Kızlar Nasıl Çıkıcam Bu İşin İçinden(Anne ve Kayınvalide)

Ben sizi tebrik etmek için yazıyorum. Be güzel eşinizle çok önceden annelerinizin durumunu düşünmüşsünüz. Aile önemli ya bugün varlar yarın yoklar. Dediğiniz gibi başlarına bir şey gelirse çok kötü hissedilir. Umarım bir evde güzelce yaşarlar 💕
Çok teşekkürler güzel sözleriniz için.İnşallah sorun çıkmaz.Yaşlı insanlar anneler umarım ikisinide kırmadan halledebiliriz.

Hanımlar selam.16 yıllık evli ikiz(erkek kız) annesi bir kadınım.Evliliğimin başından beri hem kendi ailemden hem eşimin ailesinden farklı şehirdeydik.Eşimin babası küçükken vefat etmiş tek çocuk.Benim babam 2010'da vefat etti 2 kız kardeşiz.
.Evlendiğimizde eşimin kendi evi vardı.Biz şu an orada oturuyoruz.Babamın vefatından sonra eşim annelerimiz tek başlarınalar. Yarın yaşlandıklarında bakıma ihtiyaçları olur ancak aynı evdede yapamayız ikisine ayrı ayrı bakıcı tutacak gücümüzde olmaz.Bu yüzden yakınımızda bir ev alalım.Anneler yaşlanınca oraya yerleştirir tek bakıcı tutarız hem gözümüzün önünde olurlar hem de bir ev yatırımımız olur dedi mantıklı geldi banada.Bulunduğumuz siteden ev aldık.Bu arada bugüne hep uzak olduğumuz için iki anneylede büyük problem yaşamadık.Arada hem benim annemin hem kv'nin ufak laf sokmaları yaptıkları oldu eşimle ikimizde duymazdan geldik saygısızlık etmedik.

Şu anda yaşlandılar kendilerine bakmakta zorlanırlar artık.Bakıcı tutup getirmeyi düşünüyoruz..Ancak sorun şu annelerin aynı evde anlaşabileceklerinden çok büyük şüphem var.Birbirine zıt karekterlerdi zaten.Yaşlandıkça iyice çocuklaştılar bize bile çok ters davranışları oluyor, eşimde bende duymazdan görmezden geliyoruz.Birbirleriyle nolur düşünemiyorum.Memleketlerde bakıcı tutalım desek iki bakıcıya ekonomimiz el vermez fiyatlar çok pahalı.Eşimle ablamda bu konuda aynı fikirdeler.Napıcağımızı bilemedik.Bir anneyi bize alalım desek.Evimiz 3 oda bir salon.Her oda dolu bir oda yatak odası diğer iki oda çocuklarda.Oda olsa bile hangi annenin geleceğini nasıl belirleyecez illaki bir tarafın çok kötü gönlü kırılır.Bişey demezler ancak olur gönül kırıklığı.Yarın birşey olsa eşimle ikimiz bunun pişmanlığını kaldıramayız.Bakımevi fikri geldi aklımıza ne eşimin ne benim vicdanım kaldıramaz.Fikirlerinizden faydalanmak isterim.
Annelerinizin kendi maaşları da vardır muhtemelen. Onu da üstüne ekleyip bakıcı tutabilirsiniz.

İkiside birbirleriyle anlasamazlar ama bir odada kalmayacaklar ya ayrı odaları olur bakıcı zaten ev işini yemeği yapar istemezlerse gorusmesinler sizin fikriniz çok güzel denemeden bilemezsiniz

Annelerinizin kendi maaşları da vardır muhtemelen. Onu da üstüne ekleyip bakıcı tutabilirsiniz.
Bakıcı olacak burada zaten.Maaşlar cüzi miktarda şimdiye kadar genelde biz destek olduk. Bakıcı ücretleri ortalama 24 25 bin civarı.Kendi evlerinde kalırlarsa biz destek olucaz iki anneyede iki bakıcıya maddi durumumuz el vermez.Daha ev giderleri olucak fatura mutfak ıvır zıvır onlar hesapta yok.Buraya gelseler tek bakıcı olucak tek ev gideri olucak.Ekonomik olarak bize uyacak.

