Kızım :(

Bi deneyin isterseniz. Benim kızım da yemeğini çok yavaş yer. Genel olarak çok yavaş bir çocuk zaten. Biz pek zorlamıyoruz artık. Biz doyup kalkıyoruz kızım devam ediyor. Çok hayıflanmayın gerçekten, değişir mutlaka huyu

Sürekli evde olunca hareket kısıtlı olduğu için acıkmıyor olabilir. Kızım da sabahtan beri yarın dilim ekmekle duruyor ama dışarı çıkarsak iştahı açılıyor, acıktım diyor

Bakıcımızla bunu yaşadığını düşünüyoruz ama nasıl atlatırız nasıl öğreniriz bilemedim
Ay öyleyse biraz sıkıntı oluyor. Kızım kresteyken zorla yemek yedirmişler, ki hiç yemekte sorunlu bir çocuk değildi. Ben de yemek secıyo sanıyorum. kac yıl sonra söyledi anne o yemekleri görünce o anlar aklıma geliyor yiyemiyorum. Cok ceza veriyorlardı vs dedı şok oldum. Hiç anlamamıstık ozaman. Anlasaydım bukadar tramva olmazdı diyorum

Bakıcımız çok kıyaslıyordu kardeşiyle
Birkaç defa uyardım da istemsiz çıkıyor ağzımdan derdi tekrar tekrar yapardı

Bakıcımız çok kıyaslıyordu kardeşiyle
Birkaç defa uyardım da istemsiz çıkıyor ağzımdan derdi tekrar tekrar yapardı
ben 2 yil tek basıma baktim. hic israr etmeden psikolojik bunaltmadan neler neler denedim. kendi tabağına koydum, yeter ki yesin, doksun sorun yok dedim.
cocuk gastrosuna vs de goturdum. Dr iştahı yok yapacak birsey yok dedi.
cesit çeşit hazırlıyorum bazen sadece ekmek yiyor öğünde. patates kizartmasini tüm cocuklar sever dedi arkadaşım, onu bile yemedi.

Hayal kuruyor olabilir mi. Oğlum da o yaş döneminde dalardı, hatta başta endişelenmiştim nörolojik bir sıkıntısımı var diye. Hayal olduğunu da bilemiyordu. Riya görüyorum anne diyince anladım. Sofraya oturduğu zaman çok yapardı oda

dönemsel olur çocuklarda benim kızımda öyle bazen yemek yetiştiremem doymaz, bazen yemek nedir bilmez. abur cubur vs yıyor mu çok su içiyorsa da olur. buyume ataklarında oluyor.

benim kızda böyleydi, çocuk gastroenterolojiye gittik, çocukluk reflüsü varmış. bir ilaç verdi dr ve sıkı bir diyet. sonrasında çok farketti. meğer çocuğumun derdi varmış. hiç kusma falan yoktu o yüzden anlamamızda biraz uzun sürdü.

Mutfağa götürüp,gel bakalım hangisinden ne kadar almak istersin tabağına diye sorup beraber hazırlasanız tabağı olmaz mı? 1 kaşık istiyorsa 1 kaşık,1 çeşit istiyorsa 1 çeşit koyun yesin bitirsin,isterse yeniden alsın,yemezse kalsın bir süre ısrar etmeyin derim.
Bu genelde işe yarıyor.
Kızım çok iştahsızdı,öglen oyunla verdiğim köfteyi ağzında akşama kadar beklettiği günü asla unutamam mesela ama şu an 8.5 yaşında gayet iyi yiyor. Sevmediği 1-2 şey var ısrar etmiyorum ama hala gelir mutfağa kendi alir yada ne kadar istiyorsa koyarım tamam der zorlamam. Köfte bekletme olayından sonra bıraktım zorlamayı.
Oğlum 2.5 yaşında ek gıdaya gecince tabak tabak yediği şeyleri bu ara asla yemiyor. Pilav,makarna,kızarmış patates bile yemiyor düşünün. Sohbet ederken uzattım az evvel 1 dilim tost ekmeğine yaptığım tostu,öyle dalip yedi eline versem yemiyor bu ara diye ben yedirdim.
Masada da oturursak ilgilenmiyorum,bakmıyorum ona hic o şekilde yiyor. Ye vs demiyorum. Bazen yiyor bazen yemiyor.
Bilemiyorum ama çok zor yemeyen çocuk, oglumda ne sevinmiştim ne güzel yiyor diye ama şu an en başa döndük yine. Akışına bıraktım, birde acıkmıyor ya,ne zaman evlere kapandık iştah vs gitti oglumda. Bu ara dışarı çıkmaya başladık biraz toparladı.
Bir süre üzerine düşmeyin iyice soğumasın.

Ayni durum benim 2 kizimdada var biri 3 biri 6 yasinda hadi die die dilimde tuy bitiyo aciktm demezler ben hazirlamasam abur cuburu severler ama fzla vermiyorum baktim olmuyo kendi haline birakin dendi sımarıyo yemek yemiyo anlamasi lazm aile icinde yemek yemegi bilmesi gerekiyo bende yemiyosan kalk diyorum kalkip oturuyo illaki acikinca yiyecek olucek deil ya diyoruz cnku naptysak olmuyo

Doktora gösterin isterseniz öyle bir haber hatırlıyorum. Bakıcı yüzünden tuvaletini yapmayıp tutan çocukla ilgili bi haberdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…