Kızlar içimi dökmek istedim, başka kimseye anlatamıyorum.

ben evlendikten sonra atandım. eşim evde olsa da olmasa da sabah çıkar milli kütüphaneye giderdim. sabahın 7 buçuğunda Ankara ayazında yola çıkar sevdiğim salonda prizli masa kapmak için kütüphane açılmadan kuyrukta beklerdim:)
evden termosta kahvemi, yemek için sandviçimi, kahvenin yanına çikolatami da koyardim:)

akşam beşe kadar falan da çalışırdım. 6. senem dolacak yazın memuriyette:) o zaman hayatımın en karanlık stresli zamanlariydi ama çok güzeldi. evde olunca ne iş ne beklenti ne insanlarin saçma sapan istekleri bitmiyo.
kütüphane imkanı varsa mutlaka değerlendirin bence:)

ben evlendikten sonra atandım. eşim evde olsa da olmasa da sabah çıkar milli kütüphaneye giderdim. sabahın 7 buçuğunda Ankara ayazında yola çıkar sevdiğim salonda prizli masa kapmak için kütüphane açılmadan kuyrukta beklerdim:)
evden termosta kahvemi, yemek için sandviçimi, kahvenin yanına çikolatami da koyardim:)

akşam beşe kadar falan da çalışırdım. 6. senem dolacak yazın memuriyette:) o zaman hayatımın en karanlık stresli zamanlariydi ama çok güzeldi. evde olunca ne iş ne beklenti ne insanlarin saçma sapan istekleri bitmiyo.
kütüphane imkanı varsa mutlaka değerlendirin bence:)
Çok teşekkür ederim maşallah siz ne güzel başarmış ve kurtulmuşsunuz. Kütüphane mantıklı, çoğunluk da bu fikirde olduğunu belirtti. Aynen öyle evde olunca, iş beklentisi bitmiyor. Gerçi bugün hiçbir iş yapmadım, oturdum masanın başına. Böyle daha huzurluyum bunu anladım. Konuşmuyorum, duymuyorum söylediklerini. Evladı kendisine yük gelir mi insana? Asla böyle bir anne olmayacağım ileride. Burası küçük bir il ve il halk kütüphanesinde sadece öğle arası 40 dakika izin veriyormuş. Bir arkadaşım gitmişti bundan dolayı dershaneye yazılmış. Ben de özel(ücret veriyorsun) kütüphane ismi duydum bakalım oradan haber bekliyorum. Evde de olmuyor gerçekten , kitaba bakıyorum aklıma başka sözler geliyor ve ağlayasım geliyor falan, aklım takılıyor.

Çok teşekkür ederim maşallah siz ne güzel başarmış ve kurtulmuşsunuz. Kütüphane mantıklı, çoğunluk da bu fikirde olduğunu belirtti. Aynen öyle evde olunca, iş beklentisi bitmiyor. Gerçi bugün hiçbir iş yapmadım, oturdum masanın başına. Böyle daha huzurluyum bunu anladım. Konuşmuyorum, duymuyorum söylediklerini. Evladı kendisine yük gelir mi insana? Asla böyle bir anne olmayacağım ileride. Burası küçük bir il ve il halk kütüphanesinde sadece öğle arası 40 dakika izin veriyormuş. Bir arkadaşım gitmişti bundan dolayı dershaneye yazılmış. Ben de özel(ücret veriyorsun) kütüphane ismi duydum bakalım oradan haber bekliyorum. Evde de olmuyor gerçekten , kitaba bakıyorum aklıma başka sözler geliyor ve ağlayasım geliyor falan, aklım takılıyor.

ne izni veriyormuş kütüphane anlamadim canım. benim üniversiteden arkadaşım vardı birlikte çalıştık biz. mesela yarım saat mola verirdik 15 dk muhabbet edip çalıştığımız konuları konuşup yarım saat beklemeyelim ya çalışalım der derse geri dönerdik:) eğer güvenilir destek olacak bi çalışma arkadaşı varsa o da çok motivasyonu artırır.