Keske soyle esim olsaydi vallahi helal olsun diyorum kadir gecesinde dogdugunuzu dusunuyirum.bu cok iyi bir olay dusunceye bak adamdaki.bence iki anneylede konusun ayni sitede yapacaklari tek sey iyi anlasmak. Odalari ayri. Yasitlari hemen hemen ayni sayilir. Ne guzel bir fikir uretmissiniz onlarda bie zahmet uyuversin. Milletin yaşlilsrinin bie cogu disarda kalmis ev olsa gelin istemiyor oglan istemiyor gelin istese ev olmuyor. Genelleme yapip ornek gosterin derim dışarıdakileri.arada anlasmazliklar olur ama caresiz kalinirsa mecbur anlasicaklar ne olacak. Yada annnniz ablanizla donusumlu sizde kalacak kayinvalideniz o evde oturacak
Öncelikle güzel sözlerin ve dileklerin için çok teşekkürler.İnşallah sorun çıkmadan annelerin kalplerini kırmadan bu işin içinden çıkabiliriz.
Ablam bakmaz anneme destekde vermez.
Dediğin gibi kötü örnekleri söylesek anneleri tehdit ediyor gibi görünürüz.Bir şekilde gönüllerini yaparak çözmeye çalışıcaz.
Senin herhangi problemin var mı yok mu tam bilmiyorum.Eğer varsa bu problemler inşallah en kısa sürede senin için en hayırlı olacak şekilde çözüme kavuşur.🙏🙏

Hanımlar selam.16 yıllık evli ikiz(erkek kız) annesi bir kadınım.Evliliğimin başından beri hem kendi ailemden hem eşimin ailesinden farklı şehirdeydik.Eşimin babası küçükken vefat etmiş tek çocuk.Benim babam 2010'da vefat etti 2 kız kardeşiz.
Evlendiğimizde eşimin kendi evi vardı.Biz şu an orada oturuyoruz.Babamın vefatından sonra eşim annelerimiz tek başlarınalar. Yarın yaşlandıklarında bakıma ihtiyaçları olur.Ancak aynı evde de yapamayız, ikisine ayrı ayrı bakıcı tutacak gücümüzde olmaz.Bu yüzden yakınımızda bir ev alalım.Anneler yaşlanınca oraya yerleştirir, tek bakıcı tutarız.Hem gözümüzün önünde olurlar hem de bir ev yatırımımız olur dedi.Mantıklı geldi bana da.Bulunduğumuz siteden ev aldık.Bu arada bugüne kadar hep uzak olduğumuz için iki anneylede büyük problem yaşamadık.Arada hem benim annemin hem kv'nin ufak laf sokmaları oldu.Eşimle ikimizde duymazdan geldik, saygısızlık etmedik.

Şu anda yaşlandılar, kendilerine bakmakta zorlanırlar artık.Bakıcı tutup getirmeyi düşünüyoruz..Ancak sorun şu annelerin aynı evde anlaşabileceklerinden çok büyük şüphem var.Birbirine zıt karekterlerdi zaten.Yaşlandıkça iyice çocuklaştılar, bize bile çok ters davranışları oluyor.Eşimde bende duymazdan görmezden geliyoruz.Birbirleriyle nolur düşünemiyorum.Memleketlerde bakıcı tutalım desek iki bakıcıya ekonomimiz el vermez fiyatlar çok pahalı.Eşimle ablamda bu konuda aynı fikirdeler.Napıcağımızı bilemedik.Bir anneyi bize alalım desek.Evimiz 3 oda bir salon.Her oda dolu bir oda yatak odası diğer iki oda çocuklarda.Oda olsa bile hangi annenin geleceğini nasıl belirleyecez illaki bir tarafın çok kötü gönlü kırılır.Bişey demezler ancak olur gönül kırıklığı.Yarın birşey olsa eşimle ikimiz bunun pişmanlığını kaldıramayız.Bakımevi fikri geldi aklımıza ne eşimin ne benim vicdanım kaldıramaz.Fikirlerinizden faydalanmak isterim.
Kendinize yakın bir evde olması bence çok iyi olur. Kendi memleketlerinde uzaktan bakıcının nasıl davrandığını, işini ne hassaslıkla yapıp yapmadığını bilemezsiniz. Mesela burada bir teyze vardı. Çocukları başka yerlerde. Bakıcı tuttular kadına ama kadın teyzeyi evde tek başına bırakıp gitmiş ve de teyze banyoda düşüp kalmış. Daha önce bırakıp gidiyor muydu bilmiyorum ama sonuçta yatılı olarak anlaşılmış ve de kadın teyzenin alzheimer olduğunu bile bile bırakıp da gitmiş gündüz vakti. Uzaktan birine güvenip para verip de bakıcı tutmak bana pek akıllıca ve güvenilebilir gelmiyor. Ve de dediğiniz gibi aynı eve 1 anne alınsa diğeri gücenir. Bence eve yakın olan bir ev tutup deneseniz bir daha iyi. Hiç değilse yakın olur, kontrol edebilirsiniz, ziyaret edebilirsiniz, hem içiniz daha rahat eder, bir hastalık vs olduğunda daha rahatlık olur getirip, götürmek ve de ilgilenmek. İnşallah anlaşırlar birlikte.

X