kocamın gece sahne işi yüzünden boşanmalı mıyım devam mı etmeliyim?

BURSAOZGE

Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2022
42
10
32
merhabalar
1 senelik evliyim ben kamu devlet memuru ve eşimde müzik öğretmeni aynı zamanda ek iş olarak müzisyenlik yapıyor.
biz pandemi döneminde tanıştık. ben bursada kendisi ise ailesiyle yalova yaşıyordu ( o zamanlar okullar kapalı olduğu ailesiyle kalıyordu öğretmenlik görevi kocaeli darıca ( zorunlu-doğu )görevini yapıyordu.aynı zamanda gece sahne işleri yoktu tabi o zamanlar yasak vardır biliyorsunuzdur.Neyse eşim sürekli bursaya gidip geldi görüşmek için bu zaman sürecinde sevgili olduk.sonrası zaten geldi isteme söz nişan yapıldı.ve ailesi hiçbir katkıda bulunmadı ( durumları olduğu halde )sadece bir trabzon hasır bi de beşibir yerde bu kadar ..mobilya ev eşyası herşeyi kendimiz yaptık ama benim ailem katkıda bulundu. neyse eşim yalovada yaşamak istedi. ilk önce ben tayin aldım yalova ya ve eşimle nikah kıyılınca benim sayende eş durumundan dolayı kocaeliden yalovaya tayin aldı. yalovadan kimsem yok çevrem yok yeni bir şehre yerleştim iş ev yapıyordum bu arada kaynanam görümcem beni hep ve hala da yok saydılar bana kötülükleri kalmadı ve ben onları sildim ama ne zaman mı kanser olduğumu öğrendim ameliyat oldum kaynanam ameliyatıma gelmedi ve bende sildim artık haklıyımda .her neyse bunlar sorun değil de en büyük sorun bu evlendiğimden beri kocam her hafta 3-4-5 gün gece sahne işlerini gidiyor ve ben hep yalnızım evde hiç vakit geçiremiyoruz adam eve gece2-3 de geliyor hep kavga ettik sürekli gitme diye yalvarıyordum.eşime dedim ki ben bursada yaşamak istiyorum bursaya tayin alayım sende mazeret döneminde gel dedim söz verdi gelcem dedi o gün geldi çattı ne mi oldu adam 4 tane okul seçmiş muhtemel okulları bi de okullar çıkmadı il emriyle atandı bursaya ben il emriyle çalışmam dedi iptal ettirdi şuan temmuzdan beri annemlerde kalıyorum çünkü şimdi bursada çalışıyorum tayin aldım ya durumlar o kadar çok karışık ki eşimin sözüne güvenip geldim bursaya bak ne hale geldim.eşime diyorum ki gece sahne işini bırak diyorum bak senin öğretmenlik maaşın benim maaşım yeter artar bile yok ben bırakmam diyor evliliğimi yaşayamadım anlıyor musunuz beni? daha bir ay önce yalovaya gel tekrar tayin al dedi dilekçe yazdım bakanlığa bakanlık bu defa tayinimi reddetti haklı çoçuk oyuncağına döndü iş bursaya gel evi taşıyalım şubatta bursaya al okuluna dedim güzel okul açılana kadar gelmem bursaya diyor sahne işimi bırakmam diyor eee başka çözümü de söylüyor evi taşıyalım 4 gün yalova 3 bursa yaparım diyor bende olmaz diyorum gene yalnızım gene sen yoksun diyorum bende artık en sonunda bunu söyledim gece sahne işini bırak bırakmıyorsan beni bırak dedim seni de bırakmam sahne işinide bırakmam diyor adam boşanmaya yanaşmıyor çünkü korkuyor eğer benden boşanırsa doğu görevine gönderirler 1 sene sonunda ne yapacağım bilmiyorum şuan adam beni kullanmış gibi hissediyorum ? daha bir olaylar var da onlara yazarsam çok uzun olur
ne hayallerle evlenmiştim yalnız kalmak için evlenmedim ben bir aile yaşantısı akşamları evde olmak için evlenmiştim adam evde yok ki haftanın 3-4 günü evde yok
kocamın gece sahne işi yüzünden boşanmalı mıyım devam mı etmeliyim?

