Kızlar bişey sormak istiyorum kafam çok karışık yardımcı olur musunuz ?

Boncuk2092

Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2018
76
35
31
Şimdi ben 5 ağustosta adet oldum 9 unda bitti. Arefeden bir gün önceydi. Daha sonra adetimin gecikmesi için hap kullanmak zorunda kaldım ve hap kullanıp bıraktıktan 2 gün sonra adet oldum yani 14 Eylül de. Eşim bana diyor ki sen geciktirerek olduğun adete bakma sonuçta kimyasal karıştı. Hap kullanmasaydın daha önce olurdu. Beklenen adet 13 ve sonrası olması lazım ay olarak düzenli ama gün olarak düzenli değil. Benim napmam lazım şimdi. Az önce çok az bir şekilde sarımsı kahvemsi bir akıntım oldu. Muhtemelen yerleşme kanaması gebelik bekliyorum çünkü. Bir sorun daha var. Yerleşmeden kaç gün sonra gebelik çıkar testlerde ? Çok uzun oldu hakkınızı helal edin ama kafam inanılmaz karışık 😔

Şimdi ben 5 ağustosta adet oldum 9 unda bitti. Arefeden bir gün önceydi. Daha sonra adetimin gecikmesi için hap kullanmak zorunda kaldım ve hap kullanıp bıraktıktan 2 gün sonra adet oldum yani 14 Eylül de. Eşim bana diyor ki sen geciktirerek olduğun adete bakma sonuçta kimyasal karıştı. Hap kullanmasaydın daha önce olurdu. Beklenen adet 13 ve sonrası olması lazım ay olarak düzenli ama gün olarak düzenli değil. Benim napmam lazım şimdi. Az önce çok az bir şekilde sarımsı kahvemsi bir akıntım oldu. Muhtemelen yerleşme kanaması gebelik bekliyorum çünkü. Bir sorun daha var. Yerleşmeden kaç gün sonra gebelik çıkar testlerde ? Çok uzun oldu hakkınızı helal edin ama kafam inanılmaz karışık 😔
14 değil 13 Eylül yanlış yazmışım

Anlamadim ben ? Korunmasiz iliski yasiyorsunuz hamilelik bekliyorsunuz ?
Eger oyleyse yumurtlama gununfen 15 gun sonra testte çikar.

Adetinizi geciktirmek icin ilac aldiysaniz adetiniz de dogal olarak gecikir. 3-4 gun gecikmeside normaldir. Yne aklinizda soru isareti istemiyorsaniz test yapabilirsnz

Anlatamadım sanırım. Hamilelikler genelde zaten korunmasız ilişkilerde beklenmez mi ? Şimdi şöyle anlatayım. Normalde ilaç kullanmadan yani adeti geciktirmeden önce 5 ağustosta adet oldum. Daha sonra bazı sebeplerden ötürü adet geciktirici hap kullandım. Bıraktıktan 2 gün sonra da yani 13 Eylül’de adet oldum. İlaç kullanmasaydım belki de 13 ünden önce gelecekti. Sorum şu ben şuan gecikme yaşıyor muyum yaşamıyor muyum ? Yani ben şimdi hangi tarihe göre hareket edicem. Kimyasal karışıp kendi kendime geciktirdiğime mi yoksa normal haliyle gelen bir önceki tarihi göre mi ?

Anlatamadım sanırım. Hamilelikler genelde zaten korunmasız ilişkilerde beklenmez mi ? Şimdi şöyle anlatayım. Normalde ilaç kullanmadan yani adeti geciktirmeden önce 5 ağustosta adet oldum. Daha sonra bazı sebeplerden ötürü adet geciktirici hap kullandım. Bıraktıktan 2 gün sonra da yani 13 Eylül’de adet oldum. İlaç kullanmasaydım belki de 13 ünden önce gelecekti. Sorum şu ben şuan gecikme yaşıyor muyum yaşamıyor muyum ? Yani ben şimdi hangi tarihe göre hareket edicem. Kimyasal karışıp kendi kendime geciktirdiğime mi yoksa normal haliyle gelen bir önceki tarihi göre mi ?

bir önceki adet ; 5 Ağustos 2019
Hap kullanarak geciktirdikten sonra gelen adet ; 13 Eylül 2019
Beklenen adet ekim ayı iÇin 🤷‍♀️

Ilac kullan ya da kullanma canim adet ne zaman geldiyse o zamandir esinin dusuncesi tamamen yanlis 14 eylul senin adetinin ilk gunu kabul edilir. Eger 30 gunde bir adet oluyorsan 2 gun daha bekle oyle yap hamilelik testini. Insallah yerlesmedir ama uyarmis olayim boyle geciktirici ilaclar ara kanamaya sebep oluyor o yuzden yerlesme olmayabilir de. Hakkinda hayirlisi olsun.

Geciktirici kullandıgın icin günün sapıtmış olabilir ilk bikaç ay özellikle
Ama agustos ğzerinden değil eylülde oldugun üzerinden yeni döngün olusur 28günde bir oluyorsan dün olman gerekirdi
Neden test alıp kontrol etmiyorsun

Artik sizin adet tarihiniz 13. 14 eylul hesaplamalari buna gore yapin. Tekrar 5 ine donmez o tarih.

Bencede yani adeti en son ne zaman olduysan o günü baz alman lazım sonuçta o güne göre yumurtlama süreci başlayacak
Ben yerleşme kanaması yaşamıştım
Son adetimden 34 gün sonraydı kan gelmişti 2 defa sonra kesildi ama senin belki yakında adetin gelebilir o leke ondan gelmiş olabilir çünkü adet zamanın gelmiş

Gecikme yaşadigini nasil anlayabilirizki adet dongunu sen biliyorsun.Ilk adetle beklenen adet arasindwki zaman mesela 28ile 32 arası döngüsü vardir herkezin son adet tarihinden dongunu sayarak gecikmeni anlarsin

X