KIZ GİBİSİN

Bekarla mı evlenmeli? Dul ile mi?

• Bekar

OY: 77 72,0%
  • Dul

OY: 30 28,0%

• Ankete Katılan
    107
Niçin bu acele, biraz kendini yenile, yalnızlıgınla takıl...
Hiç acelen yok, bekar yada boşanmış, önemli değil tamamen karakter meselesi...
Ama boşanmış birisiyle daha eşit olur gibi şartlar...

Acele etmiyorum ki. Şuan düşünmüyorum zaten.
İnşaallah özü sözü bir insan olur. :KK200:
Teşekkür ederim yorumunuz için :dondurma:

Umarım karşına doğru düzgün aklı başında insan çıkar . Daha önceden evli olması , bekar olması önemli değil önemli olan iyi bir insan olması . Yaşadıklarından dolayı endişelerinde çok haklısın sana tavsiyem evleneceğin insanı iyi araştır. Maalesef bir insanı aynı evde yaşamadan tanıyamıyorsan . Hakkında hayırlısı olsun canım

Araştırıp soruşturmadan evlenmemiştim tanımadan hemen nikahta yaptırmadım ama neler yaptılar nasıl maske takmışlar hiç çaktırmadan nasıl rol yapmışlar inanamıyorum. Söylediğiniz gibi aynı eve girmeden anlaşılmıyor maalesef...

Aminn inşaallah çok teşekkür ederim ❤️

3 buçuk yıllık çocuksuz evliliğimden boşandıktan 3 sene sonra bekar biriyle evlendim. 25 yaşımda :)
dul-bekar-boşanmış gibi kriterlerim yoktu. gönlüm kimi sevdiyse kanım kime ısındıysa onunla evlendim.
eğer şimdiki eşim boşanmış hatta çocuklu olsaydı bile yine kendisiyle evlenirdim. bir daha dünyaya gelsem yine şimdiki eşim evlenirim. bir birimize bir kaç sene geç kalmışız ama olsun. acısını çıkararak yaşıyoruz.

tecrübelerinden de faydalanarak kalbin kimi severse onunla evlen.

Kız,dul,bayıla bayıla alır falan hiç hoş değil. Bu cinsiyetçi söylemleri at aklından. Bence tekrar evlilik düşünmek için biraz daha bekle. Ayrıca evet boşanmış erkeklerin her dediğini sorgula. Çünkü bi yuva yıkılıyosa bunda mutlaka ve mutlaka erkeğin payı çok yükseltir bence.
Cinsiyetçi yaklaşım değil söylemek istediğim.
İnşaallah dikkatli olacağım ❤️ Teşekkürler

Bence doru insanınbulduğunda evlen... boşanmış olup olmaman önemli değilllllllll :KK200::KK3:İnsanlar sırf sen boşandın diye sana kötü gözle bakmamalı!

Ben de 2ay süren bir evlilik yaşadım evlilik denirse 16yıl evvel sonra aradan 6yıl geçince biriyle tanıştım hiç evlenmemiş üni de okuyan biriydi sadece arkadaş olarak 10yıl o da netten sohbet ettik Şimdi 15aylık bebeğimiz var3yıllık evliyiz. Diyeceğim o ki bekar bunu başıma kalkar diye düşünme eğer Adam ise arkanda duru

3 buçuk yıllık çocuksuz evliliğimden boşandıktan 3 sene sonra bekar biriyle evlendim. 25 yaşımda :)
dul-bekar-boşanmış gibi kriterlerim yoktu. gönlüm kimi sevdiyse kanım kime ısındıysa onunla evlendim.
eğer şimdiki eşim boşanmış hatta çocuklu olsaydı bile yine kendisiyle evlenirdim. bir daha dünyaya gelsem yine şimdiki eşim evlenirim. bir birimize bir kaç sene geç kalmışız ama olsun. acısını çıkararak yaşıyoruz.

tecrübelerinden de faydalanarak kalbin kimi severse onunla evlen.

Maşallah ya ne kadar güzel ❤️
Rabbim bir ömür mutlu mesud etsin evlatlarınızla yuvanızda neşe mutluluk huzur daim olsun ❤️❤️

Hanımlar iyi akşamlar; :KK19:
Beni tanıyan arkadaşlar biliyor fakat bilmeyenler için uzatmadan kısaca bahsedeyim,
2 yıl evvel 8 aylık evliliğimden kurtuldum. Çocuğum yok. Yaşım 24.
İşimde gücümde sosyal hayatı olan biriyim.

