Kızımı eski esimin yeni esinden kiskaniyorum..

Eşiniz belli ki evlenecek bu kızla, kızınızın o kadına bilenmemesi sevmesi daha iyi olmaz mı? Aksi olsa babasından da uzaklaşması gerekir çünkü, e kadın da kızınıza iyi davranıyorsa ki çocuktan şikayet yoksa öyledir daha ne?
Kızınızın annesi sizsiniz, bu asla değişmez.
Ayrıca neden her seferinde nişanlıyla geliniyor ki çocuğu almaya? Baba kızıyla hiç yalnız vakit geçirmek istemiyor mu? Kadına da şaşırdım yani, insan apartmanın içine kadar da girmez artık yuh.

Evet tam olarak boyle. Aramizda tartisma ciktiginda sevgilisi bana bir suru hakaret etti bak sana daha neler yapicam dedi sizi asla yuz yuze getirmicem her yere pesinizden gelicem dedi. Simdi sirf bana gosteris olsun diye kapimin onunde kizima sariliyo opuyo askim bebegim falan diyo. Kizimla iyi anlasmak istiyo olabilir ama bunu bana gostermeden yapmasi gerekmez mi? Belkide bunlar zoruma gidiyordur

Yani kadın da ilginç. Sonuçta onlayken geri barışmak isteyip, sadakatsizlik yapan yanındaki adam, sen değilsin. Sırf ilişkilerinizin özelini, ayrıntısını bildiğin için bile senle yüz yüze gelmek istemeyebilirdi. Ki bence daha doğru olurdu.

Ama kızına sarılmasını sana gösteriş olarak nitelendirme. Çocuk sonuçta, sarılır öper normal. Sen bunu sana nispet gibi yorumlamışsın. Ama objektif bakınca öyle durmuyor.

Eski esin apartmanın içine kadar nişanlısını getirmesine ne gerek var? Kesinlikle iyi niyetli bir davranış değil. Ne eski eş, ne de hayatındaki kadın açısından. Amaç sizi rahatsız etmek zaten ama siz buna uyup problem çıkarmayın derim.

Kızınızla ilgili yazdıklarınız da sağlıklı değil.
Babasıyla vakit geçirirken sizde kendinize zaman ayırın. Ondan ayrı bir hayatınız olmalı, hemen evlenmeseniz bile yaşınız cok genç hayatınızda birinin olması da gayet normal. Hayat çocuklarımızdan ibaret değil olmamalı, bu onlar içinde doğru olan.
Benim icin su an hayat kizimdan ibaret bunu aşabilsem.. Dusuncelerimin yanlis oldugunun bilincindeyim ama kendime engel olamiyorum.

Eşiniz belli ki evlenecek bu kızla, kızınızın o kadına bilenmemesi sevmesi daha iyi olmaz mı? Aksi olsa babasından da uzaklaşması gerekir çünkü, e kadın da kızınıza iyi davranıyorsa ki çocuktan şikayet yoksa öyledir daha ne?
Kızınızın annesi sizsiniz, bu asla değişmez.
Ayrıca neden her seferinde nişanlıyla geliniyor ki çocuğu almaya? Baba kızıyla hiç yalnız vakit geçirmek istemiyor mu? Kadına da şaşırdım yani, insan apartmanın içine kadar da girmez artık yuh.
Kizima hic bir sekilde ne babasiyla nede nisanlisiyla ilgili olumsuz hicbirsey soylemiyorum. Hatta tartisdigimizda polis geldi ve bana sen haklisin uzaklastirma aldirabilirsin dedi. Onu bile yapmadim sirf kizim etkilenmesin diye. Birakin almaya tek gelmeyi goruntulu aradiginda bile nisanlisi hep yaninda oluyor kizimla birlikte konuşuyorlar. Iyi niyetli olmadiklarini bildigim icin bu kadar cok korkularim var belkide.

Hissettiklerinizi garipsemeyen bir benim herhalde. Olabilir hepimiz insanız zaman zaman sağlıklı olmasa da değişik şeyler hissedebiliyoruz. 2 yaşına girecek kızım var benim de yaşadıklarınızı düşününce hislerinizi anlayabiliyorum. Velayeti babada olsa belki bağlarınız zayıflayabilirdi ama zaten hep berabersiniz annenin yerini hiçbir şey tutmaz merak etmeyin. Şimdi daha çok küçük olduğu için gözünüzden sakınıyorsunuz ki konum olarak babasının eşinden kıskanmanız bana çok da aşırı bir durum gelmedi. Zamanla çocuğunuz büyüdükçe zaten su akar yolunu bulur.