özel kütüphane nasılmış şartları neymiş acaba. vakit kaybetmeden başlayın bence. evde ben de pinekliyodum. derse oturunca bi temizlik yemek yapasım geliyordu. öyle olmasa biri misafirliğe geliyordu.
en iyisi kütüphane şu koşullarda.
bide günde 3 dersten fazla çalışmayın benden ufak bi tüyo olsun

Çalışmıyorum maalesef. Özelde dönüş yapmadılar. Devlet için de kpss çalışıyorum.
Yaa o zman katlanmaktan başka çareniz yok ama kurtulayım derken hiç olmadık biriyle evlenmeyin. Evlenmek için evlenmeyin yani bu sefer bu yüzden çok laf işitirsiniz , başınıza kalkınırlar. O sizin anneniz öyle düşünün içiniz bir nebze rahatlar

ne izni veriyormuş kütüphane anlamadim canım. benim üniversiteden arkadaşım vardı birlikte çalıştık biz. mesela yarım saat mola verirdik 15 dk muhabbet edip çalıştığımız konuları konuşup yarım saat beklemeyelim ya çalışalım der derse geri dönerdik:) eğer güvenilir destek olacak bi çalışma arkadaşı varsa o da çok motivasyonu artırır.

özel kütüphane nasılmış şartları neymiş acaba. vakit kaybetmeden başlayın bence. evde ben de pinekliyodum. derse oturunca bi temizlik yemek yapasım geliyordu. öyle olmasa biri misafirliğe geliyordu.
en iyisi kütüphane şu koşullarda.
bide günde 3 dersten fazla çalışmayın benden ufak bi tüyo olsun
Yani şöyle sabah 8 de atıyorum kütüphaneye gidiyoruz ya akşam 5 e kadar sadece 40 dakika mola hakkı veriliyormuş. Yemek vs. ihtiyacını bu aralıkta gideriyormuşsun. Arkadaşım da yok hiç , üniversite grubumuzdan (6 kişi) ben kaldım atanmayan :KK70: Herkes işinde gücünde, iletişimimiz koptu. Özel kütüphane işte ücretini iletecekler daha henüz bilgi alamadım. Sabah 9 akşam 12 ye kadar açık yazıyordu internet sitesinde. Çalışma ortamı göreyim, benim gibi olanları görmek motive eder eminim. Aynen öyle misafir gelmese evde, çat kapı komşu geliyor. Teşekkür ederim cevapladığınız için. 2 gündür tarih ezberi yapmakla uğraşıyorum ancak. Günde tek ders gidiyorum mecburen. Çünkü bir konuyu halletmeden diğer derse geçemiyorum huy sanırım bu. Yani konuyu ezberleme ve testlerini çözme bir kitaptan (halletme dediğim bu).

Yani şöyle sabah 8 de atıyorum kütüphaneye gidiyoruz ya akşam 5 e kadar sadece 40 dakika mola hakkı veriliyormuş. Yemek vs. ihtiyacını bu aralıkta gideriyormuşsun. Arkadaşım da yok hiç , üniversite grubumuzdan (6 kişi) ben kaldım atanmayan :KK70: Herkes işinde gücünde, iletişimimiz koptu. Özel kütüphane işte ücretini iletecekler daha henüz bilgi alamadım. Sabah 9 akşam 12 ye kadar açık yazıyordu internet sitesinde. Çalışma ortamı göreyim, benim gibi olanları görmek motive eder eminim. Aynen öyle misafir gelmese evde, çat kapı komşu geliyor. Teşekkür ederim cevapladığınız için. 2 gündür tarih ezberi yapmakla uğraşıyorum ancak. Günde tek ders gidiyorum mecburen. Çünkü bir konuyu halletmeden diğer derse geçemiyorum huy sanırım bu. Yani konuyu ezberleme ve testlerini çözme bir kitaptan (halletme dediğim bu).

ben kurum sınavı için çalışıyodum. gk gy üzerinden de bence mesela hergun tarih ve matematik bir tane de hergun değişen bir konu seçebilirsiniz.
mesela matematik rasyonel sayılar, tarihte bi kaç ünite, coğrafyada madenler gibi.
birden fazla ders çalışmak zihni dinlendirir ve daha kolay anlar uzun süre hatırlarsınız.
tek ders üzerinden verim alıyorsanız devam edin ama dediğimi de bir hafta deneyin bence vaktiniz varken.
40 dk yeter size aslında. Sabah kahvaltı yapar gidersiniz. 40 dk molada yemek yersiniz. sonra bi kahve molası verirsiniz masanizda içersiniz. atistirabiliyosaniz kek vs yersiniz.

bi deneyin olmazsa özel kütüphaneye gidin. gün verimli geçerse öyle çok kalkma ihtiyacı duymuyorsunuz zaten.
bide ben 4 ya da 5 gün gidiyodum diğer günler dinleniyodum.

sizde 7 günün hepsinde gitmeyin ki zor gelip gözünüzde büyümesin kış vakti.