Evet ek gelir elde edecek işlerde çalışamaz. Ayrıca eşiniz sizinle sadece doğu görevine gitmemek icin evli. Yoksa gelirdi il emrinde çalışmak istememek ne alaka? Eşimin olmuyorsa bende bozardim tayini.
evet benim sayemde yalovaya geldi yalovada yaşıyor... bakanlık benim tekrar yalovaya gitmeme izin vermiyor çünkü temmuzda yalovadan bursaya geldim ya kısa bir sürede tekrar yalovaya tayinimi reddetti en az 1 sene süre geçmesi gerekiyormuş haklı yani ama eşimin şubatta bursaya gelme şansı var öğretmen tayin dönemi var . diyor ki şubatta güzel okul açılmazsa gelmem diyor evi bursaya taşırıız 4 gün yalovada kalırım ( bu 4 günde hem okul hem sahne işini yapacak) 3 gün bursada kalırım sence böyle evlilik olur mu ya

Eş durumu tayinlerinde eş durumu belgesi sunmuyor musunuz her yıl başında. Sağlık bakanlığında 5 yıl boyunca eşin çalıştığı yerin belgesi veriliyor Ocak ayında, yoksa eski görev yerine geri yolluyorlar. Sizde o durum yoksa eş durumu tayini çok suistimal edilebilir.
Memur olsa da sahneye çıkma, albüm yapma hakkı var, serbest yani memuriyetini etkilemiyorsa. O konudan bi ceza almaz

Eş durumu tayinlerinde eş durumu belgesi sunmuyor musunuz her yıl başında. Sağlık bakanlığında 5 yıl boyunca eşin çalıştığı yerin belgesi veriliyor Ocak ayında, yoksa eski görev yerine geri yolluyorlar. Sizde o durum yoksa eş durumu tayini çok suistimal edilebilir.
Memur olsa da sahneye çıkma, albüm yapma hakkı var, serbest yani memuriyetini etkilemiyorsa. O konudan bi ceza almaz
evet belge vermem gerekiyor daha 1 sene oldu evleneli 1 senedir yalovada zaten sanırım martta belge isterler.

benim konunuzdan anladığım eşinizle evliliğe bakış açılarınızın, dahası dünya görüşlerinizin çok farklı olduğu yönünde
siz, "bana trabzon işi taktılar başka bir şey yapmadılar" diyen bir insansınız....tarzınız daha, nasıl diyeyim "öğretmen hanım kız" tarzı
o ise gece hayatını seviyor daha free kalmak istiyor ama memuriyeti, hanımının memur olması statüsünü de bırakmak istemiyor.
korkarım ki eşiniz sahnede şöyle güzel bir iş tutturmuş isim yapmış olsa memuriyeti de bırakırdı memur eş yapcam diye de uğraşmazdı.

İnsanlar mutsuz oldukları evlilikleri sürdürmemeli. Maddi bağınız yok, çocuk yok. Üstelik kanser için ameliyat olmuşsunuz çok geçmiş olsun. Eşiniz yanınızda olmalıydı.

Eşiniz size yeterince değer vermiyor. Hastalık atlatmışsınız. Sizin yanınızda olmak için çırpınacagi yerde sizi geri plana atıyor. Sorun sahne işinden ziyade tavrı. Yani ne münasebet eşi yapma, buraya gel diye ısrar ederken kendi bildiğini okumak? Ayrıca siz niye onun için bu kadar fedakârlık ettiniz ki? O size gelmek için çabalasaydı. Erkek milletine böyle şeyler yaramıyor. Bırakacaksın debelensin 😒

X