Koca diye mi aldim cocuk mu belli degil

Şimdi güzel ablacım

"elenmeseydik ayrılacaktık" diyen de sensin
yani sizin lişkiniz "eee 5 senedir çıkıyoruz, ya evleniriz ya ayırlırız" noktasına gelmiş, kendin diyorsun bunu, ikiniz de çocukmuşsunuz ki evlenmişsiniz. etrafta size "yaşınız 23 ne aceleniz var" diyen de olmamış
bunun sebebi de muhtemelen ikinizin de öğretmen olması, işinizi olması, 5 yıldır çıkıyorlar baskısı.

oysa ki
1) ya evlenelim ya ayrılacam diye evlenilmez
2) gerekirse 5 sene daha çıkılır, evlenmeniz kaçılmazsa zaten evlenirdiniz. yetişkin insanlar bu kararı kendi verebilir.

"Evli adam kizli erkekli grupla surekli gezemez karisi varken"

bak hele bak bak bak. bunu eşine söylesene?

sen olgun bir insan olabilirsin. ya da aslında olgun değildin ama "evli kadınım" ayaklarına bir olgunluk pozu kesiyorsun, bunu bilemem. ama kocan o gömleği giymek istemiyor. üstelik bunun olgunlukla da aslında pek bir alakası yok, 25 yaştan pek bir olgunluk beklenmez zaten ama sana ağız burun eğmesi lamba için tartışması olgunluk/değillik değil karaktersizlik alameti şeyler. yoksa ben yaşla gelen olgunluğu böyle haraketlerle ölçmenin saçma olduğuna inanıyorum. olgunluk nedir mesela insanlara tahammül edebilmektir, olmayacak kişilerle arkadaşlık etmemektir, insan tanımaktır, maddi-manevi sıkıntılara karşındakini üzememektir. seninkinin daha başka sorunları var.
O kadar yazmissiniz usenmemissiniz kocamdan farkiniz yok yazdiklarimla dalga gecer tavir sergiliyorsunuz bak hele bak bak 😀😀

O kadar yazmissiniz usenmemissiniz kocamdan farkiniz yok yazdiklarimla dalga gecer tavir sergiliyorsunuz bak hele bak bak 😀😀
ben sizin eşiniz değilim, size karşı bir sorumluluğum yok, bir sözüm yok, sizi seviyor filan değilim...sizinle ilişki yürütmek için çaba göstermek, isteklerinize saygı duymak gibi bir görevim yok. yazdıklarınızı eleştirebilirim de ince ince dalga da geçebilirim. burası bir forum siz burada eleştiriyi ve hakaret olmadıkça espriyi filan kadırmak durumundasınız. burası doktor/avukat vs. danışmanlık mecrası değil.

kocanızdan çok farkım olduğu ise kesin ama bu önemli değil. siz bu isteklerinizi kocanızla paylaşın.

ben sizin eşiniz değilim, size karşı bir sorumluluğum yok, bir sözüm yok, sizi seviyor filan değilim...sizinle ilişki yürütmek için çaba göstermek, isteklerinize saygı duymak gibi bir görevim yok. yazdıklarınızı eleştirebilirim de ince ince dalga da geçebilirim. burası bir forum siz burada eleştiriyi ve hakaret olmadıkça espriyi filan kadırmak durumundasınız. burası doktor/avukat vs. danışmanlık mecrası değil.

kocanızdan çok farkım olduğu ise kesin ama bu önemli değil. siz bu isteklerinizi kocanızla paylaşın.
Eyvallah tavsiyelerin mukemmel otesi reis😀🙂 buralarda harcanmayin siz avukat olun 😀😀😀

Evlenmişsin neden diye sorgulamak çok mantıklı değil şu an için. Benim tavsiyem güzel bir cinnet geçirin, korkacagı cinsten bir şekilde. Sizinle bu uslupla konuştuğunda asla oturup düzgün konuşmaya çalışmayın anlamaz. Bagırıp çağırın ve sinirden yapın bunu. Cinneti eşiğindeyken insan karısına bunu demez sustum sustum anlamıyorsun madem beni karın olarak görmüyorsun o zaman boşanalım diyin? Bunu çok ciddi yapın en azından bir düşünür ne yapıyorum diye. Bu olaydan sonrada kopardın baglarınızı pazara beraber gitmeyin hiç gibi davranın. İnsanın en zor tahammül ettiği duygudur bu. Bundan sonrada en ufak bir düzelme olmazsa o zaman ayrılma kararı daha mantıklı gibi. Hem bu kavga ayrılmak için size fırsatta sunar.

Evlenmişsin neden diye sorgulamak çok mantıklı değil şu an için. Benim tavsiyem güzel bir cinnet geçirin, korkacagı cinsten bir şekilde. Sizinle bu uslupla konuştuğunda asla oturup düzgün konuşmaya çalışmayın anlamaz. Bagırıp çağırın ve sinirden yapın bunu. Cinneti eşiğindeyken insan karısına bunu demez sustum sustum anlamıyorsun madem beni karın olarak görmüyorsun o zaman boşanalım diyin? Bunu çok ciddi yapın en azından bir düşünür ne yapıyorum diye. Bu olaydan sonrada kopardın baglarınızı pazara beraber gitmeyin hiç gibi davranın. İnsanın en zor tahammül ettiği duygudur bu. Bundan sonrada en ufak bir düzelme olmazsa o zaman ayrılma kararı daha mantıklı gibi. Hem bu kavga ayrılmak için size fırsatta sunar.
Yorumunuz icin tesekkur ederim deneyecegim