Görüştüğüm birisi yok ve bu arada teşekkür ederim bu sözleriniz için. Yani bilemiyorum ısınmama bile laf söylemesi, her aldığım her bir şey istemem ona batıyor. Okurken hiç böyle değildi o zaman burs alıyordum kykdan. Burs yattığı gün bile hadi gidelim parayı çekelim diye darlardı. Ne zaman mezun oldum o günden beri hayatı zindan etmeye başladı bana. Ben böyle yaptıkça kendimi kızı gibi değil de bakıcısı gibi hissediyorum.
kesinlikle is bul ayri eve cik, keseni ayir onlardan. bunu yapmadan da sakin evlenme. arada cok vicdan yapiyorsan annene market alisverisi vs yaparsin ama maddi alisverisin o kadar olsun, bir an once kurtulmaya bak,

Kızlar merhaba sizlere anlatmak istediğim bir derdim var. Daha önceki konularımdan hatırlayanlar vardır abim ve eşiyle maddi konular sebebiyle tartışmıştık ve küstük. 4 ay önce yüzsüz gibi arayıp sürekli para istediler ve annem de çok baskı altında kaldı. Bir de akrabalara dedikodu yaptıklarından benden ve evimizden kıstı 20.000 TL kredi çekti verdi oğluna arabasını alsın diye (üzerini tamamladı abim 95.000 TLye almış). Tabi parayı verince annemle barıştılar, kavga etmemeye insanca davranmaya başladılar. Bugün markete alışverişe gittiğimde ev telefonunu aramış abim, anne bugün bize gelin izinliyim hem yemek yersiniz falan. Annem ilk başta kabul etmemiş benim gitmeyeceğimi bildiğinden. Sena gelmez dedikçe üstelemiş abim. Neyse eve geldim annem hazırlan gidiyoruz abin gelip alacak dedi. Ben de gitmiyorum hiçbir yere, o kadının yüzünü görmek istemiyorum dedim. (Ablamı ve beni düşman ilan etti bu gelinimiz olacak kişi) Asıl konu bu değil kızlar, bu bizim kaçıncı kavgamız. Gün içerisinde gelip ben evde olsam da olmasam da odamdaki peteği kapatıyor. Parası olunca bu küs olduğumuz abime veriyor. Bu arada abim bir devlet okulunda müdür yardımcısı (evi var, arabasını da aldı öyle fakir değil bunu bilin diye açıkladım) Ya benden kısma diyorum bu parayı, başka yerlerden kıs. Benden kısıp oğullarına artistlik yapıyor (diğer abimin çocuğuna doğum gününde çeyrek aldı). Oğullarını kızlarından üstün tutuyor. Ben annem yoğun bakımda kaldığı dönem affınıza sığınarak söylüyorum, altından da aldım. Bebek gibi baktım ama her türlü hatalarına rağmen oğlu ve gelini en üstün oldu. Ağzımıza da tükürse yarabbi şükür diyecek yakında. Az önce yine kavga ettik peteği kapat o... k... bu şekilde küfürler yağdırıyor. Bu her zaman böyle oldu, kıyafet almama laf söyler aldırmaz, yemekler için mesela et alsam bağıra çağıra kavga eder niye aldın diye. Ben kendime bir şey almıyorum sana da alınmayacak der. Kendisi 64 yaşında bu arada. Ben de sinirlendim arkadaşlar hiç mi hatırım yok evlat olarak. Bu durumdan artık yoruldum, bıktım kızlar. Bu arada lisans hemşirelik 2020 mezunuyum. Kpss hazırlanıyorum.Bugün ağlamaktan, düşünmekten ders bile çalışamadım doğru düzgün. Annem böyle yaptıkça acaba birini bulup evlensem mi atanmadan diyorum. En azından kendi evimde daha iyi hazırlanırım. Isınmama laf etmez evlendiğim insan. Annem de gitsin oğluyla mutlu mesut yaşasın. Ablam(memur ve evli) o da evlen hayatını kur, sen her türlü değersiz olacaksın diyor. Bu arada kendisi yaşlıyım diye hiçbir ev işini yapmıyor. Ev işi, dışarıda halledilecek işler, aklınıza gelecek her şey bende. Gelini ve oğlu sadece parasını yiyor, annem de tabiri caizse onlara köle olacak yakında. Lütfen bana akıl verin ne yapmalıyım. Yazım yanlışım olduysa affedin.
Sakın bu ortamda bu psikolojiyle evlenme. Harika bir mesleğin var ve şükürki hemşire atamaları çokk oluyor. Çok yüksek puanlar gerekmiyo diyw biliyorumm hatta atanmakta zorlnamayacağını düşünüyorum. Kpss yi sakın bırakma çalış ve kuracapın hayatın hayali sana motive olsun. Annen de köle mi olmak istiyor olsın versin herşeyini, artık o kendi tercihi. Sen mesleğini eline alınca çook daha sağlıklı bir şekilde bir ilişki yaşarsın o zaöan evlenir ve kapınızı kapatır kimseye muhtaç olmadan yaşarsınız allahoın izniyle🤗. Şu ortamdan kurtulayım diye evlenmeye kalkarsan bu, psikolojiyle sağlıklı seçim yapamazsın önce atan kendi evine taşın ve hayatıno istediğin gibi yaşamaya başla. Bırak ne derlerse desinler., kulaklarını tıka ve kpss ye devam et 🤗

