Kitap biti

Evet benim evim yeni yapı ve ilk ben oturdum aslında taşındığım zaman arada bir duvarlarda ve tuvalette görüyordum ama 1 er tane çok değildi gel gör ki yazın gelmesiyle kabusum oldular

Bizim yeni bina değil 20 senelik 5 katlı bir apartman,banyo havalandırma bina içi boşluğa bakıyor, bence sebepler bunlar. Havalandırma alanları temiz olmadığı sürece bu böcek ve türleri bitmez. Eğer kendi evinizse köşe bucak her açık alan kapatılacak sonra da kalanlar ilaçlanacak. Prof hergün kontrol et ve gördüğün yerlere ilaç sık dıyor kitap biti için. Benim de küçük kızım var bunu her gün yapamıyorum ilaçlar çok kötü kokuyor. Icon10 aldım şimdi arada omdan sıkıyorum
Madem görüldüğü anda sıkın diyor ya chyrsamed bitkisel alın çocuğa zararı olmaz onlar sıktığınızda öldürüyor.Hazır şişeleri var eczanede

Madem görüldüğü anda sıkın diyor ya chyrsamed bitkisel alın çocuğa zararı olmaz onlar sıktığınızda öldürüyor.Hazır şişeleri var eczanede
Var evet almıştım geçen sene 5 litre onu da kullandım kullanıyorum. 3çeşit ilaç var elimde her seferinde başka birini kullanıyorum ki direnç oluşmasın diye.

Evet benim evim yeni yapı ve ilk ben oturdum aslında taşındığım zaman arada bir duvarlarda ve tuvalette görüyordum ama 1 er tane çok değildi gel gör ki yazın gelmesiyle kabusum oldular
Maalesef benim de öle oldu.Hızlı yapılan dolayısıyla betonları içten tam kurumayan yapılarda oluyormuş

Var evet almıştım geçen sene 5 litre onu da kullandım kullanıyorum. 3çeşit ilaç var elimde her seferinde başka birini kullanıyorum ki direnç oluşmasın diye.
İlk bu böcekleri bilmeden chyrsamed akar ilacı almıştım 5 lt olandan keskin bir limon kokusu var yataklara falan sıkmıştım ki öle diyordu talimatında ondan olsa gerek yatakta falan görmedim.Üstüne sıkınca hemen ölüyor fakat kalıcı çözüm olmuyor.Deprem virüs derken zaman zaman unutsakta yine hortluyor resmen

İlk bu böcekleri bilmeden chyrsamed akar ilacı almıştım 5 lt olandan keskin bir limon kokusu var yataklara falan sıkmıştım ki öle diyordu talimatında ondan olsa gerek yatakta falan görmedim.Üstüne sıkınca hemen ölüyor fakat kalıcı çözüm olmuyor.Deprem virüs derken zaman zaman unutsakta yine hortluyor resmen
Siz de İzmir’deydiniz galiba çok çok geçmiş olsun. Rabbim bir daha yaşatmasın hiç kimseye deprem çok zor

ba iyi bitkisel evet güveniyorum ama kalıcılığı yok gibi geliyor. Diğer ilaçlar 3 ay kalıcı diye geçiyor ama crysamed öyle değil gibi. Gümüş böceği için almıştım çok şükür onu bitirdi evin içinde, kapı eşiğinden yine giriş yapıyorlar tabi, ne bileyim üst katta otururken çok kullandım o ilacı kitap biti için ve hiç bitmiyordu. Kitap biti bitmiyor 🤯

Ğ

Siz de İzmir’deydiniz galiba çok çok geçmiş olsun. Rabbim bir daha yaşatmasın hiç kimseye deprem çok zor
Amin allah kimseye yaşatmasın.Gümüş böceği ayda iki tane mutlaka öldürüyorum klozetin dibinde.Bütün delikleri kapattım orada kitap biti yok ama duvara monte klozet var onun içinde varsa delik belki oralarından geliyordur oda ayrı bir tiksindiriyor beni.gerçi hep ölmeye yakın vaziyette görüyorum ama bilmiyorum şöyle tertemiz banyo halısını bile seremedim üzgünüm artık bitsin Allah’ın izniyle kurtulalım

Amin allah kimseye yaşatmasın.Gümüş böceği ayda iki tane mutlaka öldürüyorum klozetin dibinde.Bütün delikleri kapattım orada kitap biti yok ama duvara monte klozet var onun içinde varsa delik belki oralarından geliyordur oda ayrı bir tiksindiriyor beni.gerçi hep ölmeye yakın vaziyette görüyorum ama bilmiyorum şöyle tertemiz banyo halısını bile seremedim üzgünüm artık bitsin Allah’ın izniyle kurtulalım
Sizin de yeni binamıydı?. Sanki sizden önce oturan var diye yazmıştınız değil mi ? Yanlış mı hatırlıyorum. Gümüş böceği bina içinde vardır kapı eşiğinden içeri girer. Bizde öyle en azından. Ama yemin ederim keşke bende o olsaydı da kitap biti olmasaydı. O kadar tiksiniyorum kitap bitinden

Birkaçgündür benim evde böceklere rastlamıyorum acaba havalar soğuduğu içinmi arkadaşlar sizler ne alemdesiniz
İstanbuldayım ben kçekmece. Bizde kalorifer yanıyor bende Sadece mutfak var iki günde bir iki tane ölmüş görüyorum. Diğer odalarda henüz görmedim inşallah görmemde

Hem yeni yapı hemde geçtiğimiz kış binanın zemini çok su çekti bodrumdan kovalarla su çıkarmışlar benim evimde 1. Kat haliyle nemden rutubetten etkilendi
Yeni binaların pimapenlerine de bakın diye biri yazmış hocanın YouTube kanalında orda da çıkıyormuş 😤

Böcek takıntım var evimde yok ama düşünmek bile istemiyorum o stresi...bir an önce kurtulmanız dileğiyle..

Sizin de yeni binamıydı?. Sanki sizden önce oturan var diye yazmıştınız değil mi ? Yanlış mı hatırlıyorum. Gümüş böceği bina içinde vardır kapı eşiğinden içeri girer. Bizde öyle en azından. Ama yemin ederim keşke bende o olsaydı da kitap biti olmasaydı. O kadar tiksiniyorum kitap bitinden
Benden önce oturan yoktu.Bir arkadaş bahsetmişti gümüş böceği kitap bitleriyle beslenirmiş onları öldürüp zinciri bozmayın falan demiş.Çöp şaftları var apartman koridorumda dış kapının arkasında dolapda görmüştüm ama banyoya uzak kapı o kesin klozetin ordan geliyor bana göre tüm böcekler tiksindirici geliyor allah affetsin ama artık evi temizlemek bile zor geliyor karşılaşacağım diye

X