Klomen tedavisi + yumurta tembelliği + pcos ?

Melisa2613

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2023
44
9
22
Arkadaşlar hepinize merhaba.
ben 2022 eylülde kürtaj oldum. daha sonra gebelik elde etmek için uğraştık ama herhangi bir sonuca varamadık. bende pcos olduğunu söylemişti doktorlar fakat gittiğim hiç bir hastanede gereken ilgiyi göremediğim için özel hastaneye gitmek durumunda kaldım . oradaki doktor bana pcos yok yumurta tembelliği var dedi ve klomen tedavisine başladık. bu ay klomeni ilk kullanışım ama şehir dışında olduğum için aynı doktora gidemeyeceğim. başka bir doktora mı gitsem veya bu ay hiç gitmesem mi karar veremiyorum. kötü bi sonuçla karşılaşmaktan korkuyorum sizce ne yapmalıyım? klomen tedavisi ile ilgili herhangi bir tavsiyeniz var mı ?

ben 2022 eylülde kürtaj oldum. daha sonra gebelik elde etmek için uğraştık ama herhangi bir sonuca varamadık. bende pcos olduğunu söylemişti doktorlar fakat gittiğim hiç bir hastanede gereken ilgiyi göremediğim için özel hastaneye gitmek durumunda kaldım . oradaki doktor bana pcos yok yumurta tembelliği var dedi ve klomen tedavisine başladık. bu ay klomeni ilk kullanışım ama şehir dışında olduğum için aynı doktora gidemeyeceğim. başka bir doktora mı gitsem veya bu ay hiç gitmesem mi karar veremiyorum. kötü bi sonuçla karşılaşmaktan korkuyorum sizce ne yapmalıyım? klomen tedavisi ile ilgili herhangi bir
Bence tedavine devam et.şu an bulunduğun şehirde özel hastaneye gidip oranın iyi bir doktoruna görünebilirsin.Sonuçta klomen tedavisi yumurtalarını geliştirip çatlama iğnesi yapacaklar neden bir ayını heba edesin ki
tavsiyeniz var mı ?

Bende Pcos var ilaçsız asla regl olamıyorum, bence kendi drunuza görünene kadar korunmadan deneyin. Sonra seyahatten gelince drunuza görünün benim fikrim.
Bende bu ay olamadım maalesef bende de yumurta tembelliği var aksine bu ay klomene başlayacaktım adet olamıyorum söktürücüde kullandım ama hala gelen giden yok

Bende tarlusal içtim işte bırakalı 3. Günüm oldu salı 4. Gün olcak bugün test yaptım kocaman bir negatif :KK43:

ben 2022 eylülde kürtaj oldum. daha sonra gebelik elde etmek için uğraştık ama herhangi bir sonuca varamadık. bende pcos olduğunu söylemişti doktorlar fakat gittiğim hiç bir hastanede gereken ilgiyi göremediğim için özel hastaneye gitmek durumunda kaldım . oradaki doktor bana pcos yok yumurta tembelliği var dedi ve klomen tedavisine başladık. bu ay klomeni ilk kullanışım ama şehir dışında olduğum için aynı doktora gidemeyeceğim. başka bir doktora mı gitsem veya bu ay hiç gitmesem mi karar veremiyorum. kötü bi sonuçla karşılaşmaktan korkuyorum sizce ne yapmalıyım? klomen tedavisi ile ilgili herhangi bir tavsiyeniz var mı ?
Bendede yumurta temmeligi var ilaç kullanıyormusun yada başka birşey 1

Bence tedavine devam et.şu an bulunduğun şehirde özel hastaneye gidip oranın iyi bir doktoruna görünebilirsin.Sonuçta klomen tedavisi yumurtalarını geliştirip çatlama iğnesi yapacaklar neden bir ayını heba edesin ki
Doktora gittim, ama yumurtam 9 10 mm anca olmuş. Progestan verdi. Bekliyorum bakalım

