Kocam izin vermedi..

Bu zaten olması gereken bi şey. Ben şu an ne yapayım diye soruyorum. İzin vermedi ya hani ne demeliyim ona. Kızdığımı ve üzüldüğümü anlamadı için . Şu anki derdim bu
Kiraz senin kocan sence senin duygularını hiç önemsedi mi?
Açtırma ağzımı ya, kızım apseden canın yanarken hiçbir şey yapmadı bu adam. Sen gezi diyorsun.

Eşinizden neden izin alıyorsunuz?
Böyle bir durumda ailemle yaptığım plana uyar geziye giderdim. Onun çalışanı veya çocuğu değilim herkes haddini ve yerini bilsin.
Evet ve ailem neden gelmiyorsun neden izin vermedi diye sorduğunda verecek bi cevabım bile yok. Çalışayım diye izin vermedi demem lazım. Beyefendi çok hoşlanmıyor her zaman sık sık gezmelere gitmemden demem lazım.

Yahu oncelikle haftada bir gun izin yapacaksin haftada yedi gun calisilirmi?İzin vermiyormu git eve otur dahada calisma bi insan bu kadarda somurulmez

Kiraz senin kocan sence senin duygularını hiç önemsedi mi?
Açtırma ağzımı ya, kızım apseden canın yanarken hiçbir şey yapmadı bu adam. Sen gezi diyorsun.
Rosaa bi şey daha anlatayım, geçen günlerde regl oldum. Regl ağrılarıyla beraber ateş sıtma da geldi. Kafamı kaldıramaz hale geldim uyudum zaten bütün gün. Koca şahısı ateşim olduğunu fark etmiş ben uyurken, uyandırdı hemen acile götürdü beni. Doktor ilaç yazmak istedi, hocam iğne yapın bence dedi eşim. Sonra iğne yaptılar. Hakkaten çok iyi geldi bu arada 2 saate hiçbir şeyim kalmadı 😀 acil çıkışında da bir güzel sıcacık çorba içirdi bana. Çok iyi geldi vallahi. Ama sabah işe uyandık nasılsın diye bile sormadı 😀😀😀 vallahi ben bile gülüyorum ya… sevinsem mi üzülsem mi? Ben aşkıma bakarım hastayken falan diye sırnaşıyor bir de 🤦‍♀️ halbüki sabah iyi olayım da dükkana gelebileyim diye yapıyor bunları

Nick değiştirmişsiniz ama konuyu okur okumaz anlaşılıyor kim olduğunuz. Hiç mi ilerleme olmaz bir insanın hayatında. Hadi boşanmıyorsunuz ama kendinizi köle yerine koydurmayın. Gitmeyin dükkana, ne yapabilir ki eşiniz? Her dediğini yapıyorsunuz, ailenizle gezmek için bile izin istiyorsunuz, sonra da izin vermedi diye konu açıyorsunuz. Ne desin buradaki insanlar daha?

Evet ben sadece şehir dışı için soruyorum usülen o da. Normalde sormam asla. Zaten o da hassas olduğumu bilir bu konuda. Bildiği halde izin vermedi işte durum vahim yani 😀

Evet ve ailem neden gelmiyorsun neden izin vermedi diye sorduğunda verecek bi cevabım bile yok. Çalışayım diye izin vermedi demem lazım. Beyefendi çok hoşlanmıyor her zaman sık sık gezmelere gitmemden demem lazım.
Gitmek istiyorsanız gidersiniz eşinize şehir dışına gideceğinizi söylemişsiniz zaten, siz bu adamın her dediğini yapmak istiyorsanız bir şey diyemem ama size olan hareketlerinden tavırlarından sıkıldıysanız ailenize bahaneler uydurmak yerine hafta sonu o geziye gidin, böyle bir eşim olsa çoktan ayrılırdım o ayrı bir konu ama beni haftanın 7 günü karın tokluğuna çalıştırıp bir de gezmeye gidemezsin diyen adamın lafını dinlemez ailemle istediğim gibi gezer tozardım en fazla ne yapabilir ? Eve mi sokmaz sokmazsa sokmasın kendisi bilir beleşe başka eleman bulabiliyorsa bulsun o zaman.

Izin vermedi sustunuz peki sen uzun vermesen de ben gidiyorum diyip gitseniz ne olur? Yani sizin ailenizle gitmeniz neden onun izninde? O zaman siz de ona pazar calismayacaksin izin vermiyorum diyin, sizi dinler mi?
Eş diyorsanız tum sartlar eşit olmalı anneniz babaniz degil üstünüz amiriniz hocaniz değil yani haklar eşit! Sizin bu evlilikte isteyip de caniniz diledigi gibi yaptiginiz, esinizin onayina gerek kalmayan ne var?

Gitmek istiyorsanız gidersiniz eşinize şehir dışına gideceğinizi söylemişsiniz zaten, siz bu adamın her dediğini yapmak istiyorsanız bir şey diyemem ama size olan hareketlerinden tavırlarından sıkıldıysanız ailenize bahaneler uydurmak yerine hafta sonu o geziye gidin, böyle bir eşim olsa çoktan ayrılırdım o ayrı bir konu ama beni haftanın 7 günü karın tokluğuna çalıştırıp bir de gezmeye gidemezsin diyen adamın lafını dinlemez ailemle istediğim gibi gezer tozardım en fazla ne yapabilir ? Eve mi sokmaz sokmazsa sokmasın kendisi bilir beleşe başka eleman bulabiliyorsa bulsun o zaman.
Arada "çapkınlık" da var:)
Hala daha evli. Ne denir ki? Her şeyi tam bir şehir dışına çıkması noksan kaldı evlilikte

Izin vermedi sustunuz peki sen uzun vermesen de ben gidiyorum diyip gitseniz ne olur? Yani sizin ailenizle gitmeniz neden onun izninde? O zaman siz de ona pazar calismayacaksin izin vermiyorum diyin, sizi dinler mi?
Eş diyorsanız tum sartlar eşit olmalı anneniz babaniz degil üstünüz amiriniz hocaniz değil yani haklar eşit! Sizin bu evlilikte isteyip de caniniz diledigi gibi yaptiginiz, esinizin onayina gerek kalmayan ne var?
Çok haklısın öyle yapıcam zaten bende gidicem. İsterse izin vermesin, bende pazar günleri dükkana da gelmiyorum o zaman dicem.

Mune.. bende bunu yapacağım söz. Gerekirse eve bile dönmem sorun değil yani. Yapmışlığım da var zaten

Kızlar mrb, pazar günü kuzenlerimle ve annemle günübirlik şehir dışı gezisi yapmak istiyoruz.. Eşime söyledim az önce fakat izin vermedi. Normalde izin verirdi böyle şeylere. Üstelik para bile istemiyorum bu gezi için ondan. Benim kenarda ayırmıslığım var.

Eşim esnaf birlikte çalışıyoruz, hemde haftanın 7 günü ☺️ pazar günü de çalışıyoruz.. zaten dinlenme hakkım yok onun gözünde demek ki ki haftanın 7 günü çalıştırıyor beni de. Pazar günü de yine her zamanki gibi çalışayım diye izin de vermiyor şimdi. Kendisi de şehir dışına gezdiren birisi değil zaten beni. Varsa yoksa iş. “Başka görmediğin bi şehir olsaydı git derdim ama zaten gezip bildiğin yer oralar” dedi. Ne yapmalıyım? Siz olsanız ne yapardınız bu durumda?
Kiraz mevsimi isim mi değiştirdin, yeni üyelik mi aldın

X