Kızlar bana fikir verirmisinlz ben mi abartıyorum

Ben ıyı niyetliyim galiba bu aralar 😂 empatı yapmaya calısıyorum.
Kımısı gercekten bılmıyor dusunemıyor. Yetıstırme tarzı oldugunu duusnuyırum. Oglum 13 yasında ay donumu bile kutluyorlar bana soruyor içimden geldi anne alsam ayıp okur mu hedıye dıye
Desem kı aa paran gıder bosver alınır mı o sekilde devam edıcek belkı de
sevgilimin annesi yok
onlarca emmisi dayısı var, aile ortamında kimsenin kimseye d.günü hediyesi aldığını zannetmiyorum- zaten o da senede 1-2 gün görüyor yani bu insanları

tamam aile yetiştirmesi önemli de kişinin kendisini yetiştirmesi de önemli,

13 yaşındaki oğlunuz tabii ki daha çocuk
tabii ki ailede ve çok yakın çevrede ne görüyorsa odur hayatı (çok büyük oranda, yoksa cadılar bayramı kutladığınızı sanmıyorum ama şimdiki çocuklar onu da kutluyor, bakın çocuklarda bile her şey aile değil) bir yaştan sonra ise çok şey değişebilir....

Ben söyledim hep kaç kez haklısın yapmam gerek Bi dahakine yapıcam unutuyorum yoksa aklımda diyor ama yine aynı tabiiki lafta kalıyor yine söylesem yine aynı degişmiyor onu da çok seviyorum ne yapıcam bilmiyorum 😢
bi tek özel gün mü unutuyor?

yoksa 10Kasımda sirenler çalınca da "aaa unutmuşum bugün 10 kasımdı"
ya da faturayı/vergiyi ödemeyip , bi başvuruyu yapmayıp "aa unutmuşum son günüydü" filan diyor mu?

başka şeyleri unutmayan adam bi sizin d.gününüzü unutuyorsa orada sorun sizi yeterince ciddiye almaması
yok her naneyi unutan bi adamsa o zaman sorun başka

ben özel gün seven kutlama seven bi insan değilim
ama şöyle mesela sevgililer gününde dışarda kutlamam ya da yılbaşında
pırlanta sevmem, çiçeği bahçede severim
klişe kutlama işlerinin hiçbirini sevmem, bana anlamlı gelmiyor.
ama özel bir yemek yaparım
özel giyinirim, başbaşa severim.
benim tarzım böyle.

şimdiye kadar erkek arkadaşımın en sevdiğim hediyesi air fryer :KK70:
böyle de ruhsuzum dermişim...

yemek yaptığım her gün kullanıyorum, "bu senlik bişey tam" diye kendisi düşünüp almış benim alma planım yoktu (en azından öncelik değildi). kendisi de bu zamazingoyu öğrendi, benden çok o yemek yaptı ilk alınca filan... ben böyle olunca seviyorum. şimdi de diyor robot süpürge alcam sana....

erkek arkadaşım aslında -parası olsa- her gün dışarda kutlama yapıp şampanya açtırır böyle bi adam-dı. -ben yerin dibine girerdim herhalde. neyse, zaten öyle bir parası yok. ee benim de tarzımı anladınız, biraz biraz bu tarza döndü, bilmiyordu bunları, benimsedi.

bu kadar farklı tipleriz ama birbirimize göre esniyoruz, ben de o mutlu oluyor diye pasta kesiyorum. o gün onunla program yapıyorum. hiç yapmadığım şeyler.

sizin için önemliyse önemlidir. karşı taraf da afedersiniz eşek değilse azcık bu yolda esneklik sağlar. ilişki böyle birşey.

ama madem önemli 5 sene bunu idare etmeniz de normal değil. sanki çok da takmıyormuşsunuz sinyali vermiş olabilirsiniz.

mesela ben çok sabırlıyımdır. trip atmam. küsmem. kavga etmem.

sorun ettiğim 1 konu var mesela. hep diyordum bunu. konuşuyordum hep.
hiç etkisi olmamış tabii.
ilk kez bu c.tesi bir trip attım ki adam şoka girdi tabi. çünkü hiç görmedi.

eli ayağı dolandı. niye çünkü sakin, tripsiz, konuşarak çözen büyütmeyen kadının sorun ettiği şeyleri yeterince ciddiye almıyor bu adamlar...

Aslında tam da hayat koşturmacasının içinde böyle minik incelikler iki insanı birbirine bağlıyor, evlilikte aşkı tazeliyor bence.

Babamın hastalık sürecinde ben iki şehir arası koştururken, hastane odalarında günler geçirirken eşim uygun bi anda iki günlük bir tatil ayarlamıştı çok bunaldın biraz kafa dağıt diye. O kadar iyi gelmişti ki. İyi gelen tatilin yanı sıra birinin beni düşündüğünü, önemsediğini bilmekti. O tatilden bir ay sonra da kaybettik babamı. Kaç sene geçti üstünden hala aklıma geldikçe eşime içim kaynar, aşkım depreşir.