Aklıma takılan bir konu hakkında sizin tecrübelerinizden, düşüncelerinizden faydalanmak istiyorum.:kahve:

(Görünüm itibariyle yaşımı göstermiyorum. Toplu taşımaya bindiğimde lise öğrencisi zannediyorlar hatta. :hamarat: Başlığı bu yüzden böyle attım )

Şu ara bir evlilik düşünmüyorum.8 ayın travmasını anca atlatmaya başladım.
Fakat bekar bir hayat yaşamakta istemiyorum. Rabbim kısmet ederse evlenmek evlat sahibi olmak istiyorum.
Soruma gelirsek;
Yakınlarım ve arkadaşlarım evlilik yapmamış biri seni bayıla bayıla alır sakın boşanmış olanlara yaklaşma vs. diyorlar. Bekar biri ile bir evlilik düşünsem ilerde önceden evlenip ayrılmış oluşum önüme gelir diye endişeleniyorum.
Boşanmış biri olsa kıza ettiği eziyetten mi boşandılar diye güvenemem. :silah:

2. Evlilik bekarla mı olmalı yoksa benim gibi biriyle mi?

2. Evlilik için teklif alıyorum fakat hep kız şizofrenmiş kız sorunluymuş hep kendini kayıran erkek tarafları. Kim bilir benim boşandığım kişi de benim için neler söylüyor diye düşünüyorum yaşadığımı ben biliyorum çünkü, acaba o kızlarda Benim gibi zulüm görerek mi boşandılar bilemiyorum. Açıkçası güvenemiyorum.

Uzun oldu kusurabakmayın :olamaz:

Tüm cevaplar için teşekkür ederim :KK54:

Kocamaaannn öpüldünüz ballar :KK19:

Sana sunu diyebilirim. Bekar yada bosanmis farketmez. Biri bosnamissa bosanma belgesini isteyin. Sonuc kagidini yani. Zaten orda kim hakli kim haksiz gorunuyo. Erkek hakliysa zaten gostermekten cekinmez emin olun

Ben de 2ay süren bir evlilik yaşadım evlilik denirse 16yıl evvel sonra aradan 6yıl geçince biriyle tanıştım hiç evlenmemiş üni de okuyan biriydi sadece arkadaş olarak 10yıl o da netten sohbet ettik Şimdi 15aylık bebeğimiz var3yıllık evliyiz. Diyeceğim o ki bekar bunu başıma kalkar diye düşünme eğer Adam ise arkanda duru

Böyle güzel örnekleri duydukça umudum arttı inanın.:KK200:
Hep mutlu olun inşaallah :KK15:
Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim:KK15:
Darısı başıma :KK51:

Önce iyi bir insan olması lazım bence dul ya da bekar olması dışında. Yani iyi bi insan olduğunu anlamak için de önce arkadaş olmalısın hemen evlilik konularına girilmemeli. Flört döneminde tanıyacaksın ki evlenilecek birisi mi uyumlu musunuz anlayacaksın. Ama bir de şu boyut var ben olsam benim gibi evlenip boşanmış birisi tercih ederdim derler ya damdan düşenin halini damdan düşen anlar misali..

Peki iyi insan nasıl anlaşılır? :KK69::KK37:
İyi insan sana zarar gelsin istemez,hep senin iyiliğin için uğraşır,kırmaz ,küfretmez,aşağılamaz,bir ortama girdiğinde gurur duyabileceğin kişidir.Çalışkandır, taşı sıksa suyunu çıkarıp evini darda koymayan ,Allah korkusu olandır.Bunlar yoksa emin ol mutlulukta yok

Hanımlar iyi akşamlar; :KK19:
Beni tanıyan arkadaşlar biliyor fakat bilmeyenler için uzatmadan kısaca bahsedeyim,
2 yıl evvel 8 aylık evliliğimden kurtuldum. Çocuğum yok. Yaşım 24.
İşimde gücümde sosyal hayatı olan biriyim.

