Kızılcık Şerbeti

Eleştiri çok dizi hakkında internette işte insanları birbirine düşürmek kutuplastirmak için vs böyle bir dizi çekildi diye yazıyorlar.

Ben de tam tersini düşünüyorum aslında aileler arası ciddi kültür farklılıkları olan aileler erken yaşta evlilik olaylarıni anlatmak için çekilmiş diye.
Tabii yanii biyandanda izlenmesi gereken bir dizi

Eleştiri çok dizi hakkında internette işte insanları birbirine düşürmek kutuplastirmak için vs böyle bir dizi çekildi diye yazıyorlar.

Ben de tam tersini düşünüyorum aslında aileler arası ciddi kültür farklılıkları olan aileler erken yaşta evlilik olaylarıni anlatmak için çekilmiş diye.
Bende ilk başta önyargılıydım. Kapalı kesimi çok yobaz göstermiş. Müdür kadını da çok tahammülsüz. Ama ilerleyen bölümlerle daha oturdu dizi. Şu an en severek takip ettiğim dizi oldu. Özellikle Dişçi kızla kocası arasında yaşanılan geçimsizlik gerçekten dikkate alınması gereken bir konu bence. Aşk ile başlayan bir evliliğin ne kadar değişebileceğini gösteriyor. Koca kişisi hep kendi tarafından haklı olduğunu düşünüyor.

Bende ilk başta önyargılıydım. Kapalı kesimi çok yobaz göstermiş. Müdür kadını da çok tahammülsüz. Ama ilerleyen bölümlerle daha oturdu dizi. Şu an en severek takip ettiğim dizi oldu. Özellikle Dişçi kızla kocası arasında yaşanılan geçimsizlik gerçekten dikkate alınması gereken bir konu bence. Aşk ile başlayan bir evliliğin ne kadar değişebileceğini gösteriyor. Koca kişisi hep kendi tarafından haklı olduğunu düşünüyor.
Katılıyorum ilk izledigim de ben de biraz tuhaf bulmuştum aslında 2.bolumunden sonra yavaş yavaş oturmaya başladı dizi.

Aileler arası kültür farki erken yaşta aşık oldum diye evlenme, evlendikten sonra kocanın birden değişmesi hani zaman zaman burda da açılır ya konular evlenmeden önce böyle değildi evlilikten sonra değişti yada kocam ailesinin tam tersi asla onlar gibi değil diye dizi tam da bunları anlatıyor şuan .

KARAKTERLER

Kıvılcım Arslan: İstanbul’un köklü liselerinden birinde müdürolan Kıvılcım; İyi eğitimli, realist, hayatın içinde de mesleğinde de kuralları olan, kontrolcü ve mükemmeliyetçi bir kadındır. Eşinden boşandıktan sonra dimdik ayakta kalmış, kızları Doğa ve Çimen'i inandığı değerler doğrultusunda yetiştirmiştir. Kızlarının iyi eğitim almaları ve kariyer sahibi olmaları için hayatını adayan Kıvılcım, Doğa’nın beklenmedik bir anda, aşık olduğu Fatih’le (Doğukan Güngör) evlenmesiyle darbe alır.

Ömer Ünal:Başarılı bir iş insanı olan ve aile şirketini ağabeyi Abdullah ile birlikte yöneten Ömer, hayatının sınavını, oğlunun okulunda müdür olan Kıvılcım’la (Evrim Alasya) karşılaştığında verecektir.

Doğa: Diş hekimliği fakültesinde tam burslu olarak okuyan, idealist ve çalışkan bir üniversite öğrencisidir. Sevgilisi Fatih’le, herkesin çekindiği annesi Kıvılcım’ın ne diyeceğini düşünmeden evlenmesi ailelere hayatlarının sınavını yaşatacaktır. Doğa ise aşklarının her türlü farklılığın üstesinden geleceğine inanmaktadır.

Fatih: Saygılı, efendi bir kşiliği olan ve iş hayatındaki çalışkanlığıyla babası Abdullah ile annesi Pembe’nin kıymetlisidir. En büyük hayalini aşık olduğu Doğa ile evlenerek gerçekleştiren Fatih, iki farklı kültürdeki ailelerinin bir araya gelmesiyle büyük bir sınav verecektir.

