Kocamın İnadı

Size bir sır vericem. Aşağıya sorular yazıcam ve tek yapmanız gereken onu temiz bir enerjiyle enerjiniz hafifleyene kadar okumak.

Hiçbir şekilde cevap düşünmeden sorun ve bırakın. Sorun ve kaçın yani. Yargıda bulunmayın, Kendi kendinize cevap üretmeyin, Bakalım nolucak demeyin. Sorun ve unutun.

Sistem mucizevi çalışıyor. Ben her konuda kullanıyorum ve çok memnunum.

Önce “konu eşimin küskünlüğü” deyin. Ardından da;

Bu nedir?

Bununla ne yaparım?

Bunu değiştirebilir miyim?

Bunu nasıl değiştirebilirim?
Sanırım yapabileceğim hiçbir şey yok bekleyeceğim sorulan cevabı yok bende

Her seferinde ayağına gitmeye alıştırma. Senin dert ettiğin kadar beyefendi dert etmiyor demekki gelmediğine göre. Bırak ne kadar zaman geçerse geçsin kendinden ödün verip durma. Yıpranırsın
Yıprandım bile deli gibi her seferinde problemi ben çıkarıp ben geri özür diliyormusum gibi oluyor

Bekleyeceğim başka yapacak bişey yok gibi gözüküyor ama konuşacak gibide durmuyor geleceğini hiç düşünmüyorum
Bence bu durumun hep böyle devam etmemesi için ne kadar sürerse sürsün ondan adım bekleyin..tecrübe ile sabittir

Mesaj yazamaz mısınız? Konu ne bilmiyorum haklı olduğunuzu düşünüyorsunuz madem , haklı olduğunuzu güzelce ifade ettiğiniz ve bu kez barışmak için ilk adımı atan taraf olmayacağınızı belirten bir mesaj yazabilirsiniz. Ayrica evliliğin iki taraflı fedakarlık gerektirdiğini, evde bir çocuk olduğunu ve sizin stresinizden onun da etkilendigini de ekleyebilirsiniz.
Mesaj yazmak yine onun nezdinde adım atmak anlamına gelir benim istediğim onun gelip konuşması kirdiysam uzduysem bile gelip sen bana bunu yaptın demeli

Bence bu durumun hep böyle devam etmemesi için ne kadar sürerse sürsün ondan adım bekleyin..tecrübe ile sabittir
Başka bi care yok gibi gözüküyor ama bazen mecburi konuşmak zorunda kalıyorum ailemle ilgili bişey oluyor onlara yansimasin diye sormak zorunda kalıyorum tam çekemiyorum da kendimi

Zaten siz cevap vermeyeceksiniz. Okuyup bırakacaksınız.
Ayrıca yok vs gibi kelimeleri de hayatınızdan çıkarın. Yok dedikçe yokluk enerjisini hayatınıza çekiyorsunuz.
Haklısınız deneyeceğim
Zaten siz cevap vermeyeceksiniz. Okuyup bırakacaksınız.

Ayrıca yok vs gibi kelimeleri de hayatınızdan çıkarın. Yok dedikçe yokluk enerjisini hayatınıza çekiyorsunuz.
Deneyeceğim tavsiyeniz için teşekkür ederim

Merhaba arkadaşlar kocamla pazar günü baya büyük bir tartışma yaşadık konuda ben hakliydim evi terk etmeye kalktım ailem araya girdi onların yanında baya tartıştık falan o günden sonra konuşmuyoruz ben konu yüzünden çok kırgınım ama normal günlük mevzularla ilgili biseyler soruyorum bazen cevap veriyor bazen vermiyor geçmişteki kavgalarimizdada hep ben geri vites yaptım en son tartışmamız dan sonra 5 gün konusmamistik yine ben gidip konuşmuştum ama niye bu kadar bekledin demişti . O zaman suç genel olarak bendeydi ama bu konu biraz farklı gider konuşurum problem değil ama sindiremedigim bı mevzu 2 gün sonra yine açılabilir kabullenemedim ama eşimde gelip konuşacak bı tıp değil sizce ne yapmalıyım aynı evin içinde küslük çok kötü minik bı bebeğimiz var zaman akıp gidiyo gunlerimiz boş geçiyor hatta ozluyorum ben onu nasıl bı yol izlemeliyim gelip konuşsun benimle
Neden hep adımı siz atıyorsunuz neden hep su siz iken ateş o oluyor bence gönül almasını oda öğrenmeli

