Kizlar dolandırıldım yardım

Icra farklı yerde onuda baslat mutlaka

Ilamlı icra ne alaka ? Borcun varsa bu olabilir,yanlış mi biliyorum. Noter senedi vs lazım ilamli icra icin. Burada ki olay başka muhattabin adi bile meçhul. Dolandırıcılık bu...Dekont olsa nolur, karsi taraf bana borcu vardi yolladi der. Keyfine attı der. Der de der.

Ilamlı icra için karsi tarafın yasal borçlu olması lazım,boş atar yapmayın
Benle ilgilenen savcıya sordum bana icra da başlatın dediler diye. O da “o sonraki iş şu an bekleyin sadece” dedi.

Benle ilgilenen savcıya sordum bana icra da başlatın dediler diye. O da “o sonraki iş şu an bekleyin sadece” dedi.
Oyle zaten icra için mahkeme kararı cıkmış olmalı. Karşı tarafın kimliği tespit edilmeli ve yasal borçlu gözükmeli. Bunlar olmadan icra mi olur. Hakkınizda hayirlisi olsun

Link açılmıyorsa YouTube a “tasarımcı dayı sahibinden “yazıp izleyin lütfen. İban a para gönderme dışında kartla ödeme şeklinde de dolandırıyorlar. Bende şans eseri izlemiştim.

Evet tam olarak böyle. Bi de Google a da yazabilirsiniz “sahibinden param güvende dolandırıcılığı” diye.
Param güvende 250 TL hizmet bedeli kestiği için iyice kandım tuzağa düştüm. Bugün savcılıkta çıktı aldığım fotokopici daha 1 kelime dedim direk anladı çok yaygınmış

Anladım benimkinin adı çok klasik yani bissürü hesap çıkıyor Facebook a yazınca. Peki siz adamla telefonda konuşunca ne dedi? Veya davada hapis durumu vs yok mu? Parayı geçtim ben artık en az 1-5 yıl hapis yatmasını istiyorum
Bir arkadaşım da tam sizinle aynı şekilde Playstation alırken dolandırıldı . Valla onun da davasından bir şey çıkmadı henüz hapis falan sanmıyorum Türkiye’de bile yaşamıyor olabilirler

Geçmiş olsun.

Hapis cezası falan çıkmaz hiç zannetmiyorum.

Bizim farklı bir davamız vardı.
Adam benim imzamı taklit ederek her yere borç yapmıs , izinsiz kasemi kullanmış ve bunu mahkemede kabul etmesine rağmen tutuklanmadı.
O yüzden pek bir şey çıkacağını zannetmiyorum.
nasıl bir ceza aldı peki? 😱

nasıl bir ceza aldı peki? 😱
Evrakta sahtecilikten ceza aldı o da 2 yıl 7 ay gibi birseydi 2 yıla mı ne düştü sonra indirimle . Hükmün açıklanmasının geri bırakılması gibi birseyler oldu denetimliye döndü galiba , elini kolunu sallaya sallaya geziyor .
O yüzden hapis cezası alır diye ümitlenmeyin keşke alsalar :/

EFT ile gönderilen parayı geri alma ihtimaliniz çok düşük üstelik parayı kendi rızanızla gönderdiğiniz için üzerinde bir hak da iddia edemezsiniz çünkü ortada bir alışveriş sözleşmesi yok. İban ya da dekont bu gibi durumlarda hiçbir işe yaramaz, bir kapkaççı çantanızı çalsa daha çok hak iddia edebilirsiniz ama kendi hesabınızdan kendi şifrenizle gönderdiğiniz paraya ilişkin bir şey yapmak ne yazık ki zor oluyor. İban, dekontun açıklama kısmı, whatsapptan alışveriş üzerine konuşmuş olmak vs. bir satış sözleşmesi değil, bu yüzden parayı geri almak zor diyorum. Bunu sizi kötü hissettirmek için yazmadım ancak benzer şeyler yaşayan iki arkadaşım oldu ve ikisinde de gözlemim bu şekilde gönderilen paralara ilişkin bir şey yapılamadığı. Ama yine de mutlaka savcılığa şikayet edin, düşük bir ihtimal olsa da belki bir çözüm bulurlar. Adamı bulsalar bile parayı bulmaları zor olabilir gibi geldi bana. Çok geçmiş olsun.

Evform diye bir site var. Sip göndermiyor. Paraları alıyor. Binlerce şikayet icra vs var adliyede haklarında. Adliyedeki tüm memurlar durumu biliyor hatta :) Bizde dolandırılanlardan biriyiz. 3 sene geçti. Hiçbir şey alamadık üstüne ödediğimiz dosya paraları yanımıza kar kaldı. Hala satış yapıp insanları dolandırmaya devam ediyorlar. Şikayetvar da sürekli yeni mağdurları görüyorum. İş ki dolandırılmasaydınız geçmiş olsun. Ben birşey anlamadım bu adalet düzeninden. 🤷‍♀️