Aklıma takılan bir konu hakkında sizin tecrübelerinizden, düşüncelerinizden faydalanmak istiyorum.:kahve:

(Görünüm itibariyle yaşımı göstermiyorum. Toplu taşımaya bindiğimde lise öğrencisi zannediyorlar hatta. :hamarat: Başlığı bu yüzden böyle attım )

Şu ara bir evlilik düşünmüyorum.8 ayın travmasını anca atlatmaya başladım.
Fakat bekar bir hayat yaşamakta istemiyorum. Rabbim kısmet ederse evlenmek evlat sahibi olmak istiyorum.
Soruma gelirsek;
Yakınlarım ve arkadaşlarım evlilik yapmamış biri seni bayıla bayıla alır sakın boşanmış olanlara yaklaşma vs. diyorlar. Bekar biri ile bir evlilik düşünsem ilerde önceden evlenip ayrılmış oluşum önüme gelir diye endişeleniyorum.
Boşanmış biri olsa kıza ettiği eziyetten mi boşandılar diye güvenemem. :silah:

2. Evlilik bekarla mı olmalı yoksa benim gibi biriyle mi?

2. Evlilik için teklif alıyorum fakat hep kız şizofrenmiş kız sorunluymuş hep kendini kayıran erkek tarafları. Kim bilir benim boşandığım kişi de benim için neler söylüyor diye düşünüyorum yaşadığımı ben biliyorum çünkü, acaba o kızlarda Benim gibi zulüm görerek mi boşandılar bilemiyorum. Açıkçası güvenemiyorum.

Uzun oldu kusurabakmayın :olamaz:

Tüm cevaplar için teşekkür ederim :KK54:

Kocamaaannn öpüldünüz ballar :KK19:
Bence 2. evlilik yapan kızları bekar erkekler alıyor ama, bayıla bayıla almıyorlar. Kendileri isteseler bile çoğu zaman aile istemiyor. boşanmış erkek seçersenizde eğer, geçmişi hakkında hep kendini haklı görmeyen, kendi kusurlarınıda bilen biri olmalı. Fakat kaç evlilik yaparsan yap, evlilik bir kumardır. İlk evliliğinde mutlaka seninde hataların olmuştur. Boşanmalarda tek taraf suçlu olmaz bence. Ayrıca ben görücü usulu evliliklere daha sıcak bakıyorum. Özellikle uzun flörtlerde çiftler çok yüz göz oluyor, evlilikte paylaşılacak çok az şey kalıyor. Hatta balayına çıkıpta orda kavga edenler bile var..allah seni iyi insanlarla karşılaştırsın.

Burada, adi kadinlar klubu olan ve sadece kadinlarin oldugu bir platformda kadinlar ,bir baska kadina cocugun yoksa hic evlenmemis biriyle evlenebilirsin cocugun olsaydi olmazdi diyebiliyor ya pes..... kaynanaya filan gerek yok daha kadin kadinin hakkini savunamiyor cunku bosanmis cocuklu birini evlenmemis birine layik görmüyor. Dahada bir pes...

Burada, adi kadinlar klubu olan ve sadece kadinlarin oldugu bir platformda kadinlar ,bir baska kadina cocugun yoksa hic evlenmemis biriyle evlenebilirsin cocugun olsaydi olmazdi diyebiliyor ya pes..... kaynanaya filan gerek yok daha kadin kadinin hakkini savunamiyor cunku bosanmis cocuklu birini evlenmemis birine layik görmüyor. Dahada bir pes...
Nutkum tutuldu,ne korkunç şeyler yazılmış Allah'ım. Almak,kız gibi,dul vs... :olamaz:

Eşimin de benim de ilk evliliklerimiz ama daha önce evlenmiş biri ile olsaydım neden boşandığını çok iyi araştırırdım. İki taraflı..
Çünkü ülkemiz kadınları kolay kolay evlilik bitiremeyen yapıdalar. İstisnalar hariç tabiki..
Ama hep derim ki "kadın kimbilir neler çekti de boşanmak zorunda kaldı"..:kahve:

Nutkum tutuldu,ne korkunç şeyler yazılmış Allah'ım. Almak,kız gibi,dul vs... :olamaz:
Doğru olmadığını biliyorum da şaşırmak!!!!
Yani şaşırmıyorum her yerde var hatta daha daha ilginç olaylar yanlışlar var
Şaşırmak istiyorsanız daha tabana inin neler duyacağınızı tahmin bile edemezsiniz

İyi insan sana zarar gelsin istemez,hep senin iyiliğin için uğraşır,kırmaz ,küfretmez,aşağılamaz,bir ortama girdiğinde gurur duyabileceğin kişidir.Çalışkandır, taşı sıksa suyunu çıkarıp evini darda koymayan ,Allah korkusu olandır.Bunlar yoksa emin ol mutlulukta yok

Kesinlikle..
Teşekkür ederim ❤️

X