Merhaba arkadaşlar kocamla pazar günü baya büyük bir tartışma yaşadık konuda ben hakliydim evi terk etmeye kalktım ailem araya girdi onların yanında baya tartıştık falan o günden sonra konuşmuyoruz ben konu yüzünden çok kırgınım ama normal günlük mevzularla ilgili biseyler soruyorum bazen cevap veriyor bazen vermiyor geçmişteki kavgalarimizdada hep ben geri vites yaptım en son tartışmamız dan sonra 5 gün konusmamistik yine ben gidip konuşmuştum ama niye bu kadar bekledin demişti . O zaman suç genel olarak bendeydi ama bu konu biraz farklı gider konuşurum problem değil ama sindiremedigim bı mevzu 2 gün sonra yine açılabilir kabullenemedim ama eşimde gelip konuşacak bı tıp değil sizce ne yapmalıyım aynı evin içinde küslük çok kötü minik bı bebeğimiz var zaman akıp gidiyo gunlerimiz boş geçiyor hatta ozluyorum ben onu nasıl bı yol izlemeliyim gelip konuşsun benimle
Ufff bebeğiniz için huzrlu ortamı sağlamaya cabalamayan, onu emzirdiginiz için üzülürseniz sutunuzun çekileceğini dusunmeyen bı adamı ozlemeniz de ne bileyim.

Ufff bebeğiniz için huzrlu ortamı sağlamaya cabalamayan, onu emzirdiginiz için üzülürseniz sutunuzun çekileceğini dusunmeyen bı adamı ozlemeniz de ne bileyim.
Çünkü bana karşı tek hatası bu inadı onun Haricinde mükemmel bır eş ve baba özlemeye gelirsek de ondan ziyada evdeki sükuneti huzuru mutluluğu özlüyorum aslinda

Tam olarak ne anlatmak istedin ?
Ben anlayamadım açıkçası.

Çünkü yapı olarak o daha sessiz sakin daha az problem çıkaran taraf ben biraz daha açık sözlüğüm fevriyim sinirliyim ama onunda hatası oluyor hep ben suçlu değilim ki kabul etmiyor genelde
Ilk adımı siz atmayın kendisi adım attığında ise sakın olun ve ben dili kullanmayın sorunlarımızı nasıl halledebiliriz diyerek konusun :) birde sandovic tekniği denen birşey var karşınızda ki insanı eleştirirken araya onunla ilgili güzel şeyler de söyleyip hem yerer hem de överseniz karşınızda ki insan size karşı cephe alamaz ve kafası karışıp empati yapmak zorunda kalır demelisiniz bence

Çünkü bana karşı tek hatası bu inadı onun Haricinde mükemmel bır eş ve baba özlemeye gelirsek de ondan ziyada evdeki sükuneti huzuru mutluluğu özlüyorum aslinda
Bu inat değil yalnız
Sevgisizlik
Sevgisi olan karimin sütü çekilir diye böyle özel bı dönemde dikkatli olur
Bı anlık dikkat edemedi öfkesine yenildiyse de sonrasında küs kalmaz

Şöyle yapabilirsiniz madem konu tam hallolmadı ve içinize sinmedi. Yine aynı konuda kavga çıkartın. Hem suçlusun hem güçlüsün gibi. O da barışmak istiyorsa zaten özür diler, konuşur halledersiniz.

Bu inat değil yalnız
Sevgisizlik
Sevgisi olan karimin sütü çekilir diye böyle özel bı dönemde dikkatli olur
Bı anlık dikkat edemedi öfkesine yenildiyse de sonrasında küs kalmaz
Ben öyle düşünmüyorum şayet öyle olduğuna inansaydim bı dk durmazdim burda o kadar değersiz degilim

Ilk adımı siz atmayın kendisi adım attığında ise sakın olun ve ben dili kullanmayın sorunlarımızı nasıl halledebiliriz diyerek konusun :) birde sandovic tekniği denen birşey var karşınızda ki insanı eleştirirken araya onunla ilgili güzel şeyler de söyleyip hem yerer hem de överseniz karşınızda ki insan size karşı cephe alamaz ve kafası karışıp empati yapmak zorunda kalır demelisiniz bence
Evet kısmen eşimin istedigide bu sürekli bencil olduğumu soyler benli konusuyosun der şayet gelirse konuşmaya sakin olup kelimelerimi seçip konusacagim

Konunun çözüleceğine inansam 1 dk durmam dediginiz gibiyim zaten küs kalabilen biri değilim ama onun çözmesi lazım inanın bilmiyorum uzayıp gidicek sanırım Boyle
Kimse de sormamış, Konu neydi ki?
Neden çözülemeyecegini düşünuyorsunuz?

Kimse de sormamış, Konu neydi ki?
Neden çözülemeyecegini düşünuyorsunuz?
Ailesiyle ilgili bir problem eşim çok pasif kalıyor haksızlık yaptıkları birkac konuda sessiz kaldı. Ve yuzsuzce o konularla ilgili konuşmaya devam ediyorlar bende çıldırıyorum haksızlığa ses etmiyorsun bari bu konuda konuşmasınlar uyar diyorum ama birşey yapmıyor lohusalık donemimde sıkıntılar yaşadık ve düğün zamaninda aslında çok ufak şeyler ama mide bulandırıyor işte .

X