Evrakta sahtecilikten ceza aldı o da 2 yıl 7 ay gibi birseydi 2 yıla mı ne düştü sonra indirimle . Hükmün açıklanmasının geri bırakılması gibi birseyler oldu denetimliye döndü galiba , elini kolunu sallaya sallaya geziyor .
O yüzden hapis cezası alır diye ümitlenmeyin keşke alsalar :/
2 yil yatsaydı bari sonra niye serbest bırakıldı :KK43:(

EFT ile gönderilen parayı geri alma ihtimaliniz çok düşük üstelik parayı kendi rızanızla gönderdiğiniz için üzerinde bir hak da iddia edemezsiniz çünkü ortada bir alışveriş sözleşmesi yok. İban ya da dekont bu gibi durumlarda hiçbir işe yaramaz, bir kapkaççı çantanızı çalsa daha çok hak iddia edebilirsiniz ama kendi hesabınızdan kendi şifrenizle gönderdiğiniz paraya ilişkin bir şey yapmak ne yazık ki zor oluyor. İban, dekontun açıklama kısmı, whatsapptan alışveriş üzerine konuşmuş olmak vs. bir satış sözleşmesi değil, bu yüzden parayı geri almak zor diyorum. Bunu sizi kötü hissettirmek için yazmadım ancak benzer şeyler yaşayan iki arkadaşım oldu ve ikisinde de gözlemim bu şekilde gönderilen paralara ilişkin bir şey yapılamadığı. Ama yine de mutlaka savcılığa şikayet edin, düşük bir ihtimal olsa da belki bir çözüm bulurlar. Adamı bulsalar bile parayı bulmaları zor olabilir gibi geldi bana. Çok geçmiş olsun.
Anladım hayırlısı olsun inşallah

Evform diye bir site var. Sip göndermiyor. Paraları alıyor. Binlerce şikayet icra vs var adliyede haklarında. Adliyedeki tüm memurlar durumu biliyor hatta :) Bizde dolandırılanlardan biriyiz. 3 sene geçti. Hiçbir şey alamadık üstüne ödediğimiz dosya paraları yanımıza kar kaldı. Hala satış yapıp insanları dolandırmaya devam ediyorlar. Şikayetvar da sürekli yeni mağdurları görüyorum. İş ki dolandırılmasaydınız geçmiş olsun. Ben birşey anlamadım bu adalet düzeninden. 🤷‍♀️
Çok geçmiş olsun peki hiçbir sonuç çıkmadı mı para haricinde?

Çok geçmiş olsun peki hiçbir sonuç çıkmadı mı para haricinde?
İcra yoluyla alacaklar güya. 3 yıl oldu. Bu 3 yıldada bir sürü insan gene dolandırılmış. Dur diyen yok. Benim isyanım buna. Sizde yüklü miktar vermişsiniz.şu zamanda para kazanmak çok zor. Çok üzüldüm ama gerçekçi olmak istedim. Paranızı yiyen herkesin ağzından burnundan gelsin inşallah. Ne çabuk hak yiyorlar. Hiç Allah'tan korkmuyorlar

İcra yoluyla alacaklar güya. 3 yıl oldu. Bu 3 yıldada bir sürü insan gene dolandırılmış. Dur diyen yok. Benim isyanım buna. Sizde yüklü miktar vermişsiniz.şu zamanda para kazanmak çok zor. Çok üzüldüm ama gerçekçi olmak istedim. Paranızı yiyen herkesin ağzından burnundan gelsin inşallah. Ne çabuk hak yiyorlar. Hiç Allah'tan korkmuyorlar
Kesinlikle haram olsun. Başka numaradan aradığımda bana diyo hakkını helal et çok zor durumdayım sen kat ve katını kazanırsın vs. Ve şu an whatsapptan atılan linke tekrar tıkladım ben alırken 15.000 TL’ydi şimdi 12.000 TL yapmış kim bilir kimleri dolandırıyor şu an😱

Kizlar selam kisaca özet geçeceğim.Gerçekten boşluğuma geldi ve dolandırıldım.
İnternetten sahibindenden elektronik cihaz alacaktım whatsapptan bana link attılar ben de tıkladım ve ibana parayı gönderdim kizlar gerçekten çok dalgındım boşluğuma geldi. Parayı gönderene kadar whatsapptan çok iyi konuşuyorduk ürünün fotoğraflarını faturasını vs attılar. 15bin TL yi gönderdikten sonra engellediler. Başka bir telefondan yazdım adam bitiğim nolur hakkını helal et vs dedi onu da engelledi.

Elimde olanlar : iletişim kurduğumuz telefon numarası whatsapp ekran resimleri, İban numarası ve İbandaki ad soyad.
Yarın bunlarla savcılığa gitmeyi düşünüyorum sizce bulunuyor mu? Bankayı ve internet sitesini aradım basbaya dolandırılmışım savcılıktan başka yapacak bir şey yokmuş. Bilgisi olan varsa Yardımcı olabilir mi?
Benim eşimde öyle dolandırılmıştı. Savcılığa şikayet etti birkaç ay oldu sanırım. Davalar sırayla olması gerekiyor uzuyor işlem bilginiz olsun

X