Kocam yardim

selinboz01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2015
4
3
35
Sevgili kadınlar klubu uyeleri tavsiyelerinize ihtiyacımvar kocam arkadaşlarına benden daha fazla değer veriyor napsam olmuyor dun beni dışarı çıkar dedim en azından dondurma yiyelim dedim bir baktım maça gidiyor ne zaman beni gezdir desem bir plan yap diyor ne plani yapim Susup otursm olmuyor ne yapacamm bilmiyorum konusstum hep kendiyle koca bir hiç bugun gelmiş gel çıkalım diyor yok dedim napacam bilmiorum acaba çocuğum olmuyor diyemi degersizim bilmiyorum buUk aşkla evledigim adam kabus gibi sohpet yok hep tv bişe soruyorum dur bu sahneyi kaçırmayım diyor bole bakıyorum nerde hata yaptım bilmiyorum ama gerçi kendisi buyuk aşkla evlenmeyi benimle lutfen yardım edin sex opjesi gibi goruyor desem değil elini sallasa kadın gelir bilemiyorum cozemedim

kocanız bencılmıs
cocugunuz yok dıye deger vermıyor olur mu yahu sız boyle dusunursenız her hareketı gozunuze daha cok batar mutsuz olursunuz
cınsel yonden sıkıntınız yoksa demekkı gayetde sevıyor ıstıyor
bıraz keyfıne duskun demekkı
sizi bıraz ozlemesını saglayın sunu yapalım bunu yapalım demeyın bı sure bakalım napcak

Hikayemiz cok benziyor, benimki arkadaslarina degil cunku sosyal cevresi olmayan cekinik bi tip fakat cevresindeki x kisiye daha fazla onem veriyor, aileden boyle gordum annesi yemegi arkadasina daha fazla verirmis kucukken mesela.... Bu da sevgisini asil vermesi gereken yere degil baskasina veriyor, bugun otopark gorevlisi e tesekkur etmedim diye "insan gibi davran " dedi ben hungur sakir agladim.. Allah beterinden korusun, bosanmayi bile dusunuyorum

ben bazen sevgilimle farkediyorum, çok üstüne gittiğim anlar oluyo, hadi yemeğe gidelim hadi şöyle yapalım akşam işin var mı beni şuraya götür falan. o da yoğun bi adam mızıl mızıl bakalım, bilmiyorum falan demeye başladığında iletişimi kesiyorum. hiç söylemiyorum beni şuraya götür diye çok değil 4 gün sonra kendisi arayıp akşam yemeğe mi gitsek, buluşsak mı, alışveriş mi yapsak demeye başlıyo. ama tahammül edemediğim şey maç izlemesi, evde olduğumzda sürekli ntv spor açık kumanda kavgası yapıyoruz. tatile gidiyoruz allahım yeşil saha görüntüsünde ışığında uyuyakalmışız bi uyanıyorum oda yemyeşil çıldırıyorum tabi. ciddi ciddi ayar çektim geçen akşam tatilde, yatarken efendi gibi tvyi kapatıp uyudu. ilgilenmeyin bir süre sizi özlemesine izin verin.

Ben onun çözümünü nasıl buldum biliyor musunuz???
Bende eşimden çok arkadaşlarıma değer veriyormuşum gibi davrandım.
Yani iş çıkışı gittim arkadaşlarımla dolaştım, elimde telefon sürekli arkadaşlarımla konuştum, tv de bir programa bakıyorsa ben ondan daha fazla kaptırarak izledim o bana bişey sorduğunda bana verdiği tepkiyi verdim.
Uzun bir zaman önce düzeldi çok şükür:KK73:
Ama bende kendimi eşim diye sadece o insana odaklanmaktan kurtardım.
Kendime zaman ayırıyorum geziyorum dolaşıyorum yani kısacası
ONSUZDA BİR HAYATIMIN DA olduğunu biliyor.
Hem kendimi hemde onu bunaltmıyorum.:KK28:

Sende arkadaşlarınla çık gez
O olmadan dondurma yiyemiyo musun
Ya da bunları yapmıyosan gel gezelim dyeince inat etme, git bari
Anlatımın da garip elini sallasa ellisi derken bu hissi ona da vermiyorsundur umarım
Sende de el var ayrıca
Sabah sabah geldiler bana yine

Sende arkadaşlarınla çık gez
O olmadan dondurma yiyemiyo musun
Ya da bunları yapmıyosan gel gezelim dyeince inat etme, git bari
Anlatımın da garip elini sallasa ellisi derken bu hissi ona da vermiyorsundur umarım
Sende de el var ayrıca
Sabah sabah geldiler bana yine

Çok karmaşık birşey anlatmıyor bu insan.
Derdi sadece dondurma yemek yemek, dışarıda akşam yemeği yemek olmasa gerek. Kocasını seviyor, sevmese bile kocası tarafından ilgi görmek istiyor, paylaşımlarını arttırmak istiyor. Konu dondurma, el kol sallamak değil, hayatını hayat arkadaşı ile paylaşmak.

