davran sen sok ona p lafı nerede görürsen küçümse küçümseyerek b*Ka bakar gibi bak ama insanların içinde yapma tabi tekken yap
Yada adam yerine koyma kudursun.

Eltim var ve kendisiyle ilişkimiz baya mesafeli. Kötü diyemem ama zamanla bazı davranışları ve özellikle annelik üstünden beni vurmaya çalışması ona karşı bütün hislerimi değiştirdi. Başlarda asla kötü niyetli yaklaşmamıştım. O da belki bana başka başka şeylerden içerlemiştir.
Benim burada takıldığım konu neden bu kadar iç içesiniz? Evinize aldığınız eşyalarla ilgili yorum yaptigindan bahsetmişsiniz. Fiyatları nerden biliyor? Ya da eşyaların uyumuyla ilgili fikrini sordunuz mu? Daha nişan aşamasında 'nasıl hakkından gelmeliyim' diyecek kadar neden bilendiniz? Şakaları yanlış anlıyor olabilir misiniz? Bir başkası da yapsaydı yine böyle alınır mıydınız? Çok fazla mı bir araya geliyorsunuz? İşiniz gücünüz varmış. Ben evlenirken yok eşya seç yok eve gelecek eşyaları karşıla yok gelinlik provasi derken öyle bunalmıştım ki eltim ne yaptı ne dedi bi fikrim yok.
Sizin arkadaşlarınızın ya da ailenizin 'seni kıskanıyor' gazlarına gelmeyin hemen. Biraz nötr kalmaya çalışın. Ha baktınız kötü niyetli gerçekten. Uzak durursunuz bu kadar basit.

Kocayi boşadım dedim farkındaysanız tabi size göre üzerine vazife olmayan şeylere burnunu sokan elti çok masum..Konu burada elti ve eltiden bahsettim konunun koca olduğu durumlarda döşüyorum merak etmeyin
Yok cnm onlara göre eltinin metresin evli erkekle/kadınla olan insanların hiçbir suçu yok onlar melek

Bu yeni gelinlerin yada gelin adaylarının eltim beni ksıkanıyooooo yeaaa napıcam benn ühühüüü muhabbetlerinden bay geldi.
Kıskanmiyor emin olun.
Sizi sevmiyordur
Sizden pozitif enerji alamiyordur
Size mesafeli davranmak istiyordur
Haksız sayılmaz benim inanılmaz bir işim var çok para kazanıyorum biliyonmuu ondan beni çekemiyor galibaaa tavrınızdan ben bile rahatsız oldum oda olmuştur
Hem istese çalışır bunun için sizi niye kıskansın ayol ne saçma.
Bu çalışanlar çalışmayanı, çalışmayanlar çalışanı kıskanıyor muhabbetide sıktı artık
Kv de ister herşeyden onada alır ister almaz burdan sizi kıskandığı çıkmaz
Daha nişanlısınız ya bi yavaşşş daha o aileye tam olarak girmemişsiniz bile, gireceğiniz bile kesin değilken ne bu amannn herkesde benimle uğraşiyor ya çok sıkıldım tavırları

Sevmiyordur. Vardır bir sebebi illa kıskançlık olması gerekmiyor bence.

Konu sahibi ortalıkta ben çalışıyorum, ben mimarım diye geziyorsa uyuz olmuş olabilir mesela.
ama işte sevmiyoruz diye laf sokma hakkına sahip olmuyoruz
ya kadın ruh hastası , ya kıskanıyor sahiden yada tetikleneceği bişiler oluyor