Zaten bunu acikca bana soylemisti tartistigimizda heryere pesinizden gelicem sizi asla bas basa birakmicam seninle hep ugrasicam diye. Sevgilisinin bana barisma teklifi etmesinin acisini benden cikarmaya calisti. Benim gozumun onunde kizimin elinden tuttu hadi gel bebegim gidelim falan dedi almaya calisti belkide bunlari kaldiramiyorumdur
aslında başta size görünmüyormuş apartmanın önünde bekliyormuş siz onda da kulp bulup kadına yazmışsınız önce bak benle barışmak istiyor diye sonra size bilenmiş.
Yani kapının önüne gelmeden önce de böyleymiş.
Bunu kabullenmelisiniz kadınlar böyle burda konularda da okumuştum,gidiyorlar sevgili veya eşleriyle çocukları ile görüşmesine illa.
Belki de adamlar illa gel diyordur bilemem.
Şehir dışına çocuğunu görmeye bir günlüğüne giden bir adamın peşine takılan sevgili konusunu okumuştum burda şaşırmıştım bırak çocuğu ile özel gün geçirsin demiştim içimden ama dediğim gibi belki adam illa gel diyordur.
Sorun adam olabilir yani.
Çocuğunuzun annesi sizsiniz ve bu değişmez takmayın derim

Esinizle ilgili yazdiklariniz cok saglikli dusuncemer degil. Ama kadin neden geliyor ki baba kiz gorusmesine hele ki cocuk cok kucuk henuz. Cocuk buyudukce kendisi zamanla ne yapmak istedigine karar verir zaten. Acikcasi her zaman yeni esin karisi iyi niyetli olmuyor. Aynisini yasadik kuzenimde. Yeni esi hep biyolojik annenin onune gecmeye calisti. Belki iyi belki kotu niyetle. Bence destek alin o noktada. pédagogie danisin. Yeni esler cocukla nasil tanistiriliyor seklinde. Baba-kiz beraber olmalari da onemli. Ben de o kadar kucuk cocugumun yaninda yeni esi istemezdim allah yukarda. Her seferinde mi geliyor?

Kizima hic bir sekilde ne babasiyla nede nisanlisiyla ilgili olumsuz hicbirsey soylemiyorum. Hatta tartisdigimizda polis geldi ve bana sen haklisin uzaklastirma aldirabilirsin dedi. Onu bile yapmadim sirf kizim etkilenmesin diye. Birakin almaya tek gelmeyi goruntulu aradiginda bile nisanlisi hep yaninda oluyor kizimla birlikte konuşuyorlar. Iyi niyetli olmadiklarini bildigim icin bu kadar cok korkularim var belkide.
Gerçekten çok ilginç ya, insan evladıyla yalnız vakit geçirmek ister yani. Her dakika yanına kadını alıp almaya gelmesi, telefonla aradığında bile yanında kadının olması biraz rahatsız edici. Hani arada kızıyla yalnız görüşüyor vakit geçiriyor olsa tamam.

Merhaba kizlar biz esimle 2 bucuk sene once resmiyette 1 sene once boşandık. 5 yasinda bir kizimiz var. Eski esim daha dava acilmadan biriyle sevgili olmuş. Su an o kisiyle nisanlilar. Biz bosandiktan sonra sevgilisi oldugu halde esim bana tekrar barisma teklifi etti tabiki kabul etmedim. Surekli sevgilisiyle kapimiza kizimi gormeye geliyorlardi. Bu durum benim zoruma gidiyordu kizimi sevgilisinden kiskanmaya baslamistim. Seytana uydum bana barisma teklif ettigini sevgilisine ispatlariyla sundum. Tabi ayrildilar sonra bi sekilde ikna etmis tekrar baristilar yine kizimizi almaya geldiler. Normalde hep evin onunden alip giderlerdi bu sefer sevgilisiyle apartmana kadar cikti kizimi almak istedi bende tepki gosterdim bu kadarda olmaz ayiptir diye. Aramizda tartisma cikti. Kiz bana dusman oldu falan. Simdi nisanlanmislar tabi yine hep birlikte geliyorlar kizimi almaya. Asil derdim şu. Ben kizimi cok kiskaniyorum o kadinla paylasmak istemiyorum birlikte gidiyorlar geziyorlar ben evde dort gozle kizimin gelmesini bekliyorum. kizima cok bagliyim kizimda bana cok bagli ama ya birgun beni birakip babasinda kalmak isterse diye kendimi yiyorum. Yani su an ne duygular icinde oldugumu anlatamiyorum butun hayatimi kizima adadim hicbir sosyal aktivitem yok varsa yoksa kizim. 31 yasindayim tabi teklif eden evlenmek isteyen oluyo ben kimseyi kabul etmiyorum. Sadece kizim yanimda olsun baska bisey istemem modundayim. Benim bi icimi rahatlatin ya bi sese bi akila ihtiyacim var ben neden kizimi bu kadar cok kiskaniyorum...
Eski eşimin yeni "eşi" deyince ben de evliler sandım.Evlenirlerse görürüz "Aşkım, bebeğim" fln.Kizini istemeyecek bile, babasından kıskanacak, şimdi kaleyi içten fethedeyim derdinde ya da sizi taciz etmek amaçlı yapıyor.Burnunuza kadar ne geliyorlar söyleyin apartmanın aşağısına inince oradan alır kızını,şifre yok mu kapıda siz açmadan nasıl giriyor ? Kızı hazır bekletip aşağı gönderin,bana hakaret eden kadını görmek, sesini duymak istemiyorum diyin sorarsa.

