Kocam doğru düzgün çalışmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sana ne yapacagini söyleyelim: bebegi sütden kestikten sonra hemen calismaya baslayacaksin. Annesinin adam edemedigini (20 yasinda süt kuzusu daha aslinda) sen hic edemezsin. Bari cocuklarini muhtac etme. O annesinin evindende cikmaz göreceksin
Peki teşekkür ederim ama çalışmama da izin vermiyor eşim evlendigimizde ben işe girip çalışmak istedim çünkü babam da çalışmama izin vermiyordu evlenince çalışırım dedim şimdi eşim izin vermiyor ama onu dinlemiycem madem o çalışmıyor ben işe girip calisacagim

Çalışmıyor çalışmıyor diyorsun. Daha 20 yaşında bir genç o da. Sorumluluk kavramını algılayamaması normal. Cahilliği ve hormonlarıyla hareket edip seni kaçırmış.Erkekler zaten geç olgunlaşır. 20 ne ki daha🤦🏼‍♀️sen kendini nasıl böyle bir çıkmaza sokarsın.

Mantıken biraz sabredeceksin. Çocuklarını biraz büyüt ve çalış çocuklarına bak. Kimseye muhtaç olma. Kimseden bir fayda bekleme.

Mantıken biraz sabredeceksin. Çocuklarını biraz büyüt ve çalış çocuklarına bak. Kimseye muhtaç olma. Kimseden bir fayda bekleme.
Askerdeki eş eve bakmıyor çalışmıyor diyor şaka gibi konu. Zaten okumuyorsa bile yenice iş bulma arama yaşlarında adam . Ama 2 de çocuğu oluyor bu evrede. Evlilik oyuncak olmuş çocuklar da kobay. Allah yardımcıları olsun o çocukların.😐

Hiç ama hiç aklınızı kullanmıyorsunuz. Olmayacak adama kaçıp genç kızlarımız hayatlarını karartıyorlar. Üzerine çocuk yapıp onları da bu hayata mecbur ediyorlar. O kadar üzücü ki.. intiharı düşünme, iki evlat sahibisin. Onların ne suçu var? Askerden gelene kadar sabredin. Doğumu da yapıp bebek biraz ele avuca geldi mi siz de işe girin. Çalışın.
Olur öyle yapacagim

Ben 21 yaşındayım 19 yaşında evlendim eşim benden 1 yaş küçük bunu da gizledi bu sene söyledi neyse çocuk istedi ailesi de çocuk olsun belki düzelir çalışır dedi ama düşündükleri gibi olmadı hep aynı çalışmıyor ben bosansam çocuklara bakacak yanıma alacak durumum yok gidecek yerim de yok zaten napim yanıma alıp sokaklarda mi yatayım onlarla eşimin ailesi var en azından kaynanam bakar onlara bende böyle olsun istemiyorum ki kendi evim çalışan bı kocam mutlu bir ailem olsun istiyorum ama hiç istediğim gibi olmuyor biraz daha sabredecegim çalışsın diye bekleyeceğim ama böyle giderse olacaklarda bu
Allah aşkına evlendiğin adamın yaşını ikinci çocuğa hamileyken yeni mi öğreniyorsun? Doğru düzgün bakamazlar diyorsun şimdi de onlar bakar diyorsun? İnsan istekleri için çabalar pişsin ağzıma düşsün dersen tabi olmaz.

Ben 21 yaşındayım 19 yaşında evlendim eşim benden 1 yaş küçük bunu da gizledi bu sene söyledi neyse çocuk istedi ailesi de çocuk olsun belki düzelir çalışır dedi ama düşündükleri gibi olmadı hep aynı çalışmıyor ben bosansam çocuklara bakacak yanıma alacak durumum yok gidecek yerim de yok zaten napim yanıma alıp sokaklarda mi yatayım onlarla eşimin ailesi var en azından kaynanam bakar onlara bende böyle olsun istemiyorum ki kendi evim çalışan bı kocam mutlu bir ailem olsun istiyorum ama hiç istediğim gibi olmuyor biraz daha sabredecegim çalışsın diye bekleyeceğim ama böyle giderse olacaklarda bu
çocukları bırakır gidersin başka bi adama ondan sonra ondan yaparsın 2 tane daha sonra onları bırakır gidersin falan işte sonra müge anlıya çıkıp annemi babamı arıyorum diyen çocuklar oluyor sonra bi bakıyorsun 5 6 kardeşi daha falan var izlerken acıyosun falan annenin babanın acımadığı düşünmediği o çocuklara. siz o çocukları eş ailesine bırakınca onlar bakacak mı yapacakları şey devlete vermek olacak