mesela ben asla ortamı durduk yere giren tiplerden olmadım hatta gerginlik varsa bile dağıtan tarafta oldum hep
kişilik yapım böyle
ama birisi beni tetiklerse yada doğrudan sataşırsa şeytanın öz evladına dönüşüp
hiç kurmayacağım cümleleri kurabiliyorum
seneler önce çalışmayan ve çalışmayı sevmeyen bi arkadaş vardı
tamam yani bi insan çalışmayı sevmeyebilir , kendine göre bulmayabilir , kendi tercihi der geçerim
beni de ilgilendirmez
bi gün buluşmuşuz ve bir arkadaşımız işten izin almasıyla ilgili konuşuyordu
yıllık izin kullanacaktı vs
bu arkadaş çalışan insanlara laf soktu
ortamda kendisi hariç herkes çalışıyor
kalktı şey dedi, siz hepiniz patron kölesi olmuşsunuz
kendinizi kullandırıyorsunuz , üç kuruş için kendinizi satıyorsunuz, benim bütün zamanım bana kalıyor gibi cümleler kurdu
ama şaka falan değil ciddi ciddi söyledi bunu
ay ben dayanamadım içimden bir şeytan çıktı, inanılmaz sinirime dokundu
köle möle diyorsun ama en azından paramızı kazanıyoruz, masaya hesap gelince tuvalete kaçmıyoruz senin gibi
deyiverdim
böyle mi düşünüyorsun neyim ben ne demek istiyorsun dedi
sen öyle düşünüyorsan bende böyle düşünüyorum dedim
bence çok daha fazlasını hak etmişti de söylemedim arkadaşlar konuyu değiştirdi 5 dk sonra dağıldık zaten :KK53:
bi daha da görüşmedik
tetikleme varsa işler değişiyor yani

herkesin içinde küçük düşürücü espriler yapıyormuş karşı taraf
imalı konuşuyormuş
arada laf sokuyormuş vs
O da soksun laf? Şimdi sanıyor ki en iyi en cici gelin ben olcam, ama o işler öyle olmuyor. Anlıyor insanlar o suniliği. Kimin ne kadar işine yarıyorsan o kadar iyisin halbuki. Kimse süsüne bakıp durmuyor. O içinde tuttukları öyle alakasız bi yerde patlayacak ki kimseye bişey anlatamayacak konu sahibi.

O da soksun laf? Şimdi sanıyor ki en iyi en cici gelin ben olcam, ama o işler öyle olmuyor. Anlıyor insanlar o suniliği. Kimin ne kadar işine yarıyorsan o kadar iyisin halbuki. Kimse süsüne bakıp durmuyor. O içinde tuttukları öyle alakasız bi yerde patlayacak ki kimseye bişey anlatamayacak konu sahibi.
soksun tabi canım niye sessiz kalıyor
C celine12 sok kız ben arkandayım :KK70:

ama işte sevmiyoruz diye laf sokma hakkına sahip olmuyoruz
ya kadın ruh hastası , ya kıskanıyor sahiden yada tetikleneceği bişiler oluyor

mesela ben asla ortamı durduk yere giren tiplerden olmadım hatta gerginlik varsa bile dağıtan tarafta oldum hep
kişilik yapım böyle
ama birisi beni tetiklerse yada doğrudan sataşırsa şeytanın öz evladına dönüşüp
hiç kurmayacağım cümleleri kurabiliyorum
seneler önce çalışmayan ve çalışmayı sevmeyen bi arkadaş vardı
tamam yani bi insan çalışmayı sevmeyebilir , kendine göre bulmayabilir , kendi tercihi der geçerim
beni de ilgilendirmez
bi gün buluşmuşuz ve bir arkadaşımız işten izin almasıyla ilgili konuşuyordu
yıllık izin kullanacaktı vs
bu arkadaş çalışan insanlara laf soktu
ortamda kendisi hariç herkes çalışıyor
kalktı şey dedi, siz hepiniz patron kölesi olmuşsunuz
kendinizi kullandırıyorsunuz , üç kuruş için kendinizi satıyorsunuz, benim bütün zamanım bana kalıyor gibi cümleler kurdu
ama şaka falan değil ciddi ciddi söyledi bunu
ay ben dayanamadım içimden bir şeytan çıktı, inanılmaz sinirime dokundu
köle möle diyorsun ama en azından paramızı kazanıyoruz, masaya hesap gelince tuvalete kaçmıyoruz senin gibi
deyiverdim
böyle mi düşünüyorsun neyim ben ne demek istiyorsun dedi
sen öyle düşünüyorsan bende böyle düşünüyorum dedim
bence çok daha fazlasını hak etmişti de söylemedim arkadaşlar konuyu değiştirdi 5 dk sonra dağıldık zaten :KK53:
bi daha da görüşmedik
tetikleme varsa işler değişiyor yani
Tamam işte, biz olayı bilmiyoruz ki içinde değiliz. Konu sahibinin anlattığı (anlatmadığı) kadar biliyoruz. Belki de konu sahibi eltiyi tetikliyor kadının içinden şeytan çıkıyor.