Zamanında yaşadığım sıkıntılar evliliği kurtuluş gibi hissettirdi hayırlı bir kısmetim çıksın evleneceğim dedim kendi kendime evlendim çok daha zor günler beni beklermiş bilemedim asgari ücretle çalışırdım kıtkanaat geçinirdim kimseye eyvallahım yoktu bak ne güzel okul okumuşsun yılma vazgeçme sınavına çalış mesleğini yap ve doğru insanla doğru zamanda karşılaşmayı dile Rabbimizden bir ablan olarak say beni Allah yardımcın olsun iyi insanlarla karşılaştırsın

Şu oğlunu kızından üstün tutan her kim varsa oğlu gece onları mutlu ediyor, yoksa ha kız ha erkek fark olmazdı 🤬
Galiba canım. Kız evladına değer verilmiyor ama yaşlandıklarında aaaa olur mu el kızı bakamaz deyip kızların üzerine atıyorlar. Anneannem de bu zihniyetteydi kızının evinde öldü Allah rahmet eylesin. Mal paylaşılırken kızlara mal yok dedi. Gelinler de adam yerine koymadı anneannemi. İnşallah annemin sonu da öyle olur. Oğullarının kölesi olsun bakalım. Atanıp, evlenip gittiğimde yanına bile gelmeyeceğim, beni çok incitti çok.

Benim annem benden asla kısmazdı ama oğluna yedirmekten bana zaten bişey kalmazdı geçenlerde yine oğluna kredi çekti ondan önce kız kardeşim çekmişti kredi geçen ay mecburen ben çektim eşimden gizli bizimki bekar 27 yaşında sürekli kavga gürültü ve mahkemelerde geçiyor hayatımız yine avukata para lazım oldu mecburen çektim kendisinin işi gayet iyi benden daha fazla kazanıyor ama hep borcu var o borçlar asla bitmiyor içiyor s.çıyor afedersiniz hala ergen gibi dolanıyor adam olduğunu görmede ölücem sanırım anneme bu yüzden çok kızgınım bize karşı çok sert ve kurallar dolu bir çocukluk yaşattı ama oğluna herşey serbest erkek kardeşimden sonra hayatta görmem dediğim herşeyi gördüm evimize kaç kere polis geldi bilmiyrum mahkemelere çıktım kaç kere sürekli içip kavga çıkarıyor geçen aradı yine içmeyi bırakmış namaza başlamış güya bakalım ne kadar sürecek sonra niye erkek düşmanıyım .
Ben anlamıyorum ya bu anneleri biz de 2 kız bir erkeğiz. Annem kurtarıcısı olarak gördü onu. Kimi nerden kurtarıyorsa? Ne dualar etmiş oğlu olsun diye. 3. De oğlan olmuş belki kız olsa 4.yü de yapardı. Benden 3 yaş küçük ama bana abla demez. Kim buna sebep acaba? 🤬büyüsün size neler yapacak derdi. Şimdi kendine çektiriyor oğlu.. sayesinde karakolun önünden geçmemiş ailemize dava tebliğleri göndertti.anneme ev alırken maddi destek verdiğimiz yetmiyor o dönem bi de oğlunun avukat parasını verdik kyk borcunu ödedik. Anne oğul yaşıyorlar şimdi. Annem maddi manevi her türlü ihtiyacını karşılıyor. Üstüne oğluna ev aldı. Peşinatını kendi ödedi. Biz de destek oluyoruz taksitlerini ödüyor şimdi. Oğluna ev alıyor diye kendi zor durumda ablam da annemin market masrafını karşılıyor 🤬 geçen telefonda konuşurken annemden evin internet faturası için para istiyordu.
Annem dışarda ise oğlunun işten geleceği saatte koşa koşa eve gider oğluna yemek hazırlamaya. Çünkü oğlu dolaptaki yemekleri çıkarıp ısıtamaz bile. Neden çünkü kendi bir asalak🤬Önceden çok üzülüyordum anneme şimdi üzülmüyorum çünkü kendi elleri ile bir asalak yarattı.. babam değil kendi bu şekilde büyüttü oğlunu.. annemin ona aldığı evi de satacak ilerde çatır çatır yiyecek biliyorum. Annemi de kendi evinden çıkarıp maaş kartlarına da el koyarak kızların baksın sana diyecek. Off çok konuştum ama çok doluyum anneme ve oğluna..
Neden bu anneler böyleler? Erkek olunca ne oluyor?
Siz niye kredi çektiniz onun için keşke çekmeseydiniz? İnşallah eşiniz öğrenmez? YaZık bi de aile rızkımızı onlara yediriyoruz.. bi oğlum bir kızım var annem gibi olursam Rabbim sorsun hesabını