Evlenirlerse kızınız sorun olacak merak etmeyin,sorun olmasa daha iyi tabi çocuğunuz için

Bence sen kızının olmadığı saatlerde kendine güzel bi hobi edin uğraş bul arkadaşlarınla görüş kendine vakit ayır vs ayrıca çoook gençmişsin senin de önüne çıkar birileri. kıskançlık yaşaman da normal ama .çocugun kadına bağlanması gibi bi korkun varsa olmasın öyle bişey olmaz.

Hic sizin durumunuzda olmadim.Olsaydim ne yapardim bilmiyorum sanirim bende kıskanabilirdim.Lakin bunu mumkun oldugunca karsi tarafa hissettirmemeye çalışın.Ayrica kizinizada umarin kiz cocugunuzu sever.Çünkü diger turlusu daha kotü.Siz de gerekirse psikolojik destek alin.Kendinizi oyalayacak bir seyler bulun.yoksa kendinizi hasta edersiniz

Merhaba kizlar biz esimle 2 bucuk sene once resmiyette 1 sene once boşandık. 5 yasinda bir kizimiz var. Eski esim daha dava acilmadan biriyle sevgili olmuş. Su an o kisiyle nisanlilar. Biz bosandiktan sonra sevgilisi oldugu halde esim bana tekrar barisma teklifi etti tabiki kabul etmedim. Surekli sevgilisiyle kapimiza kizimi gormeye geliyorlardi. Bu durum benim zoruma gidiyordu kizimi sevgilisinden kiskanmaya baslamistim. Seytana uydum bana barisma teklif ettigini sevgilisine ispatlariyla sundum. Tabi ayrildilar sonra bi sekilde ikna etmis tekrar baristilar yine kizimizi almaya geldiler. Normalde hep evin onunden alip giderlerdi bu sefer sevgilisiyle apartmana kadar cikti kizimi almak istedi bende tepki gosterdim bu kadarda olmaz ayiptir diye. Aramizda tartisma cikti. Kiz bana dusman oldu falan. Simdi nisanlanmislar tabi yine hep birlikte geliyorlar kizimi almaya. Asil derdim şu. Ben kizimi cok kiskaniyorum o kadinla paylasmak istemiyorum birlikte gidiyorlar geziyorlar ben evde dort gozle kizimin gelmesini bekliyorum. kizima cok bagliyim kizimda bana cok bagli ama ya birgun beni birakip babasinda kalmak isterse diye kendimi yiyorum. Yani su an ne duygular icinde oldugumu anlatamiyorum butun hayatimi kizima adadim hicbir sosyal aktivitem yok varsa yoksa kizim. 31 yasindayim tabi teklif eden evlenmek isteyen oluyo ben kimseyi kabul etmiyorum. Sadece kizim yanimda olsun baska bisey istemem modundayim. Benim bi icimi rahatlatin ya bi sese bi akila ihtiyacim var ben neden kizimi bu kadar cok kiskaniyorum...

Derdin gerçekten kızınmı yoksa adamın hayatına devam etmesimi?
Ayrıca kızını sev ama böyle hastalık derecesinde bağlanmak biraz sağlıksız geldi bana.

