Bebek Beslenmesi kızımı nasıl yıkamalıyım acemiyimmmmmmmmmmm

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

kubra_suden

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2008
76
0
41
bir ay önce anne oldum kızım banyo yaptırırken çok ağlıyo tıkanacak gibi ben de banyonun yarısında kucağıma alıp susturup sonra apar topar duruluyorum,önce başını sonra vücudunu yıkıyoruz ve bebeği sırt üstü tutuyoruz doğrumu yapıyorum bilmiyorum ilk defa anne oldum 25 yaşında acemi bir anneyim.doğru yapıyorsak neden o kadar çok ağladı.inanın çok ağlıyo diye banyo yaptırmaktan korkmaya başladım.birde 34 günlük bebeği kaç günde bir yıkamam doğru olur cevaplarınızı bekliyor,şimdiden teşekkür ediyorum

hayırlı olsun canım, sağlıkla büyüt. file takılabilen küvet kullan bence. biz ilk aylarda baya rahat kullandık.su sıcak ya da soğuk geliyor olabilir. bir de oda sıcaklığı da az gelirse ağlayabilir. önce vucudunu sabunla sonra başını yıka.başını yıkarken rahatsız oluyor ve ağlıyordur. su dökmeye önce ayaklarından başla, alışsın sonra vücuduna dök yavaş yavaş. vücudu yıkadıktan sonra başını şampuanla ve hemen çıkar. eviniz sıcaksa sık sık olabilir ama soğuksa haftada 1-2 kere yıkayıp diğer günlerde ıslak bezle silebilirsin. sudan ürkütme bence. çok zorlanırsın.

hayırlı olsun canım, sağlıkla büyüt. file takılabilen küvet kullan bence. biz ilk aylarda baya rahat kullandık.su sıcak ya da soğuk geliyor olabilir. bir de oda sıcaklığı da az gelirse ağlayabilir. önce vucudunu sabunla sonra başını yıka.başını yıkarken rahatsız oluyor ve ağlıyordur. su dökmeye önce ayaklarından başla, alışsın sonra vücuduna dök yavaş yavaş. vücudu yıkadıktan sonra başını şampuanla ve hemen çıkar. eviniz sıcaksa sık sık olabilir ama soğuksa haftada 1-2 kere yıkayıp diğer günlerde ıslak bezle silebilirsin. sudan ürkütme bence. çok zorlanırsın.

arkadaşıma bire bir katılıyorum...yanlız başını şampuanlarken elinin yardımıyla yüzünden akan köpükleri hızlıca sıyırki bebeğin bu köpükleri yutmasın...

evet, bi de yüzüne dökmemeye çalış,başını geriye doğru tut ve suyu saçlarına dök. yüzüne su gelince korkuyorlar.

Öncelikle bebeğini güle güle büyüt. Odada yıkıyorsan bebeğini 26 derece olmalı odan. Su ise 37 derece. Önce arkadaşların dediği gibi vücudundan başla ayaklarından yukarıya çık. Yüzüne tasından akıttığın suyu deydirme bağırır. Ayrıca nacizane önerim bebeğini filede yıka. İleriki günlerde küvetine oturtma çünkü kız bebekleri idrar yolu enfeksiyonlarına çoookk açık.

canım sen sitres yapıyorsan ondan etkilenir rahat ol banyoyu çok uzatma bide file demiş arkadaş katılıyorum elinden kayar falan allah korusun bende file kullanım çok rahat edersin

arkadaşlar çok güzel anlatmışlar canım, biz bilinçsiz bir şeklide çoğunu uygulamışız, şimdi banyo bitti diye ağlıyo bizim kız
banyoya sakin sakin başlayın, oyun oynar gibi şarkı falan söyleyin, ağlasa da paniklemeyin, sizin durumunuz bebeğe bire bir yansıyor çünkü

arkadaşımız gerçekten güzel anlatmış bende aynen böyle yıkıyorum.tek başına yıkarken küvet ve file şart derim ben.mümkün olduğunca serii olmalısın ama bebeği ürkütmeden onunla konuşup biraz şebeklik yaparak yıka ilgisini çek.yüzünü en son yıka ve direk su dökme çok korkuyorlar .yıkamaya ayaklarından yavaş yavaş dökerek başla ama vücudunu sürekli ıslat üşüdüğündende ağlayabilir.benim kızım su sıcak olduğunda hemen mızırdanıyor onun dışında çok seviyor banyo yapmayı.yazın hergün kışı haftada iki kez yıkıyorum ben.
allah kolaylık versin canım.

:1rolleyes:Kızlar benimde hep merak ettiğim bir sorum vardı ..Başlığı görmüşken yazmak istedim :)henüz bir bebişim yok ama
Bir kaç defa bebek yıkanırken izledim :)bana yaparım gibi geliyorr.Fakattt tekkk kafaya taktığım bu su sıcaklığınıı bebeğin tenine göre nasıl ayarlıyorsunnzzdelikafadulden:CüvCüv:

:1rolleyes:Kızlar benimde hep merak ettiğim bir sorum vardı ..Başlığı görmüşken yazmak istedim :)henüz bir bebişim yok ama
Bir kaç defa bebek yıkanırken izledim :)bana yaparım gibi geliyorr.Fakattt tekkk kafaya taktığım bu su sıcaklığınıı bebeğin tenine göre nasıl ayarlıyorsunnzzdelikafadulden:CüvCüv:

dirseğinin iç kısmı daha duyarlı. suyu oraya doğru dökersin rahatsız etmezse uygundur.

X