Ben anlamıyorum ya bu anneleri biz de 2 kız bir erkeğiz. Annem kurtarıcısı olarak gördü onu. Kimi nerden kurtarıyorsa? Ne dualar etmiş oğlu olsun diye. 3. De oğlan olmuş belki kız olsa 4.yü de yapardı. Benden 3 yaş küçük ama bana abla demez. Kim buna sebep acaba? 🤬büyüsün size neler yapacak derdi. Şimdi kendine çektiriyor oğlu.. sayesinde karakolun önünden geçmemiş ailemize dava tebliğleri göndertti.anneme ev alırken maddi destek verdiğimiz yetmiyor o dönem bi de oğlunun avukat parasını verdik kyk borcunu ödedik. Anne oğul yaşıyorlar şimdi. Annem maddi manevi her türlü ihtiyacını karşılıyor. Üstüne oğluna ev aldı. Peşinatını kendi ödedi. Biz de destek oluyoruz taksitlerini ödüyor şimdi. Oğluna ev alıyor diye kendi zor durumda ablam da annemin market masrafını karşılıyor 🤬 geçen telefonda konuşurken annemden evin internet faturası için para istiyordu.
Annem dışarda ise oğlunun işten geleceği saatte koşa koşa eve gider oğluna yemek hazırlamaya. Çünkü oğlu dolaptaki yemekleri çıkarıp ısıtamaz bile. Neden çünkü kendi bir asalak🤬Önceden çok üzülüyordum anneme şimdi üzülmüyorum çünkü kendi elleri ile bir asalak yarattı.. babam değil kendi bu şekilde büyüttü oğlunu.. annemin ona aldığı evi de satacak ilerde çatır çatır yiyecek biliyorum. Annemi de kendi evinden çıkarıp maaş kartlarına da el koyarak kızların baksın sana diyecek. Off çok konuştum ama çok doluyum anneme ve oğluna..
Siz niye kredi çektiniz onun için keşke çekmeseydiniz? İnşallah eşiniz öğrenmez? YaZık bi de aile rızkımızı onlara yediriyoruz.. bi oğlum bir kızım var annem gibi olursam Rabbim sorsun hesabını
Siz de bu saatten sonra para göndermeyin bence. Sanki hep verici olduğunuzda kıymetinizi biliyorlar mı? Kendi kurulu düzeninize odaklanın. Anneniz de baksın oğluyla başının çaresine. Ben anneme kıyamadım, biriktirdim, bir şey alırken ucuzunu aldım. Aaa baktım benim sayemde biriktirdikleriyle oğullarına artistlik yapıyor. Bu kaçıncı tartışmamız üstelik aynı konudan dolayı. Şimdi asla acımıyorum. Yiyip içip, harcayıp keyfime bakacağım kusura bakmasın hiç kimse. Kombiyi de dereceyi yükselttim. Hani kadınlara diyorlar ya erkeği borçtan çıkarmayacaksın diye çok doğru. Ben de bu yöntemle anneme göz açtırmayacağım. Çünkü ben kendimi savunmazsam annem asla hakkımı savunamaz.

