Kızlar bir derdim vaar:( boşanmak istemeyen bir erkek konuşurken veya tartışırken boşanma konusu açar mı?

Mavinin her tonunaa

Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2023
670
-52
25
Arkadaşlar bugün kocamın kumar borcuyla birlikte 90 bin TL borcu olduğunu öğrendim. Faturalarımızı bile düzgün ödeyemez hale geldik, eşim esnaf ve Ramazan dolayısıyla işler de düşük. Kartlarımız dolmuş vaziyette. Bu konuyu konuştuk bugün ben sinirliydim tabi yükseldim falan. Kaynanamlarla da konuşmuyorum çok hayırsız bir ailesi var. Miras kaldı yüklü miktarda onlara. 3 çocuğu var ve kuruş para koklatmayan bir aile. Evlat sevgisi olmayan bir aile. Özet geçiyorum. Çocuklarının borcu tavan onlar son model arabayla geziyorlar utanmıyorlar. Kaynanam boşanmamızı istiyordu aramızda husumet dolayısıyla bende istiyorum zaten boşanmak o ayrı bi konu. Her neyse eşim konuşurken dedi ki annem de boşanmamızı istiyordu ama aramızın düzeldiğini öğrenince bana surat asmaya başladı bende önemsemedim falan dedi. Yani biz boşanırsak kendi huzursuzluğumuz nedeniyle boşanırız bu evlilik bizden dolayı biter biterse, ailelerle ilgili değil dedi. Bende evet haklısın dedim. Ara ara böyle tartışırken olsun bi şey olsun bu evlilik bitebilir falan diyor. Ki en büyük duam insallah bitiririz 🤲 kocamın da boşanmaya istekli olması benim için önemli daha rahat bi kafayla ayrılmak için. Sizce eşim de istiyor mu? İstemeyen bir erkek neden böyle bi şey söyler ki?

Eşine ben ayrılmak istiyorum dersen alacağın cevapla gerçekten boşanmak mı istiyor yoksa sinirlenince laf olsun mu diyor öğrenmiş olursun. Biz nerden bilebiliriz ki sen bile anlamadıysan?

Eşinizin ailesi sırf paraları var diye çocuklarının kumar borcunu kapatmak zorunda mı hayat standartlarını düşürüp? Evlenip yuva kurmayı bilen adam bir zahmet çekirdek ailesini kumar borcuna sokmadan hayatta kalmayı da bilebilmeli. Eş ailesine boşuna yüklenmeyin.
Hangi hayat standardı ya? Ne hayatı? Bilmiyorsunuz neler yaşadığımı. 3 tane erkek evlat doğurmuş atmış ailesi. Evde her gün para muhabbeti her gün kavga. Resmen bu şekilde hiçbir anında hiçbir zaman faydaları olmayan bir aileden bahsediyorum. İyi güzel zamanlarında evlatlarını kıskanan bir anne baba. Daha neler neler de uzun olduğu için özet geçiyorum. Annelik babalık sizin içinde bu mu?

Hangi hayat standardı ya? Ne hayatı? Bilmiyorsunuz neler yaşadığımı. 3 tane erkek evlat doğurmuş atmış ailesi. Evde her gün para muhabbeti her gün kavga. Resmen bu şekilde hiçbir anında hiçbir zaman faydaları olmayan bir aileden bahsediyorum. İyi güzel zamanlarında evlatlarını kıskanan bir anne baba. Daha neler neler de uzun olduğu için özet geçiyorum. Annelik babalık sizin içinde bu mu?
Kimse kimsenin kumar veya uyuşturucu borcunu kapatmak zorunda değil. Öncesini bilemeyiz, burada yazdığınız şeye göre yorum yapıyoruz. Kimsenin böyle bir zorunluluğu da yok anne baba olarak.

Arkadaşlar bugün kocamın kumar borcuyla birlikte 90 bin TL borcu olduğunu öğrendim. Faturalarımızı bile düzgün ödeyemez hale geldik, eşim esnaf ve Ramazan dolayısıyla işler de düşük. Kartlarımız dolmuş vaziyette. Bu konuyu konuştuk bugün ben sinirliydim tabi yükseldim falan. Kaynanamlarla da konuşmuyorum çok hayırsız bir ailesi var. Miras kaldı yüklü miktarda onlara. 3 çocuğu var ve kuruş para koklatmayan bir aile. Evlat sevgisi olmayan bir aile. Özet geçiyorum. Çocuklarının borcu tavan onlar son model arabayla geziyorlar utanmıyorlar. Kaynanam boşanmamızı istiyordu aramızda husumet dolayısıyla bende istiyorum zaten boşanmak o ayrı bi konu. Her neyse eşim konuşurken dedi ki annem de boşanmamızı istiyordu ama aramızın düzeldiğini öğrenince bana surat asmaya başladı bende önemsemedim falan dedi. Yani biz boşanırsak kendi huzursuzluğumuz nedeniyle boşanırız bu evlilik bizden dolayı biter biterse, ailelerle ilgili değil dedi. Bende evet haklısın dedim. Ara ara böyle tartışırken olsun bi şey olsun bu evlilik bitebilir falan diyor. Ki en büyük duam insallah bitiririz 🤲 kocamın da boşanmaya istekli olması benim için önemli daha rahat bi kafayla ayrılmak için. Sizce eşim de istiyor mu? İstemeyen bir erkek neden böyle bi şey söyler ki?
Eşinizin ailesi neden utansın pardon? Yetişkin adamın kumar borcunu kimse ödemek zorunda değil.

E o kadar kötülerle kesin bağları. Bu konuda problem onlar değil kumarbaz aile. Siz çalışıyor musunuz?

Ölmeyi bayılmak sanıyorsa boşanmayıda oyun oynamak gibi görüp konuyu açabilir.. alnına protokolü dayayarak gerçeği görebilirsiniz

Büyük konuşmayayım ama kumar borcu olan çocuğum olsa param olsa bende ödemem ki bunu yapmama sebebim hatasından ders çıkarması bu zorlukla kendisi mücadele edip burnunun sürtmesi olur. Aslında ödememeleri sizin için iyilik. Eğer bu borç şak diye ödense eşiniz zorlanmasa tekrar aynı hatayı yapabilir. Ama böyle belki burnu sürter ve bu alışkanlığı bırakmaya karar verebilir. Hatta böyle bir durumda ailesi ödemeye kalksa ben ödemeyin biraz burnu sürtsün evi geçindirememe sıkıntısına düşsün kocam derim ailesine o derece. Ortada çocuk yoksa eğer geçim sıkıntısı çekmeyi yeğlerim eşim değişecekse.

Eşinizin ne düşündüğünden daha önemlisi sizin ne istediğiniz. Ki siz boşanmak istediğinizi söylüyorsunuz. O istemese ne olacak?

X