En baştan beri söylüyorum zaten ya adamı olduğu gibi kabul edecek ya ayrılıp yeni limanlara yelken açacak. Bu iki yoldan başka yol yok.
Basınız sagolsun. Kendını de karsısındaki kısıyı de yıpratmamak adına aynı seyı dusunuyoruz. Ilişkinin artırsını eksısını kendı oturup tartacak.
Esınjz cok guzl dusunmus. O sancılı surecte sıze yapılacak en guzl dusunceyı sergilemiş. Bır daım mutlu olursunuz inşallah

Hiç kutlamıyor ne yazıkki. Dogum günümde bekliyorum en azından Bi arasın kutlasın ona da razıyım ama oda yok sonra hatırlayınca ona bir kaç gün önce Aklımdaydı ne yapsa yapsam diye düşünüyodum yemin ederim unuttum yoksa niye kutlamıyım diyor Bi dahakine söz diyor ama yok yine yok. Ben hep söyledim istiyorum bekliyorum diye hep tamam yapıcam söz dedi yapmadı daha kaç kez söylücem ki yapmıyor artık söylemicem sıkıldım bıktım söylemekten
Bence o zaman doğum gününden bir gün önce ona hatırlat yarınki planın için sabırsızlanıyorum falan yaz. Bir kere de böyle dene bakalım

sevgilimin annesi yok
onlarca emmisi dayısı var, aile ortamında kimsenin kimseye d.günü hediyesi aldığını zannetmiyorum- zaten o da senede 1-2 gün görüyor yani bu insanları

tamam aile yetiştirmesi önemli de kişinin kendisini yetiştirmesi de önemli,

13 yaşındaki oğlunuz tabii ki daha çocuk
tabii ki ailede ve çok yakın çevrede ne görüyorsa odur hayatı (çok büyük oranda, yoksa cadılar bayramı kutladığınızı sanmıyorum ama şimdiki çocuklar onu da kutluyor, bakın çocuklarda bile her şey aile değil) bir yaştan sonra ise çok şey değişebilir....

bi tek özel gün mü unutuyor?

yoksa 10Kasımda sirenler çalınca da "aaa unutmuşum bugün 10 kasımdı"
ya da faturayı/vergiyi ödemeyip , bi başvuruyu yapmayıp "aa unutmuşum son günüydü" filan diyor mu?

başka şeyleri unutmayan adam bi sizin d.gününüzü unutuyorsa orada sorun sizi yeterince ciddiye almaması
yok her naneyi unutan bi adamsa o zaman sorun başka

ben özel gün seven kutlama seven bi insan değilim
ama şöyle mesela sevgililer gününde dışarda kutlamam ya da yılbaşında
pırlanta sevmem, çiçeği bahçede severim
klişe kutlama işlerinin hiçbirini sevmem, bana anlamlı gelmiyor.
ama özel bir yemek yaparım
özel giyinirim, başbaşa severim.
benim tarzım böyle.

şimdiye kadar erkek arkadaşımın en sevdiğim hediyesi air fryer :KK70:
böyle de ruhsuzum dermişim...

yemek yaptığım her gün kullanıyorum, "bu senlik bişey tam" diye kendisi düşünüp almış benim alma planım yoktu (en azından öncelik değildi). kendisi de bu zamazingoyu öğrendi, benden çok o yemek yaptı ilk alınca filan... ben böyle olunca seviyorum. şimdi de diyor robot süpürge alcam sana....

erkek arkadaşım aslında -parası olsa- her gün dışarda kutlama yapıp şampanya açtırır böyle bi adam-dı. -ben yerin dibine girerdim herhalde. neyse, zaten öyle bir parası yok. ee benim de tarzımı anladınız, biraz biraz bu tarza döndü, bilmiyordu bunları, benimsedi.

bu kadar farklı tipleriz ama birbirimize göre esniyoruz, ben de o mutlu oluyor diye pasta kesiyorum. o gün onunla program yapıyorum. hiç yapmadığım şeyler.

sizin için önemliyse önemlidir. karşı taraf da afedersiniz eşek değilse azcık bu yolda esneklik sağlar. ilişki böyle birşey.

ama madem önemli 5 sene bunu idare etmeniz de normal değil. sanki çok da takmıyormuşsunuz sinyali vermiş olabilirsiniz.

mesela ben çok sabırlıyımdır. trip atmam. küsmem. kavga etmem.

sorun ettiğim 1 konu var mesela. hep diyordum bunu. konuşuyordum hep.
hiç etkisi olmamış tabii.
ilk kez bu c.tesi bir trip attım ki adam şoka girdi tabi. çünkü hiç görmedi.

eli ayağı dolandı. niye çünkü sakin, tripsiz, konuşarak çözen büyütmeyen kadının sorun ettiği şeyleri yeterince ciddiye almıyor bu adamlar...
💯 De 💯 katılıyorum. O ornektı sadece. Ailede gormedı ama kutluyor. Ilerde de oyle olur iişlh. İçinden geliyor cunku. Ama kımı ınsan gercekten onemsemıyor. Kutlama sacma gelıyor. Bılemıyorum ya vurdumduymazlık yada dusuncesızlık.
Konu sahibinın bu kadar takıp 5 yılını vermsı sadece bır hedıye almıyor onemsemıyor ozel gunlerı dıye 5 yıllk ıllişkıyı cope atması [sadece bu sebeple] bana anlamsız gelıyor kı en basta yorumlarında da ruhum kayabılır deyınce anlamsız geldı.
Cok onemlı konuysa en bastan sonlandırılabılırdı. Belkı de ben eskı kafalıyım bılmıyorum

💯 De 💯 katılıyorum. O ornektı sadece. Ailede gormedı ama kutluyor. Ilerde de oyle olur iişlh. İçinden geliyor cunku. Ama kımı ınsan gercekten onemsemıyor. Kutlama sacma gelıyor. Bılemıyorum ya vurdumduymazlık yada dusuncesızlık.
Konu sahibinın bu kadar takıp 5 yılını vermsı sadece bır hedıye almıyor onemsemıyor ozel gunlerı dıye 5 yıllk ıllişkıyı cope atması [sadece bu sebeple] bana anlamsız gelıyor kı en basta yorumlarında da ruhum kayabılır deyınce anlamsız geldı.
Cok onemlı konuysa en bastan sonlandırılabılırdı. Belkı de ben eskı kafalıyım bılmıyorum
Tek dogum günü hediye vs degil tabiki bunun için elbette ayrılmam ama tek bu degil konu olarak bunu açtığım için bunu dedim anlatsam uzun baya

Tek dogum günü hediye vs degil tabiki bunun için elbette ayrılmam ama tek bu degil konu olarak bunu açtığım için bunu dedim anlatsam uzun baya
İşte en ıyısı sız bileceksiniz. Burdan anlattığınız kadar konu sadece bu gıbı gozukuyor artısını eksısını tartıp bır karara varacaksınız. Ama daha ıyısı var canımmm kafasında degılde daha mantık ve hayat tatsınıza uygun olarak. Öbur turlusu yanlısa surukler. Mantıgınızı onunuze alıp dusunup karara varmalısınz

5 senelik ilişkim var ikimiz de birbirimizi seviyoruz ciddiyiz aileler tanıştı falan. Kafama takılan bir şey var 5 senedir beraberiz ama bir kere bile doğum günümü hiç kutlamadı. Normal zamanda bile hiç sürpriz bişey yapmadı arada bir çiçek alırdı aklına gelirse o kadar başka da bişey yok. İlk zamanlarda umursamazdım ama artık canımı sıkıyor bu durum sevgilimden böyle şeyler görmücem de kimden görücem millet ne güzel şeyler yapıyor benim neyim eksik diyorum bir iki defa yapsaydı nolurdu sanki. Anlattım ona söyledim hep tamam dedi gerisi gelmedi ben mi çok abartıyorum yoksa bunlar olması gereken şeyler mi içimde kaldı hep Bi taktik verin bana
Bana göre bu büyük bir sıkıntı. Biz kadınlar ilgiden besleniyoruz ve çoğumuz için küçük bir hediye, bir yemek bile yeterli oluyor, mühim olan özel günlerde özel hissettirilmemiz. Sevgililik zamanı heyecanın daha yüksek olduğu, erkeklerin daha çok şımarttığı bi zaman normalde. Şimdiden böyleyse evlilikte hiç yapmaz ve bu sizin için epey yıpratıcı olur. Yerinizde olsam bi daha düşünürdüm.

Erkek dediğin gönül almayı bilecek.Hele ki beklentinizi söylemişsiniz hala yapmıyorsa hiç kusura bakmayın ama öküzün önde gideni.Evlenince doğum günü kutlamıyorun yanına evlilik yıldönümüde eklenecek.Duygusal tatmin bi kadın için gerekli bence.Sevildiğini duyacak, şımartılacak.Bunu yapamayan adamda olmayıversin bi zahmet.

Söylediginiz halde yapmıyorsa ya sevmiyor ya da böyle günlerin kutlanmasını gereksiz görüyor..sevmese bu kadar zaman neden sizinle olsun ki,geriye diğer seçenek kalıyor..onu öyle kabul edeceksiniz artık, ama bu durum sizi zamanla daha da üzebilir...kendi dogumgunlerinde beklentisi oluyor mu peki

Hayır hiç öyle biri degil hediye almamak falan gibi şeyleri yok sadece kutlamıyor hep Bi dahakine diyip diyip hiç biri olmadı
onu oldugu gibi kabul et mademki tek kusuru buymus seni seviyor ama akil edemiyor demek ki dogum gününü kutlamayi

X