Progestan yumurta büyüsün diye mi verdi.Bende bugün adet oldum ama klomen hakkında yumurtayı pek fazla geliştirmediğine dair yorumlar okudum sence doktorumdan femara mı istesem
lh hormonum yüksek çıktı diye verdiğini düşünüyorum ama sanırım olası bir hamilelik durumunda da tutunmasına yardımcı oluyormuş progestan. klomen kullanıp olumlu gelişmeler yaşayan çok insan gördüm ama bende işe yaramadı yumurtam 9-10 mm anca olmuş. sanırım önce klomen kullanıp sonra dozu arttırmak veya başka ilaca geçmek en mantıklısı olacaktır

lh hormonum yüksek çıktı diye verdiğini düşünüyorum ama sanırım olası bir hamilelik durumunda da tutunmasına yardımcı oluyormuş progestan. klomen kullanıp olumlu gelişmeler yaşayan çok insan gördüm ama bende işe yaramadı yumurtam 9-10 mm anca olmuş. sanırım önce klomen kullanıp sonra dozu arttırmak veya başka ilaca geçmek en mantıklısı olacaktır
Bakalım hakkımızda hayırlısı olsun gelişmelerden haber et benide

Merhaba hanımlar bende yeni katıldım aranıza
Bende 3 senedir evliyim ve 2 yıldır bebek istiyoruz ama olmuyor hsg de çektirdim temiz çıktı pkos var bende adet düzensizliği var klomen kullandım geçen ay ve adetim düzensiz olduğu için ne zaman test yapmam gerektiğini de bilmiyorum ama göğüslerim kasıklarım ve alt karnım çok ağrıyor inşallah tutmuştur diye ümit ediyorum🤲🏻benim le aynı durumu yaşayan var mı?

Bende 3 senedir evliyim ve 2 yıldır bebek istiyoruz ama olmuyor hsg de çektirdim temiz çıktı pkos var bende adet düzensizliği var klomen kullandım geçen ay ve adetim düzensiz olduğu için ne zaman test yapmam gerektiğini de bilmiyorum ama göğüslerim kasıklarım ve alt karnım çok ağrıyor inşallah tutmuştur diye ümit ediyorum🤲🏻benim le aynı durumu yaşayan var mı?
Sizin yerinizde olsam en son adet tarihimden max. 7 gün sonra test yapardım. Ben klomenin üzerine progestan kullandım 7 gün sonra adet olmazsan test yaptır demişti ama sizin için ne önerebilirim bilemiyorum

Bende 3 senedir evliyim ve 2 yıldır bebek istiyoruz ama olmuyor hsg de çektirdim temiz çıktı pkos var bende adet düzensizliği var klomen kullandım geçen ay ve adetim düzensiz olduğu için ne zaman test yapmam gerektiğini de bilmiyorum ama göğüslerim kasıklarım ve alt karnım çok ağrıyor inşallah tutmuştur diye ümit ediyorum🤲🏻benim le aynı durumu yaşayan varmi
Merhaba ovulasyon takibi yaptiniz mi ? Eğer yaptıysanız ve yumurtlama gorduyseniz yumurtlama gününden 17gun sonra test yapabilirsiniz eğer takip yapmadiysaniz beklenen adetten birkaç gün sonra bir test yapın derim inşallah hamişsinizdir rabbim hayırlısıyla nasip etsin hayırlısını da tez vakitte kolaylıkla nasip etsin inşallah 🙏🌹

Bende de pkos var adet duzensizligim var doktora gittim bana da klomen verdi geçen ay kullandım evde ovulasyon testi yaptım ve adetten 16 gün sonra yumurtlama gördüm degerlendirdik şimdi beklenen adet günümü bekliyorum yumurtlamadan sonra birkaç gün hafif kasıklarımda ağrı oldu ama şuan pek bişey yok inşallah tutmuştur benimkide bakalım hayırlısı olsun hakkımızda rabbim kucaklarimizi boş bırakmasın 🙏🌹