Sevgili kadinlar kulubu ailesi bu aralar kocama o kadar sinir oluyorum ki sacma sapan cocukca davranislari var hep vardi aslinda ama artik hic ugrasasim gelmiyor erkekler gec olgunlasiyor diyorlar ama kocamin olgunlasmasini bekleye bekleye yaslanicam heralde.. ikimizde 25 yasindayiz bende olgun sayilmam fakat psikologa gidiyorum kisisel gelisim kitaplari okuyorum elimden geleni yaptigimi dusunuyorum kendim icin evliligim icin.. esimle en ufak alakasiz tartismamizda surekli gecmiste bana sunu yapmistin sunu demistin diyip duruyor bir sey soyluyorum suratima dalga gecer gibi cevap veriyor yuzume bakmiyor abuk subuk hareketler alttan aldikca tepeme cikiyor. Surekli arkadaslariyla bir yerlere gitme gezme tozma pesinde izin vermeyincede gorursun gununu diye tehtitler benim uzulmemden aglamamdan zevk alan birisi 2 yildir evliyim esimle zaman gecirdikce nefret eder oldum ya inanin sinirim bozuluyor bu cumarteside esimin okul mudurunu cagirdim eve yemege aramiz da iyi degil ne yapicam bilmiyorum. En sonki olayda dun yorgun argin pazardan geldik eve girer girmez bu ne boyle isigi acik unutmussun senden cevap bekliyorum diye domildi karsimda iki saat dedim dalga mi geciyorsun unutmusum ne var bunda diyor ki senin beyninde sorun var sacma sapan laflar soyluyor sinirim bozuldu gene anlattiica
Engerus davranışlı insan kuzum Allah yardımcın olsun seni manipule etmeye çalışıyor boşver hiç aldırma bak kendine ama baktın gördün olmuyor hiçbir ilerleme kaydetmiyorsun al bir pisikolaga götür aslında onun ihtiyacı var kuzmm ✨

Sevgili kadinlar kulubu ailesi bu aralar kocama o kadar sinir oluyorum ki sacma sapan cocukca davranislari var hep vardi aslinda ama artik hic ugrasasim gelmiyor erkekler gec olgunlasiyor diyorlar ama kocamin olgunlasmasini bekleye bekleye yaslanicam heralde.. ikimizde 25 yasindayiz bende olgun sayilmam fakat psikologa gidiyorum kisisel gelisim kitaplari okuyorum elimden geleni yaptigimi dusunuyorum kendim icin evliligim icin.. esimle en ufak alakasiz tartismamizda surekli gecmiste bana sunu yapmistin sunu demistin diyip duruyor bir sey soyluyorum suratima dalga gecer gibi cevap veriyor yuzume bakmiyor abuk subuk hareketler alttan aldikca tepeme cikiyor. Surekli arkadaslariyla bir yerlere gitme gezme tozma pesinde izin vermeyincede gorursun gununu diye tehtitler benim uzulmemden aglamamdan zevk alan birisi 2 yildir evliyim esimle zaman gecirdikce nefret eder oldum ya inanin sinirim bozuluyor bu cumarteside esimin okul mudurunu cagirdim eve yemege aramiz da iyi degil ne yapicam bilmiyorum. En sonki olayda dun yorgun argin pazardan geldik eve girer girmez bu ne boyle isigi acik unutmussun senden cevap bekliyorum diye domildi karsimda iki saat dedim dalga mi geciyorsun unutmusum ne var bunda diyor ki senin beyninde sorun var sacma sapan laflar soyluyor sinirim bozuldu gene anlattiica
Çocuk yapma
Boşan
Belliki ergenlilten çıkamamış
Elalemin olgunlaştırmadığı,adam edemediği beyinsiz oğlunu sen hiç düzeltemezsin vaktine yazık

Çocuk yapma
Boşan
Belliki ergenlilten çıkamamış
Elalemin olgunlaştırmadığı,adam edemediği beyinsiz oğlunu sen hiç düzeltemezsin vaktine yazık
Arkadaşa aynen katılıyorum cocuk icin acele etme sakin hemen düzelir diye de kendini yorma herşeyi annesine kardeslerine anlatma huyuda varmi

Evet nereye kadar tahammul edebilirim ki anaokulunda ogretmenim 10 kadin ogretmeniz ve baska cevrem de yok okuldan eve evden okula gidiyorum sıkılıyorum😔
Annesine geri verin ,insan kendi dogurdugu boyle yapsa tahammul edemez . Es diye sectigi boyle olunca iade sart .

Ne yapabilirsiniz diye düşünüyorum aklıma malesef bir çözüm gelmiyor. Böyle adamlar değişmeye tenezzül etmezler malesef. En kötüsü ben böyleyim , hep böyleydim şimdi ne değişti diye sizi suçlarlar 🙁
Çekemiyorsan kapı orda hadi babanin evine derler bide

Eşiniz çocuk gibi de değil bence ağır sorunları var. Anasının babasının eğitemediğini siz eğitecek değilsiniz. Ben insanın değişeceğine de inanmıyorum. Can çıkar huy çıkmaz diye boşuna dememişler. Yani böyle ağır bir şey yaşar tecrübe edinir anca öyle. Siz de ya bu deveyi güdeceksiniz ya da bu diyardan gideceksiniz. Başka çareniz yok gibi. Benim babamda anlattığınız gibi. Şimdi yaşlandı daha da çekilmez oldu. Ben bile tahammül edemiyorum annemi düşünemiyorum
Kaynana bana ben anneme gidince arayıp niye gittin benin oğlum cahil basini bekle diye sinirlendi alltan aldim ama sinirler zıplıyor

erken evlenmenin zararlarından biri gerçekten geç olgunlaşıyolar

X