KIZ GİBİSİN

Bekarla mı evlenmeli? Dul ile mi?

• Bekar

OY: 77 72,0%
  • Dul

OY: 30 28,0%

• Ankete Katılan
    107
Başlık acayip itici değimiş ya, bir de marifetmiş gibi büyük harfle yazılmış. Ilk evliliğinizde çile çekmişsiniz zaten bence bu sefer evlenmek için evlenmeyin. Karşınıza bir aday çıktığında önce kişiliğine bakar sonra düşünürşünüz bunları. Diğer hanımlar siz de Allah için almak, kız gibi filan demeyin bu kadar mı değersizsiniz ya.

Eşimin de benim de ilk evliliklerimiz ama daha önce evlenmiş biri ile olsaydım neden boşandığını çok iyi araştırırdım. İki taraflı..
Çünkü ülkemiz kadınları kolay kolay evlilik bitiremeyen yapıdalar. İstisnalar hariç tabiki..
Ama hep derim ki "kadın kimbilir neler çekti de boşanmak zorunda kaldı"..:kahve:

Aynı fikirdeyiz, öyle kesinlikle. Sırf kadın boşadı diye Namusuna kadar laf eden biliyorum.
Allah ıslah etsin.

Başlık acayip itici değimiş ya, bir de marifetmiş gibi büyük harfle yazılmış. Ilk evliliğinizde çile çekmişsiniz zaten bence bu sefer evlenmek için evlenmeyin. Karşınıza bir aday çıktığında önce kişiliğine bakar sonra düşünürşünüz bunları. Diğer hanımlar siz de Allah için almak, kız gibi filan demeyin bu kadar mı değersizsiniz ya.

İlkinde de evlenmek için evlenmedim. Evli olmayı bir rütbe olarak görmüyorum.
Nasip kısmet.

“Kız gibi” itici, cinsiyetçi bir söylem. Yaşınız küçük üstelik bir evlilik atlatmışsınız. Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yemeli, Biraz olgunlaşmadan tekrar evlenmemelisiniz.

Doğru olmadığını biliyorum da şaşırmak!!!!
Yani şaşırmıyorum her yerde var hatta daha daha ilginç olaylar yanlışlar var
Şaşırmak istiyorsanız daha tabana inin neler duyacağınızı tahmin bile edemezsiniz
Şaşırmadım ki utandım. Utanmaya da devam edeceğim. Daha büyüklerini de görüyorum ama küçükler için de utanıyorum.

Aynı fikirdeyiz, öyle kesinlikle. Sırf kadın boşadı diye Namusuna kadar laf eden biliyorum.
Allah ıslah etsin.

Biraz Allah korkusu olan, biraz görgü sahibi biri bunu ne düşünür ne dile getirir zaten.
Allah merhamet akıl fikir versin onlar gibilere..

Benim eltimin ikinci evliliği mesela. Ne ben ne eşimin ailesi boşanma sebebini bile sormadık. Kv kendisine sordu mu bilmem ama bunu konu edecek insanlar değiller. Hatta aklıma bile gelmiyor. Beni ilgilendiren bir durum değil bu..

dul bekar ayrımı değil de , çocuklu çocuksuz adam ayrımı yap derim, çocuklu adamla evlenme derim, çok nadir dikiş tutturuyolar(istikrar yönünden), çocuk ve eş arasında gidip gelip dengeyi sağlayamadıkları için boşanma çok oluyor , mümkünse çocuğu olmayan dul , çocuğu olmayan bekar iyi kalpli, senin düşüncelerini önemseyen ,sana saygı duyan biriyle evlen derim:)

Artık boşanmış veya bekar olarak ayırmıyorum. Benim öğrenmek istediğim tecrübe ve fikirlerdi şimdi zihnimdeki bulanıklık geçti şükür.
Boşanan kimi duyduysam böyle söylüyorlar gelin hep hasta hep suçlu hep asosyal vs. bana gelen tekliflerden ikisi de bu şekildeydi. Hiç anlaşamadık diyen göremedim. Şaşkınım.

Bizim milletin cogu ne yazikki oyle.
Eski esinden boyle bahsedenden uzak dur her daim. Genelde kendileri hasta cikiyorlar kadinlara yapmadiklari zulum kalmiyor.
Turkiyede kadin olmak cok zor gercektdn.
Akli selim insanlar bulunca sukretmeli.
Ama var. Sizinde kismetiniz vardir biryerde. Hakkiniyda hayirlisi olsun.

bekar ya da evlenip boşanmış olması değil de bence çocuk problem olur.
çocuklu birisiyle evlenmekten uzak durun demiyorum ama çocuklu birisiyle tanışırsanız daha ince eleyip sık dokuyun derim. daha zorlanırsınız gibi geliyor.
onun dışında ne önemi var ki bekar ya da evlenip boşanmış olmasının? çevrenin evlenip boşanmış(dul kelimesini sevmiyorum.) evlenme demesini anlamıyorum evlenip boşanmış erkekler defolu mu oluyor yani ne oluyor :)

Hanımlar iyi akşamlar; :KK19:
Beni tanıyan arkadaşlar biliyor fakat bilmeyenler için uzatmadan kısaca bahsedeyim,
2 yıl evvel 8 aylık evliliğimden kurtuldum. Çocuğum yok. Yaşım 24.
İşimde gücümde sosyal hayatı olan biriyim.

