lütfen bakar mısınız konuma ev misafir sorunum

AA babamda bir dönem torba ile gezdi. Çok zor... Kendisi değiştiremrz annem destek olurdu. Çok utanır çok sıkılırdı... Dışarı da koku olur dlye birilerinin yanına girip çıkmaz istemezdi. Arkasından temizleyin eşiniz ve siz. Çocuğunuz da büyüyünce batıracak evi. Onu da öyle kabul etmeniz lazım. Muhtemelen görmüyor da.
evet gözlük kullanıyo görmüyo, kullandıgı şeyi bilemiyorum hiç görmedim ama klozete dökülen bişeyse biraz yavaş dökülse aslında sıçrama olmaz ama ben yan duvarı da silmek zorunda kalıyorum o kadar sıcrama oluyo, en azından arada camasır suyu dökse üstünkörü o bile yeter

Yani bilemedim ki.gözleri iyi bile görmese daha dikkatli dökse sifonu falan çekse.yani ne bilim bu kadarıni yapabilir heralde ya.kendi boşaltiyorsa klozetide temizleyebilir.ama çok kotu ya hegün kozetten pislik temizlemek gercekten zor.enfeksiyon kaptigini söyle .
hamileyken eşime söyledim enfeksiyon kapabilirim dedim ki bide deli gibi mide bulantılarım varken ben klozet temizliyodum her tuvalet öncesi, sagolsun eşim temizledi bi süre, tek tuvalet olunca böyle oluyo işte :KK43:

Temizlik anlayışı farklı biriyle yaşamak çok zor ya sizi o kadar iyi anladım ki. Ben de olsam bunalırım.
Bebeğiniz emekleme aşamasına geldiyse onu bahane edin bence. Her yere gidiyor, her yeri elliyor banyoyu wcye dikkat edelim, hasta olmasın vs.
Bence büyük ev olsaydı bu kadar sorun olmazdı. Ebeveyn banyosu, farklı bi wc , mutfak salon ayrı derken daha rahat olurdu.
ah keşke ev büyük olsa inanın gözüm görmez isterse gelsin daha çok kalsın cok da seviyorum zaten ama bu sorunları olunca artık banyoda o manzaraları gördükçe ağlayasım geliyo dip bucak temizliyorum çıkıyorum banyodan arkamdan o girince tekrar kirleniyo hep boşa gidiyo temizliğim:KK43:

Üzüldüm baska bir icerik bekledim ama ne desem bilemedim çünkü kadinin kotu niyeti yok ee hastalık saglik da insani seyler
Buyuk eve ne zaman geçeceğiniz belli mi?

evet gözlük kullanıyo görmüyo, kullandıgı şeyi bilemiyorum hiç görmedim ama klozete dökülen bişeyse biraz yavaş dökülse aslında sıçrama olmaz ama ben yan duvarı da silmek zorunda kalıyorum o kadar sıcrama oluyo, en azından arada camasır suyu dökse üstünkörü o bile yeter
Yok yapışıyor vucuda sıçrar o. Gördüm. Ve delik var karnınfs oradan da sıçrar. Gaz vs çıkıyor oradan direk. Ameliyat sonrasında gördüm. Sonra banyoda annemin desteği ile yapabiliyordu babam

ah keşke ev büyük olsa inanın gözüm görmez isterse gelsin daha çok kalsın cok da seviyorum zaten ama bu sorunları olunca artık banyoda o manzaraları gördükçe ağlayasım geliyo dip bucak temizliyorum çıkıyorum banyodan arkamdan o girince tekrar kirleniyo hep boşa gidiyo temizliğim:KK43:
Bence konuşun madem. Kolay değil biliyorum.
Bence biraz sağlığını sorun konuya ordan başlayın. AA işte torbaya zor oluyor mu şöyle böyle. Sanırım dökerden de biraz etrafa sıçrıyor. Banyoya bi ıslak mendil koydum. Wcden çıkınca şöyle bi siliversen aslında iyi olur ben bebekle yetişemiyorum. Kirli kalırsa hasta olabiliriz vs vs

Banyoya sa şöyle deterjanli/çamaşır sulu ıslak mendillerden koyun. Silip atar çöpe. Pratik de.

Kayinvalidenizin kızı var mı? Ona söyleseniz o annesine söylese?
var eşim hamile oldugum dönem biraz bahsetmiş ablasına ama ne eşim ne ablası annesiyle böyle bi konu hakkında konuşmazlar eminim, dediğiniz ıslak mendillerden aldım banyoya koydum ama yine ben kullanıyorum sadece

Yok yapışıyor vucuda sıçrar o. Gördüm. Ve delik var karnınfs oradan da sıçrar. Gaz vs çıkıyor oradan direk. Ameliyat sonrasında gördüm. Sonra banyoda annemin desteği ile yapabiliyordu babam
ama şöyle bi durum da var, onun evibe gittiğimizde klozette hiç öyle şeyler görmüyorum bizim klozetin oldugu yer dar bi alanda onun evindeki daha geniş bi banyoda acaba o yüzden mi zorlanıyo bilmiyorum cunku kendi evindeki klozet her zaman tertemizğ

Kadını bir göz doktoruna götürün bence 😪
Yani benim ananemde ishal oluyor sık sık ve temiz kullanamıyor pek. Gelmiş kaç yaşına temizleyemez de. 2 wc var o yüzden çok sorun sıkıntı olmuyor ama eve misafir gelince her ananem wcyi kullandığında peşinden bakarım. Temizlerim.