Siz o laf getirenlere dikkat edin asıl, sizden de eltiye laf götürüyorlar, belki de tuhaf davranışlarının sebebi de odur. Belki de ilk sizin lafınız gitmiştir, belli mi olur?
Bunu yazmaya gelmiştim ben de kim bilir ne laflar dönüyor ortalıkta da konu sahibi zannediyor ki beni seviyorlar da elti de kıskandığı için benden yanalar.

Sevgili konu sahibi öncelikle elti sizden hoşlanmamış sevmiyor olabilir. Laf sokarsa ağzınız var "yaptığın hoş değil" diyebilirsiniz. Ya da suratına bakıp hafif sırıtsanız bile sinir olur onu muhatap aladığınız için.

Size alınanlar ona da alınmış. Belki de zamanında ona yapılamadı. Kv de dedi ki "Kızım şimdi durumum yok diğer oğlumu evlendirirken o geline ne yapıyorsam aynısını sana da yapacağım hak geçmesin. "

Mobilyaların fiyatına laf etmiş. Ödemeyi kim yapıyor? Kv kp yapıyorsa belki de zamanı da onun pahalı bir şey almasına laf ettiler sana alınmasına kızmış olabilir. Eğer siz ödüyorsanız da çok güzel bir cümle var" Biz öyle uygun gördük. "

Siz daha size sokulduğunu iddia ettiğiniz laflara tek kelime cevap vermemişsiniz. Gerçekten" Hakkından gelmek" eylemini yapabileceğinize inanıyor musunuz?

Ayrıca eltinizi tanımayan kişilerle onun arkasından onun hoşlanmayacağı şekilde konuşmak dedikodudur.

Merhaba herkese. Direkt konuya balıklama geçiyorum hanımlar. Başlıktan da anlayacağınız üzere eltim beni kıskanıyor. Bence :))

Henüz nişanlıyım. İlk tanışma başladığından beri devam eden şeyler var.

Her beni görüşünde laf sokar, mutlaka iğneleyici cümleleri olur, imalarla doludur. Bunu bazen üstü açık bazen kapalı yapar, yaptığı şeylerin detayını pek vermiyorum ama insanın huzurunu kaçıran çileden çıkaran cinsten olduğunu bilmeniz yeterli.

Nasıl bu kanıya vardın diye soracak olursanız aslında bunu ilk zamanlar böyle düşünmedim, hem çevremdeki insanlar biraz gözümü açtı hem de nişanlımın ailesinden duyduklarım parçaları birleştirmeme neden oldu. Eltim evleneceği dönemde çalışmak istemiş, kayınvalidem ise çalışmaması için ikna etmiş, tabi bunu ben yeni öğrendim. Ama ilk tanışmada dahi bunun içinde ukte olarak kaldığını anlamıştım.

Benim de çok iyi bir mesleğim var. Hem severek yaptığım, sosyalleşebildiğim hem de iyi kazandığım bir iş. Dolayısıyla bana yaptıklarını yakınımdaki birkaç insanla paylaşınca bu duruma yordular diyebilirim.