Abdullah Ünal:Eşi Pembe, çocukları Fatih, Mustafa ve Nursema’ya bağlı iyi bir aile babası, aynı zamanda başarılı bir iş insanı olan Abdullah Ünal, şirketi kardeşi Ömer ile birlikte yürümektedir. Abdullah, oğlu Fatih’in evliliğiyle yeni bir hayat sınavıyla karşı karşıya kalır.

Pembe Ünal: Hayatı eşi Abdullah ve çocuklarından ibaret olan, üç çocuk annesi Pembe, güler yüzlü, titiz ve fedakar bir kadındır.

Alev Arslan: Alev Arslan, Kıvılcım'ın uçarı kız kardeşidir. Kıvılcım ne kadar ayakları yere basan biriyse, Alev bir o kadar hercaidir. Ona göre her şey basittir. Sözünü esirgemez, aklına ilk geleni söyler.
Bu dizi toplumun temeline dinamik koymak için kaleme alınmış bence. Nasıl bir dine bağlılık bu anlamadım, dindar ailenin çocuğu evlenmeden bir kızı hamile bırakıyor, kadın durmadan başka kadına iftira atıp hakk'a giriyor, dindar gelin tek ayak üstünde 40 yalan söylüyor ve daha bir sürü şey. Yani diyor ki aslında dindar olmayanlar daha düzgün yaşıyor.

Bu dizi toplumun temeline dinamik koymak için kaleme alınmış bence. Nasıl bir dine bağlılık bu anlamadım, dindar ailenin çocuğu evlenmeden bir kızı hamile bırakıyor, kadın durmadan başka kadına iftira atıp hakk'a giriyor, dindar gelin tek ayak üstünde 40 yalan söylüyor ve daha bir sürü şey. Yani diyor ki aslında dindar olmayanlar daha düzgün yaşıyor.
Bence zaten dizideki en kötü karakter Pembe Hanım. Başkalarına iftira atıyor, kocasına karşı güvensiz. Kendi kızını eziyor, küçümsüyor. Sokakta dayak yiyen bir kadına tepkisiz kalıyor… Ama Nursema iyi bir karakter. 👍🏻 İlerleyen bölümlerde Abdullah Bey Alev’le bir ilişki yaşayacak heralde. Yakınlaşmaları tehlikeli olmaya başladı. Fatih, karısı Doğa’ya sinirleniyor. Kadınların yanına gidiyor. Amca Ömer hem cesur hem dürüst bir adam. Yani karakterleri iyi kötü ayırırken sadece kapalı ve muhafazakar seçmemişler benim gözlemim.

Fragmandan anladığım kadarıyla doğa ile fatih barismis sanırım bir aldatma yok zaten o adam yemekte ki arkadasiydi onunla alakalı birşey var galiba yada oraya gitme amacı senin yüzünden kavga ettik diye gitmiste olabilir

İleriki bölümlerde nursema ve doğa iyi arkadaş olacaklar bence .

Kıvılcım Ömer'in evli olduğunu biliyor mu acaba ben sanki biliyor diye hatırlıyorum.

Abdullah bey evlisin diyor kardeşine ama unutmuş galiba kendiside evli 🤣🤣

İleriki bölümlerde nursema ve doğa iyi arkadaş olacaklar bence .

Kıvılcım Ömer'in evli olduğunu biliyor mu acaba ben sanki biliyor diye hatırlıyorum.

Abdullah bey evlisin diyor kardeşine ama unutmuş galiba kendiside evli 🤣🤣
Eevtt yaa kendiside evli ama sanırimm kale almayy🤣

Yeni bölümde ortalık karışıyor Ömer'in eşi kivilcima tokat atmış.

Nurseme böyle giderse evden kaçar annesi ilk başlarda iyi gibiydi ama sonradan değişti aynı bdv acilan konularda ki kayinvalideler gibi düğüne kadar canım cicim düğünden sonra değişti 🤣

Anladığım kadarıyla Ömerle eşinin evliliği formalite eşi ikizinin sevgilisi yada esiydi kardeşi vefat edince Metehan için evlenmiş oluyor öyle anladım.