Bazı şeylerde mecbur kalıyoruz açıkçası, hayata bıçak kesiği atar gibi ilişkileri kesmek çok zor.
Saç konusunda da annenize başının bağlanmasını isteyin, yazma verin ya da bağlasın tokayla, dökülmesi azalır. Ben evde öyle geziyorum çünkü saçlarım dökülüyor bunda garip bir şey yok.

Saçını tararken anne ben havlu vereyim sana onun üzerine tara, dökülenleri daha rahat toplarım deyin.

ama şöyle bi durum da var, onun evibe gittiğimizde klozette hiç öyle şeyler görmüyorum bizim klozetin oldugu yer dar bi alanda onun evindeki daha geniş bi banyoda acaba o yüzden mi zorlanıyo bilmiyorum cunku kendi evindeki klozet her zaman tertemizğ
Olabilir. Eli çarpıyorsa. kötü deseydiniz bu kadar taviz verin demezdim. İyi ve seviyorsunuz. Düz dünyası yok. Onun kusur da bu.

var eşim hamile oldugum dönem biraz bahsetmiş ablasına ama ne eşim ne ablası annesiyle böyle bi konu hakkında konuşmazlar eminim, dediğiniz ıslak mendillerden aldım banyoya koydum ama yine ben kullanıyorum sadece
Siz görumcenizle konuşun bence eşinize bırakmayın. Sen söylemezsen ben söylemek zorunda kalacağım daha üzücü olur annem için üzülsün istemiyorum diyin.

Ya da şöyle, annesi ve eşiniz varken ortaya söyleyin. Bizim fayanslarin klozetin malzemesi de bir garip, idrar/dışkı yapışıyor sanki, alan da dar sıçrıyor oraya buraya, ıslak mendil koydum herkes çıkarken bi siliversin.

Bağırsağı alınmış geçmiş olsun öncelikle. O torbayı kendi başına değiştirebildiği için bile şanslısınız aslında. Ben de hiç görmedim ama kullanan tanıdıklar vardı çocukları yardımcı oluyordu. Ne denir bilmiyorum. Siz de haklısınız. Ama hasta için de zor bir durum.

Ben evde biri abdest alıp biraz yerleri islatsa bile sinir olan bir insanım. Annemden geçen bir huy. Sizi çok iyi anlıyorum. O yüzden Allah ne verdiyse çözüm/ bahane arıyorum sizin icin:KK70:

Bizim fayanslarin klozetin malzemesi de bir garip, idrar/dışkı yapışıyor sanki, alan da dar sıçrıyor oraya buraya, ıslak mendil koydum herkes çıkarken bi siliversin.
En mantıklısı bu gibi. Kendinizi de işin içine katarak söylerseniz daha iyi olur, ben yapınca da oluyor gibi. Yoksa durumu hassas gücenir diye düşünüyorum.

Bağırsağı alınmış geçmiş olsun öncelikle. O torbayı kendi başına değiştirebildiği için bile şanslısınız aslında. Ben de hiç görmedim ama kullanan tanıdıklar vardı çocukları yardımcı oluyordu. Ne denir bilmiyorum. Siz de haklısınız. Ama hasta için de zor bir durum.
Aynen zor ya. Babam utanırdı

Saçını banyoda taramasını söyleyin siz söylemezseniz bunun dogru oldugunu düşünücek tuvalet meseleside aynı. Eşiniz söylesin olmadı daha dikkstli kullan diye

öyle bi durum değil, hastalıktan dolayı bizim gibi yapamıyor tuvaleti, yani büyük tuvalet için torba takılı onu boşaltıyor sürekli onu da görmüyor sanırım boşaltırken etrafa sıçrıyor, oturdugumuz yere iç kısımlara hatta yan taraftaki duvara. ama görse eminim temizlerdi yani sıcrayanları görmüyor diye düşünüyorum
Bağırsak kanseri mi kayınvalide

Ben evde biri abdest alıp biraz yerleri islatsa bile sinir olan bir insanım. Annemden geçen bir huy. Sizi çok iyi anlıyorum. O yüzden Allah ne verdiyse çözüm/ bahane arıyorum sizin icin:KK70:
eşime bile söyleyemiyorum hadi klozeti geçtim sonucta tuvaletimizi yaptıgımız yer, duşakabinde de oluyo o sıçramalar:KK43: o daha kötü yapıyo beni sonucta temizlenmek icin girdiğimiz yer

X