Fakat bu benim suçum değil. Herkes kendi tercihini yaşıyor. Bunun için aile içerisinde sürekli huzursuz edilen, laf yiyen biri olmak istemiyorum. Alakasız konularda ortalığı karıştırmasını da istemiyorum. İnsanlar da huyunu biliyor olacak ki -kayınvalidem başta olmak üzere- benim özel günlerimde dahi bana hediye alırken veya benim evlilik sürecimde bana yapılması gereken şeyleri ona da ekstra yapıyor. Yani ikişer tane oluyor.. Soruma gelecek olursak..

Kıskanan ve sürekli aksiyon alan eltileriniz oldu mu? Ne yapmalı, nasıl hakkından gelmeliyim? Ben de en azından bir kere ona onun anlayacağı dilden karşılık vermek istiyorum, çünkü en güzel dönemlerimi bana kötü şeyler yaşatarak geçirdi, hem de benim hiçbir günahım yokken..
Örnek vermediğin için hak veremiyorum kusura bakma. Heycanlara ve hezeyanlara kapılmış müstakbel eltinin her adımını izleyen yeni gelin adayı gibisin şu an 😬

Birde sizin kayinvalidenizle eltiniz arasında olan konuşmayı bilmeniz ilerde çok ciddi sıkıntı yaşayacağınızı gösteriyor . Siz eltiyle itişmekten asıl sorunları görmüyorsunuz . Beni kiskaniyorlar diye gezmek yerine bence bir çevrenize odaklanin

Kayınvalideniz gerçekten eltinize bohça mı yaptı? Yoksa size bohça yaparken ona da bir pijama takımı hediye etti ve buna bohça mı diyorsunuz?

Ayrıca bohça nedir ya?
Çok iyi süper inanılmaz mesleğiniz olduğu için sizi kıskanan eltiden ne farkınız var ki şu durumda?
İkinizin derdi de kayınvalidenin alacağı makyaj malzemesi, pijama ve don ise birbirinizden bir farkınız yok.
Sadece o daha tecrübeli olduğu için laf sokmayı öğrenmiş. Siz de bunu öğrenebilmek için konu açmışsınız zaten. Zamanla aradaki farkı kapatırsınız merak etmeyin.

Yazılanların tamamını okudum !

Eltiniz sizi kıskanmıyor!!
kayınvalideniz zamanında ona yapmadığı şeyleri yaparak aradaki dengeyi sağlamaya çalışıyor ki bu harika bişey sizide ilgilendirmez.

Kimse kimseyi sevmek zorunda değil.
Eş yüzünden zorunlu hayatımıza giren insanlar görünce merhaba yeter.
Mesafe candır.

kaynananız kadına bişey alamamıştır bu yüzden size aldığından ona da alıyordur hakki kalmasın diye kıskançlıktan değil gibi laf sokuyorsa sizde laf sokun sizde söyleyin lafınızı şikayet edeceğinize karşınıza alın konuşun yani olmadı gereken bu

hayır mesela bana ait özel günler var. söz, nişan, bohça doğum günüm. bunlar ortak günler değil, buna rağmen hepsinde ona da yapıldı, bunu da pek doğru bulmadım. her zaman herkese yapılır, herkesin özel günü farklıdır diye düşünüyorum

Nasıl yani? Siz doğum günü pastanızı üflerken yanınıza gelip sizden önce mi üflüyor? Size bohça yapılırken ona da mı yapıldı? Sizin sözünüzde onlar da mı sözlendi?

Eğer onlar evlenirken maddiyattan ötürü yapılamayan şeyler varsa (takı veya bohça gibi) ve şu anda maddi durumları daha iyiyse boynu bükülmesin diye yapmış olabilirler.

Benim eltim evlenirken kesinlikle böyle bir beklentim olmamasına rağmen kayınvalidem benim elbisemin parasını ödedi ve bana da altın hediye etti (herkesin içinde değil tabii). İncelik göstermiş dedim, kabul ettim. Bazı ailelerde böyle durumlar olabiliyor.

X