• Beğen
Reactions: Jou
Anladığım kadarıyla Ömerle eşinin evliliği formalite eşi ikizinin sevgilisi yada esiydi kardeşi vefat edince Metehan için evlenmiş oluyor öyle anladım.
Yok sanmam. 3 senedir Boşanmak için uğraşıyorum diyordu Ömer. Neyse bu bölüm anlarız.
Kıvılcım’da liseli kız gibi. Hem adamla beraber oluyor, hem de beni zor duruma düşürdün diye trip atıyor. Adamın evine gitmeyin, otele gidin sizde canım.
Yeni bölümde ortalık karışıyor Ömer'in eşi kivilcima tokat atmış.

Nurseme böyle giderse evden kaçar annesi ilk başlarda iyi gibiydi ama sonradan değişti aynı bdv acilan konularda ki kayinvalideler gibi düğüne kadar canım cicim düğünden sonra değişti 🤣
Ömer’in karısı da bdv.deki kadınlar gibi 😂 Boşanmayacağım da boşanmayacağım. 🙂
Nursema’ya çok üzülüyorum ben. En baskı gören karakter o.

Yok sanmam. 3 senedir Boşanmak için uğraşıyorum diyordu Ömer. Neyse bu bölüm anlarız.
Kıvılcım’da liseli kız gibi. Hem adamla beraber oluyor, hem de beni zor duruma düşürdün diye trip atıyor. Adamın evine gitmeyin, otele gidin sizde canım.

Ömer’in karısı da bdv.deki kadınlar gibi 😂 Boşanmayacağım da boşanmayacağım. 🙂
Nursema’ya çok üzülüyorum ben. En baskı gören karakter o.
Yok onlarin evliligi formalite icabi büyük ihtimalle abisi Abdullah ile konuşurken abisi Ömer'e sen çok büyük fedakarlık yaptın dedi evlilik için sonra bu tek yumurta ikizi mevzusu ortaya çıktı,mezarinada gitmişti Ömer hatta Ömer'in gittiği gün mezarlıkta bir kadın vardı oda Ömer'in esiydi bence.

Boşanmama olayıda tuhaf olmuş 3 yıldır aynı evde yaşamadığı tesbit edilirse açılan davadan sonra bosaniliyor diye biliyorum ben.

Kıvılcım da hamile kalirmis birde 😅 unallara bir çocuk daha gelirmiş.

Doğa ile Fatih ikizi olacakmış Pembe tutupta ikizlerin birini nilaya verelim diye tutturmaz inşallah

• Komik
Kıvılcımda kesin kalırr moda oldu hamile kalip evlenmek🤣🤣
Ben bekliyorum öyle bir atak kıvılcım ve omerden bebek.

Dizinin kötü karakteri yavaş yavaş pembe olacak galiba oğlu evlenmeden çocuk yaptı hiçbir şey demedi kızı alt tarafı çıkıp çay içiyor odaya hapis ediyor hayır ona yetiştiren kadında senin kızda sokaklara çıktı diyor nasıl bir kafaysa.

Nursemaya bence doğa ve ailesi destek olacak gibi geliyor birde babası annesi doldurmazsa.

Ömer'in karısı da rahatsız sanırım öyle birşeyi ima etmisler

Ben bekliyorum öyle bir atak kıvılcım ve omerden bebek.

Dizinin kötü karakteri yavaş yavaş pembe olacak galiba oğlu evlenmeden çocuk yaptı hiçbir şey demedi kızı alt tarafı çıkıp çay içiyor odaya hapis ediyor hayır ona yetiştiren kadında senin kızda sokaklara çıktı diyor nasıl bir kafaysa.

Nursemaya bence doğa ve ailesi destek olacak gibi geliyor birde babası annesi doldurmazsa.
Eve tsıkılmaya başladım🙄

nilaya bi tek ben gicik olmuyorumdur:KK70:
Tam bir elti 🤣🤣🤣 ama bazende üzülüyorum hani diyor ya biz ne yapsak suç diyor onlara hiç izin vermiyorlar varsa yoksa fatih.

• Komik
X