Aklıma takılan bir konu hakkında sizin tecrübelerinizden, düşüncelerinizden faydalanmak istiyorum.:kahve:

(Görünüm itibariyle yaşımı göstermiyorum. Toplu taşımaya bindiğimde lise öğrencisi zannediyorlar hatta. :hamarat: Başlığı bu yüzden böyle attım )

Şu ara bir evlilik düşünmüyorum.8 ayın travmasını anca atlatmaya başladım.
Fakat bekar bir hayat yaşamakta istemiyorum. Rabbim kısmet ederse evlenmek evlat sahibi olmak istiyorum.
Soruma gelirsek;
Yakınlarım ve arkadaşlarım evlilik yapmamış biri seni bayıla bayıla alır sakın boşanmış olanlara yaklaşma vs. diyorlar. Bekar biri ile bir evlilik düşünsem ilerde önceden evlenip ayrılmış oluşum önüme gelir diye endişeleniyorum.
Boşanmış biri olsa kıza ettiği eziyetten mi boşandılar diye güvenemem. :silah:

2. Evlilik bekarla mı olmalı yoksa benim gibi biriyle mi?

2. Evlilik için teklif alıyorum fakat hep kız şizofrenmiş kız sorunluymuş hep kendini kayıran erkek tarafları. Kim bilir benim boşandığım kişi de benim için neler söylüyor diye düşünüyorum yaşadığımı ben biliyorum çünkü, acaba o kızlarda Benim gibi zulüm görerek mi boşandılar bilemiyorum. Açıkçası güvenemiyorum.

Uzun oldu kusurabakmayın :olamaz:

Tüm cevaplar için teşekkür ederim :KK54:

Kocamaaannn öpüldünüz ballar :KK19:
Insanları bekar dul diye siniflandirmak saçma. Sonuçta hiç evlenmemiş de boşanmış da bekardir. Medeni haline değil de kişiliğine bak derim.

Evlenmiş boşanmış bi erkegi cok iyi araştır derim. Benım boşandıgım parazit gibi birisine çatma sonra. Cunku bi kadın kolay kolay boşanmıyor. Bekarlada evlenebilrsin. Ben öyle yaptım mesela :)

Biraz Allah korkusu olan, biraz görgü sahibi biri bunu ne düşünür ne dile getirir zaten.
Allah merhamet akıl fikir versin onlar gibilere..

Benim eltimin ikinci evliliği mesela. Ne ben ne eşimin ailesi boşanma sebebini bile sormadık. Kv kendisine sordu mu bilmem ama bunu konu edecek insanlar değiller. Hatta aklıma bile gelmiyor. Beni ilgilendiren bir durum değil bu..

Tabiiki öyle. Bu asılsız suçlamalarla kendilerini yeriyorlar anlamadan ele veriyorlar çirkinliklerini.
Bu çok hassas bir mesele. Kendi anlatmadıktan sonra neden soruyorlar anlamış değilim.
Ailenizin ve sizin tutumunuzu tebrik ettim.
Darısı toplumun diğer kısmının başına.
Teşekkürler :KK200:

dul bekar ayrımı değil de , çocuklu çocuksuz adam ayrımı yap derim, çocuklu adamla evlenme derim, çok nadir dikiş tutturuyolar(istikrar yönünden), çocuk ve eş arasında gidip gelip dengeyi sağlayamadıkları için boşanma çok oluyor , mümkünse çocuğu olmayan dul , çocuğu olmayan bekar iyi kalpli, senin düşüncelerini önemseyen ,sana saygı duyan biriyle evlen derim:)

Teşekkür ederim bilgi ve tecrübe birikiminizi benimle paylaştığınız için ❤️
Söyledikleriniz benim için çok önemli ❤️ İnşaallah dikkat edeceğim :bicak:

Bizim milletin cogu ne yazikki oyle.
Eski esinden boyle bahsedenden uzak dur her daim. Genelde kendileri hasta cikiyorlar kadinlara yapmadiklari zulum kalmiyor.
Turkiyede kadin olmak cok zor gercektdn.
Akli selim insanlar bulunca sukretmeli.
Ama var. Sizinde kismetiniz vardir biryerde. Hakkiniyda hayirlisi olsun.