Siz de bu saatten sonra para göndermeyin bence. Sanki hep verici olduğunuzda kıymetinizi biliyorlar mı? Kendi kurulu düzeninize odaklanın. Anneniz de baksın oğluyla başının çaresine. Ben anneme kıyamadım, biriktirdim, bir şey alırken ucuzunu aldım. Aaa baktım benim sayemde biriktirdikleriyle oğullarına artistlik yapıyor. Bu kaçıncı tartışmamız üstelik aynı konudan dolayı. Şimdi asla acımıyorum. Yiyip içip, harcayıp keyfime bakacağım kusura bakmasın hiç kimse. Kombiyi de dereceyi yükselttim. Hani kadınlara diyorlar ya erkeği borçtan çıkarmayacaksın diye çok doğru. Ben de bu yöntemle anneme göz açtırmayacağım. Çünkü ben kendimi savunmazsam annem asla hakkımı savunamaz.
Benim borç verme durumum biraz farklı kocamın yüzünden diyeyim o söz verdi. Kardeşin çok saf annen çok üzülüyor dikili bir ağacı olsun diye diye benim üzerimden erkek kardeşime iyilik yaptı yani😡 geçen ay itibariyle de doğum iznine çıktığım için artık para göndermiyorum. Annemin vasıfsız ve vasat altı oğlu ev sahibi olsun diye kundaktaki bebeğimi bırakıp çalışamaya gidemeyeceğim. Umarım bu zamana kadar verdiklerimi alabilirim. Onları da annem ödeyecek oğlu elini atmayacak biliyorum ama..
Size acımayana siz de acımayacaksınız anne bile olsa.. kısmayın asla kendinizden. Kimse sizden daha önemli değil. Bu arada sırf onlardan kurtulmak için evlenmeyi düşünmeyin. Yağmurdan kaçarken doluya tutunursunuz Allah korusun..

Bizim ki 7 yaş küçük benden bize karşı çok cana yakındır şeytan tüyü var dediklerinden annem kadar ben de suçluyum çünkü ona bişe olucak diye endişe içinde yaşıyorum huzurumuz bozulmasın diye hep bu sefer son dediğim halde yine para veriyorum saygısız bir çocuk değildir asla ne yaparsa yapsın kıyamıyoruz şımarık büyüdü sayemiz de rahmetli babam bu işin başlangıcını yapandır bizde oğlum da oğlum diye büyüttü ergenliğe girdiğinde anlaşamadılar sonra çünkü çocuğun dini imanı para bu saatten sonra nasıl düzelir bilmiyorum evlenince düzelir diyorlar da ben hiç ihtimal vermiyorum birde elin kızının günahına mı girelim üstüne çocuklarına da bakmak zorunda kalırız eminim yurtdışına iş için gitme durumu var giderse dönmez büyük ihtimal tek umudumuz o bakalım hayırlısı inşallah

Evlenmek kurtuluş değil. Annenden kaçarsın daha beter kaynanan olur. Evimde rahat rahat çalışırım dersin seni alacak adamda başka sıkıntılar çıkarır vs. Kendi ayaklarının üstünde durmaya çalış. Kendi işini gücünü ayarladıktan sonra rest çekmen kolay olur. Bulur bi ev arkadaşı ayrılırsın evden. Tek çözüm evlilik değil

Nöbetlere gitme dediğiniz olay nasıl oluyor duymadım daha önce, yalan olmasın. 2 yıl oldu evdeyim. 2020 mezunuyum. Üniversite hastanesi gelmişti başka şehirde. Salak gibi tayin hakkı yok diye gitmedim. Evrakları vermedim. Şimdi devlet hastanesi olsun diye tekrar kpss hazırlanıyorum. Kütüphane aslında iyi fikir ama bu seferde erkenden evden çıkma cesaretini gösteremedim. Bu süreçte sanırım sosyal fobi oluştu bende. Evden çıkmayı hiç istemiyorum nedense. Önceden cıvıl cıvıldım. Mezun olduktan sonra yaşlı nineler gibi oldu ruhum. Kpss bu arada temmuzda. Küçük bir ilde yaşadığımdan özel hastane de dönüş yapmadı bana.
Yani sağlikci olup evde oturanı ilk defa duydum yanlis anlamayin,suan en cok sizlere ihtiyac var.Ayni il olmaz yakin il olur neden kpss ye bel bagladiniz ki? Illa devlet olacak diye neden bekliyorsunuz,küçük bir klinik olur yine olur bence biran önce bir işe başlayin

X