Allah aşkına evlendiğin adamın yaşını ikinci çocuğa hamileyken yeni mi öğreniyorsun? Doğru düzgün bakamazlar diyorsun şimdi de onlar bakar diyorsun? İnsan istekleri için çabalar pişsin ağzıma düşsün dersen tabi olmaz.
Çalışsın diyorum başka birşey demiyorum ki madem beni kaçırdı bu sorumluluğa girdi çocuk istedi oldu çalışsın diyorum kötü birşey mi aiesine de laf etmiyorum sagolsunlar evlerini açtılar bize bakıyorlar ama bunlara da onlar yaptı benle konuşup kacmami sağladılar sonra eviniz vardı eşim askere gidecek diye evimizden de olduk şimdi inlarin evindeyim ama bizi istemiyorlar

Okutmadilar ki koca peşinde de kosmadim ailem yoktu ailem olur diye evlendim sonuç bu çalışır da evliliğimiz düzeltir diye bekliyorum
Hadi okutmadilar, ki isteyen her türlü okuyor, çocuk neden yaptın? Hadi oda oldu 2. Yi neden yaptın? Bu mesajıma cevap vermene gerek yok. Sen bahaneler ureteceksin, bana bahaneler saçma gelecek

çocukları bırakır gidersin başka bi adama ondan sonra ondan yaparsın 2 tane daha sonra onları bırakır gidersin falan işte sonra müge anlıya çıkıp annemi babamı arıyorum diyen çocuklar oluyor sonra bi bakıyorsun 5 6 kardeşi daha falan var izlerken acıyosun falan annenin babanın acımadığı düşünmediği o çocuklara. siz o çocukları eş ailesine bırakınca onlar bakacak mı yapacakları şey devlete vermek olacak
Bende çocuklarımı bırakıp gitmek istemiyorum ki kendi ailem evim olsaydi alır onları baba evine giderdim ama baba evin bile yok napiyim

Çalışsın diyorum başka birşey demiyorum ki madem beni kaçırdı bu sorumluluğa girdi çocuk istedi oldu çalışsın diyorum kötü birşey mi aiesine de laf etmiyorum sagolsunlar evlerini açtılar bize bakıyorlar ama bunlara da onlar yaptı benle konuşup kacmami sağladılar sonra eviniz vardı eşim askere gidecek diye evimizden de olduk şimdi inlarin evindeyim ama bizi istemiyorlar
"Çocuk kocan" askerde ne çalışması?? Sağolsunlar evlerini açtılar diyorsun iki cümle sonra bizi istemiyorlar diyorsun?

Çalışmıyor çalışmıyor diyorsun. Daha 20 yaşında bir genç o da. Sorumluluk kavramını algılayamaması normal. Cahilliği ve hormonlarıyla hareket edip seni kaçırmış.Erkekler zaten geç olgunlaşır. 20 ne ki daha🤦🏼‍♀️sen kendini nasıl böyle bir çıkmaza sokarsın.
Evet öyle maalesef kendi ailem yoktu ailem olur diye evlendim sonuç bu ama çalışan çalışıyor o kadar genç var çalışan kişilik meselesi bu bence rahatına düşkün olduğu için çalışmak istemiyor bizi de böyle surunduruyor

Bende çocuklarımı bırakıp gitmek istemiyorum ki kendi ailem evim olsaydi alır onları baba evine giderdim ama baba evin bile yok napiyim
kendi aileniz olmayınca niye başka adamlara kaçıyorsunuz ya ben anlamıyorum bende babasız büyüdüm evet belki eksik bi aile idi ama kocaya kaçmayı hiç düşünmedim iş bulmalıyım okumalıyım dedim yıllarca uğraştım. evlendim aylarca çocuk fikrini düşündüm bakabilir miyim diye ki işim gücüm var arkamda olan ailem var. yol gerçekten üzülemiyorum size yazık o çocuklara

"Çocuk kocan" askerde ne çalışması?? Sağolsunlar evlerini açtılar diyorsun iki cümle sonra bizi istemiyorlar diyorsun?
Askerden izne geldi şuan evde diyorum 1 ay sonra gidecek tekar askere başka bir evde hep beraber yaşamak istediler ben istemedim ayrı eve çıktık az çok geciniyorduk arada çalışıyordu hep iş degistiriyordu neyse askere gidecek diye kayınvalidem bize taşının gelin dedi öyle yaptık ama şimdi de eşin askerden gelsin ayrı eve çıkarsınız diyor zaten benim istediğim de bu herkesin kendi evi olmali

Bira yüzsüz olacaksın mecburen çocukların için. Baktır çocuklarına ihtiyaçlarını karşılat. Madem kayınvalide hem sizi evlendirmiş hemde çocuk istemiş. Kafana fazla takıp bunaltma kendini, şimdi sadece çocuklarını düşün. Sonrada ne yap et, çalış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X