Bende de pkos var adet duzensizligim var doktora gittim bana da klomen verdi geçen ay kullandım evde ovulasyon testi yaptım ve adetten 16 gün sonra yumurtlama gördüm degerlendirdik şimdi beklenen adet günümü bekliyorum yumurtlamadan sonra birkaç gün hafif kasıklarımda ağrı oldu ama şuan pek bişey yok inşallah tutmuştur benimkide bakalım hayırlısı olsun hakkımızda rabbim kucaklarimizi boş bırakmasın 🙏🌹
Canım bende aynı şekilde ilerledim sadece ovulasyon testi kullanmadım doktorun ilişki önerdiği zamanı değerlendirdim, aynı şekilde bende de kasıklarda hafif hafif ağrılar var, yüz üstü uzandığımda kasıklarım ağrıyor göğüslerim hafif hafif acıyor ama bilmiyorum açıkçası boşu boşuna ümitlenmek de istemiyorum. Umarım en kısa zamanda doğal yollarla hayırlı bir şekilde bebeğimize kavuşuruz 🤍

Canım bende aynı şekilde ilerledim sadece ovulasyon testi kullanmadım doktorun ilişki önerdiği zamanı değerlendirdim, aynı şekilde bende de kasıklarda hafif hafif ağrılar var, yüz üstü uzandığımda kasıklarım ağrıyor göğüslerim hafif hafif acıyor ama bilmiyorum açıkçası boşu boşuna ümitlenmek de istemiyorum. Umarım en kısa zamanda doğal yollarla hayırlı bir şekilde bebeğimize kavuşuruz 🤍
Evet aynıymis bizim durumlar benim de doktor belli günler onerdi yumurta takibi yapamayacagim için brn başka sehirdryim gittiğim doktor başka sehirdeydi o yüzden evde ovulasyon testi vardı bir takip edeyim nasıl olacak dedim çok şükür yumurtlama gördüm inşallah tutmuştur senin beklenen adet nezaman canım ?

Evet aynıymis bizim durumlar benim de doktor belli günler onerdi yumurta takibi yapamayacagim için brn başka sehirdryim gittiğim doktor başka sehirdeydi o yüzden evde ovulasyon testi vardı bir takip edeyim nasıl olacak dedim çok şükür yumurtlama gördüm inşallah tutmuştur senin beklenen adet nezaman canım ?
Adetlerim çok düzensiz son zamanlarda 3 ayda bir oluyordum ama son adetim 15 ağustos, sanırım eylülün 15inde adet olmam gerekiyor. Belirtiler adet mi yoksa hamilelik mi anlayamıyorum umarım biz de en kısa zamanda hayırlı haberler alırız

Adetlerim çok düzensiz son zamanlarda 3 ayda bir oluyordum ama son adetim 15 ağustos, sanırım eylülün 15inde adet olmam gerekiyor. Belirtiler adet mi yoksa hamilelik mi anlayamıyorum umarım biz de en kısa zamanda hayırlı haberler alırız
Aynı canım benimkide oyleydi 2 ayı falan buluyordu benim son adet de 16 Ağustos birgün varmış aramızda da canım bende çok fazla kasıklarımda sancı oluyor ya normalde adet olmadan önce de böyle sancım olur ama bu seferki kadan uzun sürmez iki üç gündür sanki savaş var kasıklarımda acaba diyorum klomenden dolayı mı oldu yoksa adet mi olacam yoksa dediğin gibi hamilelik mi inşallah hamileliktir ama kendimi çok umutlandirmak da istemiyorum . Hayırlısıyla inşallah umitlerimiz emeklerimiz boşa çıkmaz da bu ayın sonunda ikimizde çift çizgiyi görürüz inşallah 🙏🌹 birbirimizi haberdar edelim canım merakla bekliyorum bakalım ne olacak sonuçlar 🤔🤩

X