Selinciğim, sen de biraz kocanın ne anlattığını dinlemeye çalışsan, ortak bir paydada buluşmaya çalışsan, bir gün sen de onunla birlikte maç izle, çıkalım dediğinde inat etme çık. Evlilik bir inatla beslenen bir savaş değil. Bir noktada buluşmaya çalışsan. Sonuçta arkadaşlarıyla paylaştığı şeyleri tahmin edip, onu yargılamadan onun hem karısı hem arkadaşı olmaya çalışsan belki bir noktada buluşabilirsiniz.

Çok mutlu olursun umarım....

Çok karmaşık birşey anlatmıyor bu insan.
Derdi sadece dondurma yemek yemek, dışarıda akşam yemeği yemek olmasa gerek. Kocasını seviyor, sevmese bile kocası tarafından ilgi görmek istiyor, paylaşımlarını arttırmak istiyor. Konu dondurma, el kol sallamak değil, hayatını hayat arkadaşı ile paylaşmak.

Selinciğim, sen de biraz kocanın ne anlattığını dinlemeye çalışsan, ortak bir paydada buluşmaya çalışsan, bir gün sen de onunla birlikte maç izle, çıkalım dediğinde inat etme çık. Evlilik bir inatla beslenen bir savaş değil. Bir noktada buluşmaya çalışsan. Sonuçta arkadaşlarıyla paylaştığı şeyleri tahmin edip, onu yargılamadan onun hem karısı hem arkadaşı olmaya çalışsan belki bir noktada buluşabilirsiniz.

Çok mutlu olursun umarım....

Bana tuhaf geldi
Kendini öyle görüyor olmak
Elini sallasa ellisi derken istese kadınlarda sallar elini belini
Tek erkeklere mahsusmuş gibi konuşulmasını yadırgamaya devam edeceğim

Bana tuhaf geldi
Kendini öyle görüyor olmak
Elini sallasa ellisi derken istese kadınlarda sallar elini belini
Tek erkeklere mahsusmuş gibi konuşulmasını yadırgamaya devam edeceğim

Ben birşey olarak gördüğünü düşünmüyorum.
Mesajından gördüğümüz kadarıyla; Özgüven eksikliğini temellendirdiği tek şey henüz çocuk sahibi olamaması. Zira güzel bir cinsel hayatları olduğunu izah etmiş zaten. Yaşadıkları aşkın bilincinde, sevildiğini de biliyor yani.

Bahsettiğin gibi, Kendisi de yapabilir tabi ki, aldatabilir, aldatılabilir hepsi olabilir.
Fakat; Belki bunu kendine yakıştırmaz, belki tabiatına uygun değildir.

Bence kızın sorunlarına çare olabilecek şeyler yazmak dışında konuyu feminizm eksenine çekmeye gerek yok.
"Bir fikri bitirmek isterseniz, onu karalamayın; onu yanlış savunun"
Şu an toplumda feministim dediğimiz zaman karşımızda gülen insanların sebebi aslında bu vakte kadar yanlış savunulmuş olması. Bizen önceki kadın hareketlerinin, Herşeyi, her konuyu buraya bağlama isteği.

Şimdi konuya dönmek gerekirse; eşini boğma, arkadaşlarıyla görüşmesini veya futbol izlemesini sınırlandırma, konuya dahil olmaya çalış. Sende konuyu saplantı haline getirme, ekranda çim saha görünce sinir krizi geçirme. Durumu anlayışla karşılamaya çalış.