Aminn inşaallah ❤️ Teşekkür edederim güzel dilekleriniz için ☺️☺️

Cocun bile olmus olsaydi bekar biriyle evlenebilirdin neden olmasin ki ?
Benim bir arkadasim evlenmis bosanmis ilkokula giden kizi var ki arkadasim 27 yasinda isinde gucune sosyal biri. Iki yildir biriyle beraber cocuk hic evlenmemis ve arkadasimi oyle cok seviyor ki ! Ailesine de anlatmis onlar da birsey dememisler evlenme plani yapiyorlar.

bekar ya da evlenip boşanmış olması değil de bence çocuk problem olur.
çocuklu birisiyle evlenmekten uzak durun demiyorum ama çocuklu birisiyle tanışırsanız daha ince eleyip sık dokuyun derim. daha zorlanırsınız gibi geliyor.
onun dışında ne önemi var ki bekar ya da evlenip boşanmış olmasının? çevrenin evlenip boşanmış(dul kelimesini sevmiyorum.) evlenme demesini anlamıyorum evlenip boşanmış erkekler defolu mu oluyor yani ne oluyor :)

Defolu görmüyorum ki. Öyle olsa kendimi de defolu sınıfına koyardım.
Neden boşandı? Ne yaşattı kıza? Bu sorulardı beynimi kemiren.
Birde daha sormadan “eski eşim sizofreniydi, asosyaldi, bir yemek yapmazdı, temizlik yapmazdı vs.” Şeklinde asılsız suçlamalar ve eşin zorunlu olmadığı işleri bile sanki farziyet gibi bana söylemelerinden kuşkulandım. Sırf bu yüzden insanlara fırsat vermedim vermiyorum. Zaten şuan bir evlilik düşünmüyorum. Fakat düşüneceğim zaman için bilgi birikimim olsun istedim.

Boşanmış, bekarmış Allah hayırlısını versin. Sözü özü iyi ile karşılaştırsın rabbim.

Cocun bile olmus olsaydi bekar biriyle evlenebilirdin neden olmasin ki ?
Benim bir arkadasim evlenmis bosanmis ilkokula giden kizi var ki arkadasim 27 yasinda isinde gucune sosyal biri. Iki yildir biriyle beraber cocuk hic evlenmemis ve arkadasimi oyle cok seviyor ki ! Ailesine de anlatmis onlar da birsey dememisler evlenme plani yapiyorlar.

Maşaallah ❤️ Ne kadar mutlu oluyorum böyle örnekleri duydukça anlatamam.
Her zaman mutlu mesud olsunlar inşaallah ☺️
Teşekkür ederim paylaşımınız için ❤️❤️❤️

Önceliğiniz karşınızdakinin karakteri, duruşu, kişiliği olsun boşanmış - bekar diye ayırmayın ve kimsenin de sizi o şekilde ayırmasına izin vermeyin. Gerçek sevgiyi, saygıyı, iyi aile babasını bulmayı hedefleyin. Boşanmış olmanız bekar bir adam için ilerde sorun yaratmaz diyemem illa çıkacaktır karşınıza bir şekilde ama aklınız, mantığınız ve duruşunuzla bunun üstesinden gelebilirsiniz. Benim yengem evlenmiş boşanmıştı amcam bekardı babamların ailesine ters bir durumdu bu eskiden ama amcam bununla ilgili kimsenin tek kelime etmesine izin vermedi ve şuan herkes yengeme saygı duyuyor sizde yapabilirsiniz ya da kendiniz gibi boşanmış birini de bulabilirsiniz önemli olan karşınızdakini gerçekten sevmeniz

Defolu görmüyorum ki. Öyle olsa kendimi de defolu sınıfına koyardım.
Neden boşandı? Ne yaşattı kıza? Bu sorulardı beynimi kemiren.
Birde daha sormadan “eski eşim sizofreniydi, asosyaldi, bir yemek yapmazdı, temizlik yapmazdı vs.” Şeklinde asılsız suçlamalar ve eşin zorunlu olmadığı işleri bile sanki farziyet gibi bana söylemelerinden kuşkulandım. Sırf bu yüzden insanlara fırsat vermedim vermiyorum. Zaten şuan bir evlilik düşünmüyorum. Fakat düşüneceğim zaman için bilgi birikimim olsun istedim.

Boşanmış, bekarmış Allah hayırlısını versin. Sözü özü iyi ile karşılaştırsın rabbim.
Yok siz öyle diyorsunuz demedim ben genel çevreden bahsettim.
Tabiki neden boşandığı önemli. O tavırları sergileyenlerden de koşarak uzaklaşmak gerek, aynı zamanda bu davranışları bekar bir erkek de sergileyebilir. Dediğiniz gibi Allah iyi insanla karşılaştırsın.

X