Bu sınırsız sevginiz ilerde kızınıza ve en çokta size zarar verecek , kendinize de alanlar yaratın hayatınız sadece kızınız olmasın, arada babasına gidince siz de sosyalleşin , gezin tosun , arkadaşlarınızla görüşün, bu bağımlılık çok yıpratıcı, ama şu konuda size hak verdim, ben de kızımı başka bir kadınla paylasamazdim galiba 🥲

Size kızınızın yaşadıklarını yaşamış bir çocuk olarak yazıyorum. Annem de tüm hayatını bize adadı ve her fırsatta bunu dile getirdi. Her kavgada "sizin için hayatımı mahvettim" diye bunu bizim beynimize kodladı. Üniversiteyi şehirdışında okudum ve eve her gidiş gelişimde yıkıma uğradım annemi yalnız bırakıyorum diye. Şimdi yeni evlendim ama evlenirken o kadar büyük psikolojik sancılar çektim ki hala daha annem yalnız kaldı diye vicdan azabı çekiyorum. 1 sene olucak hala daha kendimi suçlu hissediyorum. Hayır bizi dünyaya getirmek sizin tercihinizdi. Eşinizle anlaşamayıp ayrılmak sizin tercihinizdi. Hayatınızı kızınıza adamak yine sizin tercihiniz. Ama bunları isteyerek veya istemeyerek biz çocuklara öyle bir kodluyorsunuz ki bütün dengemiz bozuluyor. Yapmayın. O kız sonsuza kadar sizinle olmayacak. Hayatını mahvetmeyin. Kendinize bir hayat çizin. Kızınıza bu sorumluluğu yüklemeyin.

Kadın niye geliyor diye gerçekten soruyor musunuz ya? O da herifi kıskanıyor işte. Eski eşin barışma ümidinde olduğunu, herifi elinden alacağını düşünüyor o yüzden yalnız bırakmıyor. Çünkü konu sahibi aralarını bozmak için çabalamış diye düşünüyor.

Konu sahibi; kızınızla ilişkinizi bu şekilde sağlıksız bir seviyede tutmaya devam ederseniz asıl o zaman uzaklaşacak çocuk sizden. Şu an size muhtaç, bağlı. Ancak ergenlikle birlikte bağımsızlaşmaya başlayacak. O zaman da siz başlayacaksınız hayatımı sana adadım, saçımı süpürge ettim demeye. Böylece çatışmalarınız başlayacak. Ya da daha da kötüsü içe kapanık, sosyal çevresi ve sosyal hayatı olmayan size bağımlı bir ergen olacak. Yapmayın.

Kizinizi sevginizle cezalandirmayin.. Sanirim beni kendime getirecek yorum buydu 😔
Bir cümleyle kendine geleceğinizi sanmıyorum.

Kadına mesaj atmanız ne kadar itici olmuş. Onu kıskandığınızı gayet iyi biliyor.

Umarım kızınız onlarla buluşup döndüğünde, onlarca soru sorup kızı sıkıştırmıyorsunuzdur.

Destek almanızı çok isterdim. Merkezinizde kalmak için nefes çalışmaları, meditasyon yapmanızı da tavsiye ederim. Çok iyi gelecektir.

Gerçekten çok ilginç ya, insan evladıyla yalnız vakit geçirmek ister yani. Her dakika yanına kadını alıp almaya gelmesi, telefonla aradığında bile yanında kadının olması biraz rahatsız edici. Hani arada kızıyla yalnız görüşüyor vakit geçiriyor olsa tamam.
Güya adam kadınla birlik olup bak aramda bir şey yok, nispet yapalım havasında da olabilir.
Yok artık demeyeceğim var böyle tipler
Çocuğu aldın aldın eski eşinin kapısının önüne kadar yeni sevgilini getirmede kasıt ararım ben
Bana normal gelmedi bu tavır

Güya adam kadınla birlik olup bak aramda bir şey yok, nispet yapalım havasında da olabilir.
Yok artık demeyeceğim var böyle tipler
Çocuğu aldın aldın eski eşinin kapısının önüne kadar yeni sevgilini getirmede kasıt ararım ben
Bana normal gelmedi bu tavır
Gerçekten o kısım çok rahatsız edici, nişanlısı sonuçta evlenecek ara ara beraber vakit geçirilebilir ama bu resmen rutin olmuş

Burada aslında yazılacak çok yanlış noktalar var ama ben şuna değinmek istiyorum . Velevki kızınız babasında kalmak istedi eski eşinizin nişanlısı ne kadar iyi olursa olsun sizin verdiğiniz ilgiyi sevgiyi kızınıza veremez ,kızınız aradaki yaklaşımı farkını hisseder . Siz ilgili sevgili bir annenizsiniz zaten sizin yerinizi hiç kimse alamaz , bu konudaki korkunun bence yersiz.

Kızınıza zarar veriyorsunuz. Eski eşinizin yeni eşiyle kızın arasının iyi olması çocuk için daha iyi. Çocuk zaten anne baba bosanmasi yaşamış. Yeni düzene alışması gerekirken bir de üvey anne kıskanan annesi var. İyi niyetli olsaydınız çocuğun sağlıklı bir şekilde hayatına devam etmesi babasıyla iletişiminin bozulmaması için o kadınla arasının iyi olmasından memnun olurdunuz. Çok bencilsiniz.

X