Kızımın 1. Sinıf mevzusu( eylül doğumlu)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Devamsızada bırakabilirsiniz rapor işleri uğraştırıcı olur.bu sürecte mutlaka anasinifina verin özelde.Şuan gidiyor mu anaokuluna
Evet özel okula gidiyor anasınıfında . Gittiğimiz okul kayıt yapamayız tekrar 1. Sınıfa gitmesi gerek ya da rapor almanız lazım diyor. Kaydı devlet okulunda olsa 1. Sınıfta ,başka bir özel okul anasınıfına kayıtsız alır mı acaba . O esnada devamsızlıktan kalır 1. Sınıfta da.

Evet özel okula gidiyor anasınıfında . Gittiğimiz okul kayıt yapamayız tekrar 1. Sınıfa gitmesi gerek ya da rapor almanız lazım diyor. Kaydı devlet okulunda olsa 1. Sınıfta ,başka bir özel okul anasınıfına kayıtsız alır mı acaba . O esnada devamsızlıktan kalır 1. Sınıfta da.
Evet benim bir başka planımda o.1. sınıfa kaydı olan ögrencileri özel okul almıyor mu acaba?

Benim kızım da 9 eylül 2017 doğumlu seneye 1. Sınıfa başlamasını istemiyorum. Çünkü çok kırılgan içine kapanık narin bir çocuk ayrıca pek okuma vs hevesi yok şu anda sadece oyun oynamak istiyor. Çok iyi bir terapiste gitmiştik o da kesinlikle geç gitmesi daha iyi olur demişti. kendi yaşıtları hatta küçük arkadaşları bile ondan daha hevesli girişken ve istekli ama kızımda o yok . Erteletme için ram raporunu nasıl alırım onu düşünüyorum.
Özel eğitim merkezleri var ,onların yönlendirdiği hastaneler anlaşmalı zaten( malesef ki) hemen rapor için heyete sokuyorlar alıyorsunuz. Ama bu rapor her daim çocuğunuzun sicilinde gözükucek bunu biliyorsunuz değil mi? O raporu iptal ettirmek içinde heyete giriyorsunuz rapor kalkar ama kayıtlarda hep kalacak. Ben diğer çocuğum için almak istemistim ama sonra vazgeçtim. Bı terapistke karar verilecek iş değil bence. Okulda zaten başlayınca öğretmeni gerekirse ram a yönlendiriyor.
Devamsızada bırakabilirsiniz rapor işleri uğraştırıcı olur.bu sürecte mutlaka anasinifina verin özelde.Şuan gidiyor mu anaokuluna
Devamsızlıktan kalma diye bir şey yok ilkokulda.

Şu ara gündemimiz bu konu.
2017 Eylül doğumlu bir kızım var.
2 senedir devlet anaokuluna gidiyor.
Biz şartlar gereği hala doğudayiz.Zorunlu görev bitti ama eşimin tayinini bekliyoruz.
Şimdi kızım önümüzde ki Eylül ayında tam 72 ayını dolduracak.
Ve direk 1. Sınıfa başlamasını istiyor devlet
.
Eğer Ekim doğumlu olsaydı isteğe bağlı olacakmış.
Fakat bende eşimde bu sene vermek istemiyoruz.
Kendim de öğretmenim.
Fark oluyor çocuklar arasında.
Düşünün 2016 Aralık doğumlular ile aynı sınıfta olacak belkide aralarında 10 ay var nerdeyse bir yaş.
Ve kızımın özgüveninin zedeleneceğini düşünüyorum.
Kızımda duyu bütünleme vardı
Duyusal hassasiyet yani.
Çok zor büyüttük.
Şuan iyi ama yinede henüz hazır olduğunu düşünmüyorum.
İki yolu varmiş.
1. Sınıfa başlarım özel anaokuluna vermek ve devamsızlıktan sınıf tekrarına bırakmak.
Fakat bulunduğumuz yerde özel anaokulu yok.
bu yüzden eşimin tayini olmasa bile sanırım 2 çocukla ben artık tayin olup memlekete gideceğim sırf bu yüzden.
diğer yol doktor raporu alıp Rama onaylatıp 1 yıl ertelemek.

Fakat ram raporunu da 1 sene sonra iptal etmemiz gerekiyor.Cetrefilli bir iş yani.
Aranızda benimle aynı durumda olan var mı?
Tam 6 yaşında olmuş oluyor.
sizler ne düşünüyorsunuz fikirlerinizi merak ediyorum özellikle sınıf ögretmeni arkadaşlarimdan.
Ram almazdim ben olsam.
Kendim yaşıtlarımdan erken basladim okula. Universitede 1. Sinıfında 17 yasındaydım. Okul hayatım ilkokuldan itibaren hep zor oldu sınıfta hep dereceydim ama sosyal açıdan uyum sağlayamadım 1 yaş beni çok etkiledi ve ben bunu yeni yeni anlıyirum. O ara bunu bilsem yaşıma verirdim ama bunu da idrak edemedim. Bence de ne yapin edin yasıtları ile gönderin

Bizim okul özel ama almıyor anasınıfı kayıt için rapor lazım diyor . Bakalım belki başka okullar alır .
Ram almazdim ben olsam.
Kendim yaşıtlarımdan erken basladim okula. Universitede 1. Sinıfında 17 yasındaydım. Okul hayatım ilkokuldan itibaren hep zor oldu sınıfta hep dereceydim ama sosyal açıdan uyum sağlayamadım 1 yaş beni çok etkiledi ve ben bunu yeni yeni anlıyirum. O ara bunu bilsem yaşıma verirdim ama bunu da idrak edemedim. Bence de ne yapin edin yasıtları ile gönderin
nirmal anaokuluna yazdırıp orada devamsızlik yapsanız nasıl olur sinıf tekrarı oluyor mu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X