Sevgili kadınlar klubu uyeleri tavsiyelerinize ihtiyacımvar kocam arkadaşlarına benden daha fazla değer veriyor napsam olmuyor dun beni dışarı çıkar dedim en azından dondurma yiyelim dedim bir baktım maça gidiyor ne zaman beni gezdir desem bir plan yap diyor ne plani yapim Susup otursm olmuyor ne yapacamm bilmiyorum konusstum hep kendiyle koca bir hiç bugun gelmiş gel çıkalım diyor yok dedim napacam bilmiorum acaba çocuğum olmuyor diyemi degersizim bilmiyorum buUk aşkla evledigim adam kabus gibi sohpet yok hep tv bişe soruyorum dur bu sahneyi kaçırmayım diyor bole bakıyorum nerde hata yaptım bilmiyorum ama gerçi kendisi buyuk aşkla evlenmeyi benimle lutfen yardım edin sex opjesi gibi goruyor desem değil elini sallasa kadın gelir bilemiyorum cozemedim

bütün kadınlar da sırada sizin kocanızı bekliyodu

Ben birşey olarak gördüğünü düşünmüyorum.
Mesajından gördüğümüz kadarıyla; Özgüven eksikliğini temellendirdiği tek şey henüz çocuk sahibi olamaması. Zira güzel bir cinsel hayatları olduğunu izah etmiş zaten. Yaşadıkları aşkın bilincinde, sevildiğini de biliyor yani.

Bahsettiğin gibi, Kendisi de yapabilir tabi ki, aldatabilir, aldatılabilir hepsi olabilir.
Fakat; Belki bunu kendine yakıştırmaz, belki tabiatına uygun değildir.

Bence kızın sorunlarına çare olabilecek şeyler yazmak dışında konuyu feminizm eksenine çekmeye gerek yok.
"Bir fikri bitirmek isterseniz, onu karalamayın; onu yanlış savunun"
Şu an toplumda feministim dediğimiz zaman karşımızda gülen insanların sebebi aslında bu vakte kadar yanlış savunulmuş olması. Bizen önceki kadın hareketlerinin, Herşeyi, her konuyu buraya bağlama isteği.

Şimdi konuya dönmek gerekirse; eşini boğma, arkadaşlarıyla görüşmesini veya futbol izlemesini sınırlandırma, konuya dahil olmaya çalış. Sende konuyu saplantı haline getirme, ekranda çim saha görünce sinir krizi geçirme. Durumu anlayışla karşılamaya çalış.
Ben konu dışına çıkmak istesem sizin gibi başkasından alıntı yapar ben daha iyi biliyoruma çevirirdim
Benim yorumum birkaç cümle ve gayet net
Kendi başına da eğlenebilir, eşi nasıl eğleniyorsa
Yok yapmıyorsa da eşi teklif edince reddetmesin bari
Ama beni obje olarak mı görüyo ama elini sallasa ellisi demek doğru değil bana göre
Ve herkes kendine göre yorum yapıyo zatem.

Ben konu dışına çıkmak istesem sizin gibi başkasından alıntı yapar ben daha iyi biliyoruma çevirirdim

Alıntıladığım her satır tırnak işareti içinde yazılmıştır.
-------------------------------------
Tırnak İşareti Kullanımı ( “ ” )

1. Başka bir kimseden veya yazıdan olduğu gibi aktarılan sözler tırnak içine alınır.

Konunun dışına çıkmayın diye uyardığım mesaj mı konunun dışına çıkmak?
Eğer öyleyse ne diyeyim :)

Saygılar.

Alıntıladığım her satır tırnak işareti içinde yazılmıştır.
Tırnak İşareti Kullanımı ( “ ” )

1. Başka bir kimseden veya yazıdan olduğu gibi aktarılan sözler tırnak içine alınır.

Konunun dışına çıkmayın diye uyardığım mesaj mı konunun dışına çıkmak?
Eğer öyleyse ne diyeyim :)

Saygılar.
Kasmaya gerek yok

Herkesin doğrusu farklı olabilir
Bunu da kabullenmek zor belli ki
Ne alaka? Ad hominem nedir, nasıl yapılır? Araştırmakta fayda var
Yahu tamam, konu iyice ekseninden kaydı. İşte bundan bahsediyorum. Burada sen haklısın diyelim de kızın konusuna dönelim. Eşiyle olan problemine bir önerisi olan varsa yazsın lütfen.

Ne alaka? Ad hominem nedir, nasıl yapılır? Araştırmakta fayda var.
Yahu tamam, konu iyice ekseninden kaydı. İşte bundan bahsediyorum. Burada sen haklısın diyelim de kızın konusuna dönelim. Eşiyle olan problemine bir önerisi olan varsa yazsın lütfen.
Sanki ben size müdahale etmişim gibi de güzel kıvırıyorsunuz şimdi
Evet evet siz ne derseniz o, sayın bilir kişi

arkadaş gurubunuz evli çiftlerden oluşursa bu tür sorunlar fazla yaşanmaz diye düşünüyorum

X