Kocamla aramız iyi ama kv görümce

Ana baba evladını kimseye muhtaç olmasın diye binbir güçlükle okutsun büyütsün. Elin oğluda elinde sopasıyla ahkam kessin.
Onun ki ana kardeş tamamda sizde ağaç kovuğundan çıkmadınız. Sesinizi yükseltin biraz. Şimdiki kızlarımız neden bu kadar pasif eşlerine karşı anlam veremiyorum gerçekten..
2 gündür annemin yanında kalınca anladım ki çok kıstırmıslar beni ufak seylerle yetinmeyi öğrenmişimkafam dinledikçe yerine oturuyor herşey

Öğretmenlere laf söylenince kızıyorum ama böyle meslektas adayları görünce de deliriyorum. Çünkü koca bulunmazsa çünkü koca önemli çünkü mszallsh kaçar nereden bulur bidaha böyle bı baltaya sap olamamış annesinin eteğinden ayrılamamis kişiyi çok yazık bence de🤬
İnanın hiç böyle biri gibi gelmedi herşeye tamam demekten bu hale geldim,elim kolum sinir sıkışması başladı

Eşim ayrı eve çıkarsak bile gelip gitmenin sürekli olacağını,ve onun ailesine kaç kere gidilerse benim ailemede o kadar gidilebileceğini söylüyor

Iyi olan koca bu mu?! 😱
Çetelemi tutucaklar acaba merak ettim.Bu ay 2 defa size gittik 2 defada bize mi gidecez dicek ki🤣🤣
Benim bildiğim her iki tarafada 10 15 günde bir gidildimi yeter.İki taraf içinde fazlası zarar.Ben yanlış biliyorum galiba.

Son düzenleme:
Başlık yanlış. Kocanızla aranız iyi değil.
İyi olmak isteyen adam ayrı ev açar.
Nikah, ev ister.
Yoksa böyle evin çocuğu gibi takılır, gelen giden misafire ona buna karışamazsınız.
Boşanmak/ boşanmamak ona yorumum olamaz ama beklentiniz olmasın yani. Böyle olur birlikte yaşamak.

Çetelemi tutucaklar acaba merak ettim.Bu ay 2 defa size gittik 2 defada bize mi gidecez dicek ki🤣🤣
Benim bildiğim her iki tarafada 10 15 günde bir gidildimi yeter.İki taraf içinde fazlası zarar benmi yanlış biliyorum herhalde

Ya bu evlilik degil ki. Insanin kendi yasam alani olur ve o yasam alani ile ilgili de söz sahibi olursun. Konu sahibini süs gelin olarak eve mi aldilar anlamadim ki

Burda ne denirse densin boşanmayacağınız, sesinizi çıkartamayacağınız enerjisi alıyorum. Bu şahane evliliğinize bir de bebek yapın ev şenlik olsun üst üste. Evlenirken kv yanina gidince ne olcagini biliyordunuz sanki size kimse demedi sanki çevrenizden hic duymadiniz. Koca merakina böyle kosarsaniz kimse size saygi duymaz kimse sizin mesleginizi atanmanizi önemsemez, sanki atanma ihtimalinde pesinizden gelecek adam var yaninizda. Annenizede yazik onun yaninda kpss calisabilir atanabilirdiniz ama dinlemediniz ve yine anne sözü dinlemeyeceksiniz.

2 gündür annemin yanında kalınca anladım ki çok kıstırmıslar beni ufak seylerle yetinmeyi öğrenmişimkafam dinledikçe yerine oturuyor herşey
Evlilik kayınvalide yanında yaşamak ufak şeyler değil.. Eminim ailende istememiştir evlenmeni bu yaşta ama dinlememişsin belli ki.
Bu arada kendini savunmak saygısızlık demek değil gereken cevabı gerektiği gibi vermesini öğrenmen lazım kim olursa olsun.

Beni yanlış anlama lütfen..!
Seninle aynı yaşta olan kızım var. Hayallerinde evlilik en son düşüneceği şey. önce kendi ayaklarının üzerinde durmasını bilecek.. Kıçınıda yırtsa beni ikna edemez. ailen nasıl izin verdi eş ailesi ile birlikte oturmana ona şaşırıyorum.

Arkadaşlar hepinizi çok iyi anladım.umarim toparlana bilirim herşeyi geri de bırakıp

Benim bildiğim her iki tarafada 10 15 günde bir gidildimi yeter.İki taraf içinde fazlası zarar.Ben yanlış biliyorum galiba.
Çünkü bunu yapıyor,senin ablana gittik benimkinde sıra gibi

Evlilik kayınvalide yanında yaşamak ufak şeyler değil.. Eminim ailende istememiştir evlenmeni bu yaşta ama dinlememişsin belli ki.
Bu arada kendini savunmak saygısızlık demek değil gereken cevabı gerektiği gibi vermesini öğrenmen lazım kim olursa olsun.

Beni yanlış anlama lütfen..!
Seninle aynı yaşta olan kızım var. Hayallerinde evlilik en son düşüneceği şey. önce kendi ayaklarının üzerinde durmasını bilecek.. Kıçınıda yırtsa beni ikna edemez. ailen nasıl izin verdi eş ailesi ile birlikte oturmana ona şaşırıyorum.
Hayır hayır yanlış anlamadım kesinlikle.Hatalarim çok

İyi akşamlar arkadaşlar yeni üye oldum.24 yaşında 1 senelik evliyim.Atanmayi bekleyen bir öğretmenim bu süreçte kpss çalışıyorum.Kayinvaledimle birlikte yaşıyorum.Kayinvaledem eşimin yanında ayrı başkasının yanında ayrı surat yapan bir insan.gorumcem evli 2 çocuğu olan bir insan ve evi evimize 10 dakika haftanın 3 4 günü gelip yatılı kalıyorlar.Bende sürekli ders çalıştığım icin sesten ve görümce min tavırlarından dolayı çok rahatsızım.Kendisi sürekli birşey olmuş gibi bir Tripli konuşan birden de çok mutlu gibi konuşan bir insan,zaten nişan zamanında yaptıkları çok ayrı şeyler ,sürekli ablamlarla takıldığımı ima eden sürekli eşime aileme şikayet eden birisi.Esime gelince bunların normal olduğunu kafama takmamam gerektiğini söylüyor.En son ki kavgamız da ailemi çağırdı hep birlikte konuşuldu sebeb olarak benim ailesi hakkında kafamda kurduğumu böyle şeylerin beni hasta edeceğinden korktuğu için bana kızdığını söyledi.Bende bır gün sonra ailemin yanına geldim annemi görmek için ama annem geri göndermedi.Eşim de beni aksama kadar yazmadı sormadı aramadı.Bosanmayı düşünüyorum arkadaşlar bilmiyorum hata mı ediyorum.Ne eşim bı çözüm buluyor ne de kayınvalidem.Esim bir kez bile annemin yeri ayrı senin yerin demedi.Benim yapacağım tek şey bu fazlasını bekleme dedi .Su an annemin yanındayım sabah çamaşırlarımı almaya gittim ve birkez bile bir çift laf etmedi kararını sen ver dedi.Yasadigim o kadar şey var ki surat asmalar,trip atmalar, yalancılık, bunları yapan görümcem ve KV..1 senelik evliliğim de ilk günden beri hep aynı sorunlar ve çözüm yok.
Ilk önce şu gorumce konusuna deginmek istiyorum.Ya bir insan kardeşinin yuvasini yikacak raddeye neden gelirki evlenmiṣsin ailen var 10 dakikalik mesafe evin varsa neden yatiliya gelirsinki bu ne biçim kafa gelinmi aliyorlar duşmanmi aliyorlar belli degil sen kendin gelin diyilmisin aynisi yapilsa hoṣuna gidermi.Abin evlenmiş onun eşinden evinden sana nee.Iki abim var asla ne işlerine ne evlerine kariṣirim aynisi kendim içinde gecerli kimse bu hakka sahip degil.
Ve kaynanalar gelini neden hemen yuvada olan duşman olarak algilayip kotulemeye kuyusunu kazmaya çalişiyor sende gelin oldun bir zamanlar bu ne anlamazlik.Oglunu neden evlendiriyosun mutlu olmasi icin ayni anda aralarini neden bozmaya çalişiyorsyn yani.Gelinmi aliyorlar kendilerine kölemi ariyorlar belli degil.
Eşinde zaten dunden razi gibi insan birşey soyler en azindan durdurmaya çalişir anneci erkekler ayri bir hayal kirikligi oluyor maalesef.Umarim hakkinda hayirlisi olur

Eşime 2 gün önce ev bakalım dedim su anda kavgadan yeni çıktık ayıp olur.yok kış geçsin ayıp olur ,ailem üzülür vb laflar
Yaşın küçük ve mesleğin var,ailen yanında hiç çekme gerçekten değmez.Şöyle adamlara size böyle hayatları layık görecek kadar tolerans göstermeyin

Ya bu evlilik degil ki. Insanin kendi yasam alani olur ve o yasam alani ile ilgili de söz sahibi olursun. Konu sahibini süs gelin olarak eve mi aldilar anlamadim ki
Adam çok aileci.
Bence bir evlilikte iki taraflı erkek veya kadın farketmez birisi anam babam kafasından çıkamıyorsa artık ayrı aile olduğunun farkına varamıyorsa kök aileden göbek bağını koparamıyorsa o evlilik olmuyor saçma hal alır.Dediğim gibi sadece erkek için demiyorum bunu kadın içinde geçerli.Bu olayda o kafadan çıkamayan o göbek bağını koparamayan erkek.
Bu kardeşimize yazık olmuş umarım en kısa sürede bu adamdan kurtulur ve atanır hayatından daha fazla süre kaybetmez.

Hangi zamandayız kayinvalide ile yaşamak ne yahu? Evliliginizden bisey anlayamadığınız gibi yıpranmanızda cabası. Huzur bulmanızın tek yolu o evden bir an önce ayrılmak. Eşiniz buna yanaşmıyorsa salın gitsin. Belli ki anasına babasına güvenip evlenmiş asalağın teki!

Yoldan 18 yaşında ki kızı çevir sana kv ile yaşamaman gerektiğini söyler. Ama sen 23 yaşında üniversite mezunu olarak bunu anlayıp böyle kocayla evlenilmeyeceğini anlamamışsın. Hiç kimsenin birazcık bile suçu yok. Tüm suç sen de kimsede kusur bulma seçimlerinin sonucunu yaşıyorsun

İyi akşamlar arkadaşlar yeni üye oldum.24 yaşında 1 senelik evliyim.Atanmayi bekleyen bir öğretmenim bu süreçte kpss çalışıyorum.Kayinvaledimle birlikte yaşıyorum.Kayinvaledem eşimin yanında ayrı başkasının yanında ayrı surat yapan bir insan.gorumcem evli 2 çocuğu olan bir insan ve evi evimize 10 dakika haftanın 3 4 günü gelip yatılı kalıyorlar.Bende sürekli ders çalıştığım icin sesten ve görümce min tavırlarından dolayı çok rahatsızım.Kendisi sürekli birşey olmuş gibi bir Tripli konuşan birden de çok mutlu gibi konuşan bir insan,zaten nişan zamanında yaptıkları çok ayrı şeyler ,sürekli ablamlarla takıldığımı ima eden sürekli eşime aileme şikayet eden birisi.Esime gelince bunların normal olduğunu kafama takmamam gerektiğini söylüyor.En son ki kavgamız da ailemi çağırdı hep birlikte konuşuldu sebeb olarak benim ailesi hakkında kafamda kurduğumu böyle şeylerin beni hasta edeceğinden korktuğu için bana kızdığını söyledi.Bende bır gün sonra ailemin yanına geldim annemi görmek için ama annem geri göndermedi.Eşim de beni aksama kadar yazmadı sormadı aramadı.Bosanmayı düşünüyorum arkadaşlar bilmiyorum hata mı ediyorum.Ne eşim bı çözüm buluyor ne de kayınvalidem.Esim bir kez bile annemin yeri ayrı senin yerin demedi.Benim yapacağım tek şey bu fazlasını bekleme dedi .Su an annemin yanındayım sabah çamaşırlarımı almaya gittim ve birkez bile bir çift laf etmedi kararını sen ver dedi.Yasadigim o kadar şey var ki surat asmalar,trip atmalar, yalancılık, bunları yapan görümcem ve KV..1 senelik evliliğim de ilk günden beri hep aynı sorunlar ve çözüm yok.

Aynı evde yaşamayı kabul ederek hatayı en başından yapmışsınız. O ev sizin değil ve görümcenin gelip gitmesine karışamazsınız. Böyle bir evlilikten ne bekliyordunuz ki?
Bu saatten sonra yapacağınız belli Kpss hazırlanıp atanmak. Madem ders çalışıyorsunuz annenizde kalmaya devam edin eğer eşiniz size destekse o eve geri çağırmaz zaten

Altın mı s.çıyordu da gencecik yaşta atanmadan koşa koşa KV evine gelin gittiniz anlamadım ki 🙄 vallahi çok kızıyorum okumuş etmiş kızların böyle ezilmesine ve yine öğretmen 🤦🏻‍♀️ genç yaşta evlenilebilir, anlıyorum hayat şartları bir şekilde sürükler de yavrum insan hiç etraflıca düşünmez mi ben ne yapıyorum, böyle evlilik şart mı, kendi evim yok. O kadar okudum ettim şimdi kaynanaya hizmet edeceğim? Kafayı mı yedim ben acaba diye mesela? Vallahi net söylüyorum gencecik yaşta kaynanayla yaşayıp ona hizmet edeceğime evlenmem anneme hizmet eder iki hayır duasını alırım. Kaynanaya ağzınla kuş tutsan yaranamazsın. Düzgün KV'leri tenzih ediyorum tabii ki o ayrı konu. Aman neyse olan olmuş. Anne evinde kafanızı toplayıp sınava odaklanın atanirsaniz gerisi Allah kerim. Size bir özrü bile çok gören kazmadan iki saniye önce yontulmuş bu adama da dönmeyin. Çok pişman olur özür diler ayrı ev açar anlaşırsanız onu bilemem. Gerçi ayrı ev açılırsa da çetele tutacakmış paşam deli mi ne 🙄

X