Kızlar bir derdim vaar:( boşanmak istemeyen bir erkek konuşurken veya tartışırken boşanma konusu açar mı?

Bir konuda yanılıyorsunuz eşinizin kumar borcunu ailesi ödemek zorunda değil. Bu evlilik zaten çoktan bitmiş, eşiniz de boşanmak istiyor zaten. İstemese öyle demez. Her evlilikte tartışma oluyor çocuklaşmış yetişkinler haricinde kimse her tartışmada boşanırım, boşanabiliriz demiyor. Kumar çok ciddi sorun, alkolden, uyuşturucudan kurtulmuş nice insan gördüm ama kumardan kurtulan insan görmedim. Hukuken de zaten bir numaralı boşanma sebebiniz var.

Utanmasi gereken kisi kumar borcunu odemeyen zengin kayinvalide degil, odeyemeyecegi kadar borc yapan kocaniz.
Bir saglik durumu soz konusu olsaydi ve para bekleseydiniz size hak verirdim. Kimse kimsenin keyfi borcunu odemek zorunda değil.
Hala daha adam bosanmayi isteyecek diye tedirgin oluyorsunuz. Gercekten ilginc

Arkadaşlar bugün kocamın kumar borcuyla birlikte 90 bin TL borcu olduğunu öğrendim. Faturalarımızı bile düzgün ödeyemez hale geldik, eşim esnaf ve Ramazan dolayısıyla işler de düşük. Kartlarımız dolmuş vaziyette. Bu konuyu konuştuk bugün ben sinirliydim tabi yükseldim falan. Kaynanamlarla da konuşmuyorum çok hayırsız bir ailesi var. Miras kaldı yüklü miktarda onlara. 3 çocuğu var ve kuruş para koklatmayan bir aile. Evlat sevgisi olmayan bir aile. Özet geçiyorum. Çocuklarının borcu tavan onlar son model arabayla geziyorlar utanmıyorlar. Kaynanam boşanmamızı istiyordu aramızda husumet dolayısıyla bende istiyorum zaten boşanmak o ayrı bi konu. Her neyse eşim konuşurken dedi ki annem de boşanmamızı istiyordu ama aramızın düzeldiğini öğrenince bana surat asmaya başladı bende önemsemedim falan dedi. Yani biz boşanırsak kendi huzursuzluğumuz nedeniyle boşanırız bu evlilik bizden dolayı biter biterse, ailelerle ilgili değil dedi. Bende evet haklısın dedim. Ara ara böyle tartışırken olsun bi şey olsun bu evlilik bitebilir falan diyor. Ki en büyük duam insallah bitiririz 🤲 kocamın da boşanmaya istekli olması benim için önemli daha rahat bi kafayla ayrılmak için. Sizce eşim de istiyor mu? İstemeyen bir erkek neden böyle bi şey söyler ki?
Kimse kumarbaz oğlunun borcumu ödemek zorunda değil,bunun içinde utanmalari gerekmez.Adamlar çok akıllı neden parasını onları hiç sevmeyen gelinlerine ve hayırsız kumarbaz oğullarına yedirsinler

Arkadaşlar bugün kocamın kumar borcuyla birlikte 90 bin TL borcu olduğunu öğrendim. Faturalarımızı bile düzgün ödeyemez hale geldik, eşim esnaf ve Ramazan dolayısıyla işler de düşük. Kartlarımız dolmuş vaziyette. Bu konuyu konuştuk bugün ben sinirliydim tabi yükseldim falan. Kaynanamlarla da konuşmuyorum çok hayırsız bir ailesi var. Miras kaldı yüklü miktarda onlara. 3 çocuğu var ve kuruş para koklatmayan bir aile. Evlat sevgisi olmayan bir aile. Özet geçiyorum. Çocuklarının borcu tavan onlar son model arabayla geziyorlar utanmıyorlar. Kaynanam boşanmamızı istiyordu aramızda husumet dolayısıyla bende istiyorum zaten boşanmak o ayrı bi konu. Her neyse eşim konuşurken dedi ki annem de boşanmamızı istiyordu ama aramızın düzeldiğini öğrenince bana surat asmaya başladı bende önemsemedim falan dedi. Yani biz boşanırsak kendi huzursuzluğumuz nedeniyle boşanırız bu evlilik bizden dolayı biter biterse, ailelerle ilgili değil dedi. Bende evet haklısın dedim. Ara ara böyle tartışırken olsun bi şey olsun bu evlilik bitebilir falan diyor. Ki en büyük duam insallah bitiririz 🤲 kocamın da boşanmaya istekli olması benim için önemli daha rahat bi kafayla ayrılmak için. Sizce eşim de istiyor mu? İstemeyen bir erkek neden böyle bi şey söyler ki?
Ödemesinler kumar borcunu daha fazla oynar annem babam pisligimi örter nasılsa diye iyice azar

Size gelince tutan ne belliki evlilik kafada bitmiş süründürmeyin

Kimse kumarbaz oğlunun borcumu ödemek zorunda değil,bunun içinde utanmalari gerekmez.Adamlar çok akıllı neden parasını onları hiç sevmeyen gelinlerine ve hayırsız kumarbaz oğullarına yedirsinler
Kesinlikle haklısınız evlendir para harca evlensin gelinin seni sevmesin kumar borcu para harca haa oldu

Zaten ben anlamış değilim kaynana kayınbaba yeni arabayla gezemezler mi yani size mi soracaklar

Çocuklarım evlendi diye benim hayatım bitmiş demek değil ben gene varsa param hayatımı yaşarım kime ne ya niye utansın kadın

Hangi hayat standardı ya? Ne hayatı? Bilmiyorsunuz neler yaşadığımı. 3 tane erkek evlat doğurmuş atmış ailesi. Evde her gün para muhabbeti her gün kavga. Resmen bu şekilde hiçbir anında hiçbir zaman faydaları olmayan bir aileden bahsediyorum. İyi güzel zamanlarında evlatlarını kıskanan bir anne baba. Daha neler neler de uzun olduğu için özet geçiyorum. Annelik babalık sizin içinde bu mu?
Sinirlenmenize gerek yok. Tabiki kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez ama siz öyle bir anlatıyorsunuz ki sanki ailesi borcunu ödemek zorundaymış gibi.

Eşinizden şikayetcisiniz, ailesinden şikayetcisiniz
Hanımefendi kaplumbağanın yavrusu kaplumbağa olur, ördeğin yavrusu ördek olur e dolayısıylada öyle bir aileden eşiniz olmuş memnun değilseniz bu deveyi gütmeyeceksiniz.

Kesinlikle haklısınız evlendir para harca evlensin gelinin seni sevmesin kumar borcu para harca haa oldu

Zaten ben anlamış değilim kaynana kayınbaba yeni arabayla gezemezler mi yani size mi soracaklar

Çocuklarım evlendi diye benim hayatım bitmiş demek değil ben gene varsa param hayatımı yaşarım kime ne ya niye utansın kadın
Adamlar evini arabasını satıp borcunu öde diye verse belki onunla da kumar oynayacak.Artik bu gelinler ya da damat her kimse su göbek baginizi kesin ailelerle işinize gelince kv isineze gelince hiç yardım yapmıyorlar hiç utanmiyorlar.Evlenmeye karar veren koca koca insanlar ev bütçesini geçimini düşünsün.Konu sahibinin kv utanmadan önce kumarbaz kocadan kurtulması lazim

Alt sınır 90 bin lira borcu olan birisi nasıl dava açacak? Açsın bakalım mahkeme masraflarını nasıl karşılayacak mis acaba beyefendi eşinize prim vermeyin.

Korku. Panik atak oldum. Her şeyin en kötüsünü düşünür oldum. Beni rahatsız etmesinden korkuyorum boşanınca. Huzursuz etmesinden.
Cocugun da yoksa bosanmassan aptalsın ben kumarı ogrendıö affettim bır de aptal gibi cocuk yaptım sonra tkr kumar oynadı bosandım benim gibi olmak istiyorsan boşanma cocukla baba evine don gör gününü

Eşinizle genel olarak aranız nasıl, bu kumar borcu hariç iyi miydiniz?
Ona göre bir sorun yok cok mutlu. Şakalaşır eder benimle ilgilenir ne bileyim yAni ama ben asla mutlu değilim ki zaten boşanma kararı aldım. Güvenmiyorum asla. Sosyal medyadan da yazdı bir kaç kez kadınlara. Yakaladım. Diğer konularımı da okumanı öneririm

Kocam kumar oynadi ondan bosanmaliyim demiyorsunuzda ailesi kumarborcunu odemiyor diye dertleniyorsunuz aile cok hakli neden akilsiz ogullarinin borclarini odesinler tekrar kumar oynasin diyemi?

Arkadaşım Allaha dua edilerek boşanılmaz. Gider davanızı açarsınız sonra dua edersiniz Allahım hakkımızda hayırlısını ver diye.

Ayrıca kimse çocuğunun kumar borcunu ödemesin. Aptallık bu çünkü.

Nasıl boşandınız zor olmadı mı süreç? :KK43:
Anlaşmalı boşandık zor oldu süreç ama yine de anlaşmalı boşandık sımdı aılemın yanına yerleştim hasta etti benı adam antıdepresan kullanıyorum. Gececek Allaha güveniyorum zaman herseyın ılacı. Ve sukredecegım ıyı kı kurtuldum